Rotipuuri võrevahe laius

Puurid, sisustus, mänguasjad ja palju muud.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Rotipuuri võrevahe laius

PostitusPostitas Sõstar (Teema autor) » 20. oktoober 2011, 14:14

Kõigepealt tere kõigile!
Olen siin nimelt ametlikult uus, kuigi salamisi olen siin foorumis varem ikka väga palju aega veetnud ja end rotimajandusega kurssi viinud enne, kui nüüd juulis ka rotiemmeks hakkasin lõpuks ometi :)

Registreeruma ajendas mind aga vajadus uue (teise) rotipuuri järele. Nimelt oleks ilmselt võimalus saada üsna taskukohase hinnaga puur, mille võrevahe on 2,5 cm. Kas see sobiks või on tegemist siiski liiga suure vahega? Kas umbes 4,5-5 kuu vanune rott võib sealt vahelt välja pressida end? (No selline täitsa täiskasvanumõõtu isane rott)
Kasutaja avatar
Sõstar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 4
Pildid: 28
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotipuuri võrevahe laius

PostitusPostitas E4- » 20. oktoober 2011, 17:03

Täiskasvanud rott ei tohiks ennast sellise suurusega võrevahest välja pressida, kuid väiksemad rotid küll.
Nagu ma aru sain on Sul hetkel kodus ainult üks rotipoiss? Seega usun, et mingi hetk soetad talle ka sõbra juurde ning tõenäoliselt on ta siis veel lapseohtu. Rotilaps peaks siis elama pikalt üksi teises väiksema võrevahega puuris, kuni ta piisavalt suureks kasvab. Ehk siis mõtle järele, kas Sul on veel plaanis mõnda rotti võtta ning kuidas see elu-olu siis kujuneks, kahe puuriga majandamine on päris keeruline. :-)

Oeh, mul on raskusi normaalse teksti koostamisega..
Liisi ja Zap. ♥
Jänkud südames
Kasutaja avatar
E4-
Rotiusku
Rotipesa & Hamstriurg
Rotipesa & Hamstriurg
 
Postitused: 755
Teemad: 18
Pildid: 14
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotipuuri võrevahe laius

PostitusPostitas Sõstar (Teema autor) » 23. oktoober 2011, 08:12

Aitäh! Ikkagi hangin jah kohe väiksemate vahedega puuri.
Muidu olukord ongi selline, et kindlasti on vaja hakata kahe puuriga majandama, kuna vähemalt esialgu jääb kaks isast (umbes nädala pärast hakkan neid tutvustama) ühte puuri ning üks emane teise (kuigi ka talle on ilmselt siiski sõbrannat vaja, kuigi mõtlesin küll, et kui panen puurid kõrvuti ja ise tegelen temaga väga palju, aga ikkagi sellest ei piisa ilmselt).
Kergeks selgituseks lisaksin, et ma olen üsna kuri mõne loomapoe ning sealsete ebapädevate teenindajate peale, sest ilmselgelt ma soetasin omale sihilikult kaks ISAST rotti, kellest siis üks osutus hoopiski emaseks. Üsna masendav lugu lõppkokkuvõttes. Aga vähemalt ma sain oma õppetunni ja edaspidi rotte võttes olen juba ise ka palju targem. Kuskilt vast leian selle koha ka, kus sellest loost pikemalt rääkida..

Khm, ja ega minugi tekst just kõige normaalsemate killast ei tulnud. :D
Kasutaja avatar
Sõstar
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 4
Pildid: 28
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotipuuri võrevahe laius

PostitusPostitas Haldjake » 23. oktoober 2011, 12:25

Hmm :umm: Minu küülikupuur on võre vahega 2,5 cm ja ma olen mitu korda näinud kuidas üks metsik rott küüliku kuivtoitu sööb ja ennast pärast võrevahelt välja pressib...
Arukas kuts Potsu, väike Willi, suur memmekas Houdini ning kassid.
Kasutaja avatar
Haldjake
I know that life won't breake me...
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 384
Teemad: 8
Pildid: 7
Asukoht: Lõuna-Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline