Talvel küülikuga õue?

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Talvel küülikuga õue?

PostitusPostitas Tipi (Teema autor) » 20. november 2004, 00:12

tere ma tahaksin teada ksa küülikuga talvel võib õues käija mu ema ravab et ta võib haigeks jöääda aga ma seda ei tea ja siis am küsisingi nõu :D :)
Tipi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas küülikuga talviti õues võib käia

PostitusPostitas nännukas » 20. november 2004, 11:04

küülikud on väga õrnad loomad ja vastuvõtlikud haigustele. juba pisem tuulehoog võib neile paha teha. talvel õue kindlasti minna ei maksa...
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas jännu » 06. detsember 2004, 14:06

aga näiteks soojema ilmaga (no plusskraadide juures) kasvuhoones tohiks teda hoida? Kasvuhoone on terve ja korralik, tuuletõmbust seal olla ei tohiks. Talle nii hirmsasti meeldib seal kaevetöid teha.
jännu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 4
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas küülikuga talviti õues võib käia

PostitusPostitas Tipi (Teema autor) » 06. detsember 2004, 15:26

aga kas teda plusskraadide juures teda õues niisama võib hoida sest mul ei ole kuskilt kasvuhoonet võtta :o
Tipi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas küülikuga talviti õues võib käia

PostitusPostitas -Kristin- » 06. detsember 2004, 15:42

Ma arvan, et ilma kasvuhooneta ei tasu teda kuskile võtta. Ta võib ka pisema tuuletõmbusega haigeks jääda, et ma ei usu, et kui plusskraadid on siis tuult pole. Kindlasti on. Aga kasvuhoone kohta ei oska ma midagi öelda. Kas võib või mitte. Ootame targemate moderaatorite vastuseid...
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Tipi (Teema autor) » 06. detsember 2004, 15:45

loodame siis et keegi vastab
Tipi
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 42
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. detsember 2004, 16:35

minu küüliku puur ongi õues ja ka tormised ilmad ning -20 kraadised külmad on ta sel ilusasti üle elanud.Talvel käin temaga samatihti õues jalutamas kui muudel aastaaegadel ja talle väga meeldib lumes hullata.
Aga kui küülik pole külmaga harjunud siis võib see talle küll ohtlik olla,minul on ka üsna tavaline lihatõugu küülik,aga kääbusküülikutega ma talvel õue minekut eriti nei soovitaks.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Jana007 » 28. detsember 2004, 12:01

Kui sul on küülik kes on olnud enamuse ajast toas siis küll ei tohiks teda tavel välja viia.Parem hoia teda toas talvel. Pärast jääb veel haigeks..
Jana007
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 86
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas küülikuga talviti õues võib käia

PostitusPostitas jaapes » 16. veebruar 2005, 23:25

Mina oma jänkuga olen püüdnud kogua ega 2-3 korda nädalas väljas käia. Talle seal väga meeldib. Talvel olen küll vähem aega ja kindlasti vaatan sellise koha, kus tuuletõmmet ei ole. Nüüd suure lume ajal, kui väljas käisime, siis ta möllas ikka tublisti, kaevas endale auke lume sisse ja jooksis lihtsalt niisama kõhuli lumes. :D
jaapes
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas küülikuga talviti õues võib käia

PostitusPostitas Riin » 17. veebruar 2005, 00:23

jaapes! Kas nad on Sul miniküülikud? Mina ei julge küll välja viia, sest nad on väga tundlikud külma ja tuuletõmbe suhtes, kuigi nii vahva oleks teda endaga suusatama kaasa võtta :) .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kas küülikuga talviti õues võib käia

PostitusPostitas ilusjanes » 17. veebruar 2005, 08:11

jaapes! Kas jänku kaevab õues kohe lahtiselt või on kusagil aedikus või rihma otsas?Plehku ei pane või?
Kasutaja avatar
ilusjanes
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas jaapes » 17. veebruar 2005, 10:23

Kuna elame väikses külas, siis meil erilist müra ega liikumist ei ole. Alguses olime jänkuga väljas maja taga terassi ees lahtiselt. Jooksis trepi alla ja niisama maja ligidal. Kui läks natuke kaugemale, jäi seisma ja kohe kutsumise peale tuli tagasi. Kuid talvel, kui lumi maha tuli, hakkas talle õues nii meeldima, et jooksis trepi alla ja ei tulnud enam sealt välja. Seal oli ju nii huvitav: sai kaevata auke ja isegi külmunud rohtu oli mida närida. Vot siis tekkisid küll paar korda probleemid. Ta ei jooksnud küll majast kaugemale, kuid tiirutas terassi ääres ja nii kui tahtsid sülle võtta, plagas ta trepi alla. Ise tuli ta sinu juurde jah alles siis, kui tal hakkas külm. Peale seda käime temaga õues rihmaga. Ei ole seal kaua, kuskil 10-20 minutit. Ei häiri teda isegi rihm, peaasi, et õues saab olla.
jaapes
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas jaapes » 17. veebruar 2005, 10:27

Jäi veel lisamata, et terass on meil väga tuulevaikne koht. Kui lähen läbi kohast, kus on tuult, siis katan alati tal kõrvad kinni. Tuult ei tohi jänesed saada just kõrvade pärast.
jaapes
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 39
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas küülikuga talviti õues võib käia

PostitusPostitas Jänkumamma » 17. veebruar 2005, 11:47

Ise ma jänkudega talvel väljas pole käinud, kuid jänkupapa pani kord (kui mind kodus polnud :eek: ) Pipile traksid selga ning viis ta õue hange müttama. Plika on meil selline hakkaja nahaal, see vaatas natuke ringi, uuris, kustpoolt tuul (tegelikult on meil üsna tuulevaikne hoov) ning siis hakkas urge kaevama ning lumelinna ehitama. Oli teine seal rõõmuga kuskil paarkümmend minutit ringi askeldanud ja pärast ei tahtnud tuppa tulla. :lol:
Samas olen ma üsna kindel, et meie poissjänku käituks õues hoopis teisiti, sest ta on pisut arglik ja umbusklik. Ka suvel, kui ma ta puuriga välja viisin, kangestus ta justkui ega julgenud liigutadagi, samal ajal, kui Pipi uuris ilma ja nuusutas õhku ja jälgis meie tegemisi.
Praegu julgeks ma välja minna ainult Pipiga, sedagi vaid paarikümneks minutiks ja ainult siis kui õues on tuulevaikne ilm ning pole eriti palju külma: kuni -10 kraadi, parem isegi kuni -5 kraadi.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kas küülikuga talviti õues võib käia

PostitusPostitas ilusjanes » 17. veebruar 2005, 12:19

jänkumamma:Samas olen ma üsna kindel, et meie poissjänku käituks õues hoopis teisiti
Ära ole kindel :lol: Meil oli kunagi isane jänks,kes toas oli kukupai.Istus oma lahtises kastis ja välja ei läinud.Kui vägisi kasvõi teise tuppa viisime,et ikka natuke jookseks ka,siis oli suund ikka kohe oma kasti.Elas lahtiselt,aga vabatahtlikult ühe koha peal.Selline mugav loom pidada.
Õues oli hoopis teistsugune.Kogu aeg kaevas(pidime pidevalt aedikut edasi tõstma,sest kõik oli auke täis)ja püüdis plehku panna. :?
Praegu on jälle Juulia toas üks hirmus kraapia. :roll: Loodan,et puuripõhi ikka vastu peab. Õues aga on täitsa normaalne.Ei kraabi ega kaeva sugugi :) Aiaauke ka ei otsi,et plehku panna.
Kasutaja avatar
ilusjanes
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 85
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas jännu » 18. veebruar 2005, 12:13

minul on (loomaarsti sõnul) dekoratiivküülik, u 3,3 kg, vaadake pilte, kes täpsemalt tahab teada. nagu enne kirjutasin, siis külmemal ajal panen ta ntx tunniks kasvuhoonesse, kus on tuulevaikne ja alati plusskraadid. Aga oleme ka õues käinud, praegune paks lumi tekitab Jännus segadust, aga samas hakkab juba harjuma ehk siis lükkab nagu buldooser oma rinnakuga endale rada lahti ja kaevab. Siiski talvise ilmaga üle 20 mintsa korraga väljas pole. Jänes on väikesest peast harjunud väljas käima, sest tahan et ta saaks värskes õhus ja päikeses vabalt ringi joosta, loodan vaikselt et see tugevdab ta tervist. Suvel on ta lahtiselt meil aias, pikutab porgandipeenra vahel ja vaatab, et talvevarud ikka ilusti kasvaks:P Samas päris nii ma ka ei saa, et iga poole tunni tagant ei käiks vaatamas, kus ta on ja mis teeb...tüüpiline jänkumamma ju. Jänes üldiselt püsib maja ligidal, kaugemale ta ei lähe, sest lihtsalt ei julge. Kui aias on inimesed, siis otsib mõne inimese lähedal asuva põõsa ja lebotab seal...Seda muret niisiis ei ole, et omapead uitama läheks. Pealegi koer hoiab tal ka suht silma peal, et igast suured kassid ja linnud uudistama ei tuleks.
jännu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 68
Teemad: 4
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. juuni 2005, 19:07

Olen lugenud "Küülikukasvataja ABC"'st, et jänes võib jääda hõlpsasti kopsupõletikku ja enamus neist lõppevad surmaga. :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas nännukas » 14. juuni 2005, 19:32

Diantsik kirjutas:Olen lugenud "Küülikukasvataja ABC"'st, et jänes võib jääda hõlpsasti kopsupõletikku ja enamus neist lõppevad surmaga. :(

jutt jumala õige, aga misasi on küülikukasvataja abc??? :eek:
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 14. juuni 2005, 19:46

Kui ma ostsin oma küüliku sain ma kaasa ühe väikese raamatu.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 14. juuni 2005, 19:52

Kas see jutt? Ainus vaste, mille Google leidis.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 15. juuni 2005, 18:46

Ka meie küülikud olid neil päevil väljas siinset lumeuputust imetlemas. Väljas oli vaevalt -2 kraadi ja vaikne. Oh, kuidas lumes ringi joosti! Lusti kui palju.
Kahejalgsed tegid lumememme, küülikud tuuritasid ringi, kass Oskar raputas käppasid ja näitas igal võimalusel välja, kui väga talle see valge segadus ei meeldinud. Bessie lamas rahuga lumehanges ja muutus lume langedes enam ja enam kamofleerituks.
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Talvel küülikuga õue?

PostitusPostitas Juhe » 16. jaanuar 2011, 21:06

Ma siin Mustamäel ei saagi jänist õue viia. :( Aga ma olen ta rõdule lumme ikka pannud ja talle täitsa meeldis, kuigi alguses muidugi pelgas ja alati kontrollis, et ikka tuppa tagasi saaks.

Aga kui mul on lontkõrv, siis ei tohiks tuul talle ju eriti halba teha? Mõtlen just sellist vaiksemat tuult, mitte tormi päris. :D
Tipsi! :)
27. aprill 2010.
Kasutaja avatar
Juhe
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 528
Teemad: 13
Pildid: 11
Asukoht: Harjumaa/Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Talvel küülikuga õue?

PostitusPostitas darkhelen » 16. jaanuar 2011, 22:43

Tuul ei ole ka lontkõrvalistele hea- nohu võib ikka tekkida ja seda on pärast kohe väga jube ravida.
“Kui tegeled palju inimestega, hakkad paratamatult loomi armastama.” Jack London
Kasutaja avatar
darkhelen
Küülikuküla
Küülikuküla
 
Postitused: 655
Teemad: 19
Pildid: 9
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Talvel küülikuga õue?

PostitusPostitas Riin » 17. jaanuar 2011, 05:22

Eriti, kui ta on tubane jänku, siis on külm ja tuul talle eriti ohtlikud. Mina lasin vanasti Nupsut kinnisele rõdule, kuid nüüd on meil majas renoveerimine ja ka klaasid eest ära võetud, nüüd pole enam rõdule teda ka lubanud. Ei taha riskida, kuid tõime talle ükspäev tuppa pesukausiga puhast lund rõdult, panime peterselli sinna sisse ja siis Nupsu läks huviga nosima ja lund uudistama. Kuid sealgi oli ta vaid pisut aega, ikkagi külm ju käpsidel.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Talvel küülikuga õue?

PostitusPostitas Janune » 21. veebruar 2011, 17:02

Mina käin oma jänkukesega ka talvel õues...Kuna ma sõidan palju rongiga ja tihti mitmeks päevaks, siis ta tuleb lihtsalt kaasa võtta ja on iga ilmaga õues. Samuti käime me lumes möllamas, aga kindlasti mitte üle 10 kraadise külmaga :-D
Talle meeldib see väga ja siiani pole haigeks jäänud :-)
Janune
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist