Liivakast - kui mitu, kuhu, puhastamine

Kuidas tõhukeste eest hoolt kanda - küüntelõikusest jalutamiseni.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Liivakast

PostitusPostitas Sandra » 21. detsember 2009, 19:51

Minul tuhkrud siiamaani püherdavad vahel just puhastatud liivakastis. Aga kui juba korra häda on tehtud sinna siis enam püherdama ei minda. :)
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas väike kuradike » 22. detsember 2009, 13:31

Üldiselt on see püherdamine vist tõepoolest nooremate loomade teema. Minu omad satuvad isegi puhastatud potti ninaga vagusid ajama väga harva.
Kassiliivu on erinevaid, ja on ka selliseid mis vähem tolmavad. Tuleb lihtsalt oma kodutöö eelnevalt ära teha :happy: Lõhna kohta niipalju, et kui kasti korralikult puhastada ja mingi korra nädalas ka liiv ära vahetada, siis ei ole mina küll mingit hullu haisu tundnud. Kuna mul on kodu peale mustmiljon kasti, siis liiva väga tihti tervenisti välja ei vahetagi, korjan lihtsalt häda ära.

Lugesin ka netist sellist nippi, et kui tuhkrutele teha eraldi kaevamiskast, siis neil pidi potis kaevamise komme vähemaks jääma. Ehk siis, tehke oma lemmikule väheke kõrgemate äärtega kaevamiskast ja pange sinna näiteks pikateralist riisi(pidi sooltest ilma ummistusi tekitamata läbi tulema) ja laske tal ennast välja elada :rofl:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Ruslik » 09. veebruar 2010, 21:08

Mulle tundub et se on mure koos selle loomaga, ning kõike lihtsalt ei ole võimalik õpetada et siis kui äda tuleb siis laseme ka kohe tulla :grr: :bang:
Aga jah eks me ise oleme endale need pisikesed kratid võtnud js peame sellega leppima! :ups:
Edu kõigile meil ei ole se veel õnnestunud et korralikult potile saada :nono: :sad:
Kasutaja avatar
Ruslik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 2
Pildid: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas väike kuradike » 10. veebruar 2010, 09:45

Tuhkrute puhul on see täiesti normaalne, et kui häda on, siis otsime lähima meelepärase koha. Sinu ülesanne on leida need kohad, mida ta rohkem kasutama on hakanud ja sinna pott pista.
Samuti võib teostada erineval kujul potitreeningut, sobiva pead ise leidma, kas siis maiustusega, või kisaga jne.

Fakt on see, et ilma potitreeninguta nad potil käima toas ringi joostes ei hakka. Puuris veel, sest seal on piiratud ala, aga toas on ju nii palju ruumi :happy:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Ruslik » 10. veebruar 2010, 18:44

Ja niipalju kohti kuhu kakada :roll:
Kasutaja avatar
Ruslik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 2
Pildid: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas väike kuradike » 11. veebruar 2010, 14:51

Otseloomulikult. Ja eriti lahe on vaadata mis trikke perenaised/peremehed teevad et neid potile saada, ja tuhkrud vaatavad seda kõike täiesti osavõtmatu näoga pealt.

Täna hommikul kordus meie tavapärane rituaal, ma lähen tipa-tapa ees vetsu ja pätid ronivad padinal mulle järele. Nende pott on esikus nurgas. Sylvester ronib potile ja vaatab mulle otsa, et kas ma ikka näen kui tubli ta on. Ja Arnold ronib poti kõrvale nurka ja vaatab mulle otsa et kas ma ikka näen kuidas teda minu vihane kisa ei huvita :lol:
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Kellykaazz » 11. veebruar 2010, 16:46

Tervita Arnoldit :-D
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas maris2 » 11. veebruar 2010, 17:18

Ma pean ütlema, et minu Bull teeb ka nii, kui ta on unine. Viimasel ajal mitte ei taha kasti minna, pean hakkama uuesti õpetama :dry:
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas väike kuradike » 11. veebruar 2010, 21:05

Tervitused annan edasi, Arnold laamendab mul köögis praegu kuskil.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Ruslik » 11. veebruar 2010, 21:34

:-) Me vist saime ühekoha selgeks aga jah ma ei kiida teda veel. Aga ma ise olen lasnud tal sipa ülekäte minna ta ei tunnista enam mul sellist kohta nagu puur, ta magab mul riide kapis (meil suur seina kap katuse alla ehitatud või midagi sellist) ja öösel jookseb kah ringi siis on muidugi üllatusi kui palju aga õnneks kõik üheskohas enam vähem (loomulikult kaka poti kõrval :bang: )
Kasutaja avatar
Ruslik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 2
Pildid: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas krizzu6 » 24. veebruar 2010, 10:09

Hei! Ma ei jõudnud kõike läbi lugeda, mis siin teemas räägiti. Oman elus esimest korda tuhkrut ning ei tea veel kõiki nippe nende kasvatamise juures. Probleem siis selline, et kui Snif häda tahab teha siis ei lähe ta liivakasti vaid teeb põrandale ja kui ma teda sinna liivakasti tõstma hakkan siis jätab ta oma häda poolikuks ega kavatsegi oma asja lõpetada. Hiljem kui lähen vaatama, mis ta teeb siis avastan, et ta on oma pooliku häda ikka liivakasti kõrvale teinud. Mõtlesin, et võtan tema kaka ja panen liivakasti, et äkki meelitab see teda kastis käima, kuid ka sellest pole abi olnud. Ehk on kellegil mõni nipp varuks?
krizzu6
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Kellykaazz » 24. veebruar 2010, 10:21

Järjepidevus ongi see nipp. rohkem, kui üks kast tuppa ja jälgi, kuhu ta kõige enam häda teeb, sinna panegi kast. Ja kui ta juba häda tegema hakkab siis tõsta kasti ja jälgi teda, kuni häda ära teeb.ega nad reeglina kinni hoida ei suuda. Ja kui sa teda kastist välja ei lase, küll siis lõpuks ikka ära teeb. Ma ei räägi igavikust...pakun umbes 5 minutist passimisest juures.ja kui siis ikka ei tee, siis puuri kinni. Kui ikka puuris on harjunud tegema kasti, küll siis seal teeb ära...
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas maris2 » 24. veebruar 2010, 11:12

Minul sama soovitus, ära lase enne kastist välja kui häda tehtud. Minul toimis ja toimib see ikka veel. Üldiselt ei lähegi 5 minutit ja ta teeb oma häda ära. Ja üllatuseks avastad et järgmine kord on ta oma kaka juba ise kasti teinud.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Ruslik » 24. veebruar 2010, 11:31

Mina panin ajalehed mõnese nurka sest siis lihtsam lihtsalt koristada. Ja siis võid isegi selle tema poti panna ajalehe peale. Minu oma teeb kah poti kõrvale. KANNATUS KANNATUS ..... Edu teile ja mulle ;D
Kasutaja avatar
Ruslik
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 2
Pildid: 7
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas triinabelle » 24. veebruar 2010, 15:50

Meil on Villu see, kes arvab, et vahel võib oma hädad teha ka sinna, kuhu lihtsalt meeldib. Kui Sa oma tuhkrut juba paremini tunned, siis hakkad ka ta käitumisest aru saama, mis tal plaanis on. Meil tõstetakse Villu vahest kasti ja enne välja ei lasta kui kasvõi pisike törts on tehtud -siuke vihakaka :wink:
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Kellykaazz » 24. veebruar 2010, 16:28

:rofl: vihakaka
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas krizzu6 » 24. veebruar 2010, 19:17

Nonii, tänud kõikidele vastajatele! Tegin nõnda,et panin liivakasti kõrvale veel ühe liivakasti (kingakarbi). Panin selle kingakarbi just selle koha peale, kus ta muidu häda tegi. Ja juhtus ime! Kingakarp on häda tegemiseks palju parem kui tõeline liivakasti! :D
Kusjuures ta ei tee mul mujale häda peale tolle koha, kus ta alguses tegi (nüüd siis kingakarpi). Kui tal hädale tahab siis läheb oma kohale ja teeb ära. Kuna ma koristan ülepäeviti siis kuskil kakat leidnud ma õnneks pole. Ja enne ülesse tulemist saadan ta kohe nö potile, kus ta teeb rõõmsalt oma häda ära ja peale seda oleme mänginud. Või peaksin teda kuidagi kiitma?
krizzu6
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas maris2 » 24. veebruar 2010, 20:56

Kui ta oma kaka õigesse kohta teeb võid talle peale seda näiteks Nutri anda. Ja Bullile ütlen ma ikka veel "tubli poiss" :-D
Palju oleneb ka sellest, millist kasti sa kasutad, kolmnurkasid nad eriti ei armasta.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas väike kuradike » 24. veebruar 2010, 22:11

Aga ikkagi võiks küsija leida niipalju aega et eelnevad postitused läbi lugeda. Kõik on ju väga põhjalikult läbi arutatud.

Kui ei leia nii palju aega, et natuke internetis tuulata ja õppida, siis ei tohiks omale tuhkrut lemmikloomaks võtta.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Kassu- » 24. märts 2010, 10:43

Algul oli mul terve puuripõhi kaetud puukraanulitega, aga need läksid vastikuks lõpus. Ja nüüd panin kassiliivakasti kvartspärlitega. Ja palju parem koristada. Ja elutoas on kassipott, kus ta ka üpriski ilusti käib, kui lahtiselt jookseb. :D
Kasutaja avatar
Kassu-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 203
Teemad: 6
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas postituvi » 24. märts 2010, 10:48

kassipott =kassiliivakast?
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Kellykaazz » 24. märts 2010, 11:44

terve puuripõhi?? Et nagu kõndis pissipotis ringi põhimõtteliselt? see tundub kuidagi ebahügieeniline :shock:
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Kassu- » 24. märts 2010, 21:54

Pole ebahügieeniline, kuna käib ainult ühte nurka ja kui seda igapäev korsitada siis mitte. Ja puur on ikka üpriski suur.
Kasutaja avatar
Kassu-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 203
Teemad: 6
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas väike kuradike » 25. märts 2010, 13:19

Tuhkrud on üldiselt väga korda hoidvad loomad, kui see puudutab nende puuri. Seega, see on lihtsalt neile ebameeldiv. Ise ju ka ei tahaks et igal pool toas oleks liiv või vetsupaber :happy:
Ma arvan et ta on palju õnnelikum, kui sa talle ikkagi poti paned sinna puuri.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas Kassu- » 25. märts 2010, 13:40

Paningi:)
Kasutaja avatar
Kassu-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 203
Teemad: 6
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas nuuu » 25. aprill 2010, 19:21

No mina loobusin ammu juba liivakastist . Meie suslik on valinud kodus kaks nurka kus ta käib häda tegemas ja sinna panime ajalehed ja siiamaani toimib väga hästi kõik . Liivakasti ei viitsinud meie põnn isegi ühe jalaga sisse minna :D
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas triinabelle » 25. aprill 2010, 21:56

Hmm, olen alati mõelnud - neid tuhkruid on ju teisigi, kes ajalehekultuuri austavad - et kuidas see asi toimib? Porisemal ajal tõstan saapad esikus ajalehe peale, et põrandat säästa - ei viitsi ju kogu aeg mudaseid jälgi pesta. Kui saabaste vastu huvi ei tuntagi, siis ajalehekihtide vahel on nii kihvt krabinal peitust mängida. Seda ka siis, kui näiteks telekakava on õnnestunud diivani või tumba pealt maha tõmmata... Harju(ta)mise asi ilmselt...
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas postituvi » 25. aprill 2010, 22:13

Huvitav, kumb tekitab rohkem haisu( laseb seda niiöelda lendu) kas 1 päevane pissi /kakakoorem ajalehel või saepurukraanulites?( pole nüüd mõtet hakata rääkima hügieenist ja pidevast koristamisest- me enamik käime ju tööl)... seega kui töölt tulla- kumb variant on tõenäolisemalt haisvam? Ma pakuks,et ajalehed? Et kui tõhk käib kastis siis seda peaks vist ikka eelistama ajalehtedele? ( üritan ennast veenda, et mina ise teen kõik selleks, et minu tulevane tõhk hakkaks potti koos kraanukitega austama, mitte ei nõuaks ajalehti; et ajalehed jääks selleks niinim. hädavariandiks) :)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas triinabelle » 26. aprill 2010, 11:36

Nuvat - siin jälle oma kogemustest. Meil on kummalgi poisil oma puur ja kummaski puuris on siis saepurukarp ka. Ülejäänud puuri põrand on kaetud ajalehtedega - jälle et seal vahel on kihvt krabistada ja lisaks armastatakse veidi lögane süda kausist välja tõsta ning seda selle kõrval süüa. Ajalehel ja ajalehel on vahe. Nagu me teame, on osad lehed sellised läikivamast nn kvaliteetsemast paberist ja teised sellisest ümbertöötatud(?) ja paremini põlevast materjalist. Viimane imab paremini igasuguseid vedelikke ja lõhnu ning annab neid ka paremini välja, seega lõhnab veidi kiiremini ja rohkem. Saepurukastid on ka olemas mujal korteris ja need ei hakka kindlasti mitte nii kergesti haisema, kuigi neid kasutatakse aktiivselt.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 53
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivakast

PostitusPostitas anery » 02. mai 2010, 16:42

Ostsin täna saepurugraanuleid Kronopol omad, Eesti toode. http://www.ronk.planet.ee/detailid.php?457 .
Pole selle firma graanuleid veel kunagi kasutanud, võrreldes eelmistega (CAT"S BEST Universal- olin rahul) graanulid on suured.
Mind üllatas hind, Maximarketis on 5 kg kott ainult 37 eek ja täpselt sama kott ja sama kogus Bosses maksab 66 ekk, hinna vahe on ikka päris suur.
Kasutaja avatar
anery
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 100
Teemad: 2
Pildid: 15
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline