[August] Kas lemmikloomapidamine on sõltuvust tekitav?

Iga kuu erinev küsimus - jagage ka oma arvamust!
Foorumi reeglid
Iga kuu postitame ühe küsimuse, mille osas kasutajad saavad avaldada arvamust. Võib lihtsalt valida küsitluses sobiva variandi, aga tore oleks, kui oma valikut ka põhjendaksite.
Uute küsimuste ideed saatke privas Kissule.

Kas lemmikloomapidamine on sõltuvust tekitav?

Küsitlus lõppes 01. september 2014, 07:49

Jah
20
95%
Ei
1
5%
 
Hääli kokku : 21

[August] Kas lemmikloomapidamine on sõltuvust tekitav?

PostitusPostitas Kissu (Teema autor) » 20. august 2014, 07:49

Keegi peab hakkama mind kuu alguses togima, et ma ikka uue küsitluse postitaks. Viimasel ajal on nii, et mida pole kalendris - seda pole olemas, aga töö kalendrisse ei saa panna isiklikku infot. Sedakorda siis suhteliselt lühike (kui ma kuu alguses jälle ära ei unusta), aga arutlust nõudev küsimus:

Kas lemmikloomapidamine on sõltuvust tekitav?

Ma tean, et rotipidajatel on lausa oma nn sündroom - GMR (get more rats) sündroom. Midagi peab ju süüdistama selles, et äkki on sul kodus saanud 2st rotist 10. Paljud peavad ka samu väikelemmikuid 10-20-30 aastat ja kui loomake üle vikerkaare suundub, siis mingi sobiva leinaaja möödudes tuleb perre lihtsalt uus lemmik. Ma siin kohal ei mõtle muidugi maamajade omanikke, kes lihtsalt vajadusest hangivad omale kasse (hiirepüüdjaks) ja koeri (valvuriteks).
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: [August] Kas lemmikloomapidamine on sõltuvust tekitav?

PostitusPostitas Lili » 20. august 2014, 08:43

No mina olen "lemmikloomasõltlane" juba lapsest saati.
Mul on olnud lapsena kõikvõimalikud pisinärilised, viirpapagoi ja kalad. Kunagi ei ole tegu olnud nö lapse jonniga, et tahan-tahan ja siis on pidanud ema mu loomi kasima. Selles suhtes olen olnud vastututundlik loomapidaja juba varajasest east alates. Sain oma esimesed kääbushamstrid 4 aastaselt, neid ma eriti ei mäleta, sest olin tõesti pisike, need toodi ka sünnipäevaks ja siis oli ema minu vanusest sõltuvalt kohustatud enamasti ise nende elupaika puhtana hoidma.
Järgmine lemmikloom, kuldhamster, saabus meie perre, kui olin esimest klassi alustamas ja tema eest hoolitsemine oli juba täielikult minu õlul.
Järgnesid merisiga, viirpapagoi, jaapani tantsuhiired, kuldkala, miniküülik, rotid. Loomad ei olnud mul muidugi korraga sellises koosseisus. Aga alati peale ühe lemmiku lahkumist oli mul tahtmine mingit teistmoodi lemmikut "proovida".
Selle erinevate lemmikute pidamisega olen jõudnud teadmisele, et mulle sobivad väga hästi rotid. Oligi eelmise aasta augustis plaan, et võtan endale taas paar rotti. Sellest paari roti soovist on seniks saanud 6 täiselujõulist rotiisandat ja varsti lisandub veel 2 pisipäga. Mul siis tegu selle GMR sündroomiga, mida Kissu mainis, aga see õnneks ei saa süveneda rohkem, sest puur ei võimalda.
Kunagi, tulevikus, tahaks ka tuhkrut, aga see unistus ja soov jääb aega, kui lapsed juba suuremad ja elamine mahukam, sest rotte ja tuhkruid koos pidada ei saa.
Lili & Opaal
Kasutaja avatar
Lili
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 564
Teemad: 26
Pildid: 1
Asukoht: Sõmeru vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Tuju: Õnnis
Prindi postitus

Re: [August] Kas lemmikloomapidamine on sõltuvust tekitav?

PostitusPostitas LiisaDeegu » 22. august 2014, 08:25

Mina olen ka täiesti sõltuvuses lemmikloomadest.
Väiksena elasime veel perega korteris ja meil polnud võimalik pidada muid loomi peale kalade. Ma istusin lihtsalt tunde akvaariumi kõrval ja kujutasin ette, et nad on päris minu omad. Kalu oli meil umbes 15 ja ma panin neile kõigile nimed. Siis me kolisime eramajja. Linnast natume väljas asuvas külas. Kuna kõik tingimused ja ka soov koera järele oli olemas, siis võtsimegi endale koju armsa koerakutsika.
Järgmiseks tulid pisiloomad. Olin juba ammu tahtnud endale päris oma loomi, nii et oma 10 sünnipäevaks saingi ma deegud.
Natukese aja pärast sai mu õde endale papagoid, keda ma samuti väga armastan. Nüüd unistan juba küülikust kuid see soov peab veel natuke ootama. Kuid ma ei kujutaks ette oma elu ilma lemmikuteta.
Ära kunagi maadle seaga. Te saate mõlemad poriseks aga seale see meeldibki= )
Tirts & Milda
Kasutaja avatar
LiisaDeegu
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 197
Teemad: 11
Pildid: 16
Asukoht: Kollane maja punase aiaga
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: [August] Kas lemmikloomapidamine on sõltuvust tekitav?

PostitusPostitas BLackRat » 23. august 2014, 19:09

Ka minul on väiksest peale lemmikute sõltuvus olnud.
Mu emal oli ka väiksena kõiksugu loomi ja temal selle vastu midagi ei olnud, kui mu ema ainuke tingimus on alati olnud, et ma ise pean lemmiku jaoks vajalikud tarvikud ja söögi muretsema ning ise tema eest hoolt kandma. Kuna elan linnast väljas omas kodus, siis lemmikute võtt polnud probleem. Alati on meil koerad-kassid olnud.
Kuna alles 14 aastaselt sain reaalselt palga eest tööle, siis alles siis tekkis mul võimalus täita oma unistus- võtta oma enda, täitsa enda oma lemmik. Selleks osutusid rotid ja õnneks ema oli nõus, sest tal endal oli nooruses üks vahva rotipoiss Albert, kes oli täielikult vabapidamisel. Esimesed rotid olid poisid Romeo ja Thomas. Siis, kui nad surid ei olnud mul mõnda aega enam lemmikuid, kui üks mu sõbranna tõi mulle oma kaks rotineiud Della ja Nelli. Della oli mu kohene lemmik- dumbo kõrvadega pisike Ratatouille :)
Nüüdseks on mul veel tuhkur Minna ka, kes oli minu pikaajaline unistus ja kelle jaoks selle suve algul raha teenisin. Ja ausalt öeldes, ilma lemmikuteta ei kujutaks ma oma elu ette. Nüüd veel pisike unistus oma pisike koerake ja vb üks tuhkrupoiss lisaks võtta, aga seda kõike peale seda, kui kool läbi saab ;)
Kasutaja avatar
BLackRat
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 10
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Tuju: Rahulolev
Prindi postitus

Re: [August] Kas lemmikloomapidamine on sõltuvust tekitav?

PostitusPostitas flo » 23. august 2014, 21:35

Igal juhul tekitab sõltuvuse. Ega muidu poleks mul olnud kahekaupa kasse (praegu küll üks) ja koer ja kalad ja rotid ja kahest viirukast on saanud neli... ja teod tulevad ka... Vanem poeg lubas siin veel hiljaaegu miniloomaaia pileteid uksel müüma hakata...
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: [August] Kas lemmikloomapidamine on sõltuvust tekitav?

PostitusPostitas roberta » 25. august 2014, 18:16

Mõtlesin selle küsimuse üle mitu päeva ja jõudsin järeldusele, et on ikka küll. Kahest kogemata saadud rotipoisist on saanud alguse "tõbi", millest on väga raske paraneda. Mõistus ütleb üht, aga südamehääl on tugevam ja armastus pisikeste sõbrakeste vastu väga suur. Isegi piraatrotti vaatan juba teise pilguga,viimasel ajal sibab üks selline mul õues akna all. JA siis on meie kodus veel 4 kassi ja kalad. "Tõbi" on vallutanud kogu pere. :)
Kasutaja avatar
roberta
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1181
Teemad: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Kuu küsitlus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 5 külalist