Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

Kuidas tõhukeste eest hoolt kanda - küüntelõikusest jalutamiseni.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Tuhkru liivakast

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 02. märts 2008, 20:06

Hais oleneb ka väga palju just liivast, kui Sul on puidugraanulid, siis osadega on hais suurem kui osadega. Ma soovitan graanulitest Cat Organic, mingi roheline kott ja kollane kass (mitte kitty friend!!) Ise läksin üle Cat's best Ökoplussile. On küll kallis, kuid koristada mugav ja kott kestab kaua, haisu ka pole. No kui palju junne koguneb, siis on junnide hais küll, aga mingit muud haisu ei ole. Tuhkrud söövad ainult toorest.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru liivakast

PostitusPostitas cuiza » 02. märts 2008, 20:39

Uuriini proovi ei ole niisama lihne neilt võtta mai hakka oma looma narkoosialla panema ja mai tea päevotsa topsikesega taga jooksma, kui näen ikka et loom on terve ja hea isuga siis tõesti viga võib olla nendes puurgraanulites.
Äitähh Heleri, üritan neid vaatama minna, kui ma ei eksi siis ma vist isegi tean milline see kott on olen oma loomakliinikus seda näinud hind oli 160.- uhhh, kallis :-D
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru liivakast

PostitusPostitas triinabelle » 02. märts 2008, 22:55

Mulle on siiani meeldinud enim Kronopali toodang - mingi eesti asi. Koti pärast kasutan Plospani - 25-liitrisse paberkotti saab hiljem vanapaberi pakkida ja kõik koos välja visata. Kronopalil on tugevam männilõhn ja siis on seda ka toas tunda - mitte seda, et keegi ka oma häda graanulitesse on teinud. Cat`s Best Ökopluss - kuskohast Sa seda muretsed ja kui suur see kott on?
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru liivakast

PostitusPostitas Diana » 02. märts 2008, 22:58

Mina küll normi ei näe, kui ühel loomal ei haise ning teisel haiseb. Kui toit on kvaliteetne ja potte koristatakse õigeaegselt, siis peab sügavamat põhjust otsima.

Narkoosi all uriini analüüsiks ei võeta. (Küll võib vahel väga puhast uriini üheks analüüsiks vaja minna, seda võetakse siis kateetri abil põiest.) Mina võtan isegi rottidelt uriini analüüsiks, kui vaja on ning kui on kahtlust, kas tervisega on kõik korras.

Kuidas võtta uriini analüüsiks
Uriini võtmiseks on Sul vaja kassi liivakasti võrega ilma aluspanuta. Peamine, et uriin ei puutuks kokku käppadega. Parem on seda hommikul teha, kuid võib ka muul ajal. Kui näed, et loom on ärganud ja suundub kasti, siis tõsta ta võre peale ning ära lase lahkuda kuni asjad on tehtud. Pärast seda anna maiust ja lase rahulikult minna. Uriin jääb siis võre all asuvasse kasti. Sealt saab seda süstlasse koguda. Kolme tunni jooksul peab selle viima kliinikusse. Ühest milliliitrist piisab, kuid 2-3 oleks ikkagi parem. Kui arst ei tea norme, mille põhjal analüüsida, anna teada, otsin ülesse. Praegu küll ei viitsi, kuna pole otsest vajadust.

Mida uriini analüüsist teada saab
- diabeet
- põletikud
- happelisuse tase
- sisehaavad
jm
Sellest tehakse edaspidiseid järeldusi.

Muidugi ei pea oma loomale analüüse tegema ja ennast sellega vaevama. Endalegi ei pea. Ei valuta ju. Ja loom ei ütle ka, kas temal on viga midagi või mitte. Nad oskavad vaikselt kuude ja aastate viisi kannatada. Kui "mürinat kuuleb", siis on paras aeg, on ju? :wink:
Lemmikus oli väga õpetlik artikkel selle kohta.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru liivakast

PostitusPostitas helen125 » 03. märts 2008, 10:36

Ma arvan, et probleem oli rohkem aluspanus, et mis paneb poti rohkem haisema ja mis vähem. Ma olen katsetanud väga erinevaid aluspanusid, ja igaühega tekib erinev lõhn, maisigraanulid on ainukesed, millega lõhna ei teki, kui just kuu aega potis graanuleid ei vaheta. Samuti toiduga, kui seda Rojal Caninit annan siis ikka haisevad väljaheited kõvasti aga Totally Ferretiga seda probleemi pole, isegi see Hispaaniast toodud söök pani natuke rohkem haisema toa aga see nüüd on juba otsas.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru liivakast

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 03. märts 2008, 16:03

Cat's Best Ökoplussi ostan ma oma maja alt poest. Meil on siin Säästuka juures OÜ Nostrem pet loomapood. Mina väikeste kottidega enam üldse ei jama, ostan korraga suure koti (40 l). Kott on sama suur kui nt koerte 15 kg söögikotid. Suure koti hind on 485 krooni, vähemalt siin poes ja suurest kotist jätkub ikka mitmeks mitmeks kuuks kahe tuhkru puhul. Sellel liival on küll kallis hind, kuid seda kulub vähem, kuna see on klombistuv, pissitud liiv muutub tükki ja selle tüki tõstad lihtsalt välja. Oluline on, et liiva oleks kastis õige paksus, st et kiht peab väga paks olema, mitte et puistad natukene põhja peale. Õhukese kihina kaob selle liiva kasulikkus ja säästlikkus. Aeg ajalt koristades paned natukene liiva peale juurde ja vahest harva vahetan terves kastis liiva, kui juba väga pudiks muutub.

Minu arust, vähemalt minu kogemuse põhjal saabki liiva headust hinnata selle järgi, kas väljaheidete hais häirib või mitte. Ja eriti on tunda just pissi haisu, kui tegemist mingi imeliku liivaga. Arvan ka et erinevatele tuhkrutele sobib erinev.
Mina muretseksin analüüside või tervise pärast siis, kui olen pidevalt ühte teatud liiva kasutanud ja järsku märkan, et piss haiseb teisiti. Loomulikult võib viga olla söögis (osade söökidega on junnid suuremad, samamoodi võib piss teise lõhnaga olla), kui olee nt hiljuti sööki vahetanud, kuid võib olla ka tervise mure.
Kui viga lihtsalt kehvas liivas, siis proovi midagi muud
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru liivakast

PostitusPostitas Diana » 03. märts 2008, 16:47

Tegelikult klombistuvad aluspanud tuhkrutele ei soovitata. Sellel põhjusel, et kui tuhkur tunneb liiva vastu huvi ja sööb seda, siis on just klombistuvad liivad eriti ohtlikud, tekitades soolesulgust. Selle tagajärjed on üldjuhul väga traagilised.

Mina isiklikult kasutan maisigraanuleid. Koristan 2-3 päeva tagant, lisades uusi graanuleid juurde. Ning kord nädalas vahetan kõik graanulid korraga. Hoiab lõhna väga hästi ning on mugav koristada. Ja õnneks minu tuhkur nende vastu gastronoomilist huvi ei ilmuta. :-)

Heleri kirjutas:Mina muretseksin analüüside või tervise pärast siis, kui olen pidevalt ühte teatud liiva kasutanud ja järsku märkan, et piss haiseb teisiti.


Ma ei tea täpselt, mis olukord cuiza'l on, kuid postitusest tundus mulle, et see hais tekkis just huljuti, muidu ta ei küsiks, minu arust.
Samas olen harjunud vaatama probleeme tervise seisukohast. Olles osalenud mitmetes tuhkrufoorumites, tean, kui palju on juhtumeid, kus lihtsana tunduv probleem omab sügavaid ja tõsiseid põhjuseid. Arvan, et inimest peab hoiatama ka selle eest, et viga võib olla ka tervises. Kuidas inimene edaspidi tegutseb, on tema enda asi. Minu kogemused näitavad, et need, kes suunduvad ikka vetarsti juurde, ei kaota midagi, võidavad aga tavaliselt küll.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru liivakast

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 05. märts 2008, 09:57

Eks see on ikak väga individuaalne ja jällegi kasvatuse küsimus. Minu tuhkrutele on eluaeg olnud igasugune liivakastis tuhnimine ja kaevamine keelatud tegevus. Seal käiakse ainult häda tegemas. Ja no minu tuhkrud oma täis pissitud liiva vastu küll huvi ei tunne :-) Kui liivakasti õigel ajal ei puhasta, sisi nad ei lähe sinna üldse. Teevad sellise näo, et nemad oma käppadega s..ta sisse küll ei lähe :-D Nii et see ikka oleneb. See on tõesti väga hea liiv, paljude kassipidajate vaieldamatu lemmik.

Ma arvan et maisigraanuli puhul on söömisele ahvatlemine suurem kui tavalisel puidubaasil tehtud liival. 4 aasta jooksul pole ükski minu juures viibinud tuhkur veel liivakasti liiva sööma läinud. Oma närimis ja muu himu rahuldamiseks on neil oma kontidega küllalt tegemist. Väljaspool söögiaega närimistega ei tegeleta (Enam).
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru liivakast

PostitusPostitas Lizard » 30. märts 2008, 16:04

Olen ka mitmeid proovinud, igasuguseid puidu omasida jne (osad olid normaalsed aga osad lagunesid laiali), praegu on aga Sanicat plus 20l kott, need on nagu väikesed kivikesed (valged ja sinised), kergelt sidruni lõhnaga. Meile hästi meeldivad, ei ole mingit haisu ega midagi.Kott oli kuskil 200 ringis.
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkru liivakast

PostitusPostitas Harbiny » 31. märts 2008, 15:54

Et vältida õnnetusi ja vähendada koristusvajadust, peaks igas toas tuhkru jaoks olema liivakast. Üldjuhul teeb isegi väike kutsikas väikesel territooriumil oma hädad liivakasti (puuris näiteks), kuid suure toa puhul võib alguses juhtuda, et ta ei suuda vajaliku kiirusega orienteeruda ja häda maandub sinna kuhu juhtub. Et tulevikus oleks vähem pahandusi, siis tuleks väikest tuhkrupoega pidevalt jälgida ja vajaduse tekkimisel teda liivakasti panna. Reeglina teeb ta alati häda pärast magamist, pärast söömist ja ka siis, kui on juba piisavalt kaua mänginud. Tuhkrul on väga kiire seedimine ja isegi täiskasvanud loom käib liivakastis iga 3-4 tunni tagant. Võimalusel kasutab tuhkur loomulike vajaduste rahuldamiseks alati nurka või seina äärt. Vajadusest liivakasti minna saab aru selle järgi, kui tuhkur hakkab kindla kavatsusega mööda seina ääri jooksma, nuusutama või hakkab tagurpidi liikudes ja saba püsti hoides kuskile tagurdama.

Kui on juhtunud õnnetus ja tuhkur on oma häda teinud valesse kohta või kastist mööda, tuleb see koht hoolikalt puhastada tugevalt lõhnava puhastusvahendiga, et tuhkur seal pissilõhna ei tunneks. Vastasel juhul üritab ta järgmisel korral samasse kohta pissida. Kui tal kujuneb välja mingi lemmikkoht peale liivakasti, kuhu oma hädasid teha, siis võib sinna ka liivakasti panna, et ta põrandale ei teeks või pudistada selle koha peale nt kuivtoitu. Reeglina tuhkur söögi juurde oma asju ajama ei lähe.

Liivakasti peab puhastama üsna sageli, sest tuhkur ei lähe musta kasti, vaid teeb pigem mööda. Korraliku puhastamise puhul ei teki elamisse tuhkru lõhna. Liivakasti täitmiseks sobivad kõige paremini erinevad saepurugraanulid (pressitud puit), sest need vähendavad väljaheidete haisu ning on tuhkrule ja omanikule mugavad kasutada. Samuti ei vea tuhkur graanuleid oma jalgadega mööda elamist laiali nagu mõne peenema kassiliiva puhul. Liiva kasutades peab jälgima, et see ei tolmaks. Tolmav liiv põhjustab hingamisteede ärritusi, kuna tuhkrule meeldib puhtas liivas kaevamas käia.

Võetud: http://www.ferret.ee/index.php?id=10359

Kui mina endale tuhkru soetan siis panen selle pissikaste puuri. Vähemalt arvan.
Tulevik on suur ja sügav kuristik, mida õpin tundma alles siis, kui olen sinna sisse hüpanud.
Kasutaja avatar
Harbiny
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 715
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn/Jüri
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru liivakast

PostitusPostitas Lizard » 01. aprill 2008, 10:38

Harbiny-Puuris peab kast nagunii olema, aga mujale on ka kindlasti vaja. Sest kutsikas sul kohe kindlasti mitte ei hakka pissile puuri ronima. Läheb sinna kus on hea ja mugav saba nurka tõsta. Meie oma proovis kõik toa nurgad üle, aga ühte jäi siis pidama ja sinna sai ka kast pandud. Ja kui ta on suurema territooriumi peal kui üks tuba siis peab ka mujal olema kaste.
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkru liivakast

PostitusPostitas Harbiny » 02. aprill 2008, 21:13

Lizard: Kas su tuhkur käib kastis pissil nüüd?
Tulevik on suur ja sügav kuristik, mida õpin tundma alles siis, kui olen sinna sisse hüpanud.
Kasutaja avatar
Harbiny
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 715
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn/Jüri
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru liivakast

PostitusPostitas Lizard » 03. aprill 2008, 11:34

Loomulikult, nii ju peabki. Need asjad peab maast madalast paika panema. Loom peab teadma kelle nimel ajalehed käivad :-D
Vaeva saab alguses sultemaga olema, aga järjekindlus viib sihile.
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkru liivakast

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 03. aprill 2008, 14:41

Mul õnnestus saada hiigelsuur tuhkrupuur Furet Tower ja alguses uue tuhkru treenimisel panin isegi ainuüksi puuri 4 liivakasti:D
nüüd olen vähendanud kastide hulka. Nii et parem on vältida möödalaskmisi kui pidevalt tuhkrut keelata ja ebasobivasse kohta lastud junen põrandalt küürida.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru liivakast

PostitusPostitas Lizard » 03. aprill 2008, 17:43

Helerile veel lisaks,et algul kaste ikka päris palju. Lõpusk sul loomake valib ise selle õige kastikus hakkab käima. Nii ka meil, käigus on hetkel kast ja nurk kuhu ta esimesena junnid tegi.
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkru liivakast

PostitusPostitas helen125 » 03. aprill 2008, 20:47

Kuna ma olen suhteliselt palju kodus viimasel ajal, ja alati kui keegi poti poole liigub, et siis poti kõrvale junn teha tõstan potti, siis igakord vaadatakse mind kui mingit tulnukat, Huga keerab ennast alati külili ja selili ja siis põherdab seal potis, no lõpuks suure hädaga tehakse see junn jne ka ära, ükskord olin 20mintsa poti ääres ja ootasin. Aga jah ei lähe keegi vabatahtlikult potile, Sillu aegajalt isegi läheb vb 1 junn 10st satub potti ka vabatahtlikult.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru liivakast

PostitusPostitas Marbeia » 03. aprill 2008, 21:20

Meil Marbeiaga täpselt samamoodi, tee mis tahad potile tema ei lähe , poti kõrvale aga küll. Istun temaga nüüd kodus ja kui ta ärkab käin tal ninapidi järgi , et saaks õigel ajal potile , siis tehtakse ikka ära , aga kui lähen uksest välja , välja jalutama jne , siis koju tulles , oi poti kõrval on ilusti väike junn jälle :-D Tüütu on koristada neid ja nüüd panin talle ajalehed alla , et tehku vähemalt sinna peale kui potti ei viisti ronida . Aga olen nüüd haiguslehel ja hakkan teda koolitama ja vaatama !
Kaks nuhkrut: Marbeia ehk Kratt ja Zea ehk Mõmm !
Kasutaja avatar
Marbeia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 6
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn!
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru liivakast

PostitusPostitas Lizard » 04. aprill 2008, 14:57

Meil oli täna hommikul huvitav lugu üle pika aja. Ninelt võtsin nuustiku hommikul oma tuppa ja lasin jooksma. Kõigepealt käis ta korralikult potil ja siis läks teleka alla riiulisse oma krõbinaid sööma. Ja korraga mida ma näen. Äkki tüübil tagumik upakil, ise aga mugib veel krõbinaid ja südame rahuga lasi mulle junni riiulisse.....puhhhh ja mis hais. Oi ma olin kuri :mad: , aga mis teha juhtub ka paremates perekondades :ups:
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkru liivakast

PostitusPostitas ewu » 14. aprill 2008, 22:26

No mina enam ei tea, mida teha :sad: vanasti käis see plika ilusti kastil, kuid nüüd hakkab asi lootusetux muutuma. Ja tal tulemas varsti juba esimene sünnipäev. Temal nüüd komme just puuri põrandale oma häda teha. Puur on mitme korrusega ja kombeks on saanud tal just teisele korrusele oma hädasi lahendada. Esialgu olid liivakastid mõlemal korrusel. Siis mingist ajast ta enam all korrusel ei hakanud liivakastil käima, vaid tegi teisele korrusele nurka...kuigi kõrval nurgas oli liivakast. Okei, tõstsin siis sinna nurka ka veel ühe liivakasti ja nüüd teeb ta kahe liivakasti vahele :bang: olen oma arvates juba kõikke proovinud...küll kommiga, küll vitsaga. Kui näen, et hakkab häda tegema, siis tõstan ta kohe liivakasti ja peale seda kiidan teda. Ja alati, kui näen, et käib ise liivakastil(seda juhtub ka vahest väga harva ja tavaliselt just siis, kui mina silmapiirile satun), annan talle maiuspala ja kiidan. Kui satun peale, et nurka teeb, siis riidlen, olen ka ninapidi sisse pistnud, kuid ei midagi... hommikul ärgates või koju tulles on ikka kahe liivakasti vahel mingi paha üllatus(nii juba kuu aega) :mad: olen seda kohta pesnud ka äädika lahusega, pannud sinna kohta väikse söögikausi(siis lastakse kausi kõrvale) ei aita. Kui keegi oskab veel midagigi soovitada, siis ma väga palun. Sest mul masendus kallal juba, tuba ju hakkab ka haisema :sad: See loom on juba pereliikmeks saanud, kuid nii see asi ei saa ju kesta.
Kasutaja avatar
ewu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Asukoht: Läänemaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkru liivakast

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 17. aprill 2008, 09:26

Mis liivakastidega on tegu? Kolmnurksed? Või suured kandilised? Kui kolmnurksed, siis sealt teevadki enamus tuhkruid mööda. St et nad küll omast arust teevad liivakasti häda, aga protsessi käigus tõstavad oma tagumiku nii kõrgele, et häda lendab suure kaarega kastist välja. Mõnikord võib asi ka selles olla et liivakast on liiga must. Ja küsin et kas tuhkur on steriliseeritud? Kui mitte siis võib kahtlustada jooksuaja tulekut. Mõned tuhkrud muutuvad ka siis lohakamaks ja ei hooli enam liivakasti olemasolust.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkru liivakast

PostitusPostitas ewu » 17. aprill 2008, 22:23

Tuhkur sai suvel steriliseeritud. Liivakastid on puuris kolmnurksed küll jah...kuid olen suht kindel, et tal sihtimisega probleeme ei tohiks olla, sest pea alati, kui ma puuri taas puhastama lähen, siis nagu demonstratiivselt minu silma all minnakse ilusti liivakasti peale ja nii palju, kui minu silm on näinud, siis mööda ta sealt ei lase kogemata. Liivakasti ikka puhastan regulaarselt. Muidugi tuleb sinna alati nn. seeme sisse jätta, sest vastasel juhul peetaxe liivakasti pühaks ja võetaxe seal vaid vanni. :wacko:
Kasutaja avatar
ewu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Asukoht: Läänemaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas dyanake » 06. juuni 2008, 00:29

Minul, kui uuel huvilisel tekib aga küsimus, et kui vänge/tugev see lõhn(no pissi ja teise häda) on? No näitesk võrreldes kassipissihaisuga?
Vabandan, kui valesse teemasse panin, või kui rumal küsimus on :ups: Ma alles uus ja uurin maad ja ilma :-)
Ette tänades!
Kasutaja avatar
dyanake
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Kitu222 » 06. juuni 2008, 07:52

Päris haisuta ei ole ju ükski häda, aga kui ikka ise hoolas oled ja koristada viitsid, siis pole mingit probleemi. Mind küll ei häiri, ma arvan, et kellele ikka tuhkrud tõsiselt meeldivad, seda ei häiri nende puhul mitte miski :biglove:
Käpik, Vorst (RIP 29.05) ja Delia a´ka Mõmmik
Kasutaja avatar
Kitu222
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 94
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 06. juuni 2008, 17:14

Ma isiklikult arvan et kassi pissihaisuga ei ole see võrreldav, st et kassil on ikka hullem kui tuhkrul. Pissihaisus polegi asi, ma arvan et pigem junnid on need mis haisevad. See hais juba sõltub sellest mida tuhkur sööb, milline on liiv jne jne. Kuna tuhkur oma junnile peale ei kraabi nagu kass, siis see junn jääb seal kastis haisema nii kauaks kuni see ära koristatakse või kuni ta ära kuivab. Mina kolme tuhkru puhul koristan liivakaste päevas korra. Haisu minu arust pole ja keegi külalistest pole kurtnud ka et haiseb. Kuna praegu on kodus kutsikad ja jooksuajaga emane, sisi see nö tuhkruhais on küll vängem kui muidu. Aga see aint eriolukord selline. Normaalse pidamise ja koristamise juures ei tohiks ühe tuhkruga majapidamises küll mingit haisu olla.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Marilin » 07. juuni 2008, 19:02

Maasikas muidu käib korralikult puuris liivakastil (see suur kandiline on tal, mitte kolmnurk).
Aga nüüd viimased päevad on ta hakanud ühte puurinurka oma hädasid tegema. Ja liivakastis ta nüüd hoopis magab. Millest võib see tingitud olla? Ma ise mõtlesin, et ehk tal on seal jahedam, kui oma pesas tekkide sees?
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas triinabelle » 08. juuni 2008, 21:19

Meil koristatakse pissikaste kord nädalas või veidi tihedamini. Olenevalt puidugraanulist on tavaliselt puidulõhn tugevam kui mõne väljaheite poolt tekitatu. Villu laseb küll iga kord koos oma kakaga ka paraja possu aga see lahtub kiiresti ja on rohkem selline armas ja omane :-D
Kindel vahe on kastreerimata/steriliseerimata ja lõigatud looma väljaheite lõhnal. Peale operatsiooni kaob lõhn paari päevaga.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Lizard » 10. juuni 2008, 11:58

Kui võimalik siis ära lase tal seal kastis magada, see on ikka koht kuhu häda peab tulema. mei on püüdis kutsikana kastis keerutada ja magada aga me ei lubanud. enam ei ole proovinud.
see vast on loomulik kui loom käib kogu aeg korralikult kastis ja vahel on junn ka puuri nurgas.
Meil ka vahel juhtub, aga harva.
Kasutaja avatar
Lizard
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 367
Teemad: 3
Pildid: 10
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Marbeia » 02. juuli 2008, 20:08

Meil Marbeia on tubli tüdruk, nüüd näitab meile, et ta oskab potil käia, aga Mõmm ei saa aru, tee mis tahad, laseb puuri põrandale.
Vahepeal lasi Marbeia platvormile, aga kui teda karistasin , siis sai ilusti aru, et see oli vale ja nüüd kakab ilusti oma liivakasti.
Mõmmiga üritasin ka siis sama teha, aga ei miskit.. tema aru ei saa, iga hommik ikka põrandal. Ja ometigi teen ma temal iga hommik puuri puhtaks.
Eks siis tuleb õpetada teda!
Kaks nuhkrut: Marbeia ehk Kratt ja Zea ehk Mõmm !
Kasutaja avatar
Marbeia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 348
Teemad: 6
Pildid: 13
Asukoht: Tallinn!
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas cuiza » 02. juuli 2008, 20:35

Sonya on ka uues korteris selgeks saanud potil käimise :lol:
Aga voodialla on ikka ka ju hea lasta,misest et ma siis kõik paigast pean nihutama :-D
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Kati » 03. juuli 2008, 07:01

Teist päeva järjest ei ole leidnud Neegu junne põrandalt. :D (Nüüd sõnusin ära kinndlasti ja kui koju lähen on juniimeri nurgas). :D Ja Bob käib lausa ideaalselt kastis hetkel.
Bob & Neegu
Kasutaja avatar
Kati
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 247
Teemad: 4
Pildid: 9
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline