Küülikute kokkusaamine?

Meie kikk- ja lontkõrvalised sõbrakesed.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Foorumi reeglid
See foorum on mõeldud oma lemmiku(te)st rääkimiseks, mitte hoolduse alase nõu küsimiseks! Iga kasutaja teeb omale teema, kus on juttu tema lemmiku(te)st. Teema pealkiri võiks olla kujul nt. "Kissu rotid", "Foksi küülikud" vms.

Küülikute kokkusaamine?

PostitusPostitas ASh (Teema autor) » 02. september 2013, 12:38

Terekest.
Olen pooleaastase emase küüliku omanik ning olen aeg-ajalt mõelnud, et kuidas minu küülik teistega koos käituks. Ta on peres ainuke pisike karvane ning - ehk tahaks temagi vahepeal seltsi. Ilmselt isastega kokkulaskmine ei ole hilisemate tagajärgede tõttu kõige mõistlikum, seega pöörduksin emaste küülikuomanike poole.?
Küll aga ei ole leidnud ühtegi kohta, kus saaksid küülikuomanikud koos enda küülikutega kokku saada.
Kas Teie arvates on see üldse hea mõte ning võõrad küülikud saaksid omavahel kohaneda-mängida?
Kas Tartu kandis leidub küülikomanikke, kes oleks huvitatud küülikuid kokku laskmast, et neilgi oleks seltskondlikum?
Kõik arvamused ja mõtteavaldused on teretulnud. :roll:
Most of you don't want the success as much as you want to sleep.
Kasutaja avatar
ASh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Küülikute kokkusaamine?

PostitusPostitas Tembu-Vembu » 04. september 2013, 10:59

Mõtlesin, kas võtan sõna või mitte, aga kuna keegi ei ole siiani arvamust avaldanud ja see ilus tüdruk pildil on vägagi tuttav. Siis paneksin oma mõtted ja arvamuse siia siiski kirja.

Kindlasti peaksid kõik kokkusaamisel osalevad küülikud olema vaktsineeritud ja 100% terved. Praegused niisked ja jahedamad ilmad on väga nakkusohtlikud ja stressiolukorras on küülik väga vastuvõtlik erinevatele viirustele, parasiitidele ja ka külmetusele. Teiseks seoses sügiseste salakavalate ilmadega peaks olema kindlasti kokkusaamiseks siseruumid, sest sellest üritusest võtaksid ilmselt enamasti need küülikud, kes on harjunud tubaste tingimustega ja ainuüksi transport kokkusaamiskohta on küülikule, kes ei ole harjunud transpordiga võõrasse kohta on väga suur stress. Küülikute kokkusaamised eesmärgiga vaadata, kuidas keegi kellessegi suhtub lõppeb tavaliselt suure kaklusega, küülikud ei ole omavahel seltsivad loomad selles suhtes.

Küll aga kui leiduks mõned ettevõtlikud ja asjast huvitatud küülikuomanikud, kelle eesmärgiks oleks korraldada küülikuomanike kokkusaamiseid eesmärgiga vahetada muljeid, teadmisis ja tegeleda näiteks eesmärgistatud küülikute treenimisega ja sellekäigus areneda ise. Mujal maailmas on väga popiks kujunenud küülikute spordiala Rabbit hopping, Sarnaneb see pisut, siis koertele korraldavate agyliti spordialaga. Eestis puuduvad ka küüliku omanike ühendused ehk klubid, mis on samuti väga aktuaalsed ja populaarsed mujal maailmas just lemmikküülikute omanike seas. ISiklikult arvan, et sellised kokkusaamised oleksid väga vahvad ja ka vajalikud, siis saaksid küülikuomanikud, kes muidu omavahel üldse kokku ei puutuks omavahel ka mõtteid ja muljeid vahetada, samuti looks selline ühendus ka sotsiaalvõrgustiku ja tõstaks ka Eesti loomapidamis eelkõige küll küülikute pidamis kultuuri.

Need olid siis minu tagasihoidlikud seisukohad, aga kel on veel arvamusi siis pange kirja sest iseenesest sellised algatused ja ideed on huvitavad ja kaasakiskuvad.
Tembu-Vembu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 48
Teemad: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Küülikute kokkusaamine?

PostitusPostitas 3rika » 04. september 2013, 14:48

Mina ei nõustu arvamusega, et küülikute kokkusaamised lõppevad kaklusega. Sai käia aastal 2012 veebruaris küüliku näitusel Haaberstis. Kahjuks loomi polnud küll väga palju, kuid nii umbes 6-7 ikka. Loomakesed tegid koos jooksuvõistlusi ja tsillisid niisama koos ringi. Olid emased ja minu poiss (mitte veel suguküpseks saanud 2 kuune klutt). Ma tõesti ei mäleta, kas seal mõni isane ka oli. Kuid mingeid kaklusi ja isegi kaklust ähvardavat käitumist seal ei esinenud. Kui territoorium on kõikide küülikute jaoks uus ja võõras, siis tõenäoliselt ei julge neist keegi kaklema hakata. Pigem olid nad kõik täielikud emmekad ja sõbralikud jänkud. (Muidugi olid nad kõik ka vaktsineeritud.)
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Küülikute kokkusaamine?

PostitusPostitas ASh (Teema autor) » 04. september 2013, 22:17

Eks ma vaikselt eeldasin, et on elementaarne, kui loomaomanik käib lemmikuga väljas, on loom vaktsineeritud.
Samuti ei tuleks vast terve mõistusega inimestel mõttessegi enda haiget looma, kellel on oht teisi nakatada, seltskonda tuua.
Ehk ja eks ongi kõik küülikud erineva iseloomuga - minu oma on näiteks meeletult uudishimulik ja aktiivne ning tulenevalt sellest, et juba väiksest saati sai üsna palju autoga sõidetud ning erinevate inimeste juures käidud, ilmselt meie karvasel mingit sõidu ja transporditraumat ei eksisteeri, temal on alati väga põnev.

See mõttevälgatus oligi vast suunatud eelkõige neile inimestele, kes on enda küüliku seltsivaks kasvatanud ning kelle küülik ei ole arg ning talub väikestviisi transporti. Muidugi ei ole tarvis loomi traumeerima hakata - need, kes on eluaeg harjunud ühes toas ringi liikuma muidugi ehmataksid. Küülikud võivad olla põikpäised ning ei ole mingid erilised karjaloomad, kuid loomapoodideski nähtud kuidas küülikud omavahel ilusti läbi saavad. Kui küülik väljendab mingitki agressiivsust teiste suhtes ei olegi mõtet neid kokku lasta, küll aga kui mõned suudavad seltsida, ei tohiks sellest midagi halba olla.
Samuti eeldan, et kaklused võivad tuleneda territoriaalsest tingimusest, kui ühe küüliku n-ö koju võetakse kaasa teine. Küll aga kui kokkusaamine toimuks täielikult erapooletus keskkonnas, ei tohiks sellist olukorda tekkida.
Most of you don't want the success as much as you want to sleep.
Kasutaja avatar
ASh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Küülikute kokkusaamine?

PostitusPostitas ASh (Teema autor) » 04. september 2013, 22:23

Lisan veel, et minu pisikene pärineb samuti kasutaja Tembu-Vembu Allika küülikutest :) - soovitan soojalt.
Most of you don't want the success as much as you want to sleep.
Kasutaja avatar
ASh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Meie küülikud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist