Liigne toitumine?

Mida ja kui palju deegud söövad?

Moderaator: postituvi

Liigne toitumine?

PostitusPostitas raheldeegu (Teema autor) » 31. jaanuar 2008, 22:57

Minu deegu sööb kohe kõik ära kui ma talle süüa panen.Ja süüa annan ma talle kaks korda päevas!!!
Kasutaja avatar
raheldeegu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 565
Teemad: 32
Pildid: 7
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liigne toitumine?

PostitusPostitas StiDi » 29. veebruar 2008, 22:02

Ma alguses arvasin samamoodi, aga pärast märkasin, et osa toidust läheb siiski saepuru alla. See pidavat tähendama, et ma andsin neile liiga vähe. Siis ma vähendasin portsjonit ja ei olnud enam seda probleemi. Kui sa oled aga kindel, et nad ei peida seda saepuru alla, siis ma ei oska sind kahjuks aidata. See võib nüüd valeinfo olla, aga äkki sa peaksid neile lihtsalt vähem anda, sest et nad söövad kõike mida nad näevad vms. Aga ära igaks juhuks katseta. Oota kellegi targa vastus ära :roll: .
Kasutaja avatar
StiDi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 168
Teemad: 9
Asukoht: Tallinn, Haabersti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liigne toitumine?

PostitusPostitas deeguke » 27. november 2008, 20:56

Olen siiski märganud, et minu tipsud peidavad ka toidupalad graanulite alla, Enam nad polegi paksud, kuna olen hakkanud panema neile rohkem heina, ja see läheb suurepäraselt, olen pakkunud ka natuke tomatit ja kurki, aga miski pärast neile ei paku see huvi
Viimati muutis deeguke 09. juuli 2010, 11:55, kokku muudetud 1 kord.
Deegud : Leenu, Nöps ja Tupsu
Kasutaja avatar
deeguke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 2
Pildid: 6
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liigne toitumine?

PostitusPostitas PrinCess » 27. november 2008, 21:00

Deeguke- ma arvan, et foorumis on sellest kirjutatud, kuid pole kindel, soovitan siiski vaadata ringi natuke. Kuid ütleksin mina seda, et ehk vähendaksid tema päevamenüüd? Kuid soovitan oodata ära kellegi targema vastuse. :roll:
When I say: "Time to go back to the cage." My rats hear: "Please hide under the furniture and refuse to come out for the next hour."
Kasutaja avatar
PrinCess
never tell secrets
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 846
Teemad: 9
Pildid: 10
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liigne toitumine?

PostitusPostitas Gerbil » 02. detsember 2008, 22:32

Liiga palju ei saa süüa, kui deegu on normaalkaalus. :)

Kui deegu on rasvunud, siis toidad oma lemmikuid valesti. Deegude põhitoit on hein, see peab kogu aeg ees olema. Sinna juurde võib pakkuda näiteks kord päevas peotäie tunnustatud deegutoitu. Lisaks võib pakkuda suhkruvabu loodussaadusi (õunad, banaanid, mandariinid näiteks EI sobi) Kui deegu peab dieedil olema, siis rohkem polegi talle vaja.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liigne toitumine?

PostitusPostitas postituvi » 20. juuli 2009, 22:58

Peotäie deegutoitu päevas? Kas seda palju nagu pole? Olen lugenud igalt poolt(nt. toidu pakkidelt), et ühele deegule 1 supilusika täis deegude täistoitu(lisaks hein). Minu suslikutel on toidukauss kogu aeg ees- mõtlen just, et ei tea kas see on ikka õige.Täidan seda üle 2-3 päeva.
Tiigu on suht õgard-kaalub 230-240g(kaalun teda regulaarselt, seega tiinust ei usu), Taagu kaalub 190g(aga ta noor ka hetkel veel- 4 kuune).
240g jääb ju küll veel norm kaalu vahemikku, kuigi Tiigut vaadates, näeb ta ikka täiesti paksuke välja... Loid ta igatahes pole-energiat jagub mitme eest.
Kas ma peaks toidukausi ära võtma ja aint jaopärast ette andma? Aga siis tekib hirm, et noorem ja alles kasvav organism jääb toidupuudusesse- Taagu siis.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Liigne toitumine?

PostitusPostitas deeguke » 11. märts 2011, 14:02

Samas ma siin mõtlesin, vahet pole palju sa talle ju süüa ette paned, ega kui sulle panna suur taldriku täis munaputru, ega sa ei aja ju vägisi sisse, sama on deegudega, nad ju söövad ikkagi nii palju kui neil sisse läheb ja kunas kõht täis saab, mai usu, et nad nüüd vägisi sisse ajavad, et toidukauss tühjaks saaks :wink:
Deegud : Leenu, Nöps ja Tupsu
Kasutaja avatar
deeguke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 2
Pildid: 6
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liigne toitumine?

PostitusPostitas Pinto » 11. märts 2011, 15:09

Kui deegu sööb liiga palju kuivtoitu, siis ei mahu talle enam heina. Hein aga peab olema deegude põhitoit. Seepärast ei ole soovituslik kuivtoitu nii palju anda.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liigne toitumine?

PostitusPostitas deeguke » 11. märts 2011, 21:41

Selge, aitäh, sain ka nüüd targemaks ;)
Deegud : Leenu, Nöps ja Tupsu
Kasutaja avatar
deeguke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 35
Teemad: 2
Pildid: 6
Asukoht: Viljandi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 25
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liigne toitumine?

PostitusPostitas Luna » 08. detsember 2011, 20:20

Mina panen oma deegule mingi kindla aja toidu ette (nt: 2, 3, 4 või 5 päeva toidu ja sellest jätkub ka niikauaks kui vaja ja tihti on veel ülegi), niiet mina olen aru saanud, et minu deegu teab oma norme ja ei söö üleliia :biglove: . Vahest isegi leian puuri puhastades mingeid peidetud varusid :razz: aga viimasel ajal pole leidnud :wink: .

Pinto kirjutas:Hein aga peab olema deegude põhitoit.

Minu deegul on alati hein ees :-D ! Talle meeldib oma kuivatatud hein :lol: mitte poest ostetud hein :nono: (selle ta põlgab täiesti ära ja ei puutugi seda :biglove: ).
Minu rottidest musirullid Mia ja Ximena.
Luna
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline