Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Liise » 17. oktoober 2009, 10:23

Kui ikkagi küülikul harjumus õiges kohas potil käia ning närimisvajadusi kappide jm peal ei rahuldata, siis miks mitte lasta teda koguaeg väljas olla. Minu üks küülik oli ööd-päevad lahti, kuni üks hommik tundsin teki all midagi karvast, seejärel juba märga ning ka laud oli segi pööratud. Kui üks kord küülik voodi peale lastud, siis teda nii naljalt sinna minemast keelata ei saa. Peale seda otsustasin siiski teda väljas pidada järelvalve all. :wink:
Kasutaja avatar
Liise
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Patu » 29. oktoober 2009, 11:28

Patu on ka siis väljas kui keegi kodus on. Kui meid pole siis sulgeme puuri. Samas kui kauemaks ära läheme siis tema tuleb alati meiega kaasa.
Kasutaja avatar
Patu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 24
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas kertu111 » 29. oktoober 2009, 16:37

Minu oma jookseb kogu aeg korteris ringi ,aga kui kooli lähen panen oma tuppa kinni.
kertu111
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas lliiisu » 15. november 2009, 15:21

meil on nii, et kui õues on märg ja külm ( sügis, talv, kevad ) siis nad puurist välja ei saa. Aga meil on hiiglasuured puurid, niiet neil on seal ka ruumi liikuda, ei pea koguaeg paigal olema. Aga suvel, kui on kuiv ja ilus siis nad saavad spetsiaalses aias väljas olla ja ka vahel rihmaga jalutama (A)
love the life you live live the life you love.
Kasutaja avatar
lliiisu
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 103
Teemad: 1
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Syssik » 15. november 2009, 16:22

Minu jänku üle paari tunni küll päevas lahti ei saa kahjuks olla. Tal on selline viga ka juures, et kui ta on kaua aega lahti toas ja tal igav hakkab, siis ta tuleb ju näksab päris valusasti. Kõik heledad juhtmed ka, mida näeb närib katki, tumedaid ei puutu !!
Kasutaja avatar
Syssik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Kallikera » 17. november 2009, 15:17

Minu jänkud saavad iga päev puurist välja. Kõige vanema puur on koguaeg lahti, kas ma olen kodus või ei ole.. puur on lahti ikka. Aga teised, nooremad, saavad ikka iga päev paar tundi ringi joosta. :)
Südame soov on seadus.
Kasutaja avatar
Kallikera
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 563
Teemad: 9
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn.
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas nommi » 15. märts 2010, 09:56

Meie jänks saab tavaliselt joosta vähemalt neli tundi päevas, enamasti siiski rohkem. Aga tal omad ajad, mil joosta viitsitakse. Meil hakkavad jooksuringid õhtul peale üheksat, siis kalpsab ringi. Muul ajal magab diivanil või otsib närismist, see ka põhjus, miks ta päris vabapidamisel olla ei saa. Ma võin ju kõik asjad tema eest ära korjata, kuid seinda jäävad ikka ja need kõlbavad ka närida.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Buska » 15. märts 2010, 21:38

Huvitav, kas see et minu oma kxxlik on iga pxev ainult 0,5-1 tund vxljas jooksmas on siis vxhe? Vaatan et teistel on peaaegu terveks pxevaks kxxlikut vxlja lastud.
Buska
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 84
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Riin » 16. märts 2010, 04:13

Minu arvates on see aeg tõesti väike vabaduses olemiseks.
Olen märganud siinseid lugusid lugedes, et need jänkujussud, kes enamuse ajast või pidevalt vabaduses, on ka oma olemuselt teistsugused, hakkajad, nutikad, no nad on ühed tõelised sõbrad pererahvale, ka seltskonna mõttes. Need aga, kes enamuse ajast kinni, ei oska vabadust nautidagi ja tihtilugu ei tulegi puurist välja ka siis, kui uks lahti. Nende areng on kahjuks teine. Nad on ikka rohkem puurilooma moodi.
Tean, et osad on nüüd mu arvamuse peale pahased, kuid nende aastate peale, mis ma olen nii lontus kui pisis lugusid lugenud, on see tõesti nii üldjuhul.

Nupsu, kes on ikka kõige kõigem oma nutikuselt, vapruselt, krutskitelt..... :wink: on olnud vaba alati päevasel ajal, nüüd juba pikemat aega ka öisel ajal, kuid seda tänu sellele, et tütar meil ülikoolis ära on ja Nupsu öine hullamine teda enam segada ei saa.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas alina467 » 16. märts 2010, 13:10

Mina olen Riinuga nõus! Mida rohkem väljas, seda toredam, nutikam ja asjalikum kasvab loomake.
Müüa imeilusad sisalikud: http://www.kuldnebors.ee/7606598
Kasutaja avatar
alina467
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 552
Teemad: 11
Pildid: 4
Asukoht: Tartu (vahel ka Jõhvi ja Paide)
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Liisi » 16. märts 2010, 13:39

Küülik on ju piisavalt suur ja aktiivne loom, et puuris kinni pidamine mõjub talle nii vaimselt kui füüsiliselt väga rusuvalt.
Jänkule ainult tund aega vabadust päevas on minu arvates võrreldav suure koera toas kinni pidamisega.
Liisi
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 117
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu/Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Loomahull » 16. märts 2010, 15:08

See on tõesti nii. Minu eelmine küülik sai vähe väljas olla, nii paar tundi ja sedagi mitte iga päev. Ta oli ka hoopis teine loom kui mu praegune jänku. Ehkki ka keerulisema saatusega, see mõjutas loomulikult palju. Praegune sõbrake saab iga päev lahti olla, kui ma koolist tulen ja kuni õhtuni välja. Mõned päevad ka veidi hiljem, sest rotid tahavad samuti joosta. Aga enamuses ikka nii, et kui mina kodus olen, siis on ka jänku lahti. Ja tõepoolest on ta palju rohkem suhtleja, palju aktiivsem ja palju nutikam.
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Buska » 16. märts 2010, 15:41

Seda ma kindlasti olen märganud, et jänes väga õnnelikuks saab kui ainult näeb et tulen tema juurde ja hakkan puuri lahti tegema. Lihtsalt ma olen kuskilt lugenud ,et tervise jaoks küülikule piisab 0,5-1 tundi jooksmist.Väga hea et siit sain hoopis teist informatsiooni.Tänasest päevast hakkame nüüd teist moodi tegema!!!
Samas mul on see probleemiks,et kui ta isegi väsinud on aga ikkagi ei lähe puurisse parem lamab kuskil diivani all ja mida rohkem väljas seda raskem on teda tagasi puurisse ajada.Aga võib olla see ingi sellest ,et ta sai alati nii vähe jalutada,et ei tahagi tagasi minna, sest teab et jälle tuleb pikkemalt sees istuda...
Buska
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 84
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas darkhelen » 16. märts 2010, 15:50

Mis selles halba on, et ta sul diivani all- vaiba peal tüttu jääb? Minu omad naudivad puurist väljas olemist ja kui kinni panen, on neiud solvunud ning nad on lahti siis kui keegi kodus on ja kui lühemad käimised on kuskil, siis ei hakka ka neid kinni toppima- näha on, et nad on rõõmsamad kui puurist väljas on. Loomulikult heina süüakse tavaliselt ikka puuris (uks ju kogu aeg lahti). Värske aga maitseb vaiba peal kohe eriliselt hästi.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Buska » 16. märts 2010, 18:58

Aga kuidas teil kõikidel sellega asi on, kas küülik ilusti käib puuris WC-s või kuidas? Lihtsalt mina pean vahest tagasi puurisse panema,et ta saaks kõik oma hädad ära teha,sest ise ei lähe sisse, teeb kõik asjad seal,kus ka jookseb! Ega mind see ka eriti ei häiri, sest on ju minu armas loom kui vaja lähen ja koristan...Huvitav kas ainult minul see häda on või kuidas?
Buska
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 84
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Loomahull » 16. märts 2010, 19:15

Eks see potihäda ole kindlasti kõige suurem. Sellest, kuidas õpetada jänkut potil käima, on ka palju kirjutatud.
Minul oli ennem nii, et ta ei teinud tuppa, kuid suvel hakkas miskipärast tegema. Puur on mul kapi peal ja ise ta sinna ei saa. Nüüd on WC-kast, kuhu ta pissimise on õnneks ära õppinud, pabulad on aga ikka ümberringi laiali. :dry:
Nõelasilma ei mahu kahte niiti, nii ka südamesse kahte armastust.
Tuustik, Sueño ja Kilpsi
Kasutaja avatar
Loomahull
Armastus on edu saladus.
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
Küülikuküla & Kilpkonnaaedik
 
Postitused: 4007
Teemad: 36
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas nommi » 16. märts 2010, 19:23

Meie Nommi käib pissikastis hädal. See tal puuris ja puuriuks koguaeg lahti - saab soovikorral süüa, juua ja hädale. Mõnikord laseb pabulad diivanile, harva on ka pissinud :wacko: alati ühte ja samasse kohta. Aga pole hullu, korjame ära. Ma pole oma jänest kunagi otseselt õpetanud kastis häda tegema, ta kuidagi ise hakkas käima.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas darkhelen » 16. märts 2010, 19:33

No meil on sellega nii, et kui väiksema võtsin, siis suurem lõpetas päeva pealt potis käimise. Praeguseks on nii, et väiksem pissib potti, tavaliselt suurema poti peale või siis mu elukaaslase tööpükste peale (mitte, et talle see lubatud oleks, aga noh) ja suurem vahel käib, aga vahel teeb ka siukest trikki, et paneb esijalad potti ja siis sirutab ennast ja laseb suure kaarega puuri põhja kõik. Pabulad lendavad aga igale poole, püüan neid ka korrale kutsuda (iga paari tunni tagant puuri hädale), aga väiksem keeldub siis kategooriliselt potist ja suurem pika palumise peale vähemalt istub potti.

Aga üldjuhul ma nende välja saamist ei piira.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Buska » 17. märts 2010, 12:09

Siis ma vähemalt tean, et see mure ei ole ainult minul. Ma mõtlesin äkki minu viga oli ,et kohe algusest ei näidanud temale mida ja kuhu tuleb teha kui ta väljas on( aga see ka lihtne ei ole,iseloom on selline ,et teeb seda mida tahab ja läheb kohe vihaseks kui midagi keelan,sellest ongi kõik lubatud ainult et jälgida tuleb) Aga ka esimese küülikuga oli sama asi pottil käimisega. Teil just õigus, et kui pissib siis just valitud kohale mitte nii et igale poole. Noh koristasin ennem kõike ära, koristan ka tulevikus edasi. Eriti praegu kuna ta oli mul natukene haigeks jäänud aga nüüd saab kõik meil korda ja otse loomulikult olen sellest väga õnnelik ja lasen tal mängida igal pool(isegi uus diivan on tal ära proovitud,mitte närimisega, vaid magame selle peal hea meelega)
Buska
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 84
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Riin » 19. märts 2010, 03:18

Buska!!! Tore kuulda, et üks väike jänku saab tänu pisile jälle rohkem vabadust nautida :-) !!!!!!!!!
Potil peab ikka õpetama käima, sellest on palju ka pisis juttu olnud. Ära lase oma jänkul üle pea kasvada, riidlema peab ikka ka, kui vaja.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Buska » 19. märts 2010, 16:12

Riidlema??? Kuidas seda õigesti teha??? Kuidas teie teete? Ma üritan küll omal moel seda elule viia aga ka päriselt karm olla ei saa, ta ju kohe solvub. Seda solvumist ma saan kohe aru, läheb puurisse ja keerab selg mulle ette ja päris pikkalt võttab aega kui ta sellest üle saab. Nii naljakas vaadata, istub seljaga minu poole ja kui temaga räägid siis keerab natuke oma pead ja vaatab ühe küljega aga ise ikkagi seljaga minu poole-.....Siuke mees mul et OI OI OI !!!!
Aga ärge mõelge mina küll midagi halba oma loomale ei tee, minu juhul riidlemine tähendab ainult natuke hääle tõstmine! :-D
Viimati muutis Loomahull 19. märts 2010, 16:35, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Liitsin järjestikused postitused.
Buska
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 84
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas nommi » 19. märts 2010, 18:26

No las ta siis solvub, ära tee väljagi. Kas ta pissib sul siis, kui ise ka näed? Meie omal pole veel salaja õnnestunud ja seega olen kohe temaga riielda saanud ja ta mõneks ajaks puuri kinni pannud. Mõneks ajaks jõuab kohale ja paar nädalat enam ei soristata puurist väljaspool.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Buska » 19. märts 2010, 21:56

Noh kuidas öelda, nii ja naa juhtub. Vahest tunned et jalad märjad ja siis otsid kus see koht võib olla aga ikkagi rohkem ki juhtub siis meie nina all.Siis loomulikult püüan teda purisse panna aga siis ta võib kohe teist korda, meelega, kuskile mujale pissida, sest saab aru et kohe tuleb karistus.Aga praegu juba tükk aega ta on tubli olnud, sest ainult pabulad võivad kuskil olla aga muud jooksmise ajal ei tee!!! Vaatame mis edasi saab!
Buska
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 84
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Riin » 20. märts 2010, 02:14

Meil tähendab ka riidlemine kurjemat häält või vahel plaksutan kätega ja teen kõva häält. Võin öelda, et ta teab ülimalt hästi, mida tohib ja mida ei tohi teha, see muidugi ei tähenda, et ta meil ainult sõna kuulakski :razz: .
Kui Sa avastad hiljem, et ta millegi pahaga hakkama on saanud, siis riielda enam ei tohi, sest ta ei saa sellest aru. Riielda tohib ikka siis, kui ta parasjagu pahandust teeb.
No meie õpetasime potil käima ikka nii, et tõstsin teda ise esialgu ja ütlesin- piss- piss, kui pissis, siis sai väikse maiuse. Kui ta väike oli, siis jälgisin ka, kui Nupsu hakkas puuris või toas vales kohas oma sabatutti tõstma haarasin ta ruttu sülle ja tõstsin potile, siis ütlesin jälle- piss- piss ja sai pai ja maiust. Küll ta õpib tasapisi, kuid kannatust peab olema õpetada.
Pabuldama kipuvad jänkud ka siis, kui kodus teisi loomi veel on või külalised käivad, siis vaja ju territooriumit märgistada.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Keilyke » 20. märts 2010, 11:23

Ma vastan teemale ka siis. Meie Bosse saab iga päev ikka joosta. Vahest rohkem, vahest vähem. Aga iga päev ikka paar tundi kindlasti. Jooksmiseks on tal 3 ruumi - köök, koridor ja elutuba. Elutoas muidugi ainult järelvalve all, kuna siin on juhtmed ja teda peab koguaeg jälgima. Köögis ja koridoris võib ta ükis hullata, niipalju kui tahab. Õnneks väga palju Bosse juhtmeid ei kipu närima, pigem ronib juhtmete keskele, nuusutab neid igast küljest ja siis jookseb edasi. Muidugi päris üksi teda juhtmetega ei julge jätta.:p
I got plenty of nothing and nothing is plenty for me.
Mida rohkem ma õpin tundma inimesi, seda rohkem hakkan ma armastama loomi.
Kasutaja avatar
Keilyke
Boss-E
Mängujuht & Jututuba
Mängujuht & Jututuba
 
Postitused: 2742
Teemad: 33
Pildid: 7
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Buska » 20. märts 2010, 17:59

Tegelikult minul sama asi,et köök ja koridor on vabad iseseisvale jooksmisele aga elutuba mitte,sest närimiseks kõlbab ka pehme diivan ja kapp... !-)
Buska
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 84
Teemad: 4
Pildid: 0
Asukoht: Haapsalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas merlyn » 11. aprill 2010, 19:28

Meie Petsu saab puurist välja siis, kui keegi kodus on. Niisama ta puuris kinni pole kunagi - las jookseb ja möllab :)
Kasutaja avatar
merlyn
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 3
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn ja vahel Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas Moonligt » 29. juuni 2010, 18:37

Ma käin oma Jänkuga igapäev metsas ja seal jookseb oma jooksud ära,kodus istub siis puuris kui tahab,uks on lahti,ööseks panen kinni,kuna kipub voodi all trummeldama vahel.Ja kujutage ehmatust,kui ööse 3 paiku käib trummeldamine:P
Kasutaja avatar
Moonligt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 2
Pildid: 4
Asukoht: Tallinn,Mustamäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas riverdarkness » 19. juuli 2010, 14:23

Minu küülik on terve päev lahti, isegi siis kui me ise kodus pole. Ta ei tee pahandust ja enamus ajast pikutab puuri kõrval. Vaid ööseks paneme kinni, sest siis läheb mürgel lahti
Kasutaja avatar
riverdarkness
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 217
Teemad: 5
Pildid: 20
Asukoht: Võrumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Tuju: Lahe
Prindi postitus

Re: Kas teie küülikud/küülik saab igapäev puurist välja?

PostitusPostitas AlisaIsabella » 22. juuli 2010, 14:31

Suvel on terve päev väikses aedikus õues. Talvel lasen ikka paariks-kolmeks tunniks päevas tuppa lahti, aga suvel kui lühikeseks ajaks ära lähen julgen ta vahest õueaedikusse jätta. Hiiumaal pole aedikul ei põhja ega ka katust, aial augud suht suured niiet, kui ta tahaks ronib vabalt sealt välja. Mõnikord lasen ta aeda ka lahti. "Päris" kodus on see probleem, et nii palju on põõsaid ja igast nurgataguseid kuhu pugeda saab, aga aiast ei tohiks küll väga välja saada, tegelikult värava alt saab, aga sinna jälgin et ta ei saaks. Hiiumaal jälle see probleem, et kuigi aed on väga suur, kadakaid vähe, tal pole kuskile varju joosta, on meil aed nii logu ja suurte vahedega et igalt poolt saab välja. Kodus on meil enamus aiast võrk, kust ta kindlalt välja ei saa. (Mõnes kohas võrgus on küll tehtud augud et siilid läbi saaksid, aga enam ei mäleta kus need on, ja võibolla on need augud juba taimi täis kasvanud ja kivid kahh ees:D)
Vahest on toas olles koguaeg puuriuks lahti, kindlatel aegadel, kui tahab tuleb-kui ei taha ei tule välja. Aga siis kui ta kindlalt välja tahab hakkab puuriust närima. Suvel teda tuppa ei lase, las pabuldab õues. Nüüd hakkame öösiti teda vist õuemajakeses pidama, igaksjuhuks paneks vist võrgu ümber. Majake on isetehtud vana palkmaja rookatusega. Uks kukub kohe küljest ja ega see põrand ka kaua vastu ei pea, täitsa ära mädanenud. Tuleb midagi vist ette võtta, vanad palgid uutega asendada enne kui jänks läbi põranda vajub :D :D
Kõik loomakesed on lahedad :)
Meie uueks pereliikmeks on väike päss küülik Alisa Isabella. (elab meil alates 27.mai.2010.)
Kasutaja avatar
AlisaIsabella
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 2
Pildid: 3
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline