Kääbushamstrile rohu andmine

Hool ja mure hamsude tervise pärast.

Moderaatorid: E4-, Saara

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kääbushamstrile rohu andmine

PostitusPostitas l2ur2 (Teema autor) » 11. oktoober 2014, 13:01

Tere!

Mul on kodus üks kääbuhamster, kes on umbes 1,7 aastat vana. Nüüd hiljuti avastasin, et kui ta pissis siis oli seal ka verd. Käisime arsti juures ja anti kaks rohtu süstlaga suu kaudu andmiseks - valuvaigisti ja antibiootikum. Mõned päevad hiljem sai kõik korda algse probleemiga, kuid nüüd on ta viimased paar päeva olnud väga uimane, sööb/joob vähe ja tahab ainult pesas olla. :sad: Arst ütles, et võib olla kasvaja, et just siis peaksin ma talle andma valuvaigisteid, et tal oleks parem olla. Alguses sõi ta väga hästi neid rohtusid, kuid nüüd kui loiuks muutus, enam üldse ei taha. Aga praegu on tal just neid väga vaja võtta.
Kas keegi on veel pidanud oma hamstrile rohtusid andma? Äkki on teil mingeid nippe?
l2ur2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kääbushamstrile rohu andmine

PostitusPostitas rimpsukas » 21. oktoober 2014, 20:20

Heihei!

Olen läbielanud rohtude andmist pipetiga sellel aastal suisa 2 korda hamstritega.
Kahjuks, surid mõlemad need hamstrid sellesse haigusesse, ehk rohud ei aidanud minu hamstreid.
Kullake, hamstrid on ühed väikesed närilised, rääkimata kääbushamstritest. Hamstreid päästa on väike võimalus, aga ma saan aidata sind oma kogemustega.
Kuidas manustad hamstrile rohte? Pipeti kaudu või peab ta neid sööma, jutu järgi veidi aru ei saa. Kui pipeti kaudu, siis lisa sinna vett. Võta hamster käe vahele ja pane sunniviisiliselt natukene talle koguaeg suhu.
Kui ta peab neid sööma, siis sega toidu hulka. Ka minu arst andis need mõlemad nipid.
Aga sa pead aru saama, et hamstrid on väga väikesed elusolendid kellel on pisike sisikond. Ta võibolla ei ole selliseks asjaks valmis. Rääkimata sellestet su hamstrike on 1,7 aastat vana..

Andsin endast parima, palju edu ja palju terviseid pisikesele! :')
:)
Kasutaja avatar
rimpsukas
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 374
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline