Kas rotil epilepsia?

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Kas rotil epilepsia?

PostitusPostitas Anna (Teema autor) » 08. juuli 2015, 21:49

Laadisin üles video meie rotti haigushoost: https://www.youtube.com/watch?v=iCv8GVf ... e=youtu.be

Vanust on tal 1 aasta.Haigushood on kestnud umbes 4 kuud. Oleme käinud mitu korda ka arsti juures, alguses proovisime mingit põletikuvastast rohtu. Arst ütles, et kui see ongi epilepsia siis see on nii harv rottidel ja neid kangeid epilepsia rohte ei soovitanud proovida. Kindlat epilepsia diagnoosi me muidugi ei saanud ja arst rääkis ka ajukahjustuse võimalusest.

Videol on näha tema haigusehoog. See hakkab järsku. On näiteks süles või teguseb millegiga ja siis järsku hakkab jooksma ja üsna pea langeb krampides maha. Ilmselt tema kehas hakkavad krambid ja ta püüab seda jooksuga peatada.
Muul ajal on ta täiesti terve ja tavaline rott, sööb korralikult, otsib seltsi jne.

Tal on ka veidi tugevama tõmblemisega krambihooge olnud kui videol näha, see on selline kergem, mis video peale sain.Peale hoogu on ta paar minutit ühekohapeal paigal, siis vb 5 min hoiab veel omaette ja siis on taas tavaline rott. Vahel on hood iga päev, on ka nädalasi vahesid. Samas ma pole koguaeg kodus, seega võib olla hooge rohkem, kui ma tean.

Oskab keegi ehk siit nõu anda? Mida teha? Kas see võib olla epilepsia? ajukahjustus?


Tean, et ega teist keegi ju tema sisse näe ja nõu on raske anda, aga ehk tekib kellegil mõtteid. Olen tänulik igasuguse abi ja mõtete eest.
Viimati muutis Anna 21. august 2015, 16:43, kokku muudetud 1 kord.
Anna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas rotil epilepsia?

PostitusPostitas Kissu » 09. juuli 2015, 09:09

Millise loomaarsti juures Te käisite ja kus kandis Te asute? Eestis on pädevaid pisilemmikute loomaarste väga vähe - mina oma rottidega julgeks üldse ainult 2 inimese juurde minna selliste keerulisemate rotiprobleemide korral.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas rotil epilepsia?

PostitusPostitas Anna (Teema autor) » 09. juuli 2015, 18:36

Asun Mustamäel ja käisin Billi loomakliinikus.
Viimati muutis Anna 21. august 2015, 16:39, kokku muudetud 1 kord.
Anna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas rotil epilepsia?

PostitusPostitas Mercar » 09. juuli 2015, 21:58

Hmm, mul oli lapsepõlves koer kellel oli epilepsia. Minu silmale on see videol olev hoog küll sarnane. Kas ta pissib ka hoo ajal? Meie koer lasi hoo ajal tuppa ja siis pärast häbenes kohutavalt. Mul oli temast alati väga kahju sest ta ei saanud ju sinna ise midagi parata.
Toona koer ka mingit ravi ei saanud (Eesti aja algus, mingeid ravimeid selle vastu vähemalt siis koertele polnud) ja elas selle hädaga aastaid.

Samas epilepsia ei tule lihtsalt mitte millestki, sellel on ikka põhjus. Epilepsia on mingi ajukahjustuse tagajärg. Kas tal on olnud mingeid kukkumisi vms? Oskad pakkuda mis võiks põhjus olla?
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas rotil epilepsia?

PostitusPostitas Anna (Teema autor) » 10. juuli 2015, 15:06

Teadlikult ta pole kukkunud. Samas ta on meil kodus palju lahti ja mis on toimunud siis, kui meid kodus pole ma kahjuks ei tea.
Esimene hoog oli peale seda, kui olime reisil ja 10 päeva oli ta teiste inimeste juures hoida. Aga alles umbes nädal peale seda algas. Ma ei seostaks seda sellega, samas see võimalus on ka olemas, selljuhul siis stressist avaldunud epilepsia?
Anna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas rotil epilepsia?

PostitusPostitas Kissu » 10. juuli 2015, 21:09

Saatsin Sulle privaatkirjas arstide nimed, kellega võiks selles osas konsulteerida. Ole hea ja hoia meid selle looga kursis, kuna mind ja tõenäoliselt ka teisi rotipidajaid huvitav kas leiate mingi lahenduse.

Roti epilepsia kohta inglise keelset infot:

http://www.ratfanclub.org/seizures.html
http://ratguide.com/health/neurological/seizures.php
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Kas rotil epilepsia?

PostitusPostitas Anna (Teema autor) » 11. juuli 2015, 20:23

Aitäh linkide eest, vastasin sulle ka sõnumitesse.
Anna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas rotil epilepsia?

PostitusPostitas jyy » 21. oktoober 2015, 09:14

Kuidas su rotil läinud on?
jyy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 6 külalist