Värske rotiomanik

Sabalised jutustused

Moderaatorid: E4-, Amelia

Värske rotiomanik

PostitusPostitas tsiki (Teema autor) » 19. detsember 2015, 15:58

Tere kõigile, olen siin foorumis uus ja vabandan kui on olemas juba teema, ei leidnud,
Võtsime eile loomapoest 2 emast rotti endale.
Kaua neil läheb aega kohanemiseks?
Kättevõtmisega nad hetkeks nagu jooksevad eest ära küll, aga kui kätte võtad,siis nad enam ei rabele, ega ei hammusta ka.
Üks rott hingab hästi kiirelt ja sügavalt, teine on selline rahulikum.
Iga kord kui neid kätte võtan, siis kakavad ja pissivad.
Lugesin ,et pissimine on territooriumi märgistamine, aga miks nad kohe kakavad,kas suures hirmust?
Alguses kui eile õhtul nad koju tõime, siis istusid ainult enda majas üksteise seljas. Õhtul käisin neid piilumas siis oli üks juba julgem, võttis süüa majakesse kaasa ja käis vett joomas.
Kas ma peaksin neil laskma mõni päev ainult puuris olema või just peaks neid rohkem välja võtma, et harjuvad ümbruskonnaga.
Kuidas neid õpetada, et nad väljaspool puuri ei kakas.
Kui kakasid, siis võtsin kätte ja hurjutasin veits ja viisin nad puuri tagasi.
Absoluutselt iga kord kui välja võtan, kohe junnid järel.
Juustu, vorsti nad käest ka ei võta.
Oma kuivsööki söövad kenasti.
Oskab keegi mingeid nõuandeid anda?

Ja kuidas te üldse neil väljas lasete olla, kas jooksevadki lihtsalt ise kus soovivad või ikka piirate ka?
Me lasime suures toas lahti, üks läks diivani alla, paanika. et äkki jääb kuskile kinni.
Teine läks teleri alla, paanika, et närib juhtmeid.
Teine siis läks padja alla, paanika, et ei saa õhku. Igal sammul nagu tahaks roti sülle võtta ja turvalisesse kohta panna.

Igasugune nõu on teretulnud.
tsiki
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Värske rotiomanik

PostitusPostitas flo » 20. detsember 2015, 19:34

Anna aega. Rottidele ja endale. Mõni kohaneb kiiremini, teisel läheb kauem aega.

Ootamise ajal on kasulik Rotipesa foorumiosa läbi lugeda, siit leiab palju kasulikku.

Minu meelest on praegune kättevõtmine ja pabulad seotud hirmuga. Kui rott harjub sinu ja kättevõtmisega, kaob ka pabuldamise komme. Muidugi ei saa vältida olukordi, et väljaspool puuri hiljem kunagi pabulaid ei tule. Aeg-ajalt ikka tuleb.
Minu tibid õppisid puuris käimlakasti kasutamise selgeks. Pissisid aga ikka, kuhu juhtus.

Käest söögi võtmine tekib samuti aja jooksul, kui rotid on õppinud sind usaldama.
Rottide vaba jooksuala suuruse lood sa neile ise. Diivan või tuba või terve korter. Sõltub sellest, kui suure osa oma elamisest sa suudad rotikindlaks muuta (juhtmed peidus/kaetud, väärtuslik majakraam, millele rotidisain väärtust juurde ei anna, või kasutuskõlbmatuks muudab, rottide hammaste ulatusest väljas jne.)

Üldiselt oled sa enamikele oma küsimustele ise ka vastused leidnud.
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron