Küsimus ühe lehe kohta

Tõhulised pajatused

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Küsimus ühe lehe kohta

PostitusPostitas helen125 (Teema autor) » 20. märts 2012, 13:26

Leidsin netist huvitava lehe www.tuhkur.ee . Lugesin ja paistis päris huvitav ja asjalik, aga siis ma süvenesin ja lugesin ridarealt ja siis tekkisid mul väga tõsised küsimused mõningate väidete kohta.
Palun kommenteerige, kui ma olen saanud tuhkrupidamises valesti aru.

Mõned stiilinäited:
Vannitamine: Vee temperatuur peab olema ligikaudu 40–42 °С. ?
- Ma üritasin ükskord pesu pesta 30c veega ja oli päris kuum käele, et 40c, tundub küll müstika. Tehke test ja pange käsi 40c vette ja mõelge, kas oma lemmiklooma võiks panna sellisesse vette ikka. Ma pesen oma tuhkruid sellise soojemapoolse leige veega.

Karvaajamine, lõhn ja paljunemine: Emasloomad poegivad tavaliselt kaks korda aastas, aprillis-mais ja juulis augustis, kuigi on ka võimalik nendest tähtaegadest kõrvalekaldumine. Tiinus kestab ligikaudu 42 päeva.
-Ma ei tegele tuhkrute aretamisega, aga minu teada on kaks korda aastas tiinus emasloomale vägagi kurnav.

Miks on tuhkrut raskem valida kui kassi?: Euroopas kehtib mõnedel professionaalselt tõuaretusega tegelevatel selektsionääridel reegel: kui alla kolme kuu vanune tuhkur on inimest hammustanud rohkem kui 3 korda, siis pannakse ta magama. Sellised karmid meetmed on tegelikult õigustatud ja tulevad kasuks mitte ainult inimestele, vaid ka loomadele.
-Kas keegi on sellisest asjast midagi kuulnud? Alla 6 kuu vanused enamasti hammastega ripuvadki igalpool küljes.

Tuhkrute värvused ja värvitoonid: Seal all on mainitud ainult Venemaal kehtivaid standardeid aga meie siin Eestis ju jälgime Euroopa standardeid.

Kiipimisest ja Lemmikloomaregistrisse kandmisest pole sõnagi, samuti on toitumise osas mainitud ainult tuhkru sööta, aga ei midagi täpsemalt.

Tegelikult tundub, et see leht keskendub väga paljuski Venemaa poolsetele farmiloomade kasvatamise tõekspidamistele, mitte Euroopa kodutuhkrute kasvatamise omadele, aga meie elame Euroopas ja meile kehtivad need tingimused, mis on siin kehtestatud. Kuna see leht on mõeldud Eesti tuhkrusõpradele, leian, et siis peaks meie Eesti tuhkrusõpru informeerima ka EU ja siseriiklikest nõuetest. See leht on kergesti kõigile leitav seega seal peaks olema ainult adekvaatne info, seega palun vaadake see leht üle ja äkki saadaks lehe autorile mõningaid soovitusi.
Kas kutsuks üles lehe autorit koostööd tegema, et leht oleks kasulik just Eesti tuhkrusõpradele?
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küsimus ühe lehe kohta

PostitusPostitas Mercar » 20. märts 2012, 13:37

Minu meelest juba sissejuhatavad lehed on väga vene kesksed. Seal kummutatakse väidetavalt väga levinud? müüte, millest mina pole kuulnudki. Pikad jutud fredkast jne. Väga vene keskne. Kuskil väidetakse et ingliskeelses maailmas justkui enamus arvaks et kodutuhkrud igasugu imeloomadest aretatud. Mainitakse müstilist stepituhkrut- mis pole sugugi müstiline vaid igati tore liik...
Lugesin vaid sissejuhatust aga uue informatsiooni saamise asemel pigem tekitas palju segadust.
Misajast on kodus peetav loom (keda ma olen alati arvanud Mustela putorius kodustatud vormiks) ohustatud ameerika mustjalgtuhkru (Mustela nigripes) ja albiino (furo?- mis liigist?) hübriid?

Ma ei ole tõesti tuhkruomanik. Samas tuhkrutelk ikka diagonaalis läbi loetud nagu kõik alafoorumis ja päris lolliks ennast selles osas ka pidada ei tahaks.

Mind häiris ka, et viidatakse et Venemaal osad opereerivad ära haisunäärmed ja toonitatakse et kasuka lõhna see ei muuda. Samas ei mainita poole sõnagagi et EL maades see opp keelatud (samas kodulehe keele alusel eeldaks et ikka eestlastele suunatud info).

Täpsemalt lugesin siis neid osi:
Üldandmed tuhkrute kohta
Metsikud tuhkrud
Furod ja hübriidtuhkrud
Fredkad või puurituhkrud?
Kes on kodutuhkrud
Karvaajamine, lõhn ja paljunemine
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küsimus ühe lehe kohta

PostitusPostitas Kissu » 20. märts 2012, 13:55

Ehk lõpetaks sellest lehest omaniku seljataga rääkimise ja läheks räägiks lehe omaniku endaga esmalt neist vigadest? Siin on nagu ristiretk mõnedel selle lehe vastu, seega aitab!

Edit: Teen teema lahti, kuid kõik laimava sisuga postitused lähevad kustutamisele. Küsimustele võib vastata.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Küsimus ühe lehe kohta

PostitusPostitas helen125 (Teema autor) » 20. märts 2012, 14:33

*Tänan ja ei olnud siin mingeid ähvardusi.

Kuna ma nüüd sain ses osas targemaks, et lehe autor on ka meie foorumi kasutaja, siis on ta igatepidi oodatud siia. Saabki paremini küsimustele vastuseid ja arutada teemasid ning koos kõik targemaks saada.

Foorum ongi küsimuste ja vastuste koht meile kõigile ning, et me kõik saaksime targemaks õppimise läbi. Iga inimene vastutab selle informatsiooni eest, mida ta on avalikkusele kasutamiseks üles pannud, seega kuna see on minu teema siis ma keelan ära kõik ebaviisakused ja nn ristiretked.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron