Ise papagoile puuri tegemine.

Kõik Sinu sulelisele sõbrale vajalik ja kasulik - puurist, mänguasjadeni.

Moderaator: Annie

PostitusPostitas juuli-ann (Teema autor) » 11. august 2004, 10:03

Ingel kirjutas:Niisiis.. Olen mõtelnud endale saada viirpapagoi.
Ja siis ju peab ka loomulikult puur olema.
Kui seda ise teha? :wink: Kas kellelgi on mõtteid, kuidas saaks seda teostada?? Kui suur peab ikkagi viirpapagoide puur olema?
Minu enda idee on selline:
Kui on mõni vana kapp, vms. siis ühe kapi seina, paned võrgu, teised 3-m seinast teed aknakesed, (katad võrguga) ja üks aknake on luugiks.
Alumise osa, jätad parajalt lahti, et täpselt sinna "kauss" sisse mahub, (sahtli asemel) selline madal... noh.. nagu 4-nurkse panni asemel.. vms?
āga äkki see jääb siiski pimedaks?
aa...ja taha saab ju veel maalida, kaunistuseks, troopikat. taimi piud jms...


No on võimalik ka lisavalgustus panna. Aga näiteks minu papagoid elavad okstest püramiidis, mis on umbes poolteist meetrit kõrge ja natuke alla meetri lai. Nad saavad sealt iga kell välja lennata ja enamus ajast ongi nad kuskil mujal. Nad käivad püramiidis ainult söömas ja pesakasti uudistamas:D. Selliseid püramiide on aga väga raske ise teha, mu ema ostis meie püramiidi näiteks 50.- krooni eest laadalt...
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. august 2004, 15:12

vägalahe :)
peab siis palju laatadel käima...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liz13 » 11. august 2004, 16:14

juuli-ann kirjutas:No on võimalik ka lisavalgustus panna. Aga näiteks minu papagoid elavad okstest püramiidis, mis on umbes poolteist meetrit kõrge ja natuke alla meetri lai. Nad saavad sealt iga kell välja lennata ja enamus ajast ongi nad kuskil mujal. Nad käivad püramiidis ainult söömas ja pesakasti uudistamas:D. Selliseid püramiide on aga väga raske ise teha, mu ema ostis meie püramiidi näiteks 50.- krooni eest laadalt...

Aga ehk paneksid pildi ka oma isiklikku galeriisse üles? Kuna ma nagu väga hästi ette ei kujuta, kuidas see püramiid välja näeb. :roll:
Liz13
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 299
Teemad: 49
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 11. august 2004, 20:56

Sama siin.
Muidu võid paluda abi ka mõnelt tömehelt, kes teeb odavalt puuri valmis. ise pole ühelegi looamel puuri teinud ja seega ei soka ka aidata.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas juuli-ann (Teema autor) » 11. august 2004, 21:12

No ma üritan siis pildi kõigepealt teha:D
juuli-ann
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 174
Teemad: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ise papagoile puuri tegemine.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. august 2004, 09:29

:D ma nägin uno naljapiltidest või oli siin piltides üks arvuti sisse hiirele pesa
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Andra » 13. august 2004, 10:51

Tom on oma hamsale teinud mõnusa puuri kompuutri ekraanist. :wink: !
Andra
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 26
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Viirpapagoide puur

PostitusPostitas Röövelpastor » 16. detsember 2004, 19:38

Kui ma praegu viisakalt ei käitu, siis kustutatakse mu teade siit lihtsalt maha, eks ole ju... sel juhul palun vabandust.
Tahan lihtsalt seda öelda, et lugege kuulutuste osast meie isetehtud puuri müügikuulutust.
Puur on meeter pikk, pool lai ja meeter kõrge, tehtud nii odavalt, kui sellist suurt puuri üldse teha saab (puidu hinda pole üldse arvestatud, sest puit on kasutatud ja uuesti üle hööveldatud puit).
Röövelpastor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 16. detsember 2004, 19:39

Vab kui sellest juttu olnud, isiklik uudishimu - miks maha müüd?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Viirpapagoide puur

PostitusPostitas Röövelpastor » 16. detsember 2004, 20:11

Tegime ta ühele väikesele tüdrukule, kes oli kurb, et tema viirukad elavad ülikitsalt ja ema ei anna suurema puuri jaoks raha, ütleb, et puurid on liiga kallid. Seetõttu püüdsimegi hästi odavatest materjalidest teha, enne veel küsisime ema käest, kui palju raha materjalidele kulutada võib.
Siis aga ütles ema, et tema tegi hiljuti oma korteris euroremondi ja euroremondiga ikka odav puur ei sobi. Loodan südamest, et asjast oli nii palju kasu, et ema teeb nüüd oma rahakotirauad lahti ja ostab tütre viirukatele sellise puuri, mis tema remonditud korteriga sobib. Mitte ei otsusta, et linnud peavad kitsasse puuri jäämagi...
Röövelpastor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas cosmical » 01. veebruar 2005, 16:50

minul on puur tehtud nii, et võrk keeratud rulli ja ääred omavahel traadiga kinni. Siis lõikad ringikujulise katuse välja ja selle ka traadiga peale. Põhjaks võid panna näiteks mingi suure plastmassist natuke kõrgemate äärtega aluse (ehituspoest peaks saama).
Minul kulub väga vähe kuus linnu peale. Aluspanu ma ei osta vaid kasutan vanu ajalehti (olen nii eluaeg teinud). Aga jah ... kulub siis ainult toidu peale (aga selle kilose kotiga u. 39EEK saavad nad suht kaua läbi) ja vahel maiust ka.
cosmical
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 147
Teemad: 23
Asukoht: Tartumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Viirukaonu » 02. veebruar 2005, 15:35

äkki saaks keegi kuidagi lähemalt seletada kui ise teha viirukatele puuri:)? mul on muidu nad olemad ja puur on väike..äkki keegi oskaks seletada kuidas saaks ise teha..mis ei võtaks ka palju ruumi toas ära..?..
ette tänades
Viirukaonu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kalakene » 02. veebruar 2005, 16:15

Kõige lihtsam on teha vana kapi või riiuli sissse. Riiulist võtta tagumine plaat ära ja asendada mõlemad küljes võrguga. Siis peab suht lai riiul olema.
kalakene
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 596
Teemad: 78
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ise papagoile puuri tegemine.

PostitusPostitas kraabits » 12. august 2007, 13:28

http://beta.album.ee/node/10924465/50068107

Soovin teha oma tuppa kapi ja lae vahele linnupuuri. Mõte oli osta ehituspoest võrku ja teha sellest kuidagi. Ainuke asi on see, et ma olen ehitamises nii võhik kui võhik veel olla saabki. No pole vist ka ime, olen 17-aastane tüdruk. Mul ei ole peres meest, kes mind aitaks. Äkki aitate teie? Kuidas ma seda teha võiksin? Mul on sinna veel ust ka vaja, mis lahti käiks. Äkki mingid liistud üles ja nii? Palun aidake!
kraabits
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ise papagoile puuri tegemine.

PostitusPostitas Annie » 12. august 2007, 18:43

Ehk Margitikas tuleb rääkima, tema on minuteada palju puure ise teinud. Oleneb muidugi millistele lindudele puuri tahad. Väiksematele pole tugevat võrku vaja, seega peaksid ise hakkama saama küll. Minul on maast laeni puur, kuid selle tegi ehitusmees, nii et detailselt ma õpetada ei oska. Lakke kinnitati võrk kruvidega.
Teine asi on puuri asetus. Kas oled kindel, et kapi otsas on hea variant? Esiteks ei saa linnud sealt Sinuga kuigi palju suhelda ja võõrduvad inimesest kiiresti, teiseks on üsna ebamugav sealt puuri koristada.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ise papagoile puuri tegemine.

PostitusPostitas kraabits » 12. august 2007, 20:50

Mul on nümfkakaduu. Kapi peale tahan asetada ka mingi plaadi, et see puhastatav oleks. Lind on mul nagunii väljas ka, päevas vähemalt tund. Selles ei ole probleem ma usun.
kraabits
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ise papagoile puuri tegemine.

PostitusPostitas margitikas » 14. august 2007, 12:06

Olen teinud tõesti palju puure ise. Nii suuri , kui vaja- eri lindudele on erivajadused. võrgu kõige suurem valik on mu meelest Key ehituspoes Järve keskuses ja sealt saab kinnituseks ka traadirulli 15.- Alused olen kas lasnud plekist teha, või kasutanud kandikuid. Puuri põhja panen pruuni jõupaberi- tugev, lihtne koristada. Olen absoluutne ajalehe vastane- viirud ju näriksid mürgist trükivärvi. Pilte saab näha multiply albumist, kui üldplaanide albumi avad.
margitikas.multiply.com Kui midagi on küsida, vastan meeleldi.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kuidas teha viirukatele ise puuri?

PostitusPostitas -kkküllike » 03. jaanuar 2009, 19:06

Millistest materjalidest tuleks teha viirpapagoidele puur ning kas see on üldse võimalik?

Mõtlesin, et kui viirukad ei hakkagi inimest usaldama, ei saa teda ju välja lasta ning kui teda välja ei lase, on tal lendamisvajadus, niiet sellest siis küsimus.
Ootan huviga vastuseid. :happy:
Sirts
Kasutaja avatar
-kkküllike
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 119
Teemad: 2
Asukoht: Kiili.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas teha viirukatele ise puuri?

PostitusPostitas PrinCess » 03. jaanuar 2009, 19:15

Pilt

Äkki mingi idee saaks, minumeelest sobiks see puur kõikidele, nii närilistele kui sulelistele. :-) Seda puuri on võimalik teha nii suurt kui väikest.

Edit: Vabandust, puur pole tõesti sobiv linnule.
Viimati muutis PrinCess 03. jaanuar 2009, 20:23, kokku muudetud 1 kord.
When I say: "Time to go back to the cage." My rats hear: "Please hide under the furniture and refuse to come out for the next hour."
Kasutaja avatar
PrinCess
never tell secrets
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 846
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kuidas teha viirukatele ise puuri?

PostitusPostitas Annie » 03. jaanuar 2009, 21:11

Liitsin teema juba olemasolevale.

Lisan niipalju, et usalduse puudmisel ja papagoi lendama laskmisel ei ole küll sellist seost, nagu Sa arvad. Suur osa kodus peetavatest lemmiklindudest ei ole inimesega sõbrad, kuid sellest hoolimata käivad nad puurist väljas lendamas. Lind peab puuri oma koduks ja läheb tavaliselt ilusti puuri tagasi (mis vajab muidugi eelnevalt veidi harjutamist). Sellest on ka eraldi teema - puurist väljalaskmine ja muu sellega seonduv

Princessi pakutud ümarat puuri ei soovitaks. Miks, sellest on foorumis juba piisavalt juttu olnud.

Tegelikult saaks ise teha võrest ka kandilist puuri, ma arvan. Viirudele pole vaja eriti tugevat võre, nii et võib muretseda sellise, mida saab murda (ehituspoes on neid müügil). Seega PincSess, kui Sinu näidet natuke kandilisemaks :-D muuta, võib ehk asjast asja saada. Ise ma pole küll sellist teinud ja arvan, et lastele on kindlasti kellegi täiskasvanu abi vaja.
Viimati muutis Annie 03. jaanuar 2009, 21:11, kokku muudetud 4 korda.
Põhjus: Eelviimasest lausest ilmselt "ei" puudu jäänud. Eeldusel et jutt sellest et ümaras puuris pole linnul nii head turvatunnet.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ise papagoile puuri tegemine.

PostitusPostitas PrinCess » 03. jaanuar 2009, 21:33

Jah, tahtsin isegi seda varianti pakkuda, et kandilisemaks muuta. Ja ma pidasin ka silmas seda ehituspoodides müügil olevat võre. Et nii saaks vist küll päris hea puuri ja täpselt sellise nagu ise soovid. :-)
When I say: "Time to go back to the cage." My rats hear: "Please hide under the furniture and refuse to come out for the next hour."
Kasutaja avatar
PrinCess
never tell secrets
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 846
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ise papagoile puuri tegemine.

PostitusPostitas -kkküllike » 04. jaanuar 2009, 16:02

Ma vist avastasin kodus ühe ideaalse puuritegemise koha. See on see sama koht, kuhu on asetatud praegu Sirje puur, aga kui sealt ümbert asjad ära tõsta ja seda natuke muuta, arvan et see oleks ideaalne koht. Õudsalt tahaks Sirjele ja ta tulevasele kaaslasele ja võibolla ka tulevastele poegadele häid tingimusi ja elamisvõimalusi pakkuda. :)
Sirts
Kasutaja avatar
-kkküllike
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 119
Teemad: 2
Asukoht: Kiili.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ise papagoile puuri tegemine.

PostitusPostitas pokk00 » 04. jaanuar 2009, 23:46

ma olen ka kõik puurid ise ehitanud:) Jakol on ikka eriti suur 2m x 1,5m x 1,2m
pokk00
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Ise papagoile puuri tegemine.

PostitusPostitas -kkküllike » 05. jaanuar 2009, 21:47

Kuidas saaks teha puuri nii, et see ka ilus välja näeks? Peab lihtsalt rohkem vaeva nägema? :P
Sirts
Kasutaja avatar
-kkküllike
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 119
Teemad: 2
Asukoht: Kiili.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ise papagoile puuri tegemine.

PostitusPostitas Fenzy » 05. jaanuar 2009, 23:57

Loogiline oleks, et mida rohkem vaeva näed ja erinevaid materiale kasutad, seda parem ja asjalikum lõpptulemus on. Lased kujutlusvõimel lennata ning Voilaa- tulemus on super ja samas originaalne, sest teistel pole sellist ;)
Kasutaja avatar
Fenzy
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 331
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ise papagoile puuri tegemine.

PostitusPostitas preili » 06. jaanuar 2009, 11:36

http://nagi.ee/photos/mannu91/sets/148325/ Puur tehtud küll rottidele, aga ehk sobiks midagi taolist ka lindudele?
Loodan, et oli abi. :-)
Kasutaja avatar
preili
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 1
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ise papagoile puuri tegemine.

PostitusPostitas -kkküllike » 06. jaanuar 2009, 19:50

Seal lingil on küll hästi ilus puur, kas teie enda tehtud? :)
Sirts
Kasutaja avatar
-kkküllike
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 119
Teemad: 2
Asukoht: Kiili.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ise papagoile puuri tegemine.

PostitusPostitas Annie » 06. jaanuar 2009, 20:09

preili kirjutas:http://nagi.ee/photos/mannu91/sets/148325/ Puur tehtud küll rottidele, aga ehk sobiks midagi taolist ka lindudele?
Loodan, et oli abi. :-)

Kindlasti oli abi. Väga ilus töö! Muidugi peab siin olema silma ja kätt, et sellisele asjale ka esteetiline välimus saada, nagu sellel puuril. Kas meisterdasid ise või oli ka meesterahva käsi abiks?
Lisan juurde, et viirudele sobib puur pigem madal ja lai, st põhimõttelisetl nagu sama puur külili keeratult :-D
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ise papagoile puuri tegemine.

PostitusPostitas preili » 06. jaanuar 2009, 20:36

meesterahvas aitas saagida ja raami kokku panna :-)
Kasutaja avatar
preili
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 1
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Ise papagoile puuri tegemine.

PostitusPostitas kata » 07. jaanuar 2009, 12:15

Minul on ka plaan suurem puur teha.Vana suure kapi peale.Üks külg on kinni .Panin saepuruplaadi ja alla ka ning värvisin ära..
Mul on vaja veel võrk osta,selle ostan kevadel..Praegu on vana puur seal kapi peal.
Panin neile veel pika juhtme,neile meeldib väga juhtme peal olla.
kata
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline