Kodus eri liiki loomad - kas neile vaja eraldi varustust?

Igasugune varustuse teemaline jutt - mis, miks ja kuidas?

Kodus eri liiki loomad - kas neile vaja eraldi varustust?

PostitusPostitas Ruigaminni (Teema autor) » 30. september 2005, 09:38

Tekkis selline naljakas küsimus seoses mitme eri liiki looma pidamise ja nende varustusega - kuidas muretsesite varustuse?
Mul on praegu kaks merisiga ja järgmisel nädalal tuleb koju küülik.
Puurid, joogipudelid, sööginõud ja toit on neil muidugi eraldi, hein ja allapanu tuleb jällegi samast kotist, aga kuidas on puuripuhastusvahenditega (kühvel, lapp) ja küünetangide, kraaside-kammidega jne?
Osad lestad ja kirbud peaks olema nende liikide vahel risti nakkuvad, osad seennakkused vast ka. Mitte, et mu loomad haiged oleks, aga kas tasub karta ja loomadel näiteks erinevaid kraase asutada.
Kuidas teie olete asja lahendanud? Millised asjad on loomadel ühised/samast allikast ja millised on kummalgi eraldi?
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 30. september 2005, 14:08

Mul ei ole kunagi ühtegi närilist korraga olnud, kui peale hamstrit liivahiired võtsin, siis sai hamsude puur liivahiirtele. Üldiselt ma pole pidanud midagi eriti jagama :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 30. september 2005, 14:30

No minu närilistel (merisead+ rotid+ tšintšu) on ühiseks nimetajaks: saepurulaast, kuiv hein, witte moleni lahtine närilistetoit. Tšintšu jaoks on tema spetstoit ja liiv. kuna loomad kokku eriti ei puutu, siis parasiitide koha pealt pole siiani pidanud tõrjet tegema ja ei oska arvatagi, kas ühe mutukad leviksid teisele.
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas karvapalll » 30. september 2005, 14:39

Loomulikult oleks hea kui eri loomadel ka nn. isiklik kamm on. Hamstri söögi ja jooginõusid ma merisigadele kasutada hiljem ei andnud, vaid ostsin ikka uued. (üks hamsu oli haige ja ei riskinud). Ma arvan, et kuna tegemist on ikkagi ühekordse väljaminekuga, vähemalt kammide ja nõude osas, siis see pole ju palju oma looma heaks teha. Samas on ju alati ostetud ka juba loomade poolt kasutatud esemeid ja ka midagi pole juhtunud(ma loodan). Eks see ole inimese oma valik ja mugavus, kuid samas kui kasutada samu esemeid erinevatel loomadel(kraasid, kühvlid) js midagi peaks juhtuma loomaga, siis mina vist piinleksin küll süümekates ja kiruksin ennast. Mina eelistan siiski mõtet, et uus loom-uus varustus. :)
karvapalll
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 30. september 2005, 15:41

Minu tšintšilja aga elab puuris, mis kunagi oli Liisa rottide elupaigaks. Ei arva, et üks segaks teist..
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 30. september 2005, 15:57

No puur ka üle küüritud vahepeal. ;)
Mina usun, et kui koloonias ühel loomal on ristnakkuv parasiit või mure, siis tuleb kõiki nagunii ravida, ei pääse sellest. Liiga suur võimalus, et mingil moel ühelt teisele nakkab ja siis tagasinakkumine tekib.
Aga joogipudelid näiteks saavad aja jooksul vanaks ja on kasulik nagunii vahel uus osta. Plastnõudega võib sama olla. Keraamilised nõud korralikult pestuna ei peaks mingit ohtu kujutama (ja minul läheb küll vahel mõni katki).
Kui väga karta, siis võib mitmesuguseid desinfitseerimisvahendeid kasutada ja pidada paar kuud vahet loomadel. Ja pidada arstiga nõu, sest mõni bakter võib olla selline, mida ei saagi elamisest välja - no nagu selle jäneste nakkusega pidi olema, nagu foorumist lugesin.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Loomavarustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist