Loomapoodide kritiseerimisest

Igasugune info loomapoodide teemal

Loomapoodide kritiseerimisest

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 29. detsember 2010, 02:02

Viimasel ajal on loomapoodide kritiseerimine läinud täiesti ülekäte. Võetakse mingi loomapood ette ning siis kõik hakkavad luubiga pisivigu otsima, et ikka oleks, mida kaasa rääkida. Tihti tehakse seda veel loomade eluolu parandamise sildi all. Tegelikult ei aita selline valimatu kriitika mitte kedagi ja peletab loomapoodide esindajad, kes saaks midagi ette võtta, foorumist eemale.

Kui märkate loomapoes midagi valesti olevat, siis edasi võiks tegutseda järgnevalt:

  • Räägi probleemist viisakalt poemüüjaga. Just tema saab probleemi kõige kiiremini ja tõhusamalt lahendada. Müüja ei saa 24/7 ainult loomadega tegeleda ja seega on võimalik, et ta ei ole lihtsalt kummuli läinud kaussi või tühja veepudelit märganud. Tihti ei ole tal võimalik kohe probleemi lahendada, aga siis on ta vähemalt sellest teadlik. Tähtis on jääda viisakaks ning paluda müüjal probleem lahendada, mitte vihaselt ähvarduste ja sõimuga oma sõnumit edasi anda.

  • Teata probleemist Veterinaar- ja Toiduameti (edaspidi VTA) vihjetelefonil. Juhul, kui müüja tõesti ei reageeri märkusele ning poes loomad jätkuvalt kannatavad, tuleb sellest VTAsse teatada. Nemad tulevad kohale ja teevad poele ametliku märkuse või lausa trahvi. Vihjetelefonile saab helistada anonüümselt ja juhul kui annad oma andmed, siis neid kohe kindlasti ei edastata loomapoele. Kedagi ei huvita sinu vanus või mitmendas klassis sa käid; samas ei tasu sinna iga pisiasja (nt. ümber läinud toidukauss või tühjaks saanud veepudel) pärast helistada.
    Vihjetelefon (automaatvastaja) - 6054750
    Üldnumber (suunatakse õige isiku jutule) - 6051710

  • Kirjuta foorumis, aga ole valmis oma sõnu tõestama. Alles siis, kui esimesed kaks varianti (või vähemalt müüjaga rääkimine) tõesti tulemust ei anna, võib foorumis kirjeldada nähtut ja kurta muret. Samas pead olema valmis oma sõnu tõestama - tee pilti, filmi vms. Loomade läheduses pildistades ära kasuta välku, kuna see võib loomi häirida! Tänapäeval on pea igal mobiiltelefonil pildistamise funktsioon. Soovitav on pilt teha küll enne müüjale märkuse tegemist, hiljem võib see keeruline olla.

Enne foorumisse postitamist tasuks läbi mõelda, mis eesmärgil sa poodi kritiseerid ning kas ja kuidas sinu postitus sind eesmärgile lähemale aitab. Loomapoodides ei saa loomad olema kunagi nii heades tingimustes, kui sa neile kodus võimaldada saad. Tihti ei saa ka müüjad sinna midagi parata, sest kõrgemad ülemused (kes pole neid loomi oma silmaga näinudki) on nõnda otsustanud ja müüjatel ei ole lihtsalt sõnaõigust selles osas. Seega tasuks asjale siiski realistlikult läheneda. Konstruktiivne kriitika koos asjalike ettepanekutega on kindlasti teretulnud, aga lihtsalt materdamine ja norimine ei aita küll kedagi.

Oma kogemustest mõne loomapoega võib ja kindlasti tasubki rääkida, kuid sellisel juhul tuleks jääda subjektiivseks ning mitte lisada hulka süüdistusi, kriitikat, üldistusi jne. Samuti tasuks vahel välja tuua ka poodide positiivseid külgi, mitte ainult negatiivsele rõhuda.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Loomapoodide kritiseerimisest

PostitusPostitas kuku22 » 29. detsember 2010, 13:55

Olen täiesti nõus, et ilmaaegu pole vaja lahmida.
Tihti küll paljud poed ei luba pilte teha, niiet parem oleks enne müüjalt luba küsida kui hiljem pahandustesse sattuda :wink:
Üks on laisk ja teine on loll, aga mõlemad südames nii kinni!
Life is hard...and then you nap!
Kasutaja avatar
kuku22
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 577
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna lähedal
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodide kritiseerimisest

PostitusPostitas Merily » 29. detsember 2010, 16:15

kuku22, ma olen sügavalt veendunud, et kui luba küsida mõne poe miinuse pildistamiseks, siis vastus müüjalt on ei. Pigem ikka salaja, sest kui tõesti midagi on halvasti, on hiljem seda pilti tõestuseks hea näidata. Täiesti omast kogemusest ütlen.
Kalle, Ibäk, Ziblak, Sigur, Aili, Biru, Piu, Tärts, Ossa, Mustikas, Ants, Imbi, Kustav, Oskar.
Kasutaja avatar
Merily
Loomasõltlane
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2918
Teemad: 61
Pildid: 14
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodide kritiseerimisest

PostitusPostitas kuku22 » 29. detsember 2010, 17:28

Eks loomulikult pole keegi nõus kui kohe niimodi küsida, aga kui küsid, et kas ma võin loomadest pilti teha, siis pole ehk hullu. Mul endal lihtsalt selline kogemus, et katsetasin uut videokaamerat ja seisime just McDrive-is. Ma isegi ei filminud müüjat kui mulle teatati kurjalt, et siin ei või filmida. Mõni teine võtab seda külmalt, aga ma ise harilikult selline reeglitest kinnipidaja niiet kui pragada saan siis on see mulle paras hoop :razz: Aga, kes ei pea vajalikuks müüjalt küsida, ega ma keela ega tule moraali lugema, lihtsalt tegin sellise soovituse omasugustele :happy:
Üks on laisk ja teine on loll, aga mõlemad südames nii kinni!
Life is hard...and then you nap!
Kasutaja avatar
kuku22
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 577
Teemad: 4
Pildid: 5
Asukoht: Tallinna lähedal
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodide kritiseerimisest

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 29. detsember 2010, 21:58

Palun tõesti mõelda selle üle mida ja kellele te täpsemalt öelda tahate. See postitus ei ole ainult soovitus!
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Loomapoodide kritiseerimisest

PostitusPostitas nuff » 31. detsember 2010, 00:40

Täitsa asjakohane teema. Selgitab ilusti lahti, kuidas käituda, kui loomapoes nähakse hädas looma või muud müügil olevat elusolendit.
Olen täiesti nõus, et esmalt peab asjast rääkima müüjale, sest sellisel juhul saab loom kõige kiiremini abi. Kui müüja jätab märkusele reageerimata, siis tasub talle öeldagi, et ma helistan veterinaarametisse.

Kui aga müüjaga rääkimiseks julgust napib, siis võib otse veterinaarametisse helistada, Kissu postituses on toodud vihjetelefon. See tasub omale telefonisse salvestada.

Loomulikult võib nähtust ka internetis rääkida, kuid siis peab olema valmis selleks, et poeomanik või müüja võib selle teema või postituse peale pahaseks saada, et miks seda poes müüjale ei mainitud. Võib ka hakata süüdistama laimamises, võib tekkida suur tüli. Selleks puhuks on hea, kui on mingi tõend, mis foorumis kirjutatud sõnu kinnitab (foto, video).

Kevadel tundus mulle ühes Narva loomapoes, et loomadel oli joogivesi otsas. Ütlesin seda müüjale. Müüja tõttas kohe vett kontrollima ja selgus, et vesi oli olemas. Vesi oli täpselt selle kohani, kus asus joogipudeli klamber ja eemalt vaadates tunduski, et vett pole. Kujutage nüüd ette, kui oleksin hakanud foorumis kirjutama, et loomad olid veeta. Kui loomad oleksidki olnud veeta ja ma ei räägi sellest müüjale ja tulen hoopis pisisse kirjutama - kas loomadel on sellest abi?

Ma ei ole tähele pannud, et loomi keelatakse loomapoes pildistada või filmida, kui seda tehakse vaikselt ilma välguta (pildistamist keelavat märki olen näinud). Keelamine on peamiselt põhjendatud sellega, et loomi mitte häirida. Filmisin ise hiljuti Mustika Keskuses mobiiltelefoniga mingeid kõrbe haukureid (nägid välja nagu suslikud). Olin nende tegevusest nii lummatud, et ei märganud filmimiseks isegi luba küsida. Jälgisin neid poes terve tunni. Keegi mind ära ei ajanud ja filmida ei keelatud, sest loomi sellega ei häiritud. Paljud filmisid mobiilidega neid toredaid loomi. Mina tegin seda selleks, et kodustele näidata.

See on õige, et kui näed loomapoes hädas olevat looma, siis tegutse kuid soovitavalt selliselt, et loomal sellest võimalikult kiiresti abi oleks. :)
Kui müüja juhtub tige olema, siis tasub tigedat müüjat filmida :devil:
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Loomapoodide kritiseerimisest

PostitusPostitas annelyege » 05. märts 2011, 10:34

Pildistamise kohta tahaks lisada seda, et kindlalt ei tohi siiski pildistada PetCentri poodides. Kui ma õigest mäletan, siis Pärnu poel on ka keelav silt väljas. Aga tean, et keeld käib tegelikult kogu PetCentri keti kohta!
Kasutaja avatar
annelyege
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 6
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodide kritiseerimisest

PostitusPostitas Johhi » 02. august 2011, 17:15

Mul oli ka kord soov ühte looma PerCenter'is pildistada, küsisin viisakalt ning öeldi, et ilma välguta võib teha. :wink:
Sonja :) Tahaks tuhkrut.
Kasutaja avatar
Johhi
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 391
Teemad: 5
Asukoht: Tallinn, Nõmme.
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Loomapoodide kritiseerimisest

PostitusPostitas meari » 02. august 2011, 22:44

Mina sain Rapla loomapoes konsumi üleval pilte teha koos loomadega ja müüa ei pahandanud lihtsalt ütles et teeks ilma välguta ja asi ok ;) .
meari
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Pildid: 1
Asukoht: Raplamaa-Juuru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Loomapoed

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist