Kuivtoidust

Mida ja kui palju deegud söövad?

Moderaator: postituvi

Re: Deegude söök.

PostitusPostitas Mariliis (Teema autor) » 24. august 2004, 17:37

Tody kirjutas:Mul selline küsimus et am saan endale varsti deegud ja ma olen nende kohta päris palju uurinud (netilehtede pealt just) ja mul tekkis küsimus deegude söögi kohta. Ühest kohast lugesin, et neile võib anda niipalju süüa kui tahad, et nad söövad oma kõhu täis ja jätavad ülejäänu järele.
Teisest kohast lugesin et neile tuleb anda kaks korda päevas üks teelusikatäis iga deegu kohta ja kui nad midagi järele jätavad siis tuleb järgmine kord vähem anda. Kumb jutt siis õige on?
Siis olen veel seda lugenud, et neile võib anda tsintsude ja merisigade toitude segu. Kas see asi ka paika peab?
Ja veel tahaks seda teada et kui palju neile võib anda värskeid puu- ja juurvilju? (päevas näiteks)
Loodan et saan oma küsimustele vastused :D
Päikest teile :)


Anname oma deegudele peamiselt tsintsude toitu. Üks kohalik toit on, mida toodab Farmplant, see on päris odav. Seda paneme tavaliselt segi Vitakrafti merisigade toiduga mis sisaldab peale heinagraanulite ka muid asju. Põhitoit on ikka igsaugustest erinevatest kõrrelistest rohugraanulid ja kuiv hein. Kuiva heina hoiame heinasalves ja sellele saavad nad niipalju ligi, kui tahavad.
Puuvilja ja juurvilja päris igapäev ei anna.. aga mõned korrad nädalas ikka..
Paremaid asju anname neile käest ja toidukaussi ei pane.. muidu läheb söögi pärast kakluseks ja üks deegudest võib kõik paremad palad endale saada..
Paraja toidukoguse saad sa üsna lihtsalt teada.. Kui sa liiga palju süüa annad, siis nad söövad niipalju kui tahavad ja ülejäänu peidavad ära - saepuru sisse ja igast asjade alla.. Puuri koristades on see näha.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Zippy deegudele toiduks?

PostitusPostitas Gerbil » 15. oktoober 2004, 16:18

Kas neile toiduks andmiseks Zippy närilistetoit sobib? (Saan endale homme 2 deegut, ja arvan, et uputan selle foorumi varsti küsimustega üle)
Viimati muutis Gerbil 08. juuni 2005, 20:01, kokku muudetud 1 kord.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude söök.

PostitusPostitas Mariliis (Teema autor) » 15. oktoober 2004, 16:43

Millest see Zippy toit koosneb?
Deegude põhitoiduks on hein ja heinagraanulid. Enamasti soovitatakse deegudele anda tsintsude ja merisigade toidu segu.
Ei ole soovitav anda suhkru- ja rasvarikast toitu.
Sellest mida anda, vaata paar postitust ülespoole;)
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 15. oktoober 2004, 17:27

Njah... Mõniaeg tagasi sain teada, et deegule ei tohi päevalilleseemneid (sihvkasid) anda, ja üks selle toidu koostis osa ongi paraku sihvka. Aga liivahiirele läheb Zippy küll hästi peale.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude söök.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. oktoober 2004, 18:42

kui mina läksin toitu ostma, siis see naine, kes deegud eestisse tõi [keegi võiks ta nime öelda :wink: ]
soovitas mulle mingit minu meelest täiesti tundmatu firma toitu. mingi Gerty Guinea Pig on paki peal.
Aga deegudele läheb küll peale. :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegude söök.

PostitusPostitas Endised kasutajad » 15. oktoober 2004, 18:57

minu omad söövad küll tšintsu toitu aga vahetevahel annan neile ka pähkleid ja sihvkasid. rohkem premeerimiseks, neile meeldivad need väga.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegude söök.

PostitusPostitas Gerbil » 15. oktoober 2004, 19:09

Appi :!: Ma ei tea kas minu "informeerija" (ema) on siis eksinud või, aga tema ütles et deegudele ei tohi pähkleid ega sihvkasid anda :eek: !
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude söök.

PostitusPostitas paraboa » 15. oktoober 2004, 20:08

Minu teada võidki, aga siis hästi harva, sest et neil on suur rasvasisaldus, ja kui deegud neid palju söövad, siis jäävad nad haigeks.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegude söök.

PostitusPostitas Kairi » 15. oktoober 2004, 20:19

Mariliis kirjutas:Anname oma deegudele peamiselt tsintsude toitu. Üks kohalik toit on, mida toodab Farmplant, see on päris odav.

Seda Farmplanti toitu on Tartu loomapoodides saada, Tallinas seda ei müüda. Aga võimalik on Tallinnlastel seda PetMarketist tellida.
Mina annan ka oma deegudele neid graanuleid ja meriseatoidu segu ja vahel segan neid Trippsiga.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegude söök.

PostitusPostitas Mariliis (Teema autor) » 15. oktoober 2004, 21:49

Ei soovitaks jääda ainult ühe segu peale vaid menüüd aegajalt muuta. Et kui juhuslikult on menüüs midagi valesti siis pole see koguaeg valesti.
Tuleks lihtsalt jälgida et graanulites põhiasi oleks mingi heina- või rohusegu (lutsern jne). Kindlasti ei tohiks hoida ainult mingi teraviljasegu peal, tavaliselt nendes rohugraanulites on ka teravilja sees. Selles Farmplanti segus on kalajahu sees mis tekitas natuke kahtlust aga kuna seda on ainult 2% siis loodetavasti see kahju ei tee.
Pähkleid, päevalilleseemneid ja isegi rosinaid võib näpu vahelt veidi maiustusena anda ikka. Lihtsalt sellega tuleb piiri pidada. Kindlasti mitte rohkem kui üks korraga igale loomale ja kindlasti mitte iga päev. Samamoodi tuleb piiri pidada ka magusamate puuviljadega nagu viinamarjad jms. Muidugi komme, küpsiseid, liha- ja piimatooteid ei tohiks kindlasti anda.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 20. oktoober 2004, 16:44

Nüüd on mul puur heina täis, kuid pakun neile lisaks ka Zippy't ja Sluisi. Aga mis selle Sluisi toiduga õieti on? Kas sellega tuleb premeerida või vahest niisama maiuseks anda? Või on see hoopis nendele põhiliseks toiduks andmiseks? Kes teab see aidaku ;) .
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude söök.

PostitusPostitas Mariliis (Teema autor) » 20. oktoober 2004, 17:20

Milline Sluisi toit see on, kas tšintšiljade oma? Sluis on firmanimi ja nad toodavad palju erinevaid toite.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 20. oktoober 2004, 17:56

Sinna on suurelt mustade tähtedega kollasele ribale kirjutatud: Superior menu. Siis on sellest veidi kõrgemal punasele põhitaustale kollasega kirjutatud mingi märk: +Omega 3. Ja veel allapoole on kirjutatud, et: Hamster Food (ehk hamstri toit).
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude söök.

PostitusPostitas Mariliis (Teema autor) » 20. oktoober 2004, 18:37

Siis pole sul peale heina midagi mis põhitoiduks sobiks. Varem sai juba kirjutatud et põhitoiduks tšintšiljadele mõeldud graanulid mida võib segada merisigadele mõeldud graanulitega. Hamstritoit pole hea kuna koosneb põhiliselt teraviljast ja sisaldab liiga palju süsivesikuid.
Meil on põhitoiduks Vitakrafti graanulid (pellets) ja lisatud saab ka Eestis Farmplanti poolt toodetud graanuleid mida on müügil Tartu loomapoodides ja saab tellida Petmarketist ja siis veel mõnda merisigade segu veidi juurde.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude söök.

PostitusPostitas paraboa » 20. oktoober 2004, 18:46

Kustkandist seda Vitakrafti graanuleid saab? Kas neid Tallinnas ka müügil on või saab seda äkki PetMarketist? :wink:
Ja et siis deegude toit siis põhimõtteliselt ongi ainult hein ja heinagraanulid?
Minu selle toidu sees on graanuleid ja mingit värki veel. Midagi, mis näeb heina moodi välja ja siis mingeid asju veel.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegude söök.

PostitusPostitas Mariliis (Teema autor) » 20. oktoober 2004, 19:03

Ma arvan küll et on Tallinnas ka müügil, küsi loomapoodidest. Meie ise ostame Tartust Lõunakeskuse loomapoest. Petmarketis seda pole. Seal polegi muud peale Farmplanti oma.
Nendes graanulites on peale heina veel igasuguseid komponente, ka teravilja. Sellepärast ei olegi mõtet teravilja eraldi veel juurde anda kuna piisav kogus on graanulites sees juba.
Eks teised tšintšiljade ja merisigade söögid sobivad ka. Mõni toit võib tõesti kirjum ja värvilisem olla aga põhiasjad peaks neis ikka olemas olema. Sluisi tšintšiljatoit näeb suht värviline välja aga minuarust ei tundu deegude jaoks just kõige sobilikum segu olevat. Olen kuulnud et mõned tootjad panevad loomatoidusegudesse isegi värvitud saiatükke et toit ostja jaoks atraktiivsem ja rikkalikum välja näeks. See ei tähenda et see looma jaoks parem või tervislikum oleks, pigem vastupidi.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude söök.

PostitusPostitas Mariliis (Teema autor) » 20. oktoober 2004, 21:10

Gerbil:
Aga mis selle Sluisi toiduga õieti on? Kas sellega tuleb premeerida või vahest niisama maiuseks anda? Või on see hoopis nendele põhiliseks toiduks andmiseks?

Ära jah seda Sluisi sööki päris põhilise toiduna anna. Aga kui sa neile süüa annad, siis võid seda natuke juurde panna.
Aga Gerbil, äkki sa tead, mis toitu sinu deegud varem on saanud?[/b]
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 21. oktoober 2004, 10:27

Aluspanuks oli neil hein... Seda nad vist sõidki... Meil on ka aluspanuks heina, ja kui see veel värske oli, siis nad sõid seda, praegu annan neile Zippy toitu. Nad pidid selle pärast tülli minema, aga ma tõstsin isase nii kauaks välja, kuni emane sööb. Ja need Farmplanti graanulid, mille pildi mesikaru siia üles pani - neid on Zippy toidus ka.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude söök

PostitusPostitas Mariliis (Teema autor) » 21. oktoober 2004, 12:50

Nad kaklevadki kogu aeg toidu pärast. Meil käib see enamasti nii et see kes esimesena keset toidukaussi jõuab maha istuda peksab teised eemale. :lol:
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kairi » 21. oktoober 2004, 13:28

Gerbil kirjutas: Ja need Farmplanti graanulid, mille pildi mesikaru siia üles pani - neid on Zippy toidus ka.

Need Zippsi olevad graanulid on sarnesed, aga kindlasti mitte Farmplanti omad.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Farmplanti graanulid

PostitusPostitas Gerbil » 21. oktoober 2004, 15:03

Seda küll, ma arvan ka ;) . Aga jah, välimus on sarnane, maitset pole proovinud :P .
Viimati muutis Gerbil 08. juuni 2005, 19:59, kokku muudetud 1 kord.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude söök

PostitusPostitas paraboa » 21. oktoober 2004, 22:26

Huvitav ,kas see toidu pärast kaklemine on neil selline seltskondlik ajaviide või tasuks äkki kummalegi poisile oma kauss panna -mul on ka see vend ,kes esimesena kaussi sööstab kõhuli toidu peal ja lärmab ja näksab ,kui teine ka tahab.Olen siis vahel teisele hoopis riiuli peale pannud.Ja pähklit jagame riiu vältimiseks otse näpu vahelt.
Heinagraanulitest söövad meie poisid neid Farmplanti omi 3:1 segatuna Trippsiga.Lisaks saavad nad endale need graanulid mis sigudikd Prestige Cavia Crispist järele jätavad-kogu muu söök süüakse väga kiiresti ära -ainult heinagraanulid jäävad kausipõhja ja võiksid sigade poolest seal igavesti seista.Nüüd rändavad need siis deegude ette :)
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 29. oktoober 2004, 15:13

mina annan oma deeudele mingid kolibri toitu.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 09. november 2004, 22:24

Deegud ei söö loomset toitu, niiet oma laualt lisatoiduga ära liialda. Lisaks tahavad nad saada heina.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Mariliis (Teema autor) » 10. november 2004, 00:02

Deegud söövad ainult taimset toitu ja oma toidulaualt ei tohi neile peaaegu midagi peale juurviljade anda. Palju suhkrut, süsivesikuid ja rasvu sisaldavate asjadega (pähklid, rosinad, viinamarjad, teravili jms) ei tohi kindlasti liialdada.
Kui põhiliselt heina annad ja natuke mingit teradesegu juurde, siis peaks ok olema.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Miki&MinniClub » 06. märts 2005, 10:17

Mul on küsimus,kas deegudele ainult merisea või tsincu toitu anda ei või ,kuna kui osta merisea ja tsincu toit ,siis läheks väga kalliks ,kuna 1 pakk tsincu või merisea toitu maksab 57kr.....
Miki&MinniClub
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegude söök

PostitusPostitas Mariliis (Teema autor) » 06. märts 2005, 10:35

Kui sa ostad 2 pakki erinevat toitu, siis jätkub seda ju 2 korda kauemaks. Lihtsalt harvemini pead ostma ja korraga on kallim - juhul kui 2 pakki tõesti korraga tühjaks saavad.
Farmplanti tšintšu graanulid maksavad u 12 krooni kilo + sinna juurde merisea - toit - olenevalt poe valikust ja paki suurusest 25-60 krooni.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Deegude söök

PostitusPostitas evelinrootsi » 18. august 2005, 19:38

minu deegud saavad alati heina, neil on see heinaküün või mis iganes see ka ei oleks. Siis kausis on neil alati Chinchilja toit ja kord päevas saavad nad merisea toitu. Mina annan neile 1/4 merisea toitu.Minu merisea toidu nimi on WITTE MOLEN. Kas keegi teab sellist firmat?
evelinrootsi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Deegude söök

PostitusPostitas Mariliis (Teema autor) » 22. august 2005, 18:13

rõõmustav uudis kõigile deeguomanikele,
vähemasti Tartus Betta loomapoes on nüüd müügil deegude päris oma toit. Saada on kahte erinevat varianti.. firmasid ma loomulikult ei mäleta, aga suurema paki hind oli umbes 70 krooni ja pisem pakk oli poole odavam.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Piiksu&Jossu » 27. august 2005, 08:01

ma nüüd leidsin spetsiaalse söögi deegudele ja on tõesti erinev teistest söökidest ja tundub ka deegudele maitsevat:)ja Tallinnas sain ma seda ainult ühest poest .ja 600g oli 30 eeki,sessuhtes suht odav....ja firma on minu deegu söögil Vitakraft Menu
Piiksu&Jossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist

cron