Aluspanu

Kuidas vöödiliste eest kõige paremini hoolitseda? Puhastamisest jalutamiseni.

Moderaator: v66dik

Aluspanu

PostitusPostitas samton (Teema autor) » 17. november 2009, 00:01

nuff kirjutas:PS. Kuna kasutan allapanuna lisaks saepurugraanulitele peenemateralist maisigraanulit (mõlemat koos), mis mõeldud närililistele, sh rottidele (kelle piss on üsna terava lõhnaga), siis tõepoolest ei ole oravate pissilõhna enam tunda (esimesel ööl sirtsutas isaorav ikka kohe mitme mehe eest), see graanul töötab tõesti hästi. Graanuliks on Giffi Tutolo, lemon flavour. Ehk siis sidruni aroomiga taimne aluspanu (närilistele, roomajatele, lindudele). 10L kott. SOOVITAN!
Mingeid aromatiseeritud allapanusid küll ühelegi loomale soovitada ei söanda. Need on üpris tugeva lõhnaga ja arvestades, et loomade haistmismeel on inimese omast üksjagu teravam, siis vaevalt see neile eriti kasuks tuleb.
Aastaid tagasi ostsin paki sidrunilõhnalist saepuru - oli ikka vänge keemiline lõhn küll. Sama aroomiga Chipsi Maizi olen korra nuusutanud, sellest piisas. :wink:
Viimati muutis Scratchy 20. november 2009, 21:17, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Eraldasin wc-kommete teemast.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötoravate wc kombed

PostitusPostitas nuff » 17. november 2009, 11:02

Mina olen ka keskmisest tugevama lõhnatajuga, kuid mingit häirivat lõhna selle graanuli juures küll ei ole. Puuri põhja panen ma seda koos saepurugraanuliga (algselt panin wc-sse, aga nad kraapisid selle mööda puuri laiali). Mu oravad ei ole akvaariumis, et hingata ei saaks, neil on täiesti korralik suur puur ning tuba, kus see asub on samuti suur ja rohkem on selles toas saepuru (ehk puidu) lõhna, kui midagi muud. Olen veendunud, et see konkreetne graanul, mida ma eespool mainisin, on oravatele (ka nende haistmisele) täiesti ohutu. :wink:
Saepuru läheb pissist märjaks, ka saepurugraanul läheb (veidi vähem, kui saepuru), aga maisigraanul imab niiskust tunduvalt paremini ja see ongi point, mis selle pissilõhna neutraliseerib. Märg uriin (olenemata loomast) haiseb rohkem.
Viimati muutis nuff 17. november 2009, 11:23, kokku muudetud 1 kord.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötoravate wc kombed

PostitusPostitas samton (Teema autor) » 17. november 2009, 11:06

Ma üldse ei vaidle, ei maisigraanulid paremini imavad - enne megazorbi kasutasin ka ise maisigraanuleid. Lõhnastamata varianti muidugi.
Ja loomulikult pole ma rotte kunagi akvaariumis pidanud.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötoravate wc kombed

PostitusPostitas nuff » 17. november 2009, 11:29

Ma ei olegi lõhnastamata graanuleid poes näinud, st ei ole osanud küsida ühte või teist. Müüja soovitas neid omast kogemusest, et kasutab seda rottide allapanuna. Ma isegi ei teadnud, et need graanulid, mis ma ostsin, on sidrunilõhnalised. Lugesin seda eile pakilt, kui siia nimetust kirjtasin. Tõesti, mingit sidruni lõhna küll tunda ei ole. Otsin järgmiseks siis ilma sidrunita maisigraanulid, siis saan erinevust võrrelda. :wink: Akvaariumit mainisin selle pärast, et terras näiteks lõhnavad kõik asjad tugevamalt, kuna õhuvahetus on avatud puuriga võrreldes suurema takistusega. See maisi allapanu on mõeldud ka roomajatele, ehk siis terrasse.

Vabandust, mis asi see megazorb on?
EDIT: vastan ise :-D Leidsin sellise teema: Megazorb'i ühistellimine

Samton, palun ütle, kui tõhusalt see megazorb pissilõhna neutraliseerib, kas jääb maisigraanulile alla või on parem?
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötoravate wc kombed

PostitusPostitas samton (Teema autor) » 17. november 2009, 12:51

Vastasin privas.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötoravate wc kombed

PostitusPostitas Sirtsu56 » 17. november 2009, 12:59

Ma olen sarnast allapanu näinud Tallinnas Horteses, oli ta seal teise nime all. Samasugune pehme allapanu.
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aluspanu

PostitusPostitas nuff » 21. november 2009, 21:05

Ostsin Pinto kaudu ühe 4-kilose paki Megazorbi. Täna sai see (õigemini pool sellest) oravatele puuri pandud. Algul nad kartsid seda, istusid üks pesas ja teine puuladvas. Siis kui selle peale kõndima läksid, tõstsid jalgu hästi kõrgele :-D Pehme oli. Kaevamise poolest meeldib see neile küll väga, sest auke kraabiti ohtralt. Kuna oravad rallivad puuris ringiratast (jooksuratast ei tunnistata veel), siis lendab seda papipudi ka päris palju puurist välja. See jääb neile varvaste külge ja kui põhjast puuri külge hüppavad, siis lendabki puru läbi puurivõre. Megazorbi lõhna ei oska kirjeldada, aga see lõhn on täitsa ok. Täna alles esimene päev, eks natuke vara on kommenteerida, kuidas imab või kuidas pissilõhnaga on.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aluspanu

PostitusPostitas nuff » 30. november 2009, 17:57

Saepurugraanulid segamini maisigraanulitega kestab lõhnavabalt vähemalt 2 nädalat, Megazorb 1 nädal (wc-d laamendasid oravad laiali). Halb pissisegune lõhn sundis mind seda täna vahetama. Nädal aega tagasi panin alla. Oravatele meeldis seal sees kaevata, aga nad tuustisid seda nii kõvasti, et toa põrand oli puurist eemal ka paksult pudi täis. Päevas tuli mitu korda koristada.

Kui täna allapanu vahetasin, siis avastasin plaadilt Megaxorbi ära kühveldades mingid söe moodi kübemed. Allapanuks oli ainult Megazorb ja selles ei paistnud puuri pannes midagi musta. Arvasin, et äkki oravate väljaheide. Aga oravate junnid on pruunid ja saepurugraanulitega ei tekkinud 2 nädalaga sellist musta pudi põhjaplaadile.
Pilt

Harjaga pühkides oli plaat justkui tahmane. Kuidas teistel megazorbi kasutajatel? Huvitav, mis asi see on?
Pilt
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aluspanu

PostitusPostitas Scratchy » 30. november 2009, 19:08

Kui ma Megazorbi kasutasin, siis avastasin samamoodi söetaolised tükid aluspanu seest. Alguses ehmusin täitsa ära, et mis asi see on. :D
Megazorbi on valmistatud kõrgel temperatuuril kuumutatud puidust, nii et ma arvan, et see süsi on lihtsalt Megazorbi kaassaadus. Midagi halba ei tohik see teha.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aluspanu

PostitusPostitas maleva » 06. jaanuar 2010, 23:15

Meil samuti samad tükid, süsi peaks seedimisele hea olema.
Kasutaja avatar
maleva
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 362
Teemad: 7
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Aluspanu

PostitusPostitas nuff » 07. jaanuar 2010, 01:14

Megazorb on hea allapanu. Ainult et vöötoravad, kes on kirglikud kaevajad ja puuris ringitrallijad, kühveldavad ja puistavad selle mööda elamist laiali, nii et ka ruumis elavad/olevad inimesed saavad omale megazorbist allapanu :-D
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Aluspanu

PostitusPostitas maleva » 07. jaanuar 2010, 08:54

Meie kolm deegupoissi teevad sama, eriti tore on seda igapäev vaibapealt koristada, 2m kaugusel puurist on ka veel maa valge :D.
Kasutaja avatar
maleva
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 362
Teemad: 7
Pildid: 12
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Aluspanu

PostitusPostitas Jansa » 04. november 2010, 22:08

Kas vöödikutele võib tavalist saepuru ("kodust") ka alla panna või peab kindlasti poest ostetud saepuru olema?
Kasutaja avatar
Jansa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 104
Teemad: 5
Pildid: 9
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Aluspanu

PostitusPostitas Pinto » 05. november 2010, 00:14

Oleneb koduse saepuru (tegelikult õigem oleks õelda höövlilaastu, sest saepuru on väga tolmav) päritolust. Kui see on lehtpuust, siis miks mitte. Okaspuu laast aga eritab mürgiseid aure ja seepärast seda ka ei soovitata pisiloomadele, kes ninaga väga puru lähedal elavad.

Okaspuu kahjulikkusest väikeloomadele saad lugeda SIIT.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist