Kas 2 või hoopis 3 hiirt?

Miks mu hiir nõnda käitub? Kuidas hiired tavaliselt..? Ja palju muud. Kuidas ta teiste loomadega läbi saab?

Moderaator: triini22

Kas 2 või hoopis 3 hiirt?

PostitusPostitas Lyn (Teema autor) » 29. märts 2011, 09:26

Otsustasime võtta ka endale liivahiired, aga ei taha neid osta loomapoest. Kust leida kasvatajate kontakte? Hetkel ei leidnud ühtegi müügikuulutust.
Ei suuda ka otsustada, kas võtta emaste või isaste paar. Kas on nii, et isased natuke rahulikumad ja uue hiire isasega tutvustamine lihtsam? Kas on ka vahet hiirte omavahelises läbisaamises, kui neid on 2 või hoopis 3?
Lyn
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas 2 või hoopis 3 hiirt?

PostitusPostitas Pinto » 29. märts 2011, 14:00

Kasvatajatega Eestis on natuke kehvasti ja peale enda ei tea ühtegi, kes aktiivselt tegeleks. Järgmine võimalus on kiigata üle lahe Soome kasvatajate poole (võin aidata sealt hiire saamiseg, kui oled nõus maksma 15-20€ hiire eest). Ka Rootsis tean korralikke kasvatajaid.

Sellest, kas võtta 2 emast või kaks isast on ka eraldi teema ja tõstsin su küsimuse sinna.

Kahe või kolme (või enamagi) hiire võrdluse teemat ei olnud ja seepärast muutsin pealkirja selliseks, et siia saaks kõik oma 2 või 3 hiire kogemusi kirjutada (teen seda ise ka mingi aeg, aga hetkel pole aega).
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas 2 või hoopis 3 hiirt?

PostitusPostitas GunnyBunny » 29. märts 2011, 14:23

Eks see 2-3 küsimus oleneb ka hiirtest, minul näiteks oli emane koos oma kahe pojaga ühes puuris ja läbisaamine oli tip-top. :) Pesid kõik üksteist, sõid ja tegid muidki toimetusi koos. Kui aga hiired omavahel võõrad, siis mina igaks juhuks vast jääks kahe juurde... Muidugi eks see oleneb hiirte iseloomust. Kolm leplikut võivad vabalt läbi saada paremini kui kaks äkilisema loomuga hiirt.
Kolm hiirt vajavad ka suuremat puuri kui kaks, ning rohkem toitu. Seega tuleks ka rahalisele olukorrale mõelda.
Ausalt öeldes ei oskagi ma soovitada, kumb arv parem oleks. Eks see otsus on enda teha. :)
Kasutaja avatar
GunnyBunny
Greevixor
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1767
Teemad: 16
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas 2 või hoopis 3 hiirt?

PostitusPostitas elen500 » 29. märts 2011, 16:41

Mul on seni olnud 2 paari liivahiiri, esimene paar emased, teised olid isased. Mõlemad on vähemalt korra oma elu jooksul tõsiselt (veriselt) kaklema läinud, põhjus teadmata. Muul ajal said kenasti läbi.
Hetkel kodus 3 õde, kes seni on omavahel väga hästi läbi saanud. Ainus mure on see, et ma ei saa kolme hiirt korraga puurist välja diivanile jooksma võtta kuna nad muutuvad väga üleannetuks ja jooksevad kõik eri suunda. Kahte ka ei saa hästi võtta, siis jääks kolmas puuri ja üksi ei taha ka keegi mängida. Seega vajan nende jooksutamisel paari abikäsi ja leian, et mul oleks kahega lihtsam. Aga muidu on nad igati toredad kolm õekest.
Kasutaja avatar
elen500
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 14
Pildid: 6
Asukoht: Põlva
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas 2 või hoopis 3 hiirt?

PostitusPostitas Pinto » 29. märts 2011, 20:52

Mul on olnud erinevaid kogemusi liivahiirte gruppidega üsna palju.
Alustasin kuus aastat tagasi kolme emase hiirega, kes küll ei olnud ühest pesakonnast aga sain nad ühel päeval ja kõik olid enamvähem ühevanused (nii umbes 1,5kuud). Panin nad kohe kokku ja kõik olid suured sõbrad. Kui aga paaritasin emast, kes oli kõige madalamal positsioonil, siis oli sõprus läbi- looduses pole alamatel lubatud poegi saada, nii et peale poegade sündi taheti ta puurist ära ajada ja pidin nad eraldama. Kolmeseid emase gruppe on mul ka hiljem olnud, kuid siis oskasin juba sellist asja jälgida ja vältida, nii et rohkem pole kolmeste emaste gruppidega probleeme olnud. Samas on emased tunduvalt ebastabiilsemad kui isased ja mina soovitan emaseid pidada kahekaupa. Kolmese emaste grupi julgem ma vaid väga sõbralike ja teada sugupuuga (ja iseloomudega) hiirte puhul luua.

Isastega on natuke lihtsam, kuid ka siin ei ole väga suured grupid stabiilsed- ikka leidub mõni, kes arvab, et on piisavalt tugev, et võim üle võtta. Kord juhtus nii mul viiese isaste grupiga. Seal oli kolm enamvähem ühe vanust hiirt ja ühel hetkel läks üks teistele kallale. Taas tuli nad väiksemateks gruppideks eraldada. Hetkel on mul 4 isast koos (viimase lisasin nädal tagasi). Seal on kõik erineva vanusega ja omavahelised suhted on väga läbinähtavalt paika pandud- kõige vanem ja suurem hiir ütleb, mis teised teha võivad. Rohkem neile küll noori juurde lisada ei taha. Nende hiirte jaoks on neli täiesti paras grupp. Samas on hiiri, kellele ei sobi ka kahekesi elada. Kindlalt ei saa öelda, et kolmene isaste grupp on mõnus. Kõik oleneb grupi liikmete iseloomudest. Aga kui kolmese pundi peale mõtlema hakkad, siis soovitan isased võtta.

Võid ka nii teha, et võtad esialgu kaks isast ja vaatad, kuidas nendega hakkama saad. Kui endiselt on siis soov kolmas ka võtta (ja terraarium seda ka võimaldab), siis soovitan sellega umbes pool aastat oodata- siis on vanad olijad piisavalt suured, et noorukese (1,5-2kuud) poja võtavad enamasti oma kaitsva tiiva alla (v.a. juhul, kui nad sul närvilised ja omavahel ärplevad on). Siis pole ka noorel eriti lootust nendega kaklema hakata- teised on vanemad ja kogenumad.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist