Jänku puhastamine

Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jms.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Jänku puhastamine

PostitusPostitas siiri (Teema autor) » 20. jaanuar 2004, 15:36

Võib natuke imelik tunduda,aga mul selline küsimus...
Mul angoorajänes,valge kah veel;)) Puuri põhjas pole midagi,pissil käib juba täitsa ilusti oma pissunurgas. Aga ta armastab (magada või lihtsalt )söömise ajaks sinna hüpata-heinasõime .Ei tea kas sellest,aga käppade alused väga kollased.Puuri põhi on küll kogu aeg puhas hoitud. Kõhualt,õigemini siis tagumisest otsast;)) kah kollane. Ise ta ei pese või ei saa sellega hakkama,pigem
Ja nüüd siis lõpuks küsimus-kas te pesete kah kuidagi oma nunnusid? Kuidas ja millega? Ega tavaline kraanivesi käppasid küll puhtaks ei teinud...pissilaigule aitab;))
siiri
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 20. jaanuar 2004, 15:41

sa oled ju tähele pannud, et su pisike lemmik peseb? kui ta seda teeb on kõik korras, ka minu jänkudel on tallaalused pisut kollakad ja nad ei saaxki sama valged olla kui nt. selja pealt, selles mõttes, et nad ju liiguvad käppade abil ja paratamatult on nad natuke kollakad. pesta neid kyll vaja pole, kõikidel jänkudel on käpad natuke mustad :D
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ivika » 20. jaanuar 2004, 16:29

Ikka lähevad käpad mustaks, goldenil pidi olema mingi looduslik pesuvahend, millega võib loomi pesta ning ka loomašampooniga võib pesta. Ise sain loomakliinikust mingit lahjendatavat konsentraati. Julget pesemist.
Ivika
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 127
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 20. jaanuar 2004, 19:02

aga pole ju mingit vajadust..
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Riin » 21. jaanuar 2004, 01:30

Mina pesen küll käppasid iga kord, kui väljas käime,sest muidu on kogu elamine must. Vahel on jänkul kõht lahti või on tagakäpad liialt pissihaisused,siis pesen ka alati seebiga Dove, mida ma arvan,et teha küll vist ei tohiks,aga olen seda teinud juba üle aasta ja midagi hullu pole,ei tohi muidugi ära sõnada. Jänku peseb ennast muidugi pidevalt ise ka,aga ta ei saa ju ennast nii puhtaks alati. Ma ei pese teda muidugi pidevalt külmade ilmade ajal,võib olla kord kuus,nagu vajadust on.Kuivatan siis hoolega rätikusse ära,et külma ei saaks ja vahel kuivatan ka fööniga. Tänu sellele on Tupsu käpad täiesti puhtad.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. veebruar 2004, 09:12

Mina pesen jänksi kassišampooniga, loomaarst soovitas. Peale õueskäikku on vahest hädavajalik väike vann. Nimelt on minu jänks kõva kaevaja, lillepeenrasse sattudes lendab muld laias kaares.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas jänkuplix » 06. veebruar 2004, 17:34

Minu jänku peseb ennast küll ise,aga vahel suvel kui on soe ilm võtan õues kausi ja panen sinna sisse madalalt vett ja siis panen oma küüliku sinna sisse.
Ta on seal üsna mõnuga.
Peale seda kui ta on natuke seal sees mõnulenud läheb ta päikese kätte ja kuivatab ennast :wink:
vot nii :D
jänkuplix
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 06. veebruar 2004, 18:38

Valgel loomal selliseid kollakaid alasid päris valgeks võib saada sellise asjaga nagu näitusekoertel kasutatav pisarate shampoon. Olen sellist soovitust lugenud valgete rottide kohta, kes vahel ka kergelt kollakaks määrduma kipuvad. Kas sellist shampooni Eestis müüake, ei oska öelda.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas linnu83 » 26. märts 2004, 14:51

aga mina lugesin kuskilt et jänkudele vanni teha ei soovitata... Ok, aga kui nüüd hakkaksi teda pesema, kas siis ka titest peale tuleks harjutada?
linnu83
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 26. märts 2004, 16:43

No niisama teha ei tasu. Võib külmetuda. Niiet ära harjuta midagi.
Aga kui mustaks saab, siis kuidagi on vaja teda ju puhastada. Eks siis vaatad, kas piisab niiskest lapist või on vaja jänku vette pista.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas Marit » 26. märts 2004, 19:57

Minu jänkul oli ükskord kõht nii lahti, et terve kõhualune ja küljed olid kakaga koos. Algul üritasin niiske svammiga, aga see oli mõttetu. Panin jänku kraanikaussi selili ja lasin vett peale. Jänku sai voolava vee all väga kiiresti puhtaks. Mingit pesuvahendit ei olnud vaja. Aga jänest ei tasu väga julgelt kraanikaussi panna, sest ta võib rabelema hakata ja see võib jänkule kurvalt lõppeda. Enda oma kohta teadsin kindlalt, et ta püsib selili olles paigal.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas Riin » 27. märts 2004, 00:18

Mina pesen vajadusel oma Tupsut küll(peput ja jalgu), aga selleks, et ei külmetaks, soovitan küll kasutada fööni(mitte liiga kuuma, nahk ju õrn), algul rabeleb, aga meil juba teab, mis see on ja laseb endaga üpriski rahulikult toimetada. Pärast muidugi peseb ta ennast alati ise hoolega üle, sest ega mina ju ei oska nii hästi pesta, kui ta ise :wink: !
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 28. märts 2004, 10:56

minu ema pesi eile meie Nänsit dussi all kassishampooniga. :shock: sest jänku oli ennast täis pissinud 8) pärast lakkus ta ennast kaua ja oli nii naljakas :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas Ettel » 29. märts 2004, 07:55

Mina olen see Kristini ema :D Küll meie Nancy nägi armetu välja, kui kuivatama hakkasime tõmbus karv krussi nagu oleks keemilised lokid tehtud. Kuivatasime ettevaatlikult fööniga ja nüüd on ilus ja puhasvalge jänkutüdruk :lol:
Ei tea ainult kauaks :roll: :?
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas triinsoots » 29. märts 2004, 19:51

Meie peseme Krismot tavaliselt siis kui me maalt koju tuleme sest maal on ju kindlasti vaja kraapida mulda ja end siis üleni poriga kokku hõõruda . See talle muidugi ei meeldi aga pole ju midagi parata .
triinsoots
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas ErIkA » 06. aprill 2004, 22:34

Huvitav kas jänkud ujuda oskavad?Tegelikult tahtsin teada kui palju vett võib kaussi (vanni) panna? :lol:
ErIkA
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas Riin » 06. aprill 2004, 23:12

Mina hoian ikka Tupsut kinni, et ta vette ei sulpsaks :D ! Parem karta, kui kahetseda!
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas Triin » 07. aprill 2004, 09:03

Sai käia Jussiga isakodus, kus on aed ja muud hüved. Loomulikult oli vaja kraabatada ja endale urgu teha :D
Pärast sai Juss kraanikausis parajalt sooja ja voolava vee all puhtaks pestud (mitte terve Juss vaid käpad ;) ). Ei meeldi üldse, kui inimesed sind pesevad - sa lähed ju VEEL mustemaks. Järgnes tunniajane enda pesemine :D
jagatud rõõm on see
kui olete koos, sõbrad,
su elu, su päikselisem pool
las silmis kukub pisar
mille naeratus toond
Kasutaja avatar
Triin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 49
Teemad: 4
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Pesemine

PostitusPostitas Moonalisa » 27. aprill 2004, 12:43

Suvi on tulekul ja tahaks jänkuga õues käia.Õues aga saab vast jänku mustaks...kuidas ja kas jänkukesi üldse pestakse?
Ühtedel tuttavatel oli selline õnnetu juhus, et läksid väikese tütrekesega jänkukest pesema aga jänku sai niisuure shoki, et suri ära :( :cry:
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tolmunina » 27. aprill 2004, 18:22

Khmm, tahtsin küsida, et kas ollakse kindel, et see shampoon (tittede, kollane) ei tekita närilistel (merisigadel) allergiat??
tolmunina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 97
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pesemine

PostitusPostitas Triin » 27. aprill 2004, 19:35

Iseenesest on ka selles Johnsoni beebishampoonis ju värvaineid sees. Täiesti allergiavaba arvatavasti ikka pole. Pesta võiks ju veega. Vesi ei tohiks midagi teha. Peaasi, et piisavalt soe, mitte väga külm ega kuum poleks.
:)
jagatud rõõm on see
kui olete koos, sõbrad,
su elu, su päikselisem pool
las silmis kukub pisar
mille naeratus toond
Kasutaja avatar
Triin
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 49
Teemad: 4
Asukoht: Saue
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pesemine

PostitusPostitas Ettel » 28. aprill 2004, 08:53

Meie pesime kassi shampooniga :D ja eks ta väheke ehmatav jänkule oli aga midagi hullu ei juhtunud :oops: :) Üldiselt peaks siiski hoiduma jänkude pesemisest ja vajadusel võib ju ainult käppasid kraani all loputada :)
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pesemine

PostitusPostitas Riin » 28. aprill 2004, 13:01

Alusta kindlasti käppadest esialgu, sest üleni märjaks pole tavaliselt küll vajadust jänkut teha. Juhul muidugi, kui on vaja ravimise eesmärgil jänkut vanni pista. Räägi jänkuga rahulikult, paita ja musita teda vahepeal, siis ta rahuneb ka ja kuivata pärast kindlasti rätikuga ja kui vaja, föönita pärast mitte liiga kuuma fööniga, et pisike ennast ei külmetaks. Hoia teda pesemise ajal ilusti käes ja pese käppasid ükshaaval, mitte ära pista teda kraanikaussi pauhti.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Moonalisa » 28. aprill 2004, 15:16

tänud nõuannete eest...ma ei hakka teda siis jah üleni pesemisega traumeerima...ta niigi õrna hingega :D
Moonalisa
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 105
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas ErIkA » 08. mai 2004, 10:44

Jah, pärast inimeste kombel vannitamist tuleb endal ikka üle pesta. :lol:
ErIkA
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas merike » 19. mai 2004, 18:48

No kuulge söbrad ma vöin küll suht algaja olla,aga seda ma vöin küll väita,et nii nagu loodus on paika pannud,et loomad,nt jänesed pesevad ennast ikka ise,olgu ta siis töu jänes vöi mitte on ta alguse ikka metsast saanud,kas tal oli seal oma dusshi nurk vä.On olnud mitmeid juhtumeid,kus jänkuke lihtsalt suurest shokist saba annab,löpetage ära oma pesu jutt.Vahetage tihemini alust ja hoidke pesa korras,siis on ka probleem lahendatud.olge tublid.
merike
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas Riin » 19. mai 2004, 20:02

Loomulikult, kui ta elab metsas, siis pole teda vaja ka pesta, kuid korteris, kus hüppab poriste või kakaste käppadega jänes ringi, on ikka teine asi. Ma ei soovi küll, et mu elamine haiseks ja kõikjal mustus on, elamine ei pea olema mitte sealaut. Inimesi on erinevaid ka puhtuselt ja see, mis ühele tundub normaalne, siis see teisele võib olla täiesti ebanormaalne.
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Jänku puhastamine

PostitusPostitas Marit » 19. mai 2004, 20:16

... jätkan Riinu juttu. Kui minu küülikul kõht lahti oli, ei oleks ta mingi valemiga ennast ise puhtaks saanud. Esiteks olid tal tugevad tasakaaluhäired ja teiseks - miks peaks jänku terve nädala vaeva nägema asjaga, mille saab paari minutiga korda. Arvan, et siiski on olukordi, kui tuleb vesi käiku lasta.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ryo-Ohki » 25. mai 2004, 20:46

Meil käib jänku rohkem karistuse pärast vannis. Kui ta mujal pissib, paneme ta vette nii, et käpad märjaks saavad. Pärast peesitab teine kyll vannitoa soojal põrandal ja mõnuleb :)
Ryo-Ohki
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: lõhnaõli!!! :(

PostitusPostitas Endised kasutajad » 02. juuni 2004, 09:19

ma küll ei julge eriti kindlalt väita, aga küüliku pesemine vist ei ole küll kõige parem mõte. Mõni asjatundja võiks korra kommenteerida. Lugesin kuskilt et ei tohi....
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist