Hamster tiine: kuidas käituda?

Kõigest, mis puudutab pisipere saamist ning hamsubeebisid.

Moderaatorid: E4-, Saara

Hamster tiine: kuidas käituda?

PostitusPostitas Tentsu (Teema autor) » 23. juuli 2014, 21:47

Tere! Võtsin endale 2 päeva tagasi loomapoest 2 emast hamstrit (pikakarvalised). Nii kõik oli okei, aga nüüd märkasin, et Dessa( Üks hamster) on kuidagi nii paks ja sööb palju, siis magab ja ma ei tea võibolla on minumeelest ka pesa üritanud teha? + Tal on nibud väljas! Elsal ( teine emane hamsu) on suht kõhn, aga ta on emane (kontrollisin) Kuid mida teha? :( Mulle anti emaste puurist 2 hamsut, ja isased on hoopis teises puuris. Kas see on võimalik? :/ Olen nii pettunud, kuna ma ei taha poegi. Varem ma tahtsin, aga siis kuulsin, et see võib hamstri eluiga vähendada? :( Palun aidage
Tentsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 4
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Hamster tiine? Aidake palun :(

PostitusPostitas Tentsu (Teema autor) » 23. juuli 2014, 21:48

aidake* sorri kirjutasin kiiresti
Tentsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 4
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Hamster tiine? Aidake palun :(

PostitusPostitas Mercar » 23. juuli 2014, 22:59

Nagu kirjeldusest aru saan siis sul Süüria kuldhamstrid (mitte pisikesed triibikud)? Süüria kuldhamstreid peetakse üldiselt üksikuna kuna elavad ka looduses nii ja võivad kakeldes üksteist tappa. Seega eriti kui on kahtlus, et üks tiine siis tuleks nad eraldi elama panna. Muidu sünnitus ja pojad võivad kurvad tagajärjed esile kutsuda kas vanematele loomadele või poegadele (süüakse ära).

Mida veel teha saad, on tagada et nad saavad mitmekülgset toitu, et tulevasel emal millestki puudust ei ole. Loe siit hamstrite toitmise teemasid. Hetkel suvine aeg saab paljutki õuest ka. Püüa vältida tema tõstmist. Eks eluiga mõjutab poegimine, aga samas mõjutab seda ka palju muud. Sina saad omalt poolt teha seda et pakud neile võimalikult head kodu ja annad endast parima nende hooldamisel ja kasvatamisel.

Kuidas võis juhtuda et üks tiine. Süüria kuldhamstri tiinus on 15-17 päeva kui ma ei eksi. Võimalik et emaseid-isaseid poegi ei eraldatud üksteisest piisavalt varakult või näiteks pandi nad puuri puhastamise ajaks kokku. Ega täpselt tea vaid poe müüjad või see kes nad müüki tõi.

Lisaks:
Samas kui loomad on selgelt pikakarvalised siis see on enamasti just isaste tunnus.
Vt 4 esimest pilti siin: http://www.chahamsters.org/longhair.html
Vasakul isased ja paremal nn pikakarvalised emased. Äkki kui mõlemad saba alt samasugused, siiski isastega tegu? Hamstrid on ööloomad ja paksuke oleks ja palju magamine ei tähenda tingimata tiinust.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster tiine? Aidake palun :(

PostitusPostitas Tentsu (Teema autor) » 24. juuli 2014, 08:47

Aitäh! Piltide pealt sain aru, et mimu hamud on emased ;) Ma tean, et nas võivad kakelda, aga mulle öeldi, et nemad ei kakle, sest nad on juba sünnist saati koos olnud, jah mul pole see triipudega. Mul on angoora vms hamsud :)
Tentsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 4
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Hamster tiine? Aidake palun :(

PostitusPostitas Tentsu (Teema autor) » 24. juuli 2014, 09:27

ja täna panin tähele, et ta korjab toitu nurkadesse. Eile panin neile natuke vatti ja hommikul oli see nende majja viidud
Tentsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 4
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Hamster tiine? Aidake palun :(

PostitusPostitas Mercar » 24. juuli 2014, 12:07

Vatti ei tohiks neile panna kui sa just ei mõtle loomapoest ostetud spetsiaalset pesavatti.
Tavaline vatt on ohtlik nii sissesöömisel kui siis kui võib ümber jalgade takerduda (eriti poegadele).
Pesamaterjaliks on väga hea WC paber või paberkäterätt. Nad hekseldavad selle ise peenemaks ning saavad mõnusa pehme pesa. Kõige parem on tavaline odav hallikas lõhnastamata WC / paberkäteräti paber. Sest nii lumivalge kui värviline on pleegitatud ja värvitud.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hamster tiine? Aidake palun :(

PostitusPostitas Tentsu (Teema autor) » 25. juuli 2014, 15:22

Aitäh, täna sündisid siis meil 9 poega (hull värk :D)
Tentsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 4
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist