Mida tuhkur sööb?

Toortoidust, krõbinatest, maiustustest ja palju muud.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 09. juuni 2012, 11:48

Kuivtoit on kordades odavam kui lihakraam. Kui toortoitmist teha korralikult ja nii, et kasvaval tuhkrul ei tekiks luustikuprobleeme ja muid väärastusi, siis on see ikka väga kallis. Kolm korda on kindlasti kallim, kui mitte rohkem. Väga kvaliteetne kuivtoit tuleb palju odavam. Üks tuhkur sööb 4 kg kotti ikka kaua. Ühe looma pidajad oskavad paremini öelda. Tuhkur sööb nii vähe, et tema toidukulud on küll üsna väiksed. Kui kuivtoidu ostmine käib rahakotile üle jõu, siis kahjuks ei ole Sul veel õige aeg looma võtuks.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas AlbinoFurets » 09. juuni 2012, 16:19

Ei käi üle jõu, aga lihtsalt iga kuu ei ole võimalik 3-5 pakki osta. Aga kui tõesti on odavam, siis mõtlen ümber, ja annan tuhkrule kuivtoitu, ja lisana liha ja vutimune.
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 09. juuni 2012, 18:53

Kuule, 1 tuhkur ei söögi nii palju ühe kuu jooksul. Ma ei usu et üks tuhkur üle 2 kg toitu ühes kuus ära sööb. Parandage mind, ühe tuhkru omanikud :) Muidugi kui sa omale 3 kg isast tuhkrut ei saa kuskilt. Tema sööb nagu elevant.
Ja kui ei ole võimalik osta loomale nii palju süüa nagu ta sööb, siis järelikult käib ju üle jõu? Sellisel juhul ei ole ju loomavõtmine õigustatud...
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas postituvi » 09. juuni 2012, 19:11

Üks üksik tuhkur, kui ta saab lisaks kuivtoidule vähemasti mõned korrad nädalas ka lihakraami, ei söö ühes kuus isegi 1kg kuivtoitu( suuremad isased vast küll). Minul Alli sööb u. 900-1000g krõpse(ta hea isuga) ja Deeli aint 700g krõpse. Seega 2kg kotist jätkub neile kahe peale rohkemaks kui 1 kuuks. Ja kui sa ei ela linnas, kus on loomapood, osta korraga 2 kotti... st 2x2kg. Siis saab su tõhk üksi elades lausa 4 kuud toidetud. Ja kui lihatoodeid ka juurde saab....
4kg-seid kotte ei teagi, et oleks müügil(enamasti 2-3kg). Ei ole seda ei Royal Caninil ega ka Nutramil, samuti mitte ka Orijenil.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Marilin » 09. juuni 2012, 19:51

Mul ei söö kaks tuhkrud ka seda kahe kilost kotti kuuga ära. Ja mu loomad saavad tänu minu laiskusele suhteliselt harva ka liha.. (märkus iseendale..et peaks poodi liha ostma minema :roll: ..)
Kasutaja avatar
Marilin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1915
Teemad: 28
Pildid: 18
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Sipsuka » 09. juuni 2012, 23:48

Mina vaatasin just- 23 mai ostsime uue koti toitu (2kg), kaalusin üle ning hetkel on alles 1.7 kg toitu ämbris. Ca 50g on ka puuris kausis. Nii et meie saame kuskil 2 kgse kotiga hakkama 2-2.5 kuud. tegu on 1.1 kgse isasega. Kui osta 2x2kg toitu saab sellest üksik tuhkur hakkama pea 4-5 kuud.
Tuhkrud Jok-Jok ja Sviby;
Hiir Muska;
Mälestustes Terror, Duracell, Mömmi ja Hassu
Kasutaja avatar
Sipsuka
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1020
Teemad: 10
Pildid: 3
Asukoht: Hiiumaa/Jõgeva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas AlbinoFurets » 10. juuni 2012, 08:46

Üks väike OT veel- ausõna, ei taha hakata parajat toidukogust kaaluma, seega, kui palju peaks üks tuhkur päevas sööma? Mitu korda? Kas kaussi üks peopesatäis krõbinaid või 2?
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas maris2 » 10. juuni 2012, 08:57

Tuhkrul peab toit koguaeg ees olema. Mina valan kuskil pool kaussi, ja kui vähenema hakkab panen juurde. Mul on neile kahes kohas süüa, et Edison Bindit eemale ei ajaks siis on üks kauss puuris ja teine puuri kõrval põrandal. Kasutavad mõlemat kaussi. Ja mõlemis kausis on toit koguaeg sees. Põranda kaussi korraga palju ei pane aga see pole ka kunagi tühi.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Gunnar » 11. juuni 2012, 11:04

maris2 kirjutas:Tuhkrul peab toit koguaeg ees olema. Mina valan kuskil pool kaussi, ja kui vähenema hakkab panen juurde. Mul on neile kahes kohas süüa, et Edison Bindit eemale ei ajaks siis on üks kauss puuris ja teine puuri kõrval põrandal. Kasutavad mõlemat kaussi. Ja mõlemis kausis on toit koguaeg sees. Põranda kaussi korraga palju ei pane aga see pole ka kunagi tühi.


Ei tee väike näljapaus tõhule midagi, seda paremini pärast sööb, ei pirtsuta iga asja peale. Peaselt et ta siis kui saab, saab niipalju, kui sisse mahub. Ja saada võiks siis, kui küsib. Pole keelatud kogu aeg toit ees hoida, aga mõtleme loogiliselt, vabas looduses ei ole see kunagi nii, seega suudab ka kodutõhk paar tundi nälga vastu pidada, vesi peab aga alati käepärast olema.
Meil sööb hommikul, kui ta just varahommik krõbinaid pole puginud, sel juhul tal isu pole), siis millaski õhtul, vahepealsel ajal eks ta enamasti magab, aga krõbinakaussi tal käpaulatuses pole, söögipall kuskil vedeleb, aga see ka poole ajast kapi peale ununenud. Öösel on krõbinakauss ees, muidu hakkab mööbeldama liiga vara. Ei tundu nälginud roti moodi olema.
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Ailen » 11. juuni 2012, 11:56

Minu loom saab üle päeva süüa üldsegist... Ja seda ainult õhtuti paari lihatükiga. Aga muidugi minu looma võib vist erandiks nimetada, sest tema on halva söögiisuga ja kui igapäev anda süüa, siis ta hakkab pirtsutama...
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas maris2 » 11. juuni 2012, 18:46

Lihtsalt algaja tuhkrupidajale ja inimesele kes oma looma veel väga hästi ei tunne (küsijal polegi veel tuhkrut), ei oska ju soovitada et anna süüa üle päeva ja peotäis korraga. Eks need söömis harjumused kujunevad ju ka ajaga, ja päris kutsikal ei saa ka ju toitu lihtsalt eest ära võtta. Mina räägin sellest kuidas minul on. Lisaks saavad mul mõlemad ka liha ja vutimune. Aga krõbinad on alati saadaval ja puhas vesi samuti.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Ailen » 11. juuni 2012, 20:30

Noh jah, aga see ei ole kindel reegel, et peab hoidma 24/7 toitu ees. Mõni pärast saabki aru, et kui võtab toidu eest ära, siis loom viskab sussid püsti. Kusjuures, mina esialgu arvasingi nii, kuid õnneks tõttas appi Heleri, kes seletas normaalselt kogu asja lahti.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas tammuke » 21. juuli 2012, 19:57

Tere! Meie pisike Minni sööb kurki,tomatit,rosinaid,maasikaid,virsikut ühe sõnaga anname kõike värsket prooviks. Põhi toit on kanakoivad,hakkliha,kanamaks,vutimune. Ostsin ka Hills kassipoja krõbinaid mis on kogu aja tal ees, aga need ei maitse talle. Kuu jooksul on söönud neid mingi 20-50 grammi. Prooviks võtsin veel Purina ONE neid pole veel andnud. Multi-Vitamini mis mõeldud tuhkrutele. Huvi on aga kõige vastu ronib taldrikusse, et maitsta seda mida söövad teised pere liikmed :) Limpsib peale vett ja on eluga rahul :))) Soomes on muidugi väga raske seda talle kõike pakkuda kuna maitsestamata kana tiibu ei müüda siseelunditega, vutimunad on delkadess. Nii siis ostan talle süüja Stockmannist :))))
Kasutaja avatar
tammuke
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 2
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 11
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Ailen » 21. juuli 2012, 20:13

Soomes on saadaval totally ferret'i kuivtoit.
Kasutaja avatar
Ailen
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1222
Teemad: 27
Pildid: 0
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas postituvi » 21. juuli 2012, 23:58

tammuke kirjutas:Tere! Meie pisike Minni sööb kurki,tomatit,rosinaid,maasikaid,virsikut ühe sõnaga anname kõike värsket prooviks.


Palun ärge andke tuhkrule "prooviks" nii palju värsket- tuhkrud on kiskjad ja ei omasta taimsest toidust midagi( olenemata kas maitseb või mitte). Parim on üldse mitte taimset toitu pakkuda- väike tükike ehk kurki maiuseks, aga sedagi mitte tervet viilu. Magusad puuviljad on veel omakorda ohuks- magus soodustab tuhkrutel insulinoomi teket( kasvaja).
Soomes peaks müügil olema kvaliteetkassitoit Carnia Lynx (www.carnia.fi)
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Gunnar » 24. juuli 2012, 18:39

pidevalt käib läbi mingi kurgi teema. Alvin meil küll virutab kõike sellist prügiämbrist ja külmkapist, st kartulit, tomatit, porgandit, kurki jms, aga süüa tema meelest need kül ei sünni :)
Gunnar
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 20
Pildid: 1
Asukoht: Mustamäe
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas cuiza » 24. juuli 2012, 20:12

Ma ei oska muu teema alla kirjutada, seepärast küsingi siin.
Mul lugu nimelt selline ,et Hannal on minuarust nn. saagi efekt nii kui ma midagi neile maiust või lihapoolsemat annan ta lausa ründab Sonyat et toit endale saada ja tuleb ka mulle kallale :grr:
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas maris2 » 24. juuli 2012, 20:35

Edison alguses hüppas ka mulle kätte kui kanakaela lõhna tundis. Siis hakkasin Edisoni puuri panema, uks eest kinni ,ja lasin kaela läbi võrede sisse. Siis kui söönud oli lasin välja.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Sandra » 24. juuli 2012, 22:26

Need kutsikad kipuvad jah eriti pöördesse minema, kui liha lõhna tunnevad. Skippy oli mul ka alguses selline, hiljem läks üle. Võimalik, et asi on ikkagi selles, et ta kardab, et tal võetakse toit käest ära. Ma annan küll kõigile oma tüki, aga mõni leiab ikka, et teise oma on parem ja läheb seda ära võtma ja nii neil ilmselt selline harjumus tulebki...
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Heleri (Teema autor) » 25. juuli 2012, 08:42

See on kutsikatel täiesti tavaline käitumine. Möödub mõne kuuga. Et mitte kannatada saada, ära anna peost midagi, söök käib kaussi. Parem ennetada selliseid situatsioone.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Adelle » 25. juuli 2012, 09:01

Kuna meil ka titt kodus siis liha anname kausist ja puuris. Liha lõhna peale läheb segaseks ning on valmis näpud ja käe koos lihaga pihta panema, samuti ta ei vaata ka jalge alla ning on paar korda lennanud toolilt ja diivanilt liha lõhna peale alla. Nüüd paneme liha enne puuri ja siis laseme poisi sisse. Samuti on hea lihalõhnase näpuga teda otsida ja nt diivani alt näpu küljes välja tõsta aga mina seda trikki ise küll ei julge teha :-D
Kasutaja avatar
Adelle
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 221
Teemad: 3
Pildid: 6
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 54
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Lepacäps » 25. märts 2013, 12:27

Loomapoodides müüakse ka ju igasuguseid külmutatud tibusid ja hiirekesi. Vaatasin youtubeis et neid antakse tuhkrutele ka. Proovisin korra Luunaga. Ta arvas et tibu on tema sõber ja otsustas temaga pesa jagada paar päeva. Raske oli tema uut sõbrakest - raibet kätte saada. Vot mis naljakas loom :D
Lepacäps
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 18
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas Liia814 » 29. mai 2013, 17:17

Kas keegi on kuulnud midagi sellest, et Rojal Canin Babycat 34 ei toodeta enam??????????????????? :o
Nii viljandi männimäe loomakliinikus mulle väideti- kui juba mitmendat korda mulle Babycat 34 asemel Mother And Babycat sööki pakuti.
Ei tahax nagu eriti uskuda nende juttu- Kuid ometi on seda baycat sööki jube raske viljandist kusagilt leida viimasel ajal.... ? On kellegil mingisugust infot?
Kasutaja avatar
Liia814
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mida tuhkur sööb?

PostitusPostitas AlbinoFurets » 29. mai 2013, 20:10

Jah, nii see kahjuks on. Babycat 34/36 enam ei toodeta, on teise nimega Mother & babycat (emakassidele ja poegadele). Erilist vahet pole, võib ka Kittenit osta. :-)
AlbinoFurets
Vastutustundetu loomapidaja
 
Postitused: 827
Teemad: 22
Pildid: 8
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Tuju: Lohutamatu
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist