Milline puur haigele rotile?

Puurid, sisustus, mänguasjad ja palju muud.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Milline puur haigele rotile?

PostitusPostitas Dolce (Teema autor) » 02. detsember 2013, 17:51

Niisiis käes on külm aeg ja majas elades on paratamatult hommikuks ka toad külmemad. Natukene muret teeb haige, üksiku roti elamine, hetkel on kasutusel tavaline võrepuur. Aga olen mõelnud viimasel ajal duna taolisele puurile, mis on akvaariumitüüpi ja ehk on rotil oluliselt soojem seal olla? Samas jällegi käib õhk sealt vähem läbi ja selle poole pealt on jällegi halvem variant(isegi kui igapäevaselt puhastada)?
Praegu on tal küll pesa, seal sees froteerätikujupp/paberid aga üksi olles pole tal kahjuks kellegi kaissu sooja pugeda ja ehk on tal ikkagi külm sedasi? :mellow: ja kuna ta on haige, peab väga jälgima, et ta kuidagi külma ei saaks.

Huvitab, mida targemad siin arvavad sellest? :roll:

Duna näide Pilt
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline puur haigele rotile?

PostitusPostitas Kissu » 02. detsember 2013, 18:18

Mina ütleks, et oleneb hästi palju konkreetsest haigusest. Kui tegu on hingamisteede hädaga, siis on akvaariumitüüpi puur vilets mõte, kuna pissi- ja aluspanulõhn kipub neid hädasid pigem tugevndama ja nagu sa mainisid sellises puuris on õhuvahetus viletsam. Siis sobiksid võrepuur ja kiiged paremini, sest kuigi nad pissivad sinna, siis kuivavad need kiiremini ja sealt käib õhk paremini läbi. Muude hädade puhul muidugi sobib selline puur, eriti kui rotil ronimisega raskusi on, siis ei ole võrel turnimine ka probleemiks.

On ta sul väga näriline? Muidu soovitaks teha talle tatrapadja soojenduseks, selle saab (mikrolaine)ahjus soojaks lasta (tuleb küll vaadata, et liiga kuumaks ei lähe) ning hoiab sooja päris kaua.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Milline puur haigele rotile?

PostitusPostitas Dolce (Teema autor) » 02. detsember 2013, 18:38

Seda ma arvasingi, et hingamisprobleemide puhul võib selline asja isegi hullemaks teha. Aga suur tänu selle tatrapadja mõtte eest! ;)
Kasutaja avatar
Dolce
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 283
Teemad: 7
Pildid: 14
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Milline puur haigele rotile?

PostitusPostitas samton » 02. detsember 2013, 19:40

Mina olen soojendamiseks kasutanud ka kuumaveekotti, keeran selle mitmekordse froteerätiku sisse. Päris tükk aega püsib soe.
Handle every stressful situation like a dog.
If you can't eat it or play with it,
just pee on it and walk away.
Kasutaja avatar
samton
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 4493
Teemad: 72
Pildid: 126
Asukoht: Kohtla-Nõmme, Ida-Virumaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 63
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist

cron