Väike Bibi

Kes need karvapallid on, kes meil kodus elavad?

Moderaator: Imbeeh

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 22. detsember 2012, 20:58

Bibi möllab hetkel ringi ja on natuke pahane, et teda voodisse ei lubata. Et ta arvuti juhtmeid läbi ei näriks olen sunnitud teda eemale peletama. Bibi istub siis voodi all ja häälitseb solvunult. Korraks õnnestus tal hiilida minu paljaste varvaste juurde. Võttis käppadega jalast kinni ja hakkas maadlema. Bibil on selline komme. :) Vaatasin uhkeid, ise ehitatud chinchillade puure ja järjest tihedamini mõlgub mõttes ehitada ise talle ükst tore elamine.
Mõni päev tagasi sai Bibi endale vineerist majakese, millega ta väga rahul on. Magab seal ja närib majakese külgi. Tuppa laua alla konstrueerisime villakule pappkarpidest ja rullidest, mängunurga.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 06. jaanuar 2013, 16:59

Bibi tahab võimalusel ronida meile teki alla. Kui paneme kõik pääsud kinni, siis ronib Bibi meie vahele ja muudkui kraabib ja püüab uuristada sissepääsu. Arvan, et tekialune on talle nagu koobas, kuhu on põnev peitu pugeda.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 10. jaanuar 2013, 13:01

Minu käsi rippus üle voodiääre. Vargsi pistis keegi oma karvase koonu mulle pihku. Sellel kellegil olid hirmus pikad vurrud, nagu tundlad. Sügasin salapärast vurrukandjat, jäikade vurrude tagant. Salapärase "kellegi" hambad hakkasid minu peopesast kinni. Haiget ei teinud, kuid olid kindlalt kinni haakunud. Elukas ilmselgelt mõnules ja et ma enneaegselt ära ei lõpetaks hoiti mind paigal.
Kes see oli, ei tea.. Sest kui pärast voodialla vaatasin, magas Bibi õndsat und ja oli täiesti süütu näoga.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas Kuldhai » 10. jaanuar 2013, 13:26

Bibi on üks vahva villak! :-D
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 17. jaanuar 2013, 16:35

Bibi ei saa üldse aru, et puurist välja murda on võimatu. Ta on seda juba nii kaua üritanud. Võtab hammaste ja käpakestega puurivõrest kinni ja muudkui raputab ja lõgistab, eriti öösiti. Siis tõstame ta teise tuppa.
Eile mõtlesin, et kui ta saab mitu tundi joosta, siis ta on puuris rahulik. Nii kui puuri pistsime, mugis kõhu täis ja hakkas võresi kangutama. :lol:
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 19. jaanuar 2013, 12:39

Video, kuidas Bibi põranda pühkimist segab.
http://www.youtube.com/watch?v=25u8G_ku ... e=youtu.be
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas Kallikera » 22. jaanuar 2013, 19:48

Bibi on jätkuvalt imearmas :)
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 22. jaanuar 2013, 21:17

Bibi ütleb aitäh.

Mõned tänased pildid:
Pilt

Pilt

Bibi väsis ära ja puhkab.
Pilt
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas Aydy » 22. jaanuar 2013, 23:09

Kui hea teema :) Lugesin/vaatasin kõik läbi :) Bibi on ülimalt armas tegelane, ta on teil nagu pisike tark koer vms.
Mupsu- Krõõbu- Armiina
Kasutaja avatar
Aydy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 678
Teemad: 9
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Tuju: Õnnetu
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 23. jaanuar 2013, 08:36

Täname Bibiga heade sõnade eest :happy:

Bibi jooksis täna varahommikul mulle teki alla. Uuris natukene ja siis kuulsin sahinat. Karvapall lükkas esimest korda ninaga tunneli ja tuli jalgade juurest, teki alt välja. Hüppas voodist põrandale, uuesti hops voodisse ja kordas kohe sama asja. Oli aru saada, et villak avastas midagi põnevat.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 25. jaanuar 2013, 18:38

nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas MinniNummi » 25. jaanuar 2013, 19:24

Ta teil lausa armastab igasugust paitamist ja hellitamist, või mulle ainult tundub? :-D
MinniNummi
Õigekiri longab
 
Postitused: 176
Teemad: 4
Asukoht: Paide
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 26. jaanuar 2013, 15:22

See ongi nii MinniNummi :happy: Paide peale on Bibi sama maias nagu rosinate peale.
Kuna Bibi on üksik chinchilla, siis ta tahab koguaeg meiega olla. Olen piltidelt näinud, kuidas chinchillad üksteise kaisus magavad. Peidavad käpakesed teineteise kasukasse. Üks õhtu ronis Bibi inimlapse pähe ja pistis käpad tema juustesse ning jäi tukkuma. :-D

Eile sai ta aga pahandusega hakkama, pissis meie voodisse. :huh:
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 27. jaanuar 2013, 11:30

Pilt


Pilt
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 28. jaanuar 2013, 17:52

Bibi sai endale ühe puuri juurde. See on küülikupuur. Uue puuri abil saan teha vanale puurile korruse peale, või kasutada lihtsalt abipuurina. Bibile pakub uus, sisustatud elamine huvi. Ta isegi magas seal päeval.

Pilt
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas hamsterkiku10 » 20. veebruar 2013, 11:14

Nii armsad pildid et tuleb endalgi villaku isu peale.Kuidas teil läheb ka?
hamsterkiku10
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 167
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 20. veebruar 2013, 16:44

Bibile on hakanud meeldima meie riidekapp. Kui ta on oma esmased jooksud ära teinud, siis hiilib vaikselt kapi alla ja hakkab pool ettevaatlikult ragistama. Muidugi ajan ta kohe minema. Kuid tapeeti rebib ta seina pealt mõnuga. Seda me isegi ei keela, sest mingi lõbu peab ju Bibile jääma. Bibi on hakanud kosuma. Ei tea kas kapist või sepikukuivikutest.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 21. märts 2013, 09:29

Bibi muutub muudkui raskemaks. Praegu kaalub 523g juba. Mina ei tea kust kohast see kaal tal tuleb? Bibi sööb poole sellest kogusest, mis on reeglina ette nähtud.
Villak paigutab usinasti oma puurisisustust ümber. Meie maitsed lähevad muidugi lahku, kuid see ei puutu asjasse, sest puuri sisustus kuulub Bibile.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas MinniNummi » 21. märts 2013, 13:30

Väga vahva tegelane :D
Palju chinchilla muidu tavaliselt kaalub?
Bibi tegemisi on alati vahva lugeda :D Puurisisustamine paistab talle väga meeldivat :D
MinniNummi
Õigekiri longab
 
Postitused: 176
Teemad: 4
Asukoht: Paide
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 21. märts 2013, 16:29

470-900g umbes http://loomakaitse.eu/tsintsilla-ehk-vi ... -pidamine/ Bibi oli veidi kondine, kui meile elama tuli.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas MinniNummi » 21. märts 2013, 17:24

Nüüd nuumatakse ta siin küll maiustustega ära :D
MinniNummi
Õigekiri longab
 
Postitused: 176
Teemad: 4
Asukoht: Paide
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 11. aprill 2013, 09:04

Panin käte peale aaloe kreemi ja veidi aja möödudes tahtsin chinchilla puurist välja võtta. Bibi oli oma käpakestega puurinajal püsti ja andis selgelt mõista oma soovist ringi joosta. Ta tuleb tavaliselt mulle pihu peale ja laseb nii ennast puurist välja tõsta. Nüüd aga, Bibi kangestus kui puuriukse avasin. Keeras mulle selja ja ei liigutanud kõrvagi. Sain aru, et ta avastas mu kätel võõra lõhna (kreemi lõhna). Kuna villak peitu ei pugenud, siis võtsin tal ümbert kinni. Chinchilla pistis vinguma ja turtsuma. Lasin ta kiiresti tuppa lahti ja ise ronisin voodisse raamatut lugema.
Nüüd tuli Bibi mind üle nuusutama, et kas olen ikka tema perenaine. Hüppas mulle õlale ja kõdistas oma vurrudega minu kõrvatagust. Siis ronis sülle, ise pidevalt nuuskides. Lõpuks astus käsivarre peale ja hakkas mööda seda käelaba poole siirduma. Nuusutas seda imelikku lõhna siit ja sealtpoolt ning lahkus. Läks istuma minu kõrval olevale öökapile. Tahtsin ta seal naljaviluks maha lükata, kuid Bibi ei kavatsenud ennast liigutada. Surus käpad vastu ning püsis paigal nagu raudnael ja hakkas hoopis kiunuma nagu kutsikas. Muidugi ei käi tema jõud minu jõust üle ning villak pidi valima endale teise öökapi.
Mõne ajapärast, kui Bibi ikka veel kapil kükitas, avanes toa uks. Lapse peenike hääl rääkis midagi uksepraost. Nägin kuidas Bibi silm kissi kiskus. Siis kannatus katkes ja ta startis. Hüppas täie hoo pealt vastu ust "põmpsti".

Pilt

Pilt
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 30. aprill 2013, 19:50

Vahepeal on Bibi igasugu nalja teinud kuid kahjuks on nii, et kui kohe üles ei kirjuta siis läheb meelest. Siiski meenub üks huvitav vahejuhtum.
Bibi väsis karglemisest ja tapeedi rebimisest ära ning viskus kapi alla põõnama. Korraga kostus salapärast krabinat, kuid Bibi ei liigutanud. Lebas sirakil, silmad kinni. Täiesti selge, et ta sügavalt magab. Villaku nina oli vastu kapi jalga ja nagu lähemal vaatlusel selgus, tema hambad närisid seda läbi une. Või ta teeskles magamist?

Täna oli mu kätel tõrvaõli lõhn. Pesin korralikult käed puhtaks ja läksin chinchillat paitama. Bibi tegi krimpsus näo pähe, justkui oleks küsinud:" Kas sul on jälle hügieeniga probleeme?" Viisakusest ta natuke kannatas mind välja, kuid siis läks pessa peitu.
See pilt ongi tehtud täna, kui Bibi oli sunnitud mind taluma.
Pilt
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 06. mai 2013, 12:23

Bibi üks silm on juba pikemat aega kahtlane. Tuleb mingit eritist vahepeal ja mõnikord on lima silma peal. Limasnahk tundub aegajalt turses olevat. Igatahes pistsin täna poisi korvi, millele meisterdasin papist kaane ja lippasin loomaarsti juurde. Bibi ei teadnud mis toimub ja värises nii kõvasti, et tundsin selle ära, hoides korvi sangast. Olin cinchillat tegelikult korviga harjutanud ja toas temaga nii ringi kõndinud kuid on täiesti arusaadav, et õue hääled ja autode mürin on tema jaoks täiesti võõras.
Rääkisin Bibiga ja sügasin teda. Jätsin korvi kaane natuke irvakile, et hiireke mind näeks. Enam ta ei värisenudki ja kui arsti juurde jõudsime, oli Bibi nagu vana rahu ise.
Arstionu, suur nagu mägi tõmbas kummikindad kätte ja hakkas Bibi silma uurima. Õnneks ei olnudki tegemist millegi ohtlikuga. Bibil on allergia tolmava heina vastu. Kõrvakesed ja käpakesed kontrolliti ka üle. Tagumised käpad on natuke hõõrdunud. Bibile meeldib ju istuda plastmassist toidutopsi äärel, kuid see on mitte just mõnus istekoht. Üleval pildil on selle toidutopsi äär näha, mis chinchilla jalgu kulutab. Sain kaasa nõuandeid, kuidas silma jaheda veega iga hommik puhastada, hein ja toidutops välja vahetada. Lõpp hea-kõik hea. :wink:
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 13. mai 2013, 08:51

Uus toit, mida vahepeal chinchillale ostsin on nüüd otsas. Bibi on igavene pirts-pekk, nokib paremad palad välja ja ülejäänut söögu ma ise. Elab kasvõi oma rasvavaru arvelt, kuid mis ei meeldi seda ei nuusutagi.
Tellisin ära toidu, mida varem talle pakkusime. Need on Burgessi graanulid. Bibi on nüüd heas toitumuses ja võtab kohutava kiirusega juurde. Iga nädal on jälle jupi raskem. Graanuleid ta õnneks sorteerida ei saa. Ehk jääb kaal nüüd püsima ja ei tõuse enam. Bibi on väga tilluke chinchilla ja kaalub praegu 562g. Kui ta eelmine aasta sain oli tema kaal 443g

Siin on Bibi enne arsti juurde minekut. Silm on rähmane.
Pilt
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 01. juuni 2013, 19:33

Bibi elab hästi. Kui paneme ventilaatori käima siis ta tuleb oma pesast välja, sirutab ja haigutab ning sätib end ventilaatori ette mõnusaid tuulevanne võtma. Bibi on hakanud minu kätt lakkuma ja näksima kui ta puurist välja võtan. Oleme temaga väga rahul. Bibi on mõnusa iseloomuga villak. Varsti saab ta endale kingituseks poolkorruse. :wink:
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas MinniNummi » 02. juuni 2013, 22:23

Kas te käite taga õues ka, või ta kardab neid mürisevaid autosi ? :D
MinniNummi
Õigekiri longab
 
Postitused: 176
Teemad: 4
Asukoht: Paide
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 13. juuni 2013, 13:51

Õue ei julge Bibit viia. Kardan, et äkki sööb midagi värsket ja sureb ära. Võibolla muretsen üleliia, kuid mul on kaks eelmist villakut juba ära surnud..muidugi teistel põhjustel.

Ühel ilusal õhtupoolikul jalutasin mööda kibuvitsapõõsast mille esimesed roosad õied lõhnasid nii meeldivalt. Noppisin mõned Bibile ja kuivatasin ära.
Andsin villakule ühte õielehte nuusutada. Mul on paha komme Bibit natuke narrida maitsvate paladega. Bibi läks pöördesse. Pressis oma koonu võrevahele ja püüdis maiuspala väikeste käpakestega haarata. Samal ajal nilpsas väike roosa keel kibuvitsaõie kroonlehe poole. :lol:

Pilt
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas Kallikera » 13. juuni 2013, 17:31

Värsket küll kartma ei peaks, kui ta just kohe tervet hunnikut korraga nahka ei pista, siis tal lööb küll kõhu korrast ära. Aga väikeseid palakesi anda, see ei tee midagi.

Ma ei kujutaks ette, et annan enda küülikule midagi värsket aga kõrval Jukule ei anna, ta tuleb läbi puuri või järele. :)

Mina ei käi pigem selle pärast väljas temaga, et kardan et ta lihtsalt kaob ära. Ta ju pisike ja kärme.
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Väike Bibi

PostitusPostitas nuki8 (Teema autor) » 13. juuni 2013, 21:32

Usun täiesti, et veidi värsket ei tee talle midagi. Kuid mul on pidev hirm, et äkki teen midagi valesti ja see maksab Bibile elu. Olen praegu veel nö. "kanaema" :-) Küll aastate möödudes hakkan natuke vabamalt võtma.
nuki8
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1701
Teemad: 102
Pildid: 18
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Meie villakhiired

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron