Kus ruumis te oma jänkusid hoiate?

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Re: Kus ruumis te oma jänkusid hoiate?

PostitusPostitas nännukas (Teema autor) » 25. november 2004, 21:32

Alpikann kirjutas:Elavad nad teil tõesti kogu elamises ja vaatate leebe pilguga pealt, kuidas nad tasapisi teie tapeedi ja mööbli ja elektrijuhtmed jne. hävitavad? Või on teil mingi kuuri moodi koht, kus neil on sobilik elutseda ja elust ikka rõõmu ikka tunda, et saavad vabalt liikuda jne.
Kuigi mulle mu jänks meeldib väga, vaatan, et ei saa teda elutoas enam sugugi jooksma lasta, kogu aeg kipub pahandust tegema.
Palju on üldse optimaalne aeg, kui palju jänes peaks saama vabalt liikuda, puurist väljas olla, ilma, et ta pikast puurisolemisest liiga vangistatuna end ei peaks tundma?

noh, teooria ütleb et vähemalt paar tundi päevas.
meil käib asi nii, et kui ise oleme kodus ja ei maga või miskit väga kiiret ei tee, siis on ka jänku lahti. saab tal siis lihtsalt silm peal hoitud... päris üksi jätta ei julge, siis hakkab tõesti kodust kahju... 8)
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kus ruumis te oma jänkusid hoiate?

PostitusPostitas panzer » 25. november 2004, 21:55

Mina ka lasen siis ta lahti kui ise midagi samas toas teen. Kauaks ei saa teda üksi tuppa jätta muidu on pärast palju ebameeldivaid üllatusi.
panzer
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kus ruumis te oma jänkusid hoiate?

PostitusPostitas Riin » 26. november 2004, 00:00

Meil on ta enamjaolt lahti, aga ainult selles toas, kus isegi oleme. Kui aga ikka väga sõnakuulmatuks muutub, siis saab tuka- tuka ja paneme mõneks ajaks kinni, esialgu riidleme, et nüüd ei saa kaks päeva välja, aga tavaliselt lõpeb karistus veerand või poole tunni pärast :wink: . Öösel ja kodust ära olles on aga Nupsu alati kinni. Selleks, et saaksid rahulikumalt olla, on targem juhtmed ära peita, kindlasti aga tuleb alguses kohe teha selgeks, mida tohib ja mida mitte ja seda järjepidevalt :) .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 26. november 2004, 08:45

Meil on ainult öösel kinni. Kõige suurem pahandus oli see, et pissis diivani peale. Kui aga asi peaks hullemaks minema, siis koht jänese hoidmiseks peaks ikka inimeste läheduses olema. Kuhugi üksi külma kuuri alla ma teda kindlasti ei pane. Siis pole loomal üldse mõtet. Nii võib ainult lihajäneseid kasvatada, mitte lemmikloomi.
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. november 2004, 09:25

Minu jänku elab õues oma puuris, millest ta siis aegajalt traksidega õuele jooksma pääseg ja mõnikord saab ka tuppa. Toas ta juba teab kus käija ei tohi ja hoiab neist kohtadest eemale ,aga kui keegi teda ei valva siis teeb kull mis ise tahab . Kui pahandusega hakkama saab siis käratan korra ta peale või lõõn oma käed korra kokku -no teen ühe või paar plaksu mis teda hetkeks ehmatab. Lexyk on ka sellega harjunud et kui ütlen et "ära sealt " või "mis teed" siis saab aru juba et nii ei tohi .Tavaliselt jookseb ta minu toas kus ei ole eriti palju juhtmeid sest ühd arvuti juhtmed ja ka mõne mobiili akulaadia juhtmed on ta juba suutnud hävitada. :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas __Helen__ » 26. november 2004, 20:32

Minu jänku elab toas oma puuris, täpsemalt köögis. Kõige rohkem jookseb ta köögis ringi,siis kui ise nt. süüa teen. Vahel lasen ka teistesse tubadesse, aga siis pean teda pidevalt jälgima.
__Helen__
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 46
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Enku » 26. november 2004, 21:44

Mul jänks elab ainult minu toas. Puuris on ta ainult öösel ning siis kui koolis olen. Aga tavaliselt läheb vanemate süda nii pehmeks ja lasevad mu jänksi lahti, kuigi mind pole koduski. Toas on ta vahel ka üksi, egas siis kogu aeg silma peal ei suuda hoida.
Enku
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 23
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Moonalisa » 26. november 2004, 22:31

meil on üks tuba hetkel täitsa vaba ja juhtmeid seal ka pole-niiet las möllavad. Lahti on nad nii 24h-d üks ja siis teine samapalju, sest Nänule kahjuks meeldib teist taga ajada, näksata ja niisama hirmutada... :(
aeg-ajalt muidugi avastab ka Jossik, et ta oskab ust lahti teha ja siis peab ta öösiti kinni istuma, sest lisaks oskab ta kraanikausikappi lahti teha ja prügis sorida... ;)
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kus ruumis te oma jänkusid hoiate?

PostitusPostitas Mio » 29. november 2004, 22:14

Praegu köögis, aga vist kolivad varsti esikusse. Seal elas Mio enne ja talle meeldis. :)
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kus ruumis te oma jänkusid hoiate?

PostitusPostitas Tipi » 07. detsember 2004, 08:53

ma hoian oma jänxa enda voodi kõrval ja pole mingit probleemi :)
ja päeval lasen ta välja kuskil 4-5 tunniks
Tipi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. detsember 2004, 22:51

praegu elab vabalt köögis aga lähitulevikus peaks puuri ka saama...tal paha komme asju närida....juhtmeid ta õnneks ei näri :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kus ruumis te oma jänkusid hoiate?

PostitusPostitas Kissu » 12. detsember 2004, 17:26

Meie jänku sellise kummalise iseloomuga, et kui laseme teda puurist välja jalutama päeval siis ta on õhtul tige kui kurat ja hammustab ning ründab kui lähed sööki vahetama näiteks. Seega enamuse aega veedab ta oma puuris. Kuna ta on seal lihtsalt õnnelikum (kurb aga tõsi).
Aga toas joostes ei lahku ta kunagi vaibapealt, kuna põrand on muidu tema jaoks lihtsalt liiga libe (see vähemalt minu arvamus). Kuna õnneks pool tuba vaibga kaetud siis õnneks jooksuruumi nagu oleks. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kus ruumis te oma jänkusid hoiate?

PostitusPostitas Riin » 12. detsember 2004, 18:22

Ma ei tea, kas see on eaga ka seotud, kuid Tupsu ei lasknud meil ka suureks saades oma näppe tema elamisse panna :wink: . Tuli kohe asja uurima ja vajadusel ka naksama :) . Püüdsime siis asjad aetud saada sel ajal, kui peremees teises toas oli :lol: . Üldiselt ongi jänkudele nende territoorium hästi oluline ja päris paljud kipuvad ründama, kui nende elamist sättida või kiskuda, parem on neid mitte ärritada. Meil käis Nupsul pruut külas ja Hellu tahtis mulle kohe hambad sisse lüüa, kui hakkasin talle porgandit paremini sättima, tuli välja, et ta ei luba omadelgi kätt panna, kuigi muidu on super hea jännu :) .
Kissu! Pole Su jännu midagi kuri, lihtsalt kaitseb oma territooriumi võõraste eest :D .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kus ruumis te oma jänkusid hoiate?

PostitusPostitas Kissu » 12. detsember 2004, 18:38

Aga kummaline on see just sellepärast, et kui ta on päeval välja saanud siis on ta kuri. Kui ei ole siis ei ole ka kuri. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kus ruumis te oma jänkusid hoiate?

PostitusPostitas pirruke » 13. detsember 2004, 16:45

Minul asub jänese puur elutoas. Ja lahti lastes on tal võimalus liikuda elutoa piires. Mis muidugi ei tähenda, et kui kass näiteks tuleb ja ukse lahti teeb, et ta siis viienda käiguga sealt toast ei põgene. Ma arvan, et elutuba on talle piisav jooksmiseks, sest ei viitsi (olen aus) teisi tubasid jänesekindlaks teha. Ja kui veel peaks mujalt ka pabulaid korjama, siis ma peaks töölt end lahti võtma.
Varsti on kavas elukohta vahetada ja siis on jänese puur projekteeritud kööki. Ainus mure on see, et tegu on nn " avatud lahendusega", mis tähendab, et väga paljud ruumid tuleb teha jänesekindlateks (esik, elutuba, söögituba, köök).
pirruke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kus ruumis te oma jänkusid hoiate?

PostitusPostitas Chilvares » 26. märts 2005, 15:24

Mul on eda toas.
Laua peal. :)
Ja tapeet on kõik maas :D
altpoolt:P
Chilvares
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. märts 2005, 15:44

mul elab samas toa kus mina :) vot ..
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. aprill 2005, 16:33

Kas jänkud võivad palju kahju teha tapeedile , ma sain just uue tapeedi oma tuppa
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kus ruumis te oma jänkusid hoiate?

PostitusPostitas Mio » 14. aprill 2005, 21:58

Võivad küll. Ole ettevaatlik.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kus ruumis te oma jänkusid hoiate?

PostitusPostitas Sille » 15. aprill 2005, 11:13

Tühja see tapeet,selle saab ära vahetada,aga elektrijuhtmed on hullemad,nende läbinärimine tähendab surma! :( :(
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. juuni 2005, 09:03

Kui ma korteris elasin, siis läksid tapeedid ja juhtemed, kuid nüüd kui ma kolisin ära on mul värvitud seinad ning juhtmeid ta ei kipu enam närima. ;)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas särasilm » 16. juuni 2005, 09:49

Enamik ruume on Tillule tõesti vabalt kasutada. Puur on avatud ja ootab, millal Tillu tahab puuri minna (vahel ta tahab, aga peamiselt sööma). Mööbliga pole meil probleeme olnud (ptüi-ptüi-ptüi), aga jah, tapeet on praktiliselt läinud. Kuna iga päev paigata tüütas ära ja Tillut ka ei tahtnud ahistada, siis on tema ulatuse kõrguselt pandud libe seinakattematerjal, millele hambad peale ei hakka ja vist isu ka ei tekita. Päris huvitav interjöörilahendus tuli. Tillu teab täpselt, et ta ei tohi tapeeti järada, aga kui temast välja ei tee, siis tapeediga ta pani endast välja tegema. Tal on puutükke närimiseks, et ta mööblit ei võtaks, ja ajaleht hammastepärast, millest ta nähtava mõnuga pikki ribasid lahti käristab (söömine polegi eesmärk). Juhtmeid meil lihtsalt põranda lähedal ei ole. Mõned ruumid on ka keelatud territoorium. Miks neile küll tapeet meeldib?
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kus ruumis te oma jänkusid hoiate?

PostitusPostitas Ettel » 16. juuni 2005, 12:18

Meil on suur tuba ja avatud köök Nancy käsutuses ja värvitud seinakatte materjal (Seinex vist :roll: ), on nurkadest eemaldatud, nahktugitooli ühte alumisse nurka on kunstipärane auk näritud, aga mis parata :twisted: Juhtmed oleme me targu ja teadlikult ära peitnud :P . Üldiselt aga olen tähele pannud, et mida rohkem Nännu vabalt on, seda vähem ta lollust teeb :D
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helis » 28. august 2005, 11:38

mina lasen bellat ainult oma toas ringi joosta,isegi kui ma kõik uksed lahti jätan et ta saaks teise tuppa minna ei lähe ta kuhugi ainult on minu toas.Võibolla läheks ta uudistama kui kedagi kodus ei ole aga jah siis me ust lahti ei jäta mine tea mis pahandust ta siis teinud on
Helis
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. september 2005, 15:13

mina kasvatan enda jänksi enda toas! Vahepeal lasen ma ta lahti (õue või siis tuppa) õues on tal traksid muidu jookseb ära:p aga toas peab kah teda hoolikamalt vaatama sest, muidu teeb pahandust......närib tapeeti ja üritab nii viimasegi juhtme ära närida!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. september 2005, 10:04

Mina hakkan enda jänkut enda toas hoidma!:P Aga kui jänku lahti lased siis tuleb ju ikka tal silm peal hoida või mis?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 18. september 2005, 10:11

meil on jänku heas elus ta saab 24 h päevas lahti olla aga varst i kui ma saan talle õige puuri ostetud siis ta saab vähem olla lahti
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Marianna » 26. september 2005, 04:06

Mul tapeete pole, küll aga on vaibad maas ja nende servi armastab ta järada küll! Pean keelama kogu aeg, sest ei taha, et ta endale midagi kurku tõmbab.
Aga muidu on tema päralt kõik ruumid peale eluruumi, sest seal on liiga palju juhtmeid maas (telekas, arvuti, kõlarid jne.) ning nahkdiivanid, ei taha, et ta seal midagi järaks. Teised toad on jänesekahjutud kui nüüd vaibad unustada.
Marianna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kus ruumis te oma jänkusid hoiate?

PostitusPostitas Jänks » 11. november 2007, 13:34

Jänku elab suures toas. Kuna magamistoades ta tekitaks öösel rahutusi.
Sõpru on mul palju, aga üks neist on parim!
Kasutaja avatar
Jänks
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 3
Pildid: 10
Asukoht: Harjumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kus ruumis te oma jänkusid hoiate?

PostitusPostitas annela » 20. jaanuar 2008, 13:19

Minul magab ta minu kõrval puuris. Mul on voodi kõrval selline kahe osaline riiul.Ülemise riiuli peal on liivahiirte puur ja all on siis suur jänese puur. :bun:
-.-
Kasutaja avatar
annela
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 660
Teemad: 4
Pildid: 13
Asukoht: türisalu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist