Kui palju rotti ühe kuu jooksul pesta tohib?

Kuidas pikasabaliste sõbrakeste eest hoolitseda? Küüntelõikusest vaba ajani.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Kui palju rotti ühe kuu jooksul pesta tohib?

PostitusPostitas RotiS6ber (Teema autor) » 07. september 2012, 19:21

Nüüd niuke küsimus ma korra oma rotusid olen vette lasknud aga ma tahaks teada kui palju muidu rotte pesta tohiks ??? :mellow:
Kasutaja avatar
RotiS6ber
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 5
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kui palju rotti ühe kuu jooksul pesta tohib?

PostitusPostitas Kissu » 07. september 2012, 19:39

Neile võib panna alusel vett, et kui nad tahavad seal sulistada (paljud ei taha), siis võivad nad seda teha. Samuti võib neile vette panna paar külmutatud hernest või maisi, et oleks lõbusam hullata. Samas tuleks jälgida, et kusagilt ei oleks aken lahti ja pärast vees käiku ei tohi rott tuuletõmbuse või jaheda käes olla. Kuni külma ohtu ei ole, seni võivad nad vabatahtlikult sulistada kasvõi igapäev. Mina panen oma tüdrukutele veekaussi ainult suvel kuumade ilmadega, kuna muidu on risk külmetumiseks liiga suur.

Pesemine on aga teine teema. Pesta võib kas väga määrdunud, vana või haiget rotti, kes ise ei saa enda eest hoolitsemisega hakkama. Ülejäänud roti puhastavad ennast kenasti ise. On perioode, kus nad võivad jätta ennast puhastamata (nt. teismelise eas) aga need tuleb lihtsalt ära kannatada ja peagi hakkab rott ennast ise pesema uuesti. Kui inimene hakkab rotti pesema, on tulemuseks see, et rott ei taha ja suuda oma karva eest enam ise hoolitseda. Pestes rotti pesed sa tema karvalt maha kaitsvad õlid, mis hoiavad mustust ja ka haigusetekitajaid tema nahast ja karvast eemal. Parimal juhul hakkab rott üha enam haisema (ilma naturaalsete õlideta ei suuda ta oma karva korras hoida ja miks peaks üritama, kui inimene nii kui nii peseb) ja halvemal juhul võib see lausa tervisehädasid põhjustada. Seega ei ole küsimus mitte selles, mitu korda kuus rotti pesta vaid kas üldse rotti pesta enne, kui ta ise sellega hakkama ei saa.

Rottide pesemisest ja vannitamisest on pikk teema siin: http://pisi.ee/viewtopic.php?f=16&t=125 ... i+pesemine
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist