kes või mis on albaania kirjurott?

Kuidas sinu roti värvi nimetatakse ja mida tähendavad erinevad värvilaigud rottidel jpm. Tervise ja iseloomuga seotud müüdid ja faktid seoses värvi või markeeringuga.

Moderaatorid: E4-, Amelia

kes või mis on albaania kirjurott?

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 08. märts 2004, 21:57

leidsin sellise kuulutuse: http://www.kodukauniks.ee/phorum2/read. ... =791&t=791
Otsisin mis ma otsisin, aga vastust tekkinud küsimusele google-ga ei leidnud :shock:
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 08. märts 2004, 22:52

Pole ka kuulnud. Ta kas mõtleb mingit muud näriliste liiki või on keegi talle udujuttu ajanud, et kirjud rotid on Albaaniast. Muidugi ei välista ka, et ta rottide esivanemad Albaaniast toodud. Noh, nagu Shane'i rotid on Soome krusskarvalised siis. ;)
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 09. märts 2004, 12:30

Too tegelane ikka müüb neid tõurottidena, albaania tõugu
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 09. märts 2004, 15:51

Mmm, jaa, aga ma pole netis kordagi kohanud viidet sellisele asjale nagu Albaania rotitõug. Kõik kohad, ka Euroopa lehed, mis rottidest räägivad, käsitlevad ainult värve, markeeringuid, karv tüüpi, kõrvade tüüpi, silmade värvi ning kuidas erinevaid kombinatsioone nimetatakse.
Noh, et kas me räägime ikka Rattus norvegicusest, keda meie lemmikrottidena peame? Kui nii, siis millised rotiklubid sellist tõugu tunnustavad ja millised selle tunnused on? Tõug peaks olema asi, millel on ajalugu. Ja kui on hoopis mõni teine liik kui rattus n., siis kuuleks ka huviga, milline. Pilti tahaks ka näha. :mrgreen:
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kes või mis on albaania kirjurott?

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 09. märts 2004, 22:46

mina ei suutnud leida ka ühtki sellist liiki nagu albaania kirjurott. Ju olen vilets otsija. Aga arvestades meie geograafilist paiknemist tekkis mõte, et ehk on venekeelsetel inimestel mingid omad "tõunimetused" jms, millest see "albaania kirjurott" on tõlgitud. Kahjuks minu vene keele oskus on piisavalt vilets, et ma venekeelses veebis parem ei üritagi tuhnida... :(
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kes või mis on albaania kirjurott?

PostitusPostitas nuu (Teema autor) » 24. märts 2004, 22:09

nojah. tegin vahepeal siiski luuret vene ja soome netilehtedel. Paistab et mõlemad on värvide ja markeeringute nimed lihtsalt ilma igasuguse tõlkimiseta inglise keelest üle võtnud ja "albaania kirjurotist" pole halli haisugi... :roll:
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kes või mis on albaania kirjurott?

PostitusPostitas Siretike » 26. märts 2004, 19:28

Ihii :lol:
Mina jälle tean üht tädikest, kes müüb kasse, koeri, küülikuid, rotte, hamstreid jne. Mulle vahel tundub, et ta mõtleb tõuge ise välja, ma pole kunagi kuulnudki selliseid. Eriti huvitav oli üks tema kuulutustest: "müüa purgitäis igavärvilisi rotte" Võib-olla hakatakse varsti koeri ka kilogrammide kaupa müüma? :lol:
Eesti mustrott jne :)
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Markeeringud ja tüübid

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron