Flo rotimajandus

Kõik sabalised, kes meil kodudes on

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Flo rotimajandus

PostitusPostitas flo (Teema autor) » 09. november 2011, 20:38

Flo rotinduse ajalugu:
Aasta oli siis... ammu. Igastahes olin 15 või 16 kui oma esimese rotiplika koju tõin ja oma ema sellega peaaegu südamerabanduse äärele viisin. (Õnneks ei olnud ehmatus suur, ema siiani elu ja tervise juures ja suhtub rottidesse täiesti tolerantselt). Valge tibi sai nimeks Brita Anna, mis hiljem suupäraselt Britaks kulus. Eluasmeks sai talle kokku klopsitud puur puukastist ja herbaariumi kuivatamise võrkraamidest (olid siis sellised asjad olemas).
Millal ja kust, seda enam ei mäleta, aga Brita sai endale seltsiliseks samuti valge isase Krit'i. Nende pesakonnad (2 või 3) lõid toona korraliku rotibuumi, poegi sai jagatud vasakule ja paremale.
Aasta pärast kolisime, rotid koos meiega, meie uude koju, nemad puurielust vabapidamisele. Ühel ilusal päeval tekkis elutoa sektsiooni riiulisse kahtlane kuhil, piiksuva sisuga(Brita ja Kriti viimane pesakond, sest hiljem tekkis Brital kasvaja ja ta läks kahjuks parematele jahimaadele). Käisin siis Tartus koolis ning kevadine aeg oli, tassisin kuuvanused tited karbiga ühikassse kaasa, lootes neile uued kodud leida. Parasjagu olid käimas tudengipäevad ja selle raames tudengilaat. Jalutasin minagi seal ringi, rotud karbiga põues. Ennäe: üks tudeng müüs rotipoegi. Musti. Siinkohal tärkas Flo's harukordne ärivaist ning tegin ettepaneku vahetada kuus valget rotilast ühe musta rotilapse vastu. Kaup koos, jalutasin oma uue sõbraga ühikasse.(Vaene tudeng, tema pidi ju lisaks oma rotitittedele veel kuuest titest lahti saama... aga see tark mõte tuli mulle pähe alles tükk aega hiljem) ;) Nii saabus minu kolmas, must berkshiir Mister. Markeeringutest ja muust sarnasest ei teadnud ma toona midagi. Nime sai rotu tänu välimusele: käpad valged ja kõhu all valge triip, nagu frakk oleks seljas olnud. Kolme roti seltskonnas elasin üsna tükk aega, jõudsin isegi lapse saada. Krit ja Mister elasid pika rotielu ja läksid vanadusse, Brita, nagu juba kirjutasin, märksa varem "tänu" kasvajale. Siis ei olnud meil ühtegi väikeloomakliinikut, nagu praegu ning kohalik loomaarst ei osanud nii pisikese koduloomaga midagi peale hakata.

Seega saabus ka minu rotipidamisse aastatepikkune paus. Ikka rohkem kui 10 aastat. Ja siis. Sõitsin millalgi eelmise sajandi lõpus pealinna pabereid ülikooli viima, koju tagasisõiduni oli veel aega ja kolasin Balti jaama turul. Loomapoest ei saa ju mitte mööda minna nii, et sisse ei astu. Otse loomulikult olid seal müügil valged rotid ja minul oli täpselt õige summa vaba raha. Tehtud- mõeldud, rahulolev Flo astus poest välja Roosaga (vähemasti mulle tundus ta karvastikus kerget roosakat varjundit.
Tuttavalt sai hangitud kasutult seisev linnupuur, mis sai Roosa lossiks. Aga ega ta seal kaua elanud, arvas heaks, et terve korter võiks olla tema kodu ning sektsioonitagused ja pliidisahtlid varakambriteks.
Roosal avaldus üsna varsti (umbes aastaselt) ka seiklejahing. Ärge küsige, kust ja kuidas, aga ühel ilusal päeval helises uksekell ja selle taga seisis naabrinaine, pihus suhteliselt briketitolmune Roosa. Tibi olla seigelnud kolm korrust allpool, keldris ja briketikuhjast naabrinaisele kummitust mänginud. Kahjuks ei jäänud see seiklus tal viimaseks, ühel heal päeval oli ta jälle lihtsalt kadunud. Tagantjärele tarkus: enne, kui vanapaberikasti keldrisse katlamajja viid, kontrolli, ega mõni seiklushimuline rott pole seljakotti pakkinud ja ennast ühes sellega kasti sisse.

Pärast Roosa seiklemaminekut tabas mind sundkäitumine: ükskõik milline loomapood teele ette jäi, sellest ei saanud mööda minna illma sisenemata. Ning otse loomulikult oli vaja eluskauba puuridesse piiluda. Aeg-ajalt oli neis ka rotte müügil. Enamasti kirjusid. Või pruune. Ja ükski ei vaadanud mulle sellise näoga otsa, et võta mind, mina olen sinu rott... Kuni lõppema hakkava aasta 1. septembrini.

Siinkohal teeb Flo reklaamipausi, 15 minutit...

1. september 2011. Esimest koolipäeva tähistasime sel aastal väikese väljasõiduga Tartusse. Ja kus see maainimene ennast ikka lõbustab, läheb kaubanduskeskusesse. Traditsiooniliselt jäi ette Lõunakeskus. Ja traditsiooniliselt suundus Flo esmalt Betta loomapoodi ning seejärel Zoomaaniasse... ning unustas ennast rotipuuri juurde väga pikaks ajaks... Ülejäänud pere oli juba kõik muud poed läbi kolanud ning jõudis ka järele. Ja siis sündis otsus: täna lähen ma siit ära koos rotiga. Imelikul kombel ei vaielnud ei mees ega lapsed sellele mõttele vastu ning järgmine käik oli puuri valima. Teadagi, rotipidajate peale keegi ei mõtle ning ilusaid ja odavaid rotile parajaid puure enamasti kaubavalikusse ei tooda. Viimaks valisin välja suurima puuri, mida mu rahakott tol hetkel välja kannatas, paki rotitoitu ja suundusin müüja poole. Minu lause peale: "tahan rotti osta", tuli esmalt vastus, et "meil ei ole rotte..." :shock: Huvitav, huvitav... Hetk hiljem muidugi teine müüja kostis, et on küll...
Tehinguga ühel pool, asusime koduteele. Ja loomulikult oli mul tarvis kohe rotule näpud külge panna, paitada jne... pigem siiski istuda kättpidi rotu transpordikastis. Sõrmed said mul igastahes korralikult üle pestud selle pooletunnise sõidu käigus.
Kassil-koeral oli terve õhtu uudistamist ja nuusutamist, et mis imeelukas see meile vaatamiseks toodi... Kass käis ümber puuri ja imestas, et kast on, aga sisse ei lasta, üritas ennast puuri peale pinnalaotuseks sättida jne; koer ei osanud ei iste- ega seisukohta võtta, võttis siis hoopis lamamiskoha. Kuulutasime välja nimekonkursi uuele pereliikmele ning ülejäänud õhtu möödus rõõmsalt rotu puuri ees vahelduva eduga kõhutades ja veidi kaugemal diivanil lesides.

Nimekonkurss kukkus läbi, pakutud nimed ei sobinud kuidagimoodi. Jäigi noormees Rotuks. Valge-must kaputsiin. Korralik noorhärra, ei läbustanud, ei mööbeldanud. Spets-rotitoidust korjas välja vaid viljaterad ja päevalilleseemned, ülejäänu tema meelest süüa ei kõlvanud. Õunad-porgandid ja muu hea-parem inimtoidust läks kaubaks küll...
Kolm nädalat kulges elu sarnase stsenaariumi järgi: hommikune äratus-> kassile pai, koerale pai, rotule pai-> kohvimasin käima -> loomadele söögid-joogid-> hommikused protseduurid-> koeraga jalutama-> tööle-> koju-> koerale pai, kassile pai, rotule pai->õhtusöök-> loomadele söök-> Rotu jooksuaeg mööda mind ja diivani või tugitooli seljatuge -> kassile pai, koerale pai, rotule pai -> magama. Kõik muud toimetused pealekauba.

Rotu armastas õla peal istuda, põue pugeda mitte. Vahel istusime neljakesi arvuti ees: minul rott õlal, kass süles ja koer jalgade ees... Täielikust idüllist oli puudu vaid kaminatuli ja pokaal veini. Aga kust sa kortermajas ikka seda kaminat nii väga võtad.

Oktoobri alguses jäi Rotu haigeks: ühel hommikul oli ta väga imelik, kukkus külili ja nägi üldse väga kehvakene välja. Esikäpad ei kuulanud enam sõna. Nagu oleks rott insuldi saanud. Loomaarst arvas esiti, et Rotu ei elagi enam... Üks süst ja 20 minutit hapnikku hiljem tulin koju teadmisega, et ta kas tuleb eluga välja või ei tule. Tundus, et läks paremaks, käisime veel järgmist süsti saamas ja nädalavahetuseks sain ravimi ise süstimiseks koju kaasa. Leppisin juba olukorraga, et mul on erivajadusega rotu, keda on vaja sööta-joota-soojendada ja kasida kui imikut, kuniks tal elupäevi jagub. Korjasin puurist välja kõik ebavajaliku ja asendasin soojenduspudelite ja pehme pesaga. Närida rotu ei suutnud, kogu toidu püreestasin ja söötsin lusikaga... joomine käis süstlast... Vaene väike rotu ei pidanud kaua vastu, läks vaikselt ja tasakesi ära... Ai, valus oli... on siiamaani tegelikult... üks pisike loomake saab vaid mõne nädalaga nii südame külge kinni kasvada, et... Kuid seda teab ilmselt iga siinne rotihoolik ise vägagi hästi.

Tühja puuri oli valus vaadata.
Peagi viisid asjatoimetused jälle Tartusse. Zoomaanias olid Rotu vennakesed(?) kõik alles.
Eedeni loomapoes jäin jällegi rotikasti ette kinni kui naelutatult. Seal siblis ringi kümmekond kolmekuust tegelinskit (müüja väide, mitte kontrollitav fakt). Ja minu pilk jäi kinni Musi nööpsilmadesse...

Hea lugeja puhkab nüüd natuke silmi, sest Flo teeb taas reklaamipausi...

Niisiis... Musi... väike must berkshiir... kolis loomapoest õdede-vendade seast meile 16. oktoobril.
Kui ma ükskord sinna poodi veelkord satun, siis pean müüjatele kindlasti miniloengu teemal roti areng ja suguküpsus... aga sellest edaspidi.

Musi on mõnus väike rotipreili. Erinevalt Rotust armastab põues olla ja sööstjookse üle põranda teha. Ja natuke ettevaatlikum on ta ka.
Taas kordub tavapärane stsenaarium (vaata 1 post ülespoole), ainult et erisuseks on see, et pai saab 7 rotti ja tere ja headööd ütlen ka viirpapagoidepaarile, kes kolisid meile päev pärast Musi saabumist ning kellel täna hommikul koorus esimene tibu. Viirudest võibolla kirjutan kunagi suleliste suvilas. Võibolla seepärast, et nende omanik on mu tütar.

Nutikam lugeja on juba aru saanud, et Musi ei tulnud poest minu juurde teps mitte üksinda. Nüüd tagantjärele on tema rahulikkus ja unisus ja karbis rätiku all elamine täiesti seletatav...

Igal juhul hakkas mulle tunduma, et Musi on kahtlaselt kosunud ja laiaks läinud. Loomulikult oli vaja kohe targematest allikatest roti tiinuse ja vanusega seonduv läbi tudeerida, sest ega's siis 16 aasta tagused pesakonnakogemused enam meeles ei olnud. Ja muidugi tundsin ennast koledal kombel süüdi, et Musi üksinda võtsin, et ikka vähemalt kaks rotti peaks olema.

Veendumusele jõudnud, et Musi võib tõepoolest tiine olla, lohutasin ennast, et eks nädala jooksul näe, kas tuleb pesakond või ei. Ei näidanud Musi oma käitumisega sugugi välja, et tal pesapunumise tuhin peal oleks. Üllatas mind hoopis kohe järgmisel päeval pärast hommikust jalutuskäiku mööda mind ja hommikumantli varrukaid. Vaevalt tunnike hiljem peale Musi puuri tagasi panekut läksin teda vaatama ja... mulle vaatasid vastu Musi nööpsilmad ning esimese pilgu hinnangul 6 roosat vigisevat "vorstikest".
Pesakonnas on 4 berkshiir emast, 1 kaputsiin emane ja 1 kaputsiin isane. Kaaslaste otsimise probleem langes nüüd kohe ära, 1-2 emast poega jätan kindlasti Musile seltsi kasvama. Seega on vaja vaid 2-3 õele ja ühele vennakesele uued kodud leida. Eks ma tegelen sellega siis, kui on õige aeg ja tited pärisroti nägu hakkavad minema.


Tänaseks on Musilased 10-päevased ja nende lemmikmäng (kui nad parasjagu ei söö ega maga) on "Kes saab kõige alumiseks!"
Musi on hea emme, hoolitseb poegade eest kenasti ja laseb minulgi poegadega tegeleda. Ei ole probleemi puuri puhastada ega poegi sületada. Sotsialiseerimatuse all ei pea pisilased hiljem kindlasti kannatama, nad hellitatakse kindlasti sületamise ja paitamise ja muidu nunnutamisega ära.

Uut ja suuremat puuri on vaja!

Ja nüüd läheb Flo ning teeb oma rotikasvandusele igaühele eraldi pai ja poeb põhku. Et hommikul ärgata täpselt minut enne päris äratuskella ühe neljakäpalise niiske nina puudutusse peale, saada poole väiksema nelja käpa poolt kerge virgutav nõelravimassaaž seljale ja alustada ilusat uut päeva...
Viimati muutis flo 25. september 2014, 07:08, kokku muudetud 7 korda.
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo rotimajandus

PostitusPostitas postituvi » 09. november 2011, 23:22

Tere tulemast Rotipessa(ja üldse Pisisse) :hi: !
Väga lahe lugemine( ja kurb ka.. et Rotuga nii läks... :hurt: )
Aga pilte tahaks- nii Musist kui pisidest :shy:
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Flo rotimajandus

PostitusPostitas Pinto » 09. november 2011, 23:36

Küll see oli alles lugemine! Nii põhjalikku rotinduse ajalugu siin vist veel polegi :)

Mul on ka nii hea meel, et Musi just teie juurde sattus. Nägin teda ka ise Eedenis koos poiste ja veel ühe valge tüdrukuga (kes seal hetkel poegi kasvatab...). Kahjuks on sealsed müüjad aga veendumusel, et mida rohkem poegi, seda rohkem raha....

Ah jaa- Musilaste piltidest ei ütleks ka ära, kui see võimalus olemas on :)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo rotimajandus

PostitusPostitas Amelia » 09. november 2011, 23:38

Tere-tulemast rotipessa! Tõepoolest oli väga huvitava lugemisega tegemist. (:
Ootan ka pilte!
Mu sülest valgeid õisi vette sajab.
Öö hauda varjab tumm ja hõbehall;
külm udu kihisevaid vesi matab.
Kasutaja avatar
Amelia
Rotipesa
Rotipesa
 
Postitused: 466
Teemad: 11
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo rotimajandus

PostitusPostitas Kuldhai » 10. november 2011, 09:21

Kohe varahommikul Rotipessa tulek tasus igati ära! Pole midagi paremat päeva alustamiseks kui üks vahva ja pikk! rotilugu. Musi on imeilus nimi pealegi ja Musilased kõlab imearmsalt. Mulle meeldib väga see mõte, et emme saab tütardega koos elama jääda, mis siis, et ta hiljem seda enam ei mäleta. Aga võib - olla mäletab...
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo rotimajandus

PostitusPostitas Loomahull » 10. november 2011, 11:46

Tre tulemast! Nii pikk ja huvitav lugemine oli, te ma jään vist küll loengusse hiljaks nüüd. :-D
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Pilte ka

PostitusPostitas flo (Teema autor) » 10. november 2011, 17:26

Tegelesin eile maratonkirjutamise vaheaegadel ka fotosessiooniga. Täna sai siis mõned ülespanekuks parajaks lõigutud:

Musi ja "külakuhi"
Pilt

Järjest loe! 5 õde ja vennake.
Pilt
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo rotimajandus

PostitusPostitas roberta » 10. november 2011, 18:40

Tere tulemast rotipessa! Millised võrratult armsad Musilased, pisikesed "mutionud"!
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo rotimajandus

PostitusPostitas Mercar » 10. november 2011, 18:43

Väga vahva lugemine!
Teretulemast pisisse :)
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo rotimajandus

PostitusPostitas flo (Teema autor) » 10. november 2011, 21:24

Aitäh meeldiva vastuvõtu eest! :)
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo rotimajandus

PostitusPostitas Loomahull » 11. november 2011, 15:23

Oi-oi-oi kui imearmas kuhi! :biglove: Ja kui hästi hoolitsetud, kuidas kasukad läigivad!
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo rotimajandus

PostitusPostitas flo (Teema autor) » 11. november 2011, 22:11

Kolm ja pool nädalat ainult puuri alumisel korrusel elutsenud Musi avastas täna õhtul, et ka teine korrus on täiesti elamiskõlbulik. Samal ajal, kui ma kinos talgufilmi vaatamas käisin, on ta teisele korrusele kolinud kõik, kellest või millest jõud üle käis: pojad, pesa riidelapid, allapanu-paberrätikulehed... Esimesele korrusele on jäänud ainult raskest klaasist kuivtoidunõu... ja tühjal puuripõrandal mõned pabulad... Mööbeldaja ise vaatas kogu kuhila alt vastu minapolemidagiteinud ilmega. :)
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo rotimajandus

PostitusPostitas flo (Teema autor) » 16. november 2011, 18:33

Pesakond kasvab. Mitte päevadega, vaid lausa tundidega. Enam ei mahu kogu seltskond ühe pihu peale põõnama, peab teise käe toeks sättima. Tittedel hakkavad vaikselt põue-, õla, ja pealaeroti kombed avalduma. Eile jagunes pesakond eelpoolnimetatult 2, 3 ja 1 õlarottide kasuks.
Musi ise nautis omaetteolemist ja tegeles järjekordse sisekujundusprojektiga.

Nunnumeeter on pidevalt laes, aga nagu kiuste otsustas fotoka mälukaart koostöölepingu lõpetada. Ning hajameelse "proffessorina" tuleb uue kaardi ostmise vajadus meelde täpselt siis, kui tahaks jälle fotosessiooniga tegelema hakata
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

untsuläinud puurivahetus

PostitusPostitas flo (Teema autor) » 21. november 2011, 20:26

Käis flo nädalavahetusel Pärnus asju ajamas. Ja tagasiteel jäi 3x maxima tee peale jalgu (tegelikult ikka meelega, sest üks käik, mitu asja ja sõpradelt oli juba välja uuritud loomapoodide asukohad). Igal juhul tulin poest välja omast arust vinge puuriga... parajalt suur, suured uksed jne. (mis sellest, et kirjade järgi linnupuur). Pool auto tagaistet sai seda täis. Mõte juba liikus, et millest ja kuidas korruseid ehitada.

Niisiis kodus sai ehtatud, möllatud, lõpuks lasin pesakonna uut elamist uurima. Kõik ilus, kena, kuniks... musilased hakkasid ükshaaval ja grupiviisiliselt oma seinaronimisretkede käigus puurivarbade vahelt välja pugema... No ausõna, ei ole põnnid enam nii tillukesed ja ei ole varbade vahe nii suur...
Seega kolis kogu kamp vanasse koju tagasi kosuma ja kasvama ning suure ja uhke elamise sai hoopis viirudepaar.

Veel mahub ärkveloleku ajal browni liikumist tekitav kamp vanasse puuri... ja minu aju genereerib ideid, kuidas kahest puurist üks kokku monteerida.

Loodetavasti leian vähemalt neljale titele head kodud, sest kõiki kahjuks ei saa endale jätta.
Minu südame on nad jäägitult võitnud... :biglove:
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

kolimine

PostitusPostitas flo (Teema autor) » 29. november 2011, 21:56

Täna on meil siis mõnes mõttes eriline päev: kolisin pesakonna ujedama, vaikseima ja tagasihoidlikuma liikme - ainsa isase omaette puuri. Võibolla küll veidi vara, aga parem karta kui kahetseda: põnnil on tänasest sootunnused täiesti märgatavad ja kombitavad. Puur ei ole poisile võõras, sest põhipuuri puhastamise ajal sai kogu kamp selles veritkaalset ja horisontaalset seinaronimist harrastada. Tüüp ripub praegu seinal, nagu see oleks tema kõige loomulikum olek.

Iga päev vaatan lootusrikkalt postkasti, et ehk on keegi avaldanud soovi saada mõni mu rotudest omale sõbraks, aga ei kedagi. Ehkki - rotipoiss kolib ilmselt pealinna... ja kui kõik hästi läheb, siis juba sel nädalavahetusel.

Hetkel tundub olevat pesakondade buum. Loomapoodides, kuhu viimasel ajal satunud olen, on rotid müügis ja kuulutusteleheski hakkas silma päris kopsakas aguutide pesakond...

Pole pisikestele nimesidki tahtnud panna, et äkki kiindun liigselt. (Hah, keda ma petan...olen juba kiindunud, aga kuueliikmeline rotikamp tundub hetkel veel hirmutav). Ehkki mõned hüüdnimed on juba välja kujunenud. Ampz ja Köht ja Kalli ja Pai ja Alice... Alice on ainus kaputsiin, Köht ja Kalli on ka teiste seast eristatavad, aga Pai ja Ampzu vahe tegemine veel ei õnnestu... peab markeeringu meelde jätma ja võibolla saba valge otsa pikkuse ära mõõtma...
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo rotimajandus

PostitusPostitas Kuldhai » 30. november 2011, 08:14

Mulle nii meeldib see üksik isane. Hea meelega võtaks ta omale. Loodan, et leiad pisikestele toredad kodud!
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo rotimajandus

PostitusPostitas flo (Teema autor) » 01. detsember 2011, 23:58

Isasele põnnile on uus kodu olemas, läheb seltsiliseks ühele üksikule isasele. Emaseid pole veel keegi soovinud.
Pilte ka:
17. november:
PiltPiltPilt
PiltPilt
20.november: tudulised
Pilt
23. november Musi poseerib:
PiltPiltPiltPiltPilt
27. november:
Pilt
Tänased maailmaavastajad:
kirjanduse- ja muusikahuvilised
Pilt
Mitu rotti mahub purki? Õige vastus: 1 suurem ja 3 väiksemat.
PiltPilt
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo rotimajandus

PostitusPostitas Kissu » 02. detsember 2011, 09:52

Purgitäis rotte! :clap:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Flo rotimajandus

PostitusPostitas Loomahull » 02. detsember 2011, 14:59

Täitsa lõpp kui imearmsad! Kahju, et neid isaseid vaid üks oli... :sad: Purgipilt on ülekõige!
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo rotimajandus

PostitusPostitas katzik » 02. detsember 2011, 17:16

Tõsiselt armsad tegelased ikka! Loodetavasti leiad ikka kõigile hea kodu :-)
There are rats in my house.
Kasutaja avatar
katzik
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 213
Teemad: 6
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo rotimajandus

PostitusPostitas flo (Teema autor) » 04. detsember 2011, 17:12

Flo on nüüd kurb ja rõõmus ühekorraga... Eile sai Musilane uude koju, täna läks John seltsiliseks Hermannile Tallinnasse. Veidi aega tagasi tõstsin poisi oma puurist uue pere puuri...
Kurb, sest 5 nädalaga on tited tõsiselt südame külge kasvanud, rõõmus, et kaks rotilast on heade omanike juurde saanud.
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

uus kodu

PostitusPostitas flo (Teema autor) » 12. detsember 2011, 18:34

Meite plikadebandel oli täna kolimisepäev. Nimelt luftitasin mõnuga oma pangakontot ja tõin koju unistuste puuri: ferplasti tuhkru-ja rotipuuri (78x48x70) :biglove: :thu: No mis nad siis teevad enne jõule alet... Niiet tibid kolisid senisest hruštsovkast uhkesse ja avarasse elamisse. :dance: See on nüüd hetkel küll pisut lagedavõitu, aga mõte juba töötab, kuidas korruseid ja tasandeid ja kiikusid juurde tekitada. Eks näis, kas nüüd õnnestub ka potitreening.
Pilte saab ka... kunagi, kui ma olen vaimustusest õhkamise lõpetanud ja viitsin puuri kõrval kõhutamise asemel fotoka üles otsida.
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo rotimajandus

PostitusPostitas Kuldhai » 12. detsember 2011, 20:46

Oi, seda puuri tahaks näha küll! Ülejäänud emased jätad endale?
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo rotimajandus

PostitusPostitas flo (Teema autor) » 12. detsember 2011, 21:21

Hetkeseisuga tundub jah nii, et ülejäänud lapsukesed jäävad ka koju... ei ole nende vastu rohkem huvi tuntud. Ja mina olen harjunud, et viis preilit vaatab puurist vastu või ronib mööda mind. Omad ja armsad.

Seltskond hakkab just õhtuunest ärkama ja järjekordseid ronimistuure mööda seinu ja lage korraldama. Tõelised ämblikrotid.

Isase uuest kodust sain ka kirja: poiss on kenasti kohanenud ja ennast kehtestanud ning ca 8-kuusele sõbrale ka seintelronimise selgeks õpetanud.

Puuri pilt ka tootja kodulehelt võetuna:
Pilt

Ma muidugi olen sisustust juba täiendanud ühe roosa müts-kiigega, ühe broderiipõll-kiigega (ikkagi tüdrukud)ja köögikombainikastist pärit pappmoodustisega, mida usinalt kunstipäraselt auguliseks tuunitakse.
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

puur enne ja vahepeal

PostitusPostitas flo (Teema autor) » 07. jaanuar 2012, 18:43

Kiirel pühade-ja aastavahetuse ajal polnud teps mitte mahti plikade tegemistest kirjutada...
Ning ega ei jõuagi kõigest ja kõigist kirjutada.
Tibid on juba emmega ühte kasvu. Söövad, magavad, mängivad, tirriteerivad kassi. Ja nii ühte nägu on nad endiselt, et nende eristamiseks on vaja sabaotsi ja kõhualuseid piiluda.

Paar pilti ka puurist: enne ja vahepeal. Viimane versioon pole veel kaamera ette sattunud; nagu tavaliselt, on vajalikul hetkel kaamera kadunud asjade nimekirjas.

Pilt

Pilt

Esimene pilt siis päevast, mil puuri koju tõin, teine nädalapäevad hiljemast ajast. Et jõuluaeg, siis loomulikult ei puudu tüdrukute söögitoast ka kuuseke.Tänaseks on üldpilt veelgi muutunud pehmete sisustuselementide osas.Tuhkrukiik on tõmmatud lae alla turvavõrguks/magamis-ja möllamiskohaks ning kaltsukatest leitud müts-kiiged pakuvad rõdudele lisaks heaäraolemise paiku. Ülemised rõdud on kujunenud magamis-/pesemis-/maiustamis- ja möllupindadeks.

Uue puuri pissikasti otstarve jagati esimeste päevadega ära, seega vähenes minu puurikoristuspäevade arv nädalas seitsmelt üheni. Igapäevaselt piisab vaid tualeti tühjendamisest ja puuri põhja sodist puhtakstõmbamisest. Ei mingit mässamist saepuruallapanuga. Mõnus!

Üks pildike hämmastavast koostööst ka, tibid suutsid neljakesi koos joogipudelit jagada:

Pilt
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo plikad (5)

PostitusPostitas flo (Teema autor) » 12. jaanuar 2012, 20:20

Rubriigist "kasutuid fakte": tänase seisuga on mul täpselt üks kilo rotte.
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo plikad (5)

PostitusPostitas Pinto » 12. jaanuar 2012, 21:16

Teil oli isegi kuusk rottide elamises :D Millest see tehtud oli?

Nii imelik on vaadata, et rottide elamises püsivad kiiged laes ja plastikust riiulid ei ole üldse pitsilised. Liivahiirtega nii ei saaks :)
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo plikad (5)

PostitusPostitas Kuldhai » 12. jaanuar 2012, 21:22

Kilo rotte, kõlab vahvalt. Läheks loomapoodi ja küsiks: "Palun mulle kilo rotte" :razz: .
Kasutaja avatar
Kuldhai
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3645
Teemad: 13
Pildid: 15
Asukoht: Järvamaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo plikad (5)

PostitusPostitas flo (Teema autor) » 13. jaanuar 2012, 14:46

Pinto, kuusk on kartongist või tugevamast paberist. Tütar koolis meisterdas. Peaks selle laiali lammutama ja vaatama, kuidas tehtud, päris põnev tehnika. Natuke lõikumist ja voltimist, ning niidiga kinnitatud, et laiali ei laguneks.

Kiiged püsivad kenasti jah; eks neid muidugi natukesehaaval disainitakse pitsilisemaks,enamasti seest väljapoole, kuid päris kasutuskõlbmatuks pole veel ükski ese muutunud. Võimalik, et nad saavad oma närimishimu rahuldada mineraalikivi ja kuivtoidu peal ning pappi ja paberkäterätikuid peenestades. Või ei maitse neile materjal. Ja ega nad ei näri ka riiulitele katteks pandud riidelappe.
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Flo plikad (5)

PostitusPostitas flo (Teema autor) » 07. märts 2012, 21:39

Päris mitu nädalat pole olnud midagi põnevat toimumas... pliksid söövad,magavad ja kasvavad.
Pahandusi on ka lõpuks teinud: välja on tulnud vahetada interneeduse võrgukaabel ja mu hommikumantel on pitsilisemaks disainitud.
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Meie rotid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist