Vöötoravate wc kombed

Nii vempudest ja tempudest kui halbadest harjumustest ning kuidas vöödikut neist võõrutada. Läbisaamine teiste loomadega.

Moderaator: v66dik

Vöötoravate wc kombed

PostitusPostitas Canary (Teema autor) » 14. juuni 2008, 19:20

Mul on küsimus vöötoravate kohta. Kuidas nad puhtust hoiavad(pissivad kindlasse kohta) ja kas nende piss haiseb? Kui tihti peab nende puuri puhastama?
Viimati muutis Scratchy 12. september 2008, 20:16, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Eraldasin vöötoravate üldisest teemast.
Rõõmu igaks päevaks!
Kasutaja avatar
Canary
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 2
Pildid: 13
Asukoht: Elva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötorav (kõik vöötorava teemad kokku tõstetud)

PostitusPostitas ossam_tossam » 14. juuni 2008, 23:59

Üldjoontes hästi. Puuris teevad kindlasse nurka ja seda on päris lihtne puhastada.
Piss mõningal määral ikka haiseb (vähemalt kui jätta koristamata), aga kui regulaarselt puhtust hoida, siis sellist tugevat spetsiifilist lõhna nagu ntx rottidel, ei ole :-)

Iga päev võtan pissinurgast ära märja saepuru. Pissimiseks pandud spets karpi (siuke kolmnurga kujuline, ca 70kr maksis vist poes) puhastan täielikult (pesen, panen täiesti uue saepuru) umbes korra nädalas, tervet puuri puhastan/pesen korra kvartalis (mõnikord isegi harvem). Selles mõttes on vöötoravaga ikka väga lihtne, puuri puhtana hoidmisele kulub väga vähe aega. :lol:
ossam_tossam
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Pildid: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötoravate wc kombed

PostitusPostitas Katariina » 07. oktoober 2008, 12:32

Vöötoravate pidamisega tuleb tuppa ikka selline spetsiifiline närilistele omane lõhn. Meil oli esimeste päevadega seda kohe tunda, sest pissiti erinevatesse kohtadesse niigu oleks territooriumi märgistatud. Seda, et nad ainult ühte nurka teeksid ei saa küll kindlalt väita. Meie omad teevad kus juhtub ja pisikesi pabulaid juhtub nii põrandal kui lauapeal olema.
Ühe korra poetatud üllatus ka minu pihku :-D .
Lihtsalt nagu iga lemmikloomaga tuleb ka siin ennast harjutada oma lemmiku järgi koristama ning mitte laisaks ja hooletuks minna.
Puuri aluspanu tuleks vahetada ja puhastada vastavalt vajadusele ja eks siin sõltub ka kõik puuri suurusest, aluspanu hulgast ja loomade arvust.
Mina olen vahetanud peale kuuendat päeva kogu allapanu ja puhastanud lapiga puuri platvormid.
Katariina
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 2
Pildid: 8
Asukoht: Pärnumaa
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötoravate wc kombed

PostitusPostitas vöödik » 13. oktoober 2008, 18:57

Mul on kax vöödikut isasele meeldib pissida puuri vörede vahelt igalepoole aga emane käib ilusti wc karbis ja teeb kõik hädad sinna ,ma ei saa aru mix isane ei võiks ka häid kombeid ära õppida.
Viimati muutis samton 13. oktoober 2008, 19:08, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Eesti keeles on "ks", mitte "x".
Kasutaja avatar
vöödik
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 3
Pildid: 3
Asukoht: keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 36
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Vöötoravate wc kombed

PostitusPostitas v66dik » 12. september 2009, 15:43

Mul sama mure! Alguses (poegadena) käisid nii isane, kui ka emane wc karpi pissile. Kuid nüüd pissib isane wc karbi kõrvale aluse peale. Peaks vist teise wc ka muretsema, äkki tahab igaüks oma wc-nurgakest!
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötoravate wc kombed

PostitusPostitas nuff » 07. november 2009, 21:53

Minu vöödilised lasid algul oma hädad nurka, mitte sinna, kuhu ma wc olin pannud. Käisin ostsin poest veel kaks wc-d ja nüüd on neid kolmes nurgas. Nüüd lasevad nad junnid wc ette, mitte sisse ja ka puri põhjas seisva puust majakese nurka on pabulad lastud. WC materjal peaks vist olema puuri allapanuga ühetasane, et wc servasid näha ei oleks, siis õnnestuks nad ehk wc nurka hädale meelitada.
PS. oravate piss on ikka päris vänge lõhnaga. Meenutab ammoniaaki (nuuskpiiritust). Mul on lõhnataju ka keskmisest tugevam. Ostsin wc sisuks mingeid maisigraanuleid (ülejäänud puuris on saepurugraanulid), mis mõeldud rottidele, et neutraliseeriks pissilõhna. Kui nad läheks sinna materjali peale pissile, siis oleks ka mida neutraliseerida.

EDIT (9.11)
Panin kõikidesse nurkadesse pissinurgad, sest nad kuppusid sirtsutama just sinna, kus pissinurka ei olnud. Silusin allapanu pissinurga sisuga ühetasaseks, aga nad hakkasid hädal käima hoopis ilma põhjata puumajakeses, mis seisis keset puuri. Panin siis puumajakese pissinurga sisse (üks pissinurk on suur), et las neil siis olla selline peen käimla. Täna hommikul avastasin, et pissivad selle majakese katusele ja junnid olid poetatud puuri vahelt põrandale. :shock: On ikka tegeleased. Tuleks vist see majakene puurist ära võtta, et puuri põhja ei jääks mitte midagi peale pissinurkade ja allapanu. Eks siis on näha, milliseks nende pissikombed järgmiseks kujunevad :)
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötoravate wc kombed

PostitusPostitas Scratchy » 15. november 2009, 01:20

Huvitavad tegelased sul, väldivad väga edukalt su pissikaste. :D Ei tea, mis nad järgmiseks välja mõtlevad.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötoravate wc kombed

PostitusPostitas nuff » 16. november 2009, 22:58

Praegu käivad neil hoogsad wc-kaevetööd, sest kõigis neljas nurgas asuvast wc-st kühveldatakse kogu sisu tagumiste jalgade vahelt suure kaarega välja.
Kui hõikan: "Õuuu, mis teed seal?!" Siis kangestutakse hetkeks oravatopiseks ja järgmisel hetkel käib käbe kaevamine edasi. Ma siis aina täidan neid wc-nurkasid graanulitega. Tagumise nurga wc-ni küünitamiseks pean poolest kerest puuri sees olema ja isaorav kipub sel hetkel pähe istuma. :lol:

PS. Kuna kasutan allapanuna lisaks saepurugraanulitele peenemateralist maisigraanulit (mõlemat koos), mis mõeldud närililistele, sh rottidele (kelle piss on üsna terava lõhnaga), siis tõepoolest ei ole oravate pissilõhna enam tunda (esimesel ööl sirtsutas isaorav ikka kohe mitme mehe eest), see graanul töötab tõesti hästi. Graanuliks on Giffi Tutolo, lemon flavour. Ehk siis sidruni aroomiga taimne aluspanu (närilistele, roomajatele, lindudele). 10L kott. SOOVITAN!
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötoravate wc kombed

PostitusPostitas v66dik » 18. november 2009, 13:56

v66dik kirjutas:Mul sama mure! Alguses (poegadena) käisid nii isane, kui ka emane wc karpi pissile. Kuid nüüd pissib isane wc karbi kõrvale aluse peale. Peaks vist teise wc ka muretsema, äkki tahab igaüks oma wc-nurgakest!

Minul on lõpuks vöödikud WC-kastid omaks võtnud :-) Mõlemas WC-kastis on saepuru nagu ka ülejäänud puuris. Puhastan kaste tavaliselt ülepäeviti ja haisu tunnen ainult siis, kui saepuru välja valan.
Mõni aeg kasutasin WC-kastis põhugraanuleid, kuid need hakkasid küll peale paari pissimist haisema. Mitte uriini järgi, vaid selline imelik silo hais oli. Kuna puur on elutoas ja mul on isa üsna tugeva lõhnatajuga, siis oleksin pidanud päevas mitu korda kaste puhastama ning seetõttu loobusin põhugraanulitest.
WC-kastis meeldib neil kaevata ainult puhtas saepurus. Kui juba mitu korda on kastis hädal käidud, siis hakkavad kasti serva alt kaevama nii, et kast kummuli. Nüüd on kastid nii pandud, et nad neid päris ümber ajada ei saa.
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötoravate wc kombed

PostitusPostitas nuff » 18. november 2009, 17:11

No palju õnne V66dik, et wc-kultuur paika loksus :-D
Meil on veel pikk maa käia. Ma ei saagi aru, kuhu nad oma häda teevad, sest wc-nurgad on pidevalt tühjaks kraabitud ja vahel kraabitakse wc ümbrust ja poetakse sinna alla ka, wc lüüakse laia kaarega nurgast välja.

V66dik, kas sinu loomakestel on suur wc nurk või väike?
Ma panin kolme nurka väiksed ja ühe suure. Selle suure wc kaevasid kohe tühjaks ja hädal käisid puuri põhjas asuvas majas. Nüüd on maja selle suure nurga sees ja sinna on nüüd junne tekkinud. Majas (käimlas) ikka kaevatakse ka, allapanu lendab ukseaugust, nagu tulistaks keegi seda materjali sealt surveõhuga välja.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötoravate wc kombed

PostitusPostitas v66dik » 18. november 2009, 18:06

Aega läks, aga asja sai!
Panin kogu aeg junnikesi WC-nurka ja kui isane kuskile alusele sirtsutas, siis pühkisn salvräti otsaga ära ning selle tükikese panin samuti sinna. Haisvat salvräti tükikest ei vedanud nad pessa ka.
Puuri põhjas on saepuru peale pandud veel õhuke kiht kuiva heina. Mida nad armastavad närida ning pessa vedada. WC-nurgas on ainult saepuru.

nuff: minu vöödikutel on kaks väikest kasti diagonaalselt. Alguses olid kõik nurgad tühjad ja siis panin kastid nendesse nurkadesse, kuhu nad armastasid pissida. Teistes nurkades on nüüd "tagavara pesa" ning isetehtud savist ja kivikestest pesa. Õnneks käivad nad kivipesas ainult kaevamas ning "tagavara pessa" pähkleid peitmas. Mõlemas nendes pesades on sees saepuru ja heina segu.
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötoravate wc kombed

PostitusPostitas nuff » 18. november 2009, 18:24

Ma tõstan ka junne wc-sse, kui need puuri põhjast leian ja märga saepurugraanulit (laiali lagunenud) panen vetsu. Aga praegu nad kaevavd nii palju, et kõik on segamini - junnid graanulite all jne. Eks harjutan neid edasi. Sinu oravate tublidust arvestades tundub, et on lootust :-D
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötoravate wc kombed

PostitusPostitas v66dik » 18. november 2009, 19:00

Äkki ei taha nad nende graanulite peale pissida? Pole tasane.
Katseta saepuruga või tee ise graanulid katki saepuruks.
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötoravate wc kombed

PostitusPostitas nuff » 18. november 2009, 20:24

Keset puuri on ju samuti saepurugraanulid ja sinna on küll junnitud. Proovin siis teist allapanu.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline