Kääbushamstrid ja puuri võre vahe 1 cm

Hamsupidamiseks vajalikest asjadest? Puurid, sisustus, mänguasjad, jooksupallid jne.

Moderaatorid: E4-, Saara

Kääbushamstrid ja puuri võre vahe 1 cm

PostitusPostitas sipsik (Teema autor) » 08. detsember 2007, 01:06

Oma suures teadmatuses ostsin kääbushamstritele täna puuri mille võrede vahed on u 1 cm. Nüüd loen siit, et sealt pressivad nad end läbi??? Kas on tõesti selline oht? Siiani pole kumbki neist püüdnud seda teha veel õnneks.
Kas pean nüüd selle puuri tõesti kasutuna seisma jätma ja uue muretsema?
Kasutaja avatar
sipsik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 93
Teemad: 9
Pildid: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kääbushamstrid ja puuri võre vahe 1 cm

PostitusPostitas sindrinahk » 08. detsember 2007, 10:44

Kui nad on pisikesed, siis on oht, et nad sealt võrede vahelt ennast välja võivad pressida. Suuremana nad mahtuda enam ei tohiks. Minul endal on võre vahe 1 cm ja kumbki kääbikutest pole veel puurist plehku pannud. Loodetavasti sinu kääbushamstrid ei hakka üritama võrede vahelt välja pressima ja nad ei avasta, et selline võimalus üldse olemas on. Kui nad selle aga ära õpivad, siis hakkavad nad päris tihti välja pressima. Praegu väga muret ei ole, tuleb lihtsalt jälgida, et kas nad üritavad puurist välja saada. Sinu lohutuseks võin öelda, et kääbushamstrid kasvavad päris ruttu suureks ja siis nad üldiselt välja ei mahu (kuid on ka erandeid, kes nii väga suureks ei kasva ja sellised paksukesed ei ole (minu omad on paksukesed)).
Koerainimene-koerad sügaval südames.
Suller
Kasutaja avatar
sindrinahk
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1728
Teemad: 41
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kääbushamstrid ja puuri võre vahe 1 cm

PostitusPostitas nuuu » 09. detsember 2007, 12:49

Minu tüdrukutel on ka selline väiksem võredega puur. Üks hamster pressis küll ennast läbi ja ma avastasin selle tükk ega hiljem, aga lõpuks saime ta ikkagi kätte. Nad võivad vabalt igast pragust välja sul pugeda pisikestene. Kontrolli seniks kuni nad on juba suuremad iga päev puuri ja loe hamstrid ka üle. Minu omad on õnneks juba nii suured, et enam ei lähe läbi puuri võre kuhugi.
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kääbushamstrid ja puuri võre vahe 1 cm

PostitusPostitas Eluciaelin » 21. detsember 2007, 13:45

Noh, see oht on suur, et nad võivad sul millalgi välja pugeda. Minu enda hamstrid elasid umbes pool aastat 1 cm vahega puuris, ei üritanud neist keegi välja pugeda.... Ja siis oli ühel päeval oli üks hamster kadunud nagu tina tuhka, järgmisel päeval ka teine. Ülesse me neid ei leinudki...
Soovitan sul hoida hamstreid kusagil toas, kus saab ukse kinni panna. St. et isegi kui nad sul kunagi puurist välja saavad siis ei saa nad maja peale, vaid jooksevad ühes toas ringi, kuni sa põgenikud avastad ja tagasi puuri kupatad.
Eluciaelin
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 53
Teemad: 3
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kääbushamstrid ja puuri võre vahe 1 cm

PostitusPostitas aNeTe » 13. jaanuar 2008, 20:31

Hamstrid hakkavad tavaliselt puurtist väljapääsu otsima siis kui neil on igav või ei meeldi neile miski.
Püüa anda oma hamstritele rohkesti tegevust ja kui Sa nad puurist välja võtad, siis kui Sul on võimalus nad välja jooksma lasta, siis lase. Sest, siis nad tunnevad et Sa usaldad neid ja see annab neile suurema kindlus tunde.
Ma arvad et kui nad ei hakka otsima välja pääsu siis ei ole ju vajadust puur välja vahetada :happy: .
Aga kui on selline lugu et hakkavad, siis on vist targem puur välja vahetada, sest Sa ei taha ju oma hamstritest ju ilma jääda.
Mitte püstijäämine pole tähtis, vaid see,
et suudad pärast iga kukkumist üles tõusta.
Kasutaja avatar
aNeTe
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 363
Teemad: 8
Pildid: 4
Asukoht: K-Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kääbushamstrid ja puuri võre vahe 1 cm

PostitusPostitas ZarajaZeta » 08. oktoober 2009, 17:43

mul on ka puur millel u1cm vahe ja kääbushamstrid aga läbi nad end sealt ei pressi.
Kasutaja avatar
ZarajaZeta
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kääbushamstrid ja puuri võre vahe 1 cm

PostitusPostitas TikuJaTaku » 21. oktoober 2009, 18:54

Mul on 3 ja millegagi kuused vene kääbushamstrid ja puuri vahed on 1cm. Kui ma nad sain olid nad 2 kuused aga ikkagi ei pressinud läbi. :D
Kasutaja avatar
TikuJaTaku
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teemad: 1
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kääbushamstrid ja puuri võre vahe 1 cm

PostitusPostitas hempishemp » 28. november 2009, 16:48

aga kas nad umbes 1.3 cm vahega pressiksid läbi
Kasutaja avatar
hempishemp
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 8
Asukoht: võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Kääbushamstrid ja puuri võre vahe 1 cm

PostitusPostitas E4- » 28. november 2009, 17:15

Kui isu välja pääseda suur, siis olen päris kindel, et pressiksid. Oleneb kui suurtena nad saad.
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kääbushamstrid ja puuri võre vahe 1 cm

PostitusPostitas kriisa24 » 12. jaanuar 2010, 22:11

mul on puuri võre vahe nats üle cm. Siiani pole hamsud end seal välja pressinud aga nüüd kui pojad pesas ja varsti ka puuris ringi liikuma hakkavad siis on mure küll et nad võivad sealt putket teha. Kas keegi mingit nõu ei oska anda kuidas puuri kuidagi kindlustada saaks?
Armasta oma loomakesi nii nagu sa tahad et sind armastatakse!
--vöödikud Pätu ja Kriimu ning viiru Rage :)
Kasutaja avatar
kriisa24
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 128
Teemad: 13
Pildid: 12
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kääbushamstrid ja puuri võre vahe 1 cm

PostitusPostitas Elisabeth » 17. september 2010, 20:12

Minu kääbikhamsu suutis juba esimesel ööl kaduma minna, puuri võre vahe oli 0,9cm. Ja ta ise oli pisike ühekuune.
Nüüd täna ostsime ferplasti puuri, plastikust seinadega, kus vaide üleval laes on tihedam võre, mis lahti käib.
Parem karta kui kahetseda, hamstriotsingud olid pingelised ja siiski õnneks õnneliku lõpuga.
Elisabeth
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kääbushamstrid ja puuri võre vahe 1 cm

PostitusPostitas kristofer2009 » 21. juuni 2011, 20:17

Hahh... võin öelda et mu kääbused läksid iga öö kaduma ja kui hommikul ärkasin oli ainult 1 kes armastas magada. Kokku oli 4 ja mahamüümishetkeks oli 3. Oli kah võrepuur 0,9mm vahed... ma ei uskunud kuidas nad sealt välja saavad...igatahes vanad kah pea aastasied. Ja 1 jäigi kadunuks... Nii et siis on võimalik see asi. :S
kristofer2009
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kääbushamstrid ja puuri võre vahe 1 cm

PostitusPostitas Mirette » 05. juuli 2011, 21:17

Mul on kääbikud aga nad on see eriti väike liik. Roborovskid pressivad ennast sealt läbi aga Vene oma küll mitte. Muidu ostsime ka oma robodele puuri mille vahed on 1,2 cm ja nad ei poe sealt välja. Ainult nina läheb. Aga poegadel on suur oht sealt peitu pugeda ja ära joosta.
Tupsu ,Nupsu ,Supsu ja Ruudi- .R.I.P
Väike Mammu (love)
Kasutaja avatar
Mirette
Õigekiri longab
 
Postitused: 141
Teemad: 6
Pildid: 6
Asukoht: Sindi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist