stressis rott?

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

stressis rott?

PostitusPostitas Tippi (Teema autor) » 16. juuli 2015, 17:26

Tere!
Ostsin hiljuti uue roti, ostsin ta eile ja sain teada et eile jõudis ta välismaalt poodi ja ta on stressis, tõin roti koju, mulle tundub et ta harjus minuga kiiresti ta ronib mu peal eriti meeldib talle kapuutsi sees olla aga kui puurist välja lasen toas ringi kõndima siis ta kuidagi väriseb ja süda tuksub väga kiiresti ja ta nagu ei julgeks vaid jookseb koheselt minu juurde tagasi ja ronib kaela, kas ta on sellepärast nii hirmunud et ta on stressis? päeval ta ei söö ega joo, siis terve öö sahistab ja laamendab ringi alles siis joob ja sööb.
Tippi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: stressis rott?

PostitusPostitas flo » 04. august 2015, 16:16

Loomulikult on loom uutes tingimustes stressis ja hirmunud. Päeval, kui ümbrus on lõhkemiseni uusi helisid, lõhnu ja värve täis, on roti meelest targem olla peidus ja vagusi ning alles öösel, kui kõik vaikne ja vagane, oma uue elupaigaga tutvust teha. Mõningane lärm ja mööbeldamine käib asja juurde. Isegi inimloom ei kohane stressivabalt ööpäeva jooksul kaardinaalselt muutunud tingimustega, mis siis veel rottloomadest rääkida.
Siis, kui mina veel noor ja rumal olin, olid rotid ühtlasi ka ööloomad. Võibolla on evolutsioon neid veidi päevasema eluviisiga tegelasteks kujundanud, võibolla mitte :) Ehk teadjamad oskavad sõna sekka öelda.
Kasutaja avatar
flo
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 408
Teemad: 3
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 51
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron