Meriseal probleem tagumiku peal

Mida, kuidas ja millal teha, et notsu ikka terve ja elurõõmus püsiks?

Moderaatorid: triini22, nirgike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Meriseal probleem tagumiku peal

PostitusPostitas mammu17 (Teema autor) » 20. jaanuar 2009, 20:13

Pean vabandama, et ei osanud pealkirja kuidagi täpsustada.

Mu isasel meriseal on perse kohal, arvatavasti näärme juures moodustis. Kahlustan, et karv on lihtsalt kokku kleepunud näärme eritise pärast(kas see oleks normaalne). Poiss aga ei püsi paigal ja perse uurimine talle väga ei istu ja enne kui teda igatmoodi piinama hakkan uurimisega äkki kellegil on näärmega probleeme olnud ja oskab arvata, millest see on. Käega üle pepu käies on kõva turritav "asi" (nagu kokku kleepunud karvad , mis on kivistunud). Kui on karv siis pestes peaks see lahti arutuma? Siis millega teda pesema peaks?

Loom ise igati terve, sööb, joob, trallib seega ei kahtlusta kohe, midagi halba.
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal probleem tagumiku peal

PostitusPostitas nirgike » 20. jaanuar 2009, 22:55

Mul oli suvel emasel meriseal karvad sealt näärme juurest kokku kleepunud, siis lõikasin karvu kääridega ära sealt ja pesin. Päris lahti ma karvu tookord ei saanud, kuid praegu igatahes ei ole seda kleepunud kohta enam, ju siis järgmiste pesudega sai korda.

Ma ei oska muud soovitada kui et lase kaussi sooja vett, määri kassišampooni tagumiku peale ja lase tal liguneda tagumikkupidi vees natuke. Pärast proovi sõrmedega ka lahti harutada. Kui pärast seda selgub, et mingi muu moodustis ka ikka on, siis peab arsti juurde minema.

P.S. Nagunii lendab varsti Kissu peale ja saad sugeda sõna "perse" kasutamise eest :D
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal probleem tagumiku peal

PostitusPostitas Kissu » 20. jaanuar 2009, 23:49

Mina olen kasutanud vajaduse korral lahjendatud koerashampooni. Mina ostsin seda viimati loomaarsti käest paar süstla täit, kuna tal oli ainult väga suures pudelis seda müüa ja see oli päris koleda hinnaga. Usun, et kui Sa seletaksid mure ära saaksid ehk ka nõnda väiksemas koguses osta?
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Meriseal probleem tagumiku peal

PostitusPostitas mammu17 (Teema autor) » 21. jaanuar 2009, 12:53

Mul oli koer (hiljuti suri, 15.01.2009) nii et kutsu sampooni on mul juba kodus.
Aga kui ma eksi siis see on kõõma vastane, kas see sobiks ikkagi?
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal probleem tagumiku peal

PostitusPostitas Kissu » 21. jaanuar 2009, 23:22

Kas Sa ostsid selle kõõmavastase shampooni loomapoest või loomaarstilt? Nimelt meie loomaarst ei soovitanud neid poe shampoone kasutada, kuna need tihti peale mõjuvad nahale halvasti (kuivatavad nahka ja karva jms.). :umm:

Selle ühe pusa ehk võib lahti harutada/pesta sellega. Aga üldise pesemise mõttes ei soovitaks eriti neid kasutada.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Meriseal probleem tagumiku peal

PostitusPostitas Gerbil » 27. jaanuar 2009, 17:27

Üldse võid ju alguses poolmärja lapiga sellest kohast õrnalt üle käia, ei pea ju kohe kaelani vette torkama :)
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Meriseal probleem tagumiku peal

PostitusPostitas mammu17 (Teema autor) » 27. jaanuar 2009, 18:18

Ma ei mäleta kui aus olla siis ,kust see sai ostetud. See oli tükk aega tagasi. Kas looma šampoonil on ka säilivus aeg?

Ma ei ole veel teda pesnud ka kuna mul on natukese jahe elamine ning ei taha et ta külma saaks ja kohe kindlasti kui pesen siis mitte mingil juhul üleni...
Kasutaja avatar
mammu17
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 239
Teemad: 18
Pildid: 2
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Saba juures olev näärme eritis

PostitusPostitas volli » 17. september 2010, 22:23

Minu ruigamil tuleb sellest näärmest väga palju rasvast eritist, ei saa maha pesta šampooni ega sooja veega. Karvad on kleepunud kokku nagu koorik. Millega on võimalik seda maha pesta?
volli
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 2
Pildid: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Meriseal probleem tagumiku peal

PostitusPostitas nirgike » 19. september 2010, 21:58

Proovi nii, et määri see koht šampooniga sisse ja lase mõnda aega toimida, enne kui maha pesed. (Jälgi ainult, et merisiga end lakkuma ei hakka sealt). Ma olen oma merisigu pesnud kassišampooniga ja see tundus olevat kehvade pesemisomadustega. Siin teemas eespool soovitatud koertešampoon ehk on tõhusam, sest koerte nahk ka eritab karvastiku kaitseks rasu.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline