Vöötoravate puur

Millist varustust vöötorav vajab - puur, sisustus, mänguasjad jne.

Moderaator: v66dik

Re: Vöötoravate puur

PostitusPostitas HamsterX » 30. august 2010, 13:46

ma usun küll, et võtad ülemiselt põhja alt ära ja paned teise peale. aga siis pead ilmselt iga 5cm järel traadijupiga või plastikust kinnitusribadega kinnitama teise külge. kas lõikad terve katuse ära või võib proovida varianti, et lõikad katusesse sellise augu, et igasse serva jääb 3-5 cm alles. siis on kergem teist peale tõsta ja sinna kinnitada, seisab tugevam ja oravatel ka kohta kus peatuda või ronida. puuri laius pole oluline, aga kõrgus peaks vähemalt meeter olema. traadiotsad tuleks kõik ära painutada, et ei jääks teravaid otsi, kuhu oravad oma silmad peast välja jookseksid. kuskile ei tohiks jääda üle 2cm ava.

üleeelmisele postitusele, et ise annab küll teha. tunduvalt soodsamalt, kui poepuurid. aga aega läks mul näiteks kaks tervet päeva. ostsin rohelise pvc kattega keevisvõrgu 12,7x12,7x1,05 ehk traat on 1,05 mm, võrgu silm 1,27 cm ruut. ostsin seda kaare tee espakist 7 meetrit. aga selleks sain kuskilt kuulutuse kaudu 70x90x139cm kokkukeevitatud terasvarrastest raami nagu kuubik. olevat olnud kunagi kanapuuri jaoks. ja siis sinna peale hakkasin lõikama seinad ja lagi. ja kinnitasin traadijuppidega raami külge, mis siis ära painutasin, keerasin sõlmed peale ja traadiotsad lõiketangidega ära lõikasin. lõpuks tegin suure luugi, millel võrgu servad keerasin kahekorra. luugi hingedeks olid plastikust kinnitusribad, mida samuti müüakse. neid plastikribasid saab kasutada ka vahel võrguseinte kokkutõmbamiseks traadi asemel. praegu käib luuk kuuest kohast kinni, nagu kahekordseks painutatud traadist väikese konksuga. vaja on siis näpitsad, traadi ja võrgu lõikamiseks lõiketangid, lisaks veel traati. ja põhja mingi sobiv kast, parim on vist puidust. mul olid vanal lapsevoodil kaks voodikasti, mille panin küliti kokku, kruvidega ka veel. ja selle raamiga võrgu tõstsin lihtsalt kastide peale. enne katsin põhjakasti seinad voodrilauaga äärtest. siis on parem seda puuri paigutada ja saepuru, liiva ja sammalt lendab vähem välja. lisaks panin voodrilaudasid üles nagu korrusteks. praegu sööbki üleval kahe voodrilaua peal ja seal on ka üks linnupesakast, mille sain ceresest 110kr eest. pesaava peaks olema vähemalt nii suur, et kaks sõrme kõrvuti sisse mahuvad. lapsel vist kolm :roll:
võrk oli ca 500kr, raam vanarauana 100kr (värvisin üle), traati, tööriistad, voodrilauad, kruvisid. alla 1000kr sain kindlalt kokku 1,6m kõrge puuri. sisu muidugi juurde.
Pilt ka, ei oska seda linki paremini teha:
gallery/image_page.php?album_id=2895&image_id=4723
HamsterX
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 122
Teemad: 3
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 46
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Vöötoravate puur

PostitusPostitas siimkaisel » 29. september 2010, 16:33

Kas 90 cm pikkus laius 114 cm kõrgus 182 sobib .

Nuff: Järjestikused postitused kokku tõstetud.
siimkaisel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötoravate puur

PostitusPostitas nuff » 29. september 2010, 23:23

Sobib suurepäraselt. :)
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötoravate puur

PostitusPostitas v66dik » 01. oktoober 2010, 21:40

Minu vöödikutel on selline puur nagu minnike2010 postituses. Ehitasin ise puurile kõrgenduse peale. Vt. http://public.bay.livefilestore.com/y1p ... amine%20(3).jpg.
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötoravate puur

PostitusPostitas blindside » 23. november 2010, 13:00

Meil on enda tehtud puurid. Esimese puhul võtsime maha suure lehtpuu, mille jagasime neljaks, mis on äärtes. Ehituspoest ostsime loomapuuridele mõeldud võrku. Tagaseina materjali (pind)ostsime saekaatrist,et pisikestel oleks hea mööda koort ronida. Puuri keskele lisasime veel ühe tüveosa, kus oli palju oksi, mis muudab olemise lõbusamaks. Põhjaks panime vineerplaadi, mis oli töötlemata (ei mingit lakki ega muud sellist) ja uks külge ja voila! - oligi olemas. Kokku läks maksma ~500 kr. Mõõdud : ~1x1x1,3m
Teise puuri jaoks ostsime ehituspoest nelinurkset puitlippe, millest tuli raamistik, võrku. Põhjaks samuti töötlemata vineerplaat. Lisasime oksi ja muud sisustust, uks ka ja oli valmis kindlus teisele oravale. Hind ~300.- . Mõõdud:~ 1x0,75x1m

Esimesest puurist on pilt ka, teisest kahjuks mitte.
http://web.zone.ee/creepscorpse
blindside
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötoravate puur

PostitusPostitas Karl » 23. november 2010, 14:16

Mina isiklikult ei toeta mõtet ehitada vöödikule puur suuruses 100cm*100cm*100cm* või ligilähedale sellistele mõõtudele! Saan aru, kui jutt käib ainult laiusest ja pikkusest, aga kõrguse puhul peaks hakkama siin rääkima 150cm ja kõrgemast!
Mul on valmistatud poe puurile juurde ehitus ehk tehtud seda kõrgemaks. Puuri mõõdud alguses 42cm*58cm*35cm*(kõrgus, pikkus, laius) ja nüüd 142cm*58cm*35cm*. Mulle isiklikult tundub, et ka minu tehtud juurdeehitusest ei piisa!
Kuna ma ise ka suhteliselt värske vöödika omanik siis ei teadnud seda ennem, kui talle puuri valmis ehitanud ja hakanud seda sisustama. Lihtsalt nii palju asju on mida tahaks sinna panna, aga ruumipuuduse tõttu ei saa piisavas koguses asju sinna ära mahutada. Puuri juurde ehitus läks maksma 272.30(võrk 100cm*250cm auguvahega u. 1cm ja nipukad). Puuri saab näha sellel lingil
http://album.ee/album/547295/50256337

Plaanis on teha uus puur ja prognoositavalt on uue puuri minimaalseteks mõõtudeks 160cm*80cm*80cm*(kõrgus, pikkus, laius). Kui rahakott võimaldab teen suuremagi, aga ei taha siin hõisata ka enne õhtut.
Täpsemat puuri valmimis aega ei hakka ka siin maha ütlema, aga kindlasti annan teada kui valmis!

Algselt oli plaanis ehitada ümmargune puur, aga siis kuulsin, et vöödikutel ei tohi olla ümmargust puuri kuna nad ei tunne end turvaliselt nurkade puudumise tõttu.
100% pead ei anna ümmarguse puuri jutukohta!
Mitte suured ei söö väikseid, vaid kiired söövad aeglaseid.
Karl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Vöötoravate puur

PostitusPostitas blindside » 24. november 2010, 12:24

Meie vöödikud on väga rahul oma puuridega, kuna see annab neile rohkem ruumi, kuhu oma varusid paigaldada. Eks neil muidugi oleks veel parem, kui oleks veel suurem ja kõrgem jne, aga paraku peavad nad minuga ühte tuppa ära mahtuma, seega andsime endast parima, et neil võimalikult palju ruumi oleks. Aga eks igal ühel ole oma arvamus ja igaüks annab endast kõik, et pisikestele võimalikult head elukohta pakkuda.
Ootan huviga, kuidas puuri edasiarendamine läheb!
blindside
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötoravate puur

PostitusPostitas Karl » 24. november 2010, 13:22

Ei olnud plaanis õel olla ja kellegi pingutusi maha teha! :wink:
Ma pole mingi spetsialist ja ei taha ka hoobelda enda tegemistega jne.
Lihtsalt tahtsin anda lühida ülevaate puuri suuruse kohta enda poolt läbi loetud tekstidest/artiklitest.
Mainiks veel sellise asja ära, et puuri suurusest pidi ka lemmikute eluiga mingil määral sõltuma.
Mul on hea meel, et Teie oravad on õnnelikud!
Kuna ma ise veel alles uus vöödika omanik siis ma veel Archie õnnest ei saa rääkida, pigem kohanemisest.

Kui on huvi võin nende artiklite (inglisekeelsed) lingid otsida ja Teile saata.
Mitte suured ei söö väikseid, vaid kiired söövad aeglaseid.
Karl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Vöötoravate puur

PostitusPostitas blindside » 25. november 2010, 15:36

Jah, see oleks väga tore! Kõik uus informatsioon on teretulnud! :)
blindside
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Küsimus puuri kohta

PostitusPostitas Karit » 27. november 2010, 11:49

Ostsin puuri, millel on kõrge plastmassist alus ja sinna peale käib metallsõrestik. Metallsõrestik pannakse täpselt sinna kust algab ka metallpuur. Küsimus oleks selline, et kas võin selle metallsõrestiku sealt ära võtta ja plastmassosa panna saepuru ja graanuleid täis ning vöödik ennast plastmassist läbi ei näri. Kuidas teil on see lahendatud?
Karit
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötoravate puur

PostitusPostitas Karl » 27. november 2010, 13:13

Tere.
Arvatavasti meil sarnane puur. Mul on võre eemaldatud ja pandud sinna graanuleid ja heina :-)
Sellelt lingilt saate vaadata minu puuri lahendust
http://album.ee/album/547295/50256337
Kui mingit info juurde soovite, siis võite alati PS kaudu küsida :wink:
Mitte suured ei söö väikseid, vaid kiired söövad aeglaseid.
Karl
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 31
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Vöötoravate puur

PostitusPostitas Karit » 27. november 2010, 15:18

Nagu ma aru saan, siis sinu vöödu ei ole hakanud närima plastmassi, et välja saada :)
Ma siis loodan, et mul sama hästi läheb ja võtan selle võre vahepealt ära.
Karit
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötoravate puur

PostitusPostitas v66dik » 27. november 2010, 17:55

Vöödikud ei näri plastmassi. Närida armastavad deegud. Minu vöödikud juba 1,5 aastat plastmasspõhjaga puuris ja ei ole küll kordagi seda aluskasti närinud. Kuna vöödikud armastavad kaevata ja saepuru sisse pähkleid peita, siis on kastis pea 10cm saepuru. See küll kaevatakse puurivõrede vahelt välja, aga siis panen lisa. Ja kaevata armastavad nad mõnuga :-) Seega, hästi palju saepuru puuri!!!
Kasutaja avatar
v66dik
Vöötoravate varakamber
Vöötoravate varakamber
 
Postitused: 247
Teemad: 5
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Vöötoravate puur

PostitusPostitas nuff » 30. november 2010, 01:19

Mina läksin ükskord oma vöödikuga loomaarsti juurde (parasiitide kahtluses). Ta näris plastikus kandepuuri ikka väga tugevalt ära. Suures puuris on plastikust sööginõud, neid ei närita. Närib puuritrelle (värvipuru pidevalt põrandal), puuris olevat puukoorest maja ning õunapuuoksa.

Ja kui Nax elas mul suures linnupuuris, millel oli plastikust põhi, siis seal lasi tal küll hammastel hoogsalt käia - näris plastikut nagu vahvlit.
Ta tuli sealt ära võtta - oleks end välja närinud.
nuff
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 570
Teemad: 10
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Vöötoravate puur

PostitusPostitas siimkaisel » 29. detsember 2010, 16:52

ma ajasin suuruse sagamin laeni moodud päriselt on 114 cm
siimkaisel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 8
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline