Johnny uue nimega Inglike.

Tiivulised, kes meil kodus pesitsevad

Moderaator: Annie

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 23. veebruar 2010, 22:22

Olen tähele pannud, et Inglike ei oska lugu pidada värskest köögi- ja puuviljast. Proovisin kurgi, lillkapsa, paprika ja õunaga (sellega mida hetkel leidus). Hirsitõlvikut näeks ka nagu esimest korda, muna samuti.
Muretsesin nümfile punutud köiest kiigu. Näeb välja nagu suur O täht, mille alumises otsas on puust ümar mänguasi ja köie narmad. Inglike istus õrrel ja tema sõber võre küljes. Rõngaskiik jäi nende vahele ning linnud keerutasid, kiigutasid seda vastastikku. :-D


Osa sellest teemast, on nüüd terviseteema alla paigutatud. viewtopic.php?f=151&t=11140&start=0
Viimati muutis nuki8 01. mai 2010, 21:28, kokku muudetud 3 korda.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas Oliver23 » 24. veebruar 2010, 10:54

See ei lähe küll teemase , aga mul on täpselt see sama mänguasi , ja Stjopale nii meeldib see, ta keerutab ja närib seda köie narmasid. :D
Oliver23
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 1
Asukoht: Viimsi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 24. veebruar 2010, 21:18

Jalad on minu käe all peidus.

Leidsin ühe imeilusa pildi, mis on tehtud 5 veebruar Inglikesest. (Siin on ta täiesti terve veel).
Pilt
Viimati muutis nuki8 12. aprill 2010, 17:15, kokku muudetud 1 kord.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 28. veebruar 2010, 15:26

Inglike istus oma puuri katusel ja püüdis erinevaid hääli järgi teha. Krooksatas nagu Tupsi, amadiini laulu ahvis (mõne noodi), veidi kanaarilinnu sirtsumist.. http://www.youtube.com/watch?v=1Z0oyN5Iseg

Võtsin ta sülle ja sügasin. Ise süübisin video korrigeerimisele arvutis. Läbi kõrvaklappide kuulsin aegajalt Inglikese pahast kraaksatust, kui ühte kohta liiga kaua sügama jäin ja tähele ei pannud, et linnuke on juba ammu teise põse keeranud.
Lõpuks unustasin nümfi kratsimise. Mõnda aega oli vaikus, siis ronis Inglike mulle õlale. Kuid sealgi hakkas varsti igav ning linnuke otsustas puuri katusele tagasi minna.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 01. märts 2010, 14:40

Inglikesest on saanud minu linnuparves kõige suurem laululind :D
Ta on väga uudishimulik tegelane. Aga rohelist ja värsket kraami ei söö ta ikka veel.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas margitikas » 13. märts 2010, 11:06

Oh, ometi midagi rõõmustavat sellesse päeva. Olete Inglikesega tublid.
margitikas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 275
Teemad: 9
Pildid: 4
Asukoht: Järve
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 59
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 18. märts 2010, 12:46

Inglike on kasvatanud tagasi ühe hoosule. Ise on ta selle üle väga uhke ja vehib tiibadega igal võimalusel. :-)
Pilt
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 05. aprill 2010, 15:29

Täna taipasin, kui tillu on ikka Inglike. Siin siis pilt, vasakul on 5 kuune Inglike. Paremal 1,2 kuune Pati.

http://i44.tinypic.com/vpu7hc.jpg
Pilt
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 06. aprill 2010, 11:56

Eile tegin video. Inglike tegi kõike, et vaid sügatud saaks :lol: Eks vaadake ise.

http://www.youtube.com/watch?v=WrlKH5a0Nt0
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas darkhelen » 06. aprill 2010, 19:14

Ikka korralik pugejas oli peal, väga armas :)
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 20. aprill 2010, 17:25

Inglikesele on kevad pähe löönud :-) Laulab igal hetkel ja mulle tundub, et ta üritab Tupsile (teine isane nümf) muljet avaldada. Väike hirm on, et nad võivad paari moodustada :mellow: Tupsi pole ka ükskõikne. Vahepeal puhastavad teineteist ja miilustavad.
Panin mõni päev tagasi tähele, et kui lähenen Inglikesele, siis hakkab ta piuksuma. Paneb pea vastu maad ja teeb "piuks"...5 sekundit vahet ja jälle "piuks". Vahepeal mõtlesin, et tal on sügelised. :razz:
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas kellyara » 21. aprill 2010, 13:13

eks ta tahab et sa teda veel rohkem hellitaks, sellepärast teebki kõik et tähelepanu võita. mul pole kogemusi nümfidega ,
aga näiteks minu jako püüab mind suurest armastusest igal võimalikul juhul toita :razz: :razz: tömbab toidu üles, aga õnneks neelab enamuse jälle ise alla.
tervitused , kellylt, herkult ja emilt.
http://herku.multiply.com/photos/album/1
Kasutaja avatar
kellyara
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 01. mai 2010, 21:45

Kõik nümfid elavad tänaseks ühes parves jälle. Tibu on piisavalt suur ja vanemad tema pärast teistega enam tüli ei nori. Inglike on samuti parveliige.
Õhtuti ta ütleb mulle midagi, kuid kahjuks pole ma nii tark, et linnu keelest aru saada. Võibolla küsib, et "Kas sa magama ei lähegi?" Või "Head ööd sullegi".
Olen püüdnud mõistatada mida tähendab noka hääletu liigutamine. Nagu sööks midagi, kuid seda liigutust tehakse kiiresti. Eriti emase juures olekul, peeglisse vaadates. Tihti ka (mitte alati) kui mina tulen suhtlema nendega ja vastupidi.

Kellyara :lol:
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 20. mai 2010, 11:32

Täna võtsin Inglikese rõdule kaasa. Panin ühe jämeda õunapuu oksa risti, et linnul seal hea olla oleks. Kakaduu nakitses trakse ja puhastas ennast. Uuris parema silmaga sinist taevast ja ajas tuti püsti, kui naabri koer haukus. Hiljem lasin sõbrakesel randmele astuda ning toetasin rõdu äärele, et nümf näeks kui ilus kõik on. Suur kask lõhnas ja heitis jahutavat varju. Läbi lehtede langesid linnu sulgedele päikesekiired.
Tundus, et Inglike on rahul. Langetas pea ja sulges silmad, kui teda kukla tagant sügasin. Tegin pausi ja suleline pistis pea tiiva alla, et seal midagi kohendada. Siis jäi hetkeks liikumatult ootama, üks silm tiiva varjust mind piidlemas. Muigasin-sellisele pilgule ei saa vastu panna :) Sügasin linnu kukalt ning tiivaalust, mida ta mulle lahkesti pakkus.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas darkhelen » 20. mai 2010, 22:06

Mul on Inglikese üle nii hea meel :) Sa võiksid meile temast pilte siia panna. Ma täitsa usun, et väljas talle meeldis olla, seal on huvitav ja mõnus päike paitab ja ilus :)
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 21. mai 2010, 09:28

nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas Loomahull » 21. mai 2010, 14:16

Nii armas video! :biglove: Ilus muusika ka juures.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas darkhelen » 22. mai 2010, 08:29

Ta kuidagi nagu naerataks :)
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 22. mai 2010, 14:52

Üks pilt Inglikesest. Siin on näha kui ilus on ta sabaalune, kus varemalt oli haav.

Pilt
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 07. oktoober 2010, 17:43

Inglike elab hästi, ainult et olen avastanud tal uue probleemi "öise kartuse". Praegu magab ta öösiti minu voodi kõrval, pealt avatud sügavas karbis. Videos on natuke näha karpi, kus ta magab.
Eilne video http://www.youtube.com/watch?v=s_QjqPuSxJg (muusika on kurb natuke, kuid ma kiiruga tegin).
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas darkhelen » 07. oktoober 2010, 18:20

Mis mõttes "öise kartuse"? Kardab üksi olla või mida?
Video on muide üliarmas, aga see muusika on tõesti päris kurb.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 07. oktoober 2010, 18:50

"Öise kartuse" kohta on siin foorumis ka kirjutatud. "Öine kartus" on see, kui lind hakkab öösel puuris arutult ringi lendama ja võib ennast vigastada. Tavaliselt aitab selle vastu, kui ööseks tuli põlema jätta. Aga ma leidsin, et parem variant on kast, sest muidu laulavad isased nümfid hommikuni serenaadi.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 05. november 2010, 22:28

Üks hommik õrritas Inglike kanaarilindu. Sain selle ka linti. Palun kuulake ise :lol: http://www.youtube.com/user/8nuki#p/a/u/0/oRL4cDCkfq4

Tema laulu salvestusest uuesti kuulates avastasin, nümf matkib minu vilistamist.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 25. november 2010, 16:37

Tahan selgitada mõnele, kes arvab, et kastis magada on Inglikesel paha. Ma pidasin nõu loomaarstiga. Kui põletada lampi iga päev, siis ei puhka lind korralikult välja. Karp on hea lahendus. Inglike on iga öö maganud suures karbis, mis on pealt avatud. Ta on kaalus juurde võtnud ning näeb igati hea välja. Kas on parem riskida sellega, et ta ühel kenal hommikul surnult vereloigus vedeleb, sest vigastas ennast? Või murrab midagi ära.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas taanka » 25. november 2010, 20:53

:hmmh: kui sellest juttu tuli,siis ka mina seda lugedes teen nii :shock: kui linnul on öine kartus,siis arvan,et seda peaks ta ka karbis tegema.Minul oli ka alguses nii...uustulnukatega,kõik on mööduv.Pole ammuilma seda olnud ja pole ka kuskil mujal seda lugenud ega kuulnud,et nüüd inimestel oleks see suureks probleemiks olnud ja ,et nad oleks pidanud ööseks papagoid karpi pistma. :scr:
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 25. november 2010, 21:07

Seda kartust polegi massiliselt. Tuleb aegajalt ette. Ma ei taha riskida tema vigastustega. Karp on vaid üks variant, mis pole halb üldsegi. Tegu pole väikse karbiga vaid piisavalt suure, kus ta võib kasvõi tiritammi visata.
Karbis kartust ei teki, sest tegu pole õrrega. Lind otsib öise kartuse ajal maapinda.

Täna külastas mind loomaarst. Kasutasin juhust ja rääkisin olukorrast ning näitasin Inglikest ja kasti. Tema oli nõus, et see on hea variant. Isegi kui seda kartust juhtub kord kuus või paari kuu jooksul kord, tuleb selline asi mulle üllatusena.
Ma ei näinud muud varianti. Mida teie teeksite? Põletaksite 20a öösel pirni? Kuidas see linnule mõjub?
Olen Inglikest poputanud ja ravinud, ma ei taha et temaga halba juhtub. Ma ei taha minna "äkki" peale välja. Et äkki nüüd enam kunagi ei hakka laamendama öösel. Äkki ei tee endale haiget.
Teised ei karda, ainult Inglike.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas taanka » 25. november 2010, 21:41

Minu linnud ka pimedas hästi orienteeruvad...neil vist samm sammu haaval puur selge... kui tule kustutan lind ühel oksal..lähen minema ja mingi aja pärast tagasi tulles juhtub,et juba teisel oksal - pimedas.
Mõistaks veel kui lind öösel ehmus üks - kaks korda ,siis lähen ja panen karpi...kas nüüd 20a. karbis igal ööl?Aga ma rohkem ei kommenteeri..mõtetu
tuhkrute koduleht- http://tuhkrud.jimdo.com/ ,papagoidele koduleht- http://papagoi.jimdo.com/
taanka
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 21
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas pepe7 » 26. november 2010, 11:13

Ma nüüd ei tea kas üldse rääkida oma kogemusest selle nn.öisest kartusest. Mina leian, et linnul peab olema põhjus, miks ta öösel paaniliselt puuris lendab. Minul lendasid ka nii kui IIRA meile tuli. Varem sellist asja ei olnud. Ja kui aus olla siis mina küll ei kujuta ette, et paneksin karpi oma 15 lindu ööseks :rofl: Mina sain oma lindudele jälile, miks nad lendavad öösel. Nimelt mul kassid lähevad öösel isetehtud puuri vastu küüsi teritama no ja kas Teie siis ei ehmuks sellise hääle peale? Meil lendavad siis erandlikult kõik linnud. Eile siin lugedes mõtlesin, et polegi kaua seda lendamist enam olnud. Aga niipea kui mõeldud sai,avastas kass, et nüüd vaja omale maniküüri teha vastu puuri alust kasti. Lendasid meil kõik, kuid tuvi mitte.
Tahtsin öelda oma jutuga seda, et mina seda ei pea öiseks kartuseks. Tuleb lihtsalt uurida sellise käitumise põhjust ja tegeleda sellega.See võib olla ükskõik mis heli või mis iganes liigutus, mille peale me ilmselt ei tulekski.
pepe7
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 365
Teemad: 20
Asukoht: Põlvamaa RUUSA
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas Annie » 26. november 2010, 15:28

Aga äkki panna ta väiksemasse, st minigsse transportpuuri kasvõi enda voodi kõrvale. Seal ta saab ikka linnu komel õrrel istuda ja kui hakkab rabistama, saad kohe jaole. Ta võib olla tundlikum kui teised linnud ja mingi asi teda ilmselt hirmutab aegajalt.
Kasutaja avatar
Annie
Suleliste suvila
Suleliste suvila
 
Postitused: 1111
Teemad: 55
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Johnny uue nimega Inglike.

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 26. november 2010, 22:37

Iga lemmiklind on erinev, nagu ka nende inimsõbrad. Fakt on, et teised ei tea võõra linnu eripärasi nii hästi, kui selle linnu omanik.
Ma tunnen Inglikest paremini kui teie ja kindlasti on minu mure tema pärast suurem, kui teil. Ta on minu sõber ja koos oleme palju läbi teinud.
Te ei kirjuta, mida halba teeb kastis magamine. Ainult Annie kirjast saan aru, et kastis magamine pole just linnulik, sest tavaliselt veedavad papagoid öö õrrel. Arvate, et kastis magamine mõjub jalgadele? Jala väärarenguid tekitavad liiga peened õrred, kus on raske öösel tasakaalu hoida. Samuti liivapaberid õrtel, mis lihvivad tallanahka ja tekitavad haavandeid. Arvate, et jalalihased jäävad nõrgaks? Inglike magab lamedal pinnal ainult öösel. Kuna mu linnud on 24h vabalt toas, valivad nad tihti igasuguseid kohti, kus tegutseda. Enamus, lamedad pinnad. Linnuemmedki hauvad lamedal pinnal ning tibud kasvavad seal. Arvate, et tekib stress? Mul on videosi tehtud, peale seda kui Inglike on hakanud kastis magama. Saate ise tõdeda, kui palju tal stressi on. Te ei tee vahet "öisel kartusel" ning lihtsalt põhjusega ehmumisel pimeduses.
Olen veidike jaganud teiega meie lugusi ja tegemisi. Tegin seda, sest nii tahtsin rääkida kui tore ja armas lind ta on, vaatamata oma geenivigadele. Nüüd näen, et kirjutamine toob mulle rohkem meelehärmi kui rõõmu.

Üks video teile Inglikesest http://www.youtube.com/watch?v=oRL4cDCkfq4 Ta on ikka sama kraps.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Meie sulelised

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline