Kõik vajalik karvututest hiirtest

Imepisikesed ja kiired vudilased

Karvadeta loomad

PostitusPostitas SigneL (Teema autor) » 10. jaanuar 2004, 20:29

Need karvadeta hiired on väga naljakad ja armsad olevused minu meelest... :)
Viimati muutis Endised kasutajad 30. jaanuar 2004, 14:35, kokku muudetud 2 korda.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 10. jaanuar 2004, 21:45

on küll! nagu pisikesed roosad põrsad! eriti armsad on nende tillukesed ninakesed ja käekesed. nii vahva on vaadata, kuidas nad oma käsi pesevad - alguses hoiavad kätt rusikas ja lakuvad pealt, siis sirutavad sõrmed välja ja lakuvad peopesi ja sõrmevahesid. :lol: kui kõrvu pesevad, venitavad oma naha nii välja, et kõrv ulatub suhu! :shock:
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL (Teema autor) » 11. jaanuar 2004, 20:35

Nüüd teeme asja põnevamaks ka: kes teab, milleks on sellised paljad hiired aretatud on (ma tean, et helenikene ja Liisa teavad, aga kas keegi tark veel on?)?
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 13. jaanuar 2004, 15:05

võtame nüüd asja loogikaga:
milliseid tooteid on vaja testida nahal?
karvadeta nahal?
KOSMEETIKAT!
päris jube, mida need loomaksed selleks, et nimesed ennast mukkida saaksid, on pidanud läbi tegema! mina uurin igatahes poes nüüdsest hulga hoolsamalt, kas sel on ikka peal see jänestega märk, et ei testita loomadel!
kosmeetikat testitakse igasugustel karvatutel loomadel, peamiselt rottidel ja merisigadel. karvatutel hiirtel, olen ma lugenud, uuritakse tihti ka nahavähki (sobivad oma lühikese eluea tõttu).
kui paljashiirt lähedalt vaadata, saab väga hästi selgeks, miks ta laborite lemmik on - ta õhuke nahk on peaaegu läbipaistev, kõik siseelundid, isegi soolte liikumine on lausa peopeal.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 13. jaanuar 2004, 15:06

aga sa siksu räägi nüüd sellest kuidas karvatute hiirte paaritamine käib, et samasuguseid järglasi saada! :wink:
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL (Teema autor) » 13. jaanuar 2004, 15:19

Selleks, et saada karvutuid hiirebeebisid, peab üks vanematest olema "normaalne", karvadega hiir, ja teine paljas.
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL (Teema autor) » 29. jaanuar 2004, 17:10

...kuid eile käisin loomaaias ja nägin seal paljashiirte pojusid, kelle mõlemad vanemad olid karvutud. Loomaaia töötaja teadis rääkida, et vahel harva sünnivad ka mõlemal paljashiirel karvutud pojud.
Kusjuures pojad on sündides karvased - karvad hakkavad neil alles mõne aja pärast välja langema. Mõnel aga jääbki mõni kehaosa karvaseks - loomaaias oli üks poeg näiteks karvase tagumikuga... :lol: ja ühes loomapoes nägin karvutut hiirt, kellel peas oli karvane tutt. :lol:
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 29. jaanuar 2004, 17:34

Signe kirjutas:Kusjuures pojad on sündides karvased - karvad hakkavad neil alles mõne aja pärast välja langema.

Karvutul rotil on samamoodi. Rotipojal kasvab alguses karv selga, aga esimese elunädala järel hakkab see välja langema. Lõuks jääb ta päris karvutuks.
Kohati karvutud rotid on double rex, kelle kohta öeldakse ka laigutised patchwork, kuna neil aega-ajalt paiguti karv välja langeb.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas SigneL (Teema autor) » 29. jaanuar 2004, 17:36

Vot need karvutud rotid on tõesti naljakad olevused :lol:
Veenduge ise, mõned pildid nendest tegelastest on näiteks siin:
http://www.sonypictures.com/classics/fa ... ats-1.html
SigneL
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 506
Teemad: 28
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Karvadeta loomad

PostitusPostitas mann234 » 12. märts 2004, 23:39

aga kui suureks kasvavad karvutud hiired, kas nad on samasuured kui jaapani tantsuhiired?
Sul caty peaks hea võrrelda olema, nagu ma aru sain sul on mõlemad hiiresordid?
Ja mis maksab üks karvutu hiirepõnn? :roll:
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 12. märts 2004, 23:41

jaapani tantsuhiired on tunduvalt väiksemad. karvutud on sama suured nagu tavalised laborihiired või koduhiired, aint karva võrra pisemad.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Karvadeta loomad

PostitusPostitas mann234 » 12. märts 2004, 23:47

ehhh ma polegi vist tavalist hiirt näinud...ka müügil mitte :roll:
jaapani omad on tõesti pisikesed, seda näen juba omade pealt, aga ei kujutagi ette kui suured siis karvutud on. Aga eks ma poes näen.
Aga mis nende hind on? Jaapani omad on 75.- minuteada.
ja kas karvututel peab ka olema väga väikese vahega puurivõre(nagu jaapanlastelgi) või sobib neile ka see tavaline võrevahe?
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Karvadeta loomad

PostitusPostitas mann234 » 13. märts 2004, 00:34

kas karvutuid hiiri on kahte sorti?
et ühed on punaste silmadega ja teised mustade silmadega või tõesti vaid fotokas moonutab? Caty omad tundusid teistsugused...tema omadel ka kõrvaotsad tumedad.
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Karvadeta loomad

PostitusPostitas Helen » 13. märts 2004, 08:38

hiiri, rotte, koeri, kasse ja kõiki loomi on ju eri värvi. :wink:
minu omad on albiinod - punasilmsed ja nahk üleni ilus heleroosa. catyl on mustade silmadega ja mustalaigulised - sarnaselt jaapani tantsuhiirele. ma ei tea kuidas neil viimastel, aga näiteks mu koeral oli ka nahk karva alt karva värvi laiguline ja ma teinekord naljaviluks üritasin ette kujutada, millised need laigud oleks, kui tal karva poleks. ilmselt olnuks mu koer siis midagi nende karvutute merisigade moodi, sest ta oli väike, lühikeste jalgadega ja paks. :lol:
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 13. märts 2004, 14:02

Minu karvutud on tõesti mustade silmadega. Nahk küll laiguline pole aga saba peal on cm tumedat pinda. On ikka suuremad kui jaapani hiired, kuid siiski hiired-puuri võre vahe võiks olla väike.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 13. märts 2004, 14:22

Karvututel rottidel on vabalt pigmendilaigud nahal näha - niiet ka karvutu saab olla berkshiir, näiteks. Kas pole huvitav mõte - tume karvutu? Või väike lapiline? :D
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 14. mai 2004, 08:35

Minu 5-est karvutust on üks isane valge (roosa) ja punaste silmadega. Selline puhtake paistab välja. Teistel on tumedad kõrvad, tumedad silmad ja sabal tumedad kohad. Mõnel on nahk selline ilus ja sile, teisel aga "manna teradega" ja kortsus.
Eile oli valge karvutu õnnetu. Tema kõrv läks tagurpidi ja kleepus pea külge. Neil vaesekestel on nii õhuke nahk nagu toidukile. Küll ta siis kraapis ja kraapis oma kõrva. Aga pidevalt sattus käpp hoopis kuklavolti ja kõrv ei tahtnud kuidagi pea küljest lahti tulla. Lõpuks siiski õnnestu. Küll oli armas vaadata.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Karvadeta loomad

PostitusPostitas Helen » 14. mai 2004, 09:02

issake, kui armas!
minu omadel pole kunagi nii juhtunud, et kõrv lausa kinni kleepuks. neil lähevad ainult pabistamisest kõrvad kole kortsu, aga kui nad maha rahunevad, siis lähevad jälle sirgeks. :lol: tuju-indikaatorid.
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Kõik vajalik karvututest hiirtest

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. november 2004, 14:41

Liiguvad jutud, et varsti-varsti saan karvutute hiirte uhkeks uueks omanikuks :D . Mul on varem olnud hamster nii, et täitsa tume maa see küll pole AGA --> mida ma peaksin teadma karvutute hiirte kohta? No näiteks, mida nad süüa ei tohi (kuskilt lugesin, et mingile närilisele näiteks ei tohi anda värskeid asju.. ei mäleta küll kellele :oops: ) ja kas kahte samasoolist hiirt võib koos pidada ja kas sobib paremini võredega puur või selline karbi tüüpi ja kõike muud ka...
Tänud juba ette :wink:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 25. november 2004, 17:16

Hiir nagu iga teine. Haiseb imala lõhnaga. On jälgilt armas. Ärgates käivad ringi silmad kinni. Söövad seda mida rotid- hamstridki. Ja"mögisevad". Selline imelik häälitsemine. Mul on üks "vingueit" ka. Nagu kellegagi kokku juhtub, paneb kisama. Jaapani tantsu hiirtest suuremad. Aga hamstripuuri võre vahelt kippusid läbi tulema.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helen » 25. november 2004, 17:47

nad on nagu tavalised laborihiired või koduhiired, ainult ilma karvata. kuna neil on "paljalt" külmem, kui karvastel liigikaaslastel, siis võiks olla väheke soojemat pasamaterjali. ka mitmekesi koos olemine annab sooja. söök võib rammusam olla, sest nendel peab rasvakiht karvkatet asendama. pesana eelistasin mina plastmassist kasti, sest sealt levis lõhna vähem, aga võrepuuris saavad nad vahvalt ronida.
halb asi on see, et neil võib olla nõrgem tervis, lühem eluiga ja rohkem pärilikke haigusi, kui tavalistel hiirtel. aga see sõltub kõik konkreetse looma sugupuust.
üldiselt on nad võrratult vahvad pisikesed notsud! :)
Kasutaja avatar
Helen
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 314
Teemad: 38
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kõik vajalik karvututest hiirtest

PostitusPostitas Chinchillake » 16. oktoober 2011, 20:56

Kas keeg oskaks oelda kust neid karvutuid hiiri saaks?Ja kas nad jaavadki karvutuks?
Kasutaja avatar
Chinchillake
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Teemad: 3
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Hiired

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist

cron