Tsintsud ei saa omavahel läbi?

Kuidas sinu villakhiir käitub ja kuidas ei tohiks. Keda kellega puuri kokku panna?

Moderaator: Imbeeh

Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Sirtsu56 (Teema autor) » 13. september 2009, 18:02

Nimelt on mul 2 chinchillat, üks on siis 2.a ning teine 1.a.(emased). Mõtlesin et võtan kolmanda chinchu juurde kah siis emase, kuna suur puur ja miks mitte. Eelmised leppisid üksteisega kohe. Niisiis saingi uue. Mure siis järgmine uustulnuk ei saa vanema chinchuga absoluutselt läbi, kui lahti lasen nad koos siis läheb ikka madinaks ja päris karmiks. Uustulnuk siis preagu oma puuris, kuid tahaks nad ikkagi ju kokku panna. Ehk keegi oskab anda nõu, kuidas või mida peaksin tegema Veel? . :nono:
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Kissu » 13. september 2009, 18:31

Tsintsude tutvustamine ongi tegelikult suhteliselt pikk ja aeganõudev protsess. Kuigi mõnel juhul läheb õnneks ja nad võtavad teineteist kiiresti omaks, siis enamasti see siiski nii ei ole.

Algul peaks neid hoidma kindlasti eraldi puurides või kaheks jagatud puuris. Eraldi puurid tuleks asetada teineteisele suhteliselt lähestikku, et nad õpiksid teineteise lõhna tundma. Alles mõne aja möödudes võiks hakata neid laskma välja jalutama koos.

Paljusid on aidanud ka see vairant, et lihtsalt lasta esimestel kordadel kokku võõral territooriumil, kuhu kumbgi tsintsudest pole varem pääsenud. Sellisel juhul ei teki sellist territooriumi kaitsmise instinkti.

Pikemalt võid sellest lugeda siit - viewtopic.php?f=133&t=3236
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Sirtsu56 (Teema autor) » 13. september 2009, 19:17

Selge. Eks ma proovin, kuid puuri kaheks tegemine hmm.. ma ei kujuta ette ,kuna mul on see ''ferret tower''. Kohe hakkan nagunii selle kallal toimetama..
`Tänan.
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Imbeeh » 13. september 2009, 20:34

Tsinsude puhul on esimeseks kokku saamiseks jah kõige kasulikum võõras territoorium, kuid proovi näiteks ka seda, et jätad puuri ukse lahti ja, et uustulnuk saaks käija seal uurimas ja ringi nuuskimas, kuid samas peab tal olema võimalus seal ebameeldiva olukorra tekkimisel plehku panna. Niimoodi jätab ka tema endast mingi lõhna sinna maha ja äkki aitab see paremini uustulnukaga leppida. Anna siis märku, kuidas loomade omavahelised suhted edasi on arenenud. :-)
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Kissu » 13. september 2009, 20:44

Furret toweriga ei tohiks ju küll probleemi olla. See koosneb kahest osast, mida ühendab vaid see toruauk. See kinni katta ja ongi puur kaheks jagatud. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Sirtsu56 (Teema autor) » 13. september 2009, 20:52

Heheh. seda küll. Kuid ma plaanin midagi muud ,kuna kui see auk seal ainult on siis ju mõttetu ei nuusuta läbi selle keegi. Arvatavasti lähiajal ostan siis võret või midagi taolist ja panen selle sinna alla kuidagi moodi...
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Sirtsu56 (Teema autor) » 13. september 2009, 20:54

Imbeeh kirjutas:Tsinsude puhul on esimeseks kokku saamiseks jah kõige kasulikum võõras territoorium, kuid proovi näiteks ka seda, et jätad puuri ukse lahti ja, et uustulnuk saaks käija seal uurimas ja ringi nuuskimas, kuid samas peab tal olema võimalus seal ebameeldiva olukorra tekkimisel plehku panna. Niimoodi jätab ka tema endast mingi lõhna sinna maha ja äkki aitab see paremini uustulnukaga leppida. Anna siis märku, kuidas loomade omavahelised suhted edasi on arenenud. :-)




Vot mul seda võõrast territooriumi ei leidu enam :) igal pool käidud. Ja ma saan aru kui nad niisama kraaklevad või podisevad kui kokku saavad, kuid kõige karmim on see et uustulnuk selline arg ja vanem läheb kohe kaela külge rippuma:O :shock:
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Imbeeh » 14. september 2009, 13:24

Võõra territooriumi all mõtlesin tegelikult puurist väljas olemist, et selline neutraalne pind. Kuidas nad omavahel läbi saavad kui nad toas ringi jooksevad, et kas vanem läheb teda kohe sakutama või siis kui kokku jooksevad?
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Sirtsu56 (Teema autor) » 14. september 2009, 16:13

Vanem kui puurist välja saab läheb uustulnukat kohe otsima nagu marutaudis:) ja kui kätte saaks siis oi oi... Isegi kui uustulnuk jalutab toas ning teised on kinni , siiski see vanem müttab puuris et saaks vaid välja. :bang:
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Grete » 15. september 2009, 10:33

Mul ka tsintsude lepitamine ja üksteisega harjutamine käsil. Algul olid minu tegelased eraldi puurides, siis aga mõtlesin, et sooviks neid üksteisele rohkem lähemale tuua ning jagasin puuri kaheks.

http://pilt.delfi.ee/picture/7471137/

Nende kahe plate vahelt poolitab puuri võrk. Nii nad näevad koguaeg üksteist ja saavad nuuskida ka.

Algus oli meil ka natukene keeruline, sest Lote hakkas bossama, samas asi karmiks ei ole läinud. Alguses Lote otsis samuti Pipit/uut tsintsut taga ja sööstis suure kiirusega tema poole, kui teda nägi ja sellega ongi asi piirdunud. Kuid kui nüüd mõtlema hakata, siis eile tagaajamist ei toimunudki :8 . Samas ei julge ma veel vaheseina ära võtta, tahan olla kindel, et nad on üksteisega leppinud, kui seda teen.

Kuna Lote on/oli suhtes agresiivsem pool, siis üritasin teda sõbralikumaks uuesti muuta (enne pipit oli kõigi suuuuur sõber, isegi võõraste :D) - hea käitumine sai/saab alati premeeritud ja veedan palju aega temaga tegeledes (mängides, sülle võttes, nuuskida lastes jne). Ka see mõjus. Ehk aitaks sindki selline lähenemine :)

Jõudu ja kannatlikkust sulle su tsintsudega! :wink:
Lote ja Pipi
Kasutaja avatar
Grete
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 92
Teemad: 2
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Imbeeh » 15. september 2009, 13:34

Eks see lepitamine on jah üks suur ja aega nõudev töö ning iga looma puhul erinev. Mina alustasin ka ühe loomakesega ja kui teine juurde tuli siis esimesel õhtul jooksid toas ringi teineteisest välja ei teinud, uus käis möösa puuri uudistamas ja ennem jagelema ei mindud kui proovisime nad koos puuri panna. Vana olija proovis näidata, et kes majas peremees on aga kuna nad mõlemad olid sama suured siis peal esimesi klähvimisi ja teineteise märgistamist lepiti ja leiti, et kahekesi on koos tore olla. Minul möödus see leppimine rahulikult ja ei pidanud loomi eraldama teineteisest. Esimesest päevast hakkasid koos elama.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Sirtsu56 (Teema autor) » 15. september 2009, 15:43

Aga küsin siis niii kas on võimalik et nad ei hakkagi läbi saama?? Kuna ma olen kõikke proovinud, seda puuri värki proovisin nädal juba tagasi ,kuid ei andnud tulemust, kuna teised ju harjunud ka laiutama ,panin siis uue tagasi oma puuri. Nüüd kui vaba aega saan panen jälle puurid siiski kaheks, kuigi nõme on peavad väiksema pinna peal olema:) Samas kas asi ei või selles olla et vanem chinch kaitseb nooremat, ning sellepärast tingitud selline viha uue suhtes? :bang: :ups: :biglove:
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Imbeeh » 15. september 2009, 17:18

See võimalus on täiesti olemas, et nad ei hakkagi kunagi läbi saama. Tundub, et sa oled loomakesi juba pikalt omavahel sõbrustada püüdnud aga vanem loom kuidagi olukorraga leppida ei taha. Kuidas muidu teine loomakene uuega läbi saab? Et kui näiteks vanem tsinsu eemal on, et kas siis nemad lepivad omavahel?
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Grete » 15. september 2009, 18:09

Mul on lepitamine peaaegu kuu võtnud ja nüüd hakkab juba looma :D Kaua sul see protsess juba käinud on?
Lote ja Pipi
Kasutaja avatar
Grete
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 92
Teemad: 2
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Sirtsu56 (Teema autor) » 15. september 2009, 19:55

Teisel chinchul on nagu ükskõik uuest, kuigi uus kardab teda... kusjuures ei olegi nii kaua aega möödas sellest kui ma ta võtsin, mingi üle 2 nädala... Kuid eks me proovime ja vaatama edasi ikka, mulle ta ju jääb ikkagi :) siis peavad teised ülbikud lihtsalt koomale võtma ja trahvi löögid neil :ups: :-D
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Sirtsu56 (Teema autor) » 15. september 2009, 20:10

PS: eks me anname siiis ka ülevaate tihedalt kuidas meil läheb :A:
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Sirtsu56 (Teema autor) » 18. november 2009, 14:24

Siia teemasse pole ma ka juba tükk aega kirjutanud. Minu chinchillad jäävad vist kõik nüüd eraldi elama, kuna läbisaamine puudub absoluutselt, ühesõnaga mul on ühed õelad plikad kodus :) . Olen lugenud ka ,et täiskasvanuid emaseid ikka päris raske lepitada enam. Eks nad igapäev nuusivad üksteist läbi puurivõrede kuid see ei anna tulemust mingit pidigi. Pean nüüd vaatama oma blondile (Massale) tüdrukule uue puuri või isegi teen ise ,et uus puur sobiks teise torniga (puuriga) kokku :)
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Grete » 27. november 2009, 15:44

Nii kahju, et nad omavahel hakkama ei saa :( Minu omad on õnneks pikka aega juba õnnelikult koos. Esimeste tundide ajal lendas natukene karvu ja Lote ülbitses aga nüüd nad ei saa tundigi üksteiseta.
Lote ja Pipi
Kasutaja avatar
Grete
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 92
Teemad: 2
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Sirtsu56 (Teema autor) » 27. november 2009, 17:22

Jah, mul ei vedanud, nüüd pean talle ilusa puuri vaatama. Samas ega ma ei tellinud, et Bellal jalaluu läheks katki, kui seda poleks juhtunud oleksid vähemalt Bella ja Suussa koos. Kuid ei ,Suussa on õel plika kes ei taha enam kedagi enda kõrval :(.
Heateod ununevad kergesti, aga halbu tegusid peetakse meeles.
Kasutaja avatar
Sirtsu56
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 622
Teemad: 12
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Grete » 28. november 2009, 21:13

Kurb lugu küll :(
Lote ja Pipi
Kasutaja avatar
Grete
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 92
Teemad: 2
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas ilvest » 09. märts 2010, 20:47

Mul on tsintsudega sama asi et pks emane 1.a saab uue isasega hästi läbi [isane on 5.a] aga noorem ei saa.
Kasutaja avatar
ilvest
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 6
Pildid: 6
Asukoht: tallin, nõmme
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas JanelyL » 02. november 2010, 18:22

Minu kaks tsintsut ei saa ka omavahel läbi. Väljas jooksevad ja mängivad, vahepeal ka kisuvad, aga kui ühte puuri panna,siis on jama majas. Ei oska kuidagi neid enam lepitada.
JanelyL
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas sipzy » 03. november 2010, 23:12

Vahest aitab, kui puurid kuidagi ümber korraldada, nii et panna nad mõlemad nö "uude keskkonda". Oma territooriumile tihti nad ei taha teisi lubada jah. Aga kui väljas juba läbi hakkavad saama, siis on ka edasiminek.
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Kerili » 05. jaanuar 2011, 17:28

vb aitab ka see kui puurid ära vahetada panna need kaks siina uue tsitsu puuri ja uus vanade omasse.
või lasta uus emslt ühe vanaga kokku ja siis teise vanaga kokku ?=)
Kerili
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 2
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Kaklus?

PostitusPostitas clara8 » 16. november 2011, 11:10

Noh asi on selline,et mul on umbes 1 ja poole aastane tsintsilja ja umbes 7 kuune tsintsilja. 1 ne on emane ja 7 kuune on isane. Nad on mingi 3, 4 kuud eraldi kõrvuti puurides olnud. Mõttlesin, et kui isane on noor siis on normaalne, et emane teda tõrjub (tõrjuski). Aga isane saab varsti 8 kuuseks ja emane tõrjub teda nagu ennegi. Kas saangi neid kunagi kokku panna? :wacko:
Mina leppitan siis praegu isast ja emast. Kuid kui mul kaks emast oli (kunagi) siis nad küll läbi ei saand, nii,et lausa veri välljas. Huvitav olen kuulnud ja ise veendund, et ühest soost tsintsud ei saa läbi.
Muffin and Chilli= Forever love!! ♥ ♥
Kasutaja avatar
clara8
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 5
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Imbeeh » 17. november 2011, 00:12

Ühest soost tsinsud saavad läbi ja isegi kui nad on eri perioodidel võetud. Olen ise omanud kahte tsinsut samast soost ja kuigi alguses tülitsesid, said nad omavahel hiljem väga hästi läbi. Eks loomakesed alguses jagelevadki kui kokku pannakse, sest nad peavad ka ennast kehtestama, et kumb on majas peremees/perenaine.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas toitsik » 24. november 2011, 18:31

Meil on hetkel kaks poissi. Üks tuli võõrsilt ja teine sündis meil. Läbisaamine hea. Magavad üksteise kaisus ja mängivad koos. Aga on ka tülisid, lühiajalisi. Aga lepivad kiiresti. Eks näe mis tulevik toob. Samas üks emane tsintsu kes meil oli, ei lasknud kellegil olla. Kohe kallale. Nii et iseloomust ikka asi sõltub.
toitsik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas clara8 » 01. detsember 2011, 21:24

Mina olen ise enda tsitsude üle väga õnnelik, sest pirstsu võttis teis omaks ja nüüd on kui kokku naelutatud.
Muffin and Chilli= Forever love!! ♥ ♥
Kasutaja avatar
clara8
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 69
Teemad: 5
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas tšintšilja » 24. aprill 2012, 16:47

Tsintsiljad ongi sellised. Tsintsiljad on nagu väikesed lapsed.Nad hakkavad kaklema ,kui neile midagi ei meeldi.Võibolla on nende vahel midagi juhtunud ....
tšintšilja
Õigekiri longab
 
Postitused: 36
Teemad: 9
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tsintsud ei saa omavahel läbi?

PostitusPostitas Mammumari » 01. jaanuar 2013, 21:47

Oeh, olen lausa mures. Eile sai toodud 2,5 aastasele Nupsule uus 4 aastane kaaslane nimega Pätu . Hoidsin uut looma öö läbi tema enda puuris ja otsustasin siis täna õhtul, et laseme nad kahekesi kokku. Alguses olid armsasti ninapidi koos ja nagu musutasid. Siis vana olija läks oma puuri kõrgemasse kohta ja jälgis, mida uustulnuk seal all teeb. Nuuskis ilusasti ringi ning sahmis liivavannis. Meelitasin siis Nupsu alla tänu maiuse pulgale ning korraks hakkasid rindu pidi kokku. Aeg läks edasi ja oi oi , mis edasi sai. Mõlemad kahe jala peal püsti ja sirtsutasid üksteise peale. Selline mõll läks lahti, et Pätu kasuka seest sai Nupsu peopesa suuruse karvatuusti kätte. Karistuseks panin Nupsu uue looma puuri kinni.
Olen ikka päris mures, et kas nad ültse lepivadki, olen kaalunud isegi looma tagasi andmist.
Mammumari
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 7
Teemad: 1
Asukoht: Kuressaare, Saaremaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Tuju: Õnnelik
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline