Asjalikku küülikukasvatajat? (Või kas on mõtet?)

Kikk- ja lontkõrvalised sosinad

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

Asjalikku küülikukasvatajat? (Või kas on mõtet?)

PostitusPostitas E4- (Teema autor) » 09. juuli 2013, 13:10

On soov saada varsti jälle küülikuomanikuks, seekord aga tahaks loomad võtta kasvataja/aretaja käest. Tahaks aga teada kõigepealt teiste kommentaare, et kust kasvatusest üldse oleks mõtet vaadata, kust saaks terved tublid loomad, paberid pole olulised. Oluline pole ka tõug, kuid siiski peaksid olema väiksemat sorti, nii max. kolm kilo ehk. Hea oleks ka see, kui kasvataja asuks Lõuna-Eestis, kuid väga heade kommentaaride puhul olen nõus vaatama ka kaugemalt.
Samuti on oodatud arutelu, kui keegi leiab, et pole mõtet kasvatajalt võtta, või oleks sama hea võtta ka lihtsalt mingilt eraisikult või julgustada mind ka loomapoodidesse vaatama, kuna peale eelmise küülikuga läbielamisi on mul ehk natuke ebaratsionaalne hirm loomapoodidest küüliku võtmise ees.
Ettetänades
E4-
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Asjalikku küülikukasvatajat? (Või kas on mõtet?)

PostitusPostitas Õntsu » 11. juuli 2013, 00:35

Vot mina nüüd ütlekski ära, et aretajalt võtmine on nii nö riski peale minek. Kui tahad ikka nii ninnu-nännu looma siis võiks võtta inimeselt kelle loomad on hoitud ning kodustes tingimustes kohanenud ja inimestega harjunud. Tavaliselt kui suurkasvatajelt võtta siis seal ei tegeleta poegadega nii palju ning nad võivad jääda aramaks. Nii on ka minu Palliga. Ta küll lihaküül kuid ka võetud farmist kus küülikuid kasvatatakse massiliselt ning inistel pole aega sotsialiseerida neid.
Kui mina peaks uue küüliku võtma siis peaksin kõige rohkem silmas seda kuidas peres kus pojad kasvavad nendega suheldakse. :) Mida rohkem seda parem.
Kasutaja avatar
Õntsu
Armunud hunt... ei ole enam kiskja.
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 709
Teemad: 43
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Re: Asjalikku küülikukasvatajat? (Või kas on mõtet?)

PostitusPostitas Kissu » 11. juuli 2013, 07:51

Ma arvan, et siinkohal ei mõeldud kasvataja/aretaja all farmi, kus toodetakse naha- ja lihaküülikuid. Vaid pigem vastutustundlikku paaritajat, kes teab mida ta teeb ning paaritab toredaid sotsiaalseid pisikesi lemmik-küülikuid. :)

Loomapoest ükskõik millise looma soetamine on risk, kuna ostja ei saa kunagi teada loomakese nn. tagamaad. Võib õnneks minna ja saad väga hea tervisega ning pikaealise loomakese. Näiteks, minu Põnn on võetud loomapoest, tal on küll paar insulti olnud, aga praeguseks on ta igati terve ja elurõõmus 8 aastane küülikuhärra.

Eraisik ja kasvataja ei ole ilmtingimata vastuolulised terminid. Küll aga peab suhtuma veidi kriitliselt, kuna palju selliseid kuulutajaid võivad olla raha või "nii äge" pärast oma looma paaritanud. Seega tuleks küsida agaralt küsimusi ja käia võimalusel ka küülikupoegi enne vaatamas, kui ostma hakkad. Julgesti võib küsida pesakonna vanemate, paaritamise põhjuste, toidu, sotsialiseerimise jms. kohta. Mida rohkem infot seda parem, see kehtib muidugi ka farmide/kasvatajate kohta.

Paar küülikukasvatajat kuulutavad ennast ka agaralt siin foorumis. Usun, et neile võib oma küsimustega privaatkirja saata või kontakteeruda otse kodulehel olevate kontaktide kaudu.

Kuldlontud - viewtopic.php?f=54&t=19189
Allika talu (koduleht hetkel kahjuks vist ei toimi) - viewtopic.php?f=67&t=18665
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Asjalikku küülikukasvatajat? (Või kas on mõtet?)

PostitusPostitas Mercar » 11. juuli 2013, 10:17

Seelion Tartumaal tundub olevat koht kus pisilased on küülikuid ja merisigu ostnud, neil tundub, et lemmikuteks minevad küülikud lihaloomast ikka eraldi ja sotsialiseeritud. Tasub vast siin Pisi otsingut kasutada ja vaadata, mis nende kohta on räägitud.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Asjalikku küülikukasvatajat? (Või kas on mõtet?)

PostitusPostitas Kissu » 11. juuli 2013, 10:22

Mina olen siit-sealt kuulnud, et sealt ei tule eriti sotsiaalsed loomakesed ja selle pärast ka ei pannud seda nimekirja, aga ehk on olukord paranenud? :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Asjalikku küülikukasvatajat? (Või kas on mõtet?)

PostitusPostitas särasilm » 24. juuli 2013, 19:19

Minu Bessi oli lihaloomade seast, farmist ostetud, algul oli ta meilgi puuriloom. Aga veel keskeas sai temast selline nunnukas ja kaisupadi, et lausa imesta. Nii et see sotsialiseerumine, see sõltub sajast tegurist. Igal loomal oma iseloom. (E4-: mul on praegu küülikupoegi, olen Lõuna-Eestis, ainult ma kardan, et nad kasvavad rohkem kui 3 kiloseks. Kui siiski huvi, saad privada.)
särasilm
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 229
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Asjalikku küülikukasvatajat? (Või kas on mõtet?)

PostitusPostitas 3rika » 27. juuli 2013, 13:57

Mina sain oma Patricku( BEW hermeliin) Tallinnas Mähelt ühelt kasvatajalt. Kuigi omanik andis neid liiga vara ära ning Patrickul oli kohe alguses silmapõletik, siis iseloom ja sotsialiseerimisoskus olid tasemel. Tema loomade psüühikaga on kõik kõige paremas korras ning sealt on suure tõenäosusega võimalus saada omale loomake, kes tahab süles olla ja kes lakub armastusest sinu nina nagu minu vanahärra. Kui huvi tunned, siiis otsin kontaktid üles.
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Asjalikku küülikukasvatajat? (Või kas on mõtet?)

PostitusPostitas E4- (Teema autor) » 27. juuli 2013, 17:52

Hetkel on valik langenud Allika talule. Käisime seal ka kohapeal küülikuid vaatamas see nädal ja vaevu sai tulema tuldud nii, et küülikut põue poleks pistnud. :razz:
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Asjalikku küülikukasvatajat? (Või kas on mõtet?)

PostitusPostitas 3rika » 27. juuli 2013, 17:58

Valik ka tehtud? :)
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Asjalikku küülikukasvatajat? (Või kas on mõtet?)

PostitusPostitas E4- (Teema autor) » 27. juuli 2013, 18:16

Kuskil 2 nädala pärast või natuke veel hiljemgi alles lähme lõplikult kellelegi järgi. Hetkel jäi valikusse isegi päris mitu neid (kuigi eranditult kõik olid ilusad), kedagi broneerima ei hakanud. Eks paistab, kes neist selleks ajaks alles on, eks see siis ole omaette saatuse vihje, milline neist see kõige õigem on.
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Asjalikku küülikukasvatajat? (Või kas on mõtet?)

PostitusPostitas 3rika » 28. juuli 2013, 09:26

Ja sugu on ka ükskõik ?
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Asjalikku küülikukasvatajat? (Või kas on mõtet?)

PostitusPostitas E4- (Teema autor) » 28. juuli 2013, 11:11

Päris ükskõik ei ole, aga tahaks üllatuseks jätta, et kelle me koju toome. :razz:
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Asjalikku küülikukasvatajat? (Või kas on mõtet?)

PostitusPostitas nommi » 26. oktoober 2013, 11:13

No nii, nüüd olen ka mina jõudnud sinnamaale, et ilma pisilemmikuta on elu kurb ja plaan paari kuu pärast uuesti küülik muretseda. Loomapood langeb valikust kohe ära. Logistiliselt oleksid kõige mugavamad kohad, kus loomake muretseda Härma talu ja Võsu talu On kellelgi kogemusi neist võetud küülikutega ja raatsib mõni neid ka jagada? Härma küülikuid on tegelikult vist nii mõnelgi pisislasel kodus.
Pisiloomadeta...
Kasutaja avatar
nommi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 416
Teemad: 10
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Asjalikku küülikukasvatajat? (Või kas on mõtet?)

PostitusPostitas AlbinoFurets » 26. oktoober 2013, 12:02

Julgen mõlemat soovitada, minu jänks on Võsu talust, ei tahaks ühtegi looma looomapoest osta, nad nimelt ei vastuta ostetud looma tervise ja heaolu eest, nagu seinal kirjas oli.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Asjalikku küülikukasvatajat? (Või kas on mõtet?)

PostitusPostitas 3rika » 28. oktoober 2013, 10:21

Mina soovitan Härma talu, pole Võsuga kokku puutunud- Härmast sain ma omale kunagi 2 husky rotipoissi ja nemad olid küll täie tervise juures :)
Ferrets dook theirself in your heart! - Cubano & Skaut.
Rabbits leave tiny little pawprints on your heart! - Patrick.
Dogs can bark their way into your heart!- Diego & Mõmmi.
Koduleht - http://erika-fotod.blogspot.com/
Kasutaja avatar
3rika
Eelistan loomade seltskonda...
Lahkeim pisilane 2013
Lahkeim pisilane 2013
 
Postitused: 1415
Teemad: 36
Pildid: 6
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Asjalikku küülikukasvatajat? (Või kas on mõtet?)

PostitusPostitas eiteakes » 20. juuni 2014, 13:57

Kas Mähe kasvataja on see http://aedlinn.jimdo.com/ kuulutab Kuldses Börsis?
Otsin Tallinna lähistel/ Põhja Eestis hermeliini või kääbus rexi, peale Härma talu pole midagi leidnud.
Kaevasin veel veidi netis ja tekkis küsimus: mis tõud need sellised on http://paikesekiir.weebly.com/kuumluumllikud.html kas hermeliin reks on hermeliini ja kääbus rexi ristand, seelioni kodulehel tundus selliseid hulgim olevat ja kas erinevate tõugude segamine on OK?
eiteakes
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Asjalikku küülikukasvatajat? (Või kas on mõtet?)

PostitusPostitas marfoon » 26. veebruar 2015, 14:27

Minul oli ntks Härma taluga väga halb kogemus. Kuna ise olen Lääne-Virumaalt, siis otsustasin sellepärast ka härma talu kasuks. Minu soov oli valge , kindlasti hermeliin küülik. Üldiselt tal valgeid ei olnud kohe olemas. Aga kuna üks valge vabanes, (mis oli enne bronnitud) siis pakkus ta seda mulle. Olin nõus ja broneerisin endale ära. Ootasin umbes 1 kuu oma tulevast sõpra. Alguses olin nii õnnelik kui kätte sain. Pika peale hakkasid jänesel meeletu kiirusega kõrvad kasvama , kaalus võttis palju juurde, kasvas ka meeletu mühinaga. Kuu aega hiljem hakkasin juba kahtlema,kas tegu on hermeliin küülikuga, kirjutasin ka härma talu kasvatajale, ta kinnitas seda ja väitis et kogu sugupuuu on hermeliin ning ei ole mingitki kahtlust et see poleks hermeliin. Mis minu imestuseks oli veel see,et tema väitis et hermeliine on kahte suguseid. Samuti ütles ta et niiöelda "mitte standardsed" ehk siis mis ei näe niii ilusad vlja lähevad lemmikuks müügiks. (mis on eriti haige) Küll pakkus ta vlja,et loom on ülesöödetud või et liiga noor et teha järeldusi. Siiski on ta nüüd juba pm 9 kuune ja ei näe kohe üldse hermeliini moodi. Isegi kui kastreerimas käisime ja tõugu küsiti siis vastasin et hermeliin, pidin maa alla vajuma, mind naerdi sõna otseses mõttes välja ja öeldi et see ple kaugeldki hermeliin. :)
jah, loom on loom , armastan ma teda ikka! Aga viha minu sees on tglt küll väga suur, et ma unistasin HERMELIINIST ma niiii tahtsin valget hermeliini aga sain petta :) ja otsisin just ekstra neid kohti kus aastaid kasvatatud aga noh mis teha ! Sain pettta!
Loomad on võrratud!
marfoon
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 7
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Asjalikku küülikukasvatajat? (Või kas on mõtet?)

PostitusPostitas jonnipunn » 12. märts 2015, 00:21

huvitav foorum :bang: ... ma oleks v6inud ka küülikuid jagada kui mu kysimustele oleks kiiremini vastatud ja jänkupojad ellu jäänud :grr:
jonnipunn
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 1
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Asjalikku küülikukasvatajat? (Või kas on mõtet?)

PostitusPostitas Mercar » 12. märts 2015, 09:36

Looma eest vastutab siiski looma omanik. Foorumist saab nõu foorumi kasutajate teadmiste piires ja sõltuvalt sellele kuidas nad netis viibivad. Loomaomaniku kohustus on kahtluse korral arsti poole pöörduda ja loomale abi otsida. Foorumiliikmed ei ole süüdi sinu loomade surmas.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Asjalikku küülikukasvatajat? (Või kas on mõtet?)

PostitusPostitas samton » 12. märts 2015, 10:09

See teema siin on küülikukasvatajatest. Ühe juhuslikule ja loomaomanikule endalegi ootamatu pesakonna puhul ei saa päris kindlasti kasvatajast rääkida.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Üldised jutud

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron