"onn" küülikupuuri

Mida on küülikupidamiseks vaja? Puurid, puuri sisustus, mänguasjad jne.

Moderaatorid: Loomahull, darkhelen

"onn" küülikupuuri

PostitusPostitas roosinupp1601 (Teema autor) » 25. juuli 2004, 18:02

Ma tahtsin küsida, et kui paljudel on puuris jänesel maja, kuhu ta minna saab? Ja kas see peab tal olema? Kas teil on ostetud või isetehtud maja?
roosinupp1601
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 56
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri jänesemaja

PostitusPostitas Marit » 25. juuli 2004, 18:39

Ostsin maja seepärast, et üks mu jänku on hästi arg ja kardab väga, kui keegi meile külla tuleb. Nüüd saab ta hakatuseks majas julgust koguda enne, kui rahvast uudistama tuleb. Tihti käivad minu küülikud majas magamas, aga palju populaarsem koht on maja katus. Katuselt avaneb ilmselt parem ülevaade toas toimuvast. Näha on, et minu jänksidele nende maja väga meeldib.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri jänesemaja

PostitusPostitas panzer » 26. juuli 2004, 11:01

mul oli maja kohe puuriga kaasas. algul mõtlesin et võtan ära aga jänkule meeldib seal sees pikutada. vahel pea uksest väljas vahel jalad :D
panzer
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri jänesemaja

PostitusPostitas mann234 » 26. juuli 2004, 15:30

minul on ka jänkudel puuris majakesed...samuti puuriga kaasas oli.
Jänku ju uruloom, tahab vahel peitu pugeda, eriti siis kui mingi võõras heli ehmatab :lol:
ja uru katus on ka üks asjalik asi....minul on seal toidukauss ja lisaks on katuselt õige huvitav ümbrust uurida :)
mann234
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 95
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri jänesemaja

PostitusPostitas pirruke » 29. juuli 2004, 10:08

Mina ostsin puurile majakese. Esimene nädal tegeleti peamiselt maja lammutamisega, kuid lõpuks loobuti. Populaarseim koht on majakatus. Ega ta majja eriti ei tiku, välja arvatud siis, kui härra Tolmuimeja tegutsema hakkab :P
pirruke
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri jänesemaja

PostitusPostitas Marit » 29. juuli 2004, 14:12

Enne, kui maja ostsin, oli mul ka puuri peal käterätik. Aga jänkud arvasid, et seda on hirmus lahe pidevalt puuri sisse tõmmata. Maja on ikka kindlam variant - eriti pärast seda, kui selle lammutamise vastu enam huvi ei tunta :) .
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri jänesemaja

PostitusPostitas Riin » 29. juuli 2004, 20:39

Kuidas nad seda plastmassist maja lõhuvad :? :eek: ? Meil vanasti Tupsu ja nüüd Nupsu ainult seal pikutavadki. Tundub, et seal on nende jaoks mugav. Minu silma järgi tundub küll mugavusest asi kaugel, kui Nupsu ennast esikäppadega kaussi magama sätib kanamammi kombel või pikutab kõveras J tähe kombel ümber kausi, aga mine sa tea, pole ju ka ise proovinud :P .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Puuri jänesemaja

PostitusPostitas Marit » 30. juuli 2004, 11:08

Riin, maja lõhkumine käib nii, et hammastega võetakse kuskilt äärest kinni ja sikutatakse niikaua, kui maja seina küljest lahti tuleb. Seejärel üritatakse maja paigutada jänkule sobivasse kohta või hoopis puurist välja toimetada. Toidukauss on vaja ka kindlasti põranda küljest lahti kangutada. Üsna tihti käivad minu jänkud majakest seestpoolt "laiendamas", st nad üritavad maja sügavamaks ja laiemaks kaevata-närida. Ilmselt vajab mõni jänku majaga harjumiseks aega.
Marit
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas liz » 30. juuli 2004, 17:14

Mul oli ka maja puuriga kaasas, kuid ma võtsin neilt selle puurist ära, sest neil on kombeks sinna peale oma junnid lasta :(
Kuid üldiselt nad seal majas ei käinud, kah katus oli populaarsem koht :P vahest kui oli vaja peitu pugeda (ja muidugi emasel jänkul pesa ehitamise aeg) siis mindi küll sinna jah :)
aga üldiselt ega see vist vajalik ei ole, kuid jänesel on mõnus sealt ülevalt ümbrust vaadata küll jah :P
liz
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri jänesemaja

PostitusPostitas Ettel » 02. august 2004, 15:47

Meie ostsime puidust majakese ja Nancyle väga meeldib nii sees pikutada kui katuselt ümbrust jälgida :D Muidugi vahest üritatakse suures kraamimistuhinas maja ümber paigutada :twisted: või tehakse lihtsalt kaeve töid :wink:
Ettel
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri jänesemaja

PostitusPostitas KiisuMiisu » 17. august 2004, 15:42

ma arvan et piisab ka tavalisest kastist millel on yks kylg ära lõigatud et loom saaks sisse minna... :wink:
Viimati muutis Endised kasutajad 12. september 2004, 08:34, kokku muudetud 1 kord.
KiisuMiisu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri jänesemaja

PostitusPostitas jane » 22. august 2004, 20:51

aga kas keegi teab palju maksavad suured pealt võrega puurid :oops:
jane
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 10
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri jänesemaja

PostitusPostitas nännukas » 25. august 2004, 13:21

no eks nad ole ikka kallid: 1 m pikkune on kuskil 1000 ja 1,2 m-ne kuskil 1200 jne. kui majakesega koos on, siis vist natuke rohkem veel. pleksiklaasist seintega puur on vist odavam veidi...
aga suure ja omapärase puuri saab ka ise teha/teha lasta. tuleb ilusam ja odavam.
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Puuri jänesele maja

PostitusPostitas Olari » 29. september 2004, 13:28

Meie Nahkjalg Jännul on ka oma pesa. Puuriga kaasas polnud ja seetõttu tegime ise , võtan selle vahest ära kuna tundub et see justkui ei meeldiks talle kuna igal hommikul on see tagurpidi keeratud ja vedeleb kuskil teises puuri nurgas. Aga kui õhtul panen talle selle tagasi siis ikka ronib sinna sisse , krt sellest aru saab mida ta tahab :)
Kas sellesse majakesse mahub ka täiskasvanud lontu ?
Pilt
Olari
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 47
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

pappkast jänkule

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. jaanuar 2005, 09:12

Kas jänkule tohib panna puuri nt. pappkasti et ta saaks sinna sisse ronida?
Või ei tohiks seda panna sest ta võib hakata seda närima või pole sellest midagi et ta seda närib?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: pappkast jänkule

PostitusPostitas Jänkumamma » 17. jaanuar 2005, 11:58

Me elasime pikka aega kodus sõna otseses mõttes pappkastide otsas ja jänkudele oli see tõeline paradiis. Mööbel ilmus meile ka osaliselt seetõttu, et jänkud kiskusid kastidel kihi pappi maha. :wink:
Puuri ma pappkasti ei paneks (aga see on lihtsalt minu eelistus), kuid oma pärdikute järgi võin öelda, et jänkudele sellised urulaadsed asjakesed meeldivad. Meie omadel on praegu üks kast uruks adopteeritud (väljaspool puuri) ja nad käivad seal hea meelega istumas ning lõhkumas.
Viimasel ajal on levinud selline stsenaarium, et kui Pipi paneme puuri ära ja Joss saab sellest haisu ninna, siis kaitseb ta oma vabadust sellega, et läheb sihikindla kapakuga oma "urgu" peitu. :wink:
Mis puutub närimisse, siis meie omad ei ole endale veel papitükkidest tervisehädasid saanud, sest nad pigem kisuvad sealt ribasid välja, kui närivad neid.
NB! Metallklambrid ja kleeppaberiribad peaks kastilt enne eemaldama, kui see jänkudele anda! Ja pappkast ei tohiks eriti värviline ka olla, sest trükivärv on mürgine!
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 17. jaanuar 2005, 15:01

Aitähh Sulle jänkumamma vastuse eest :)
Aga äkki soovitad millest ma võiks neile "uru" (pesamajakese) meisterdada?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: pappkast jänkule

PostitusPostitas -Kristin- » 17. jaanuar 2005, 15:15

Uruks võiksidki kasutada pappkasti. Ja siis sinna augud sisse teha vms. Ma üritasin ka küülikule pappkasti anda, aga ta kartis seda selle sahina pärast, mis tuleb, kui sinna sisse hüpata või liigutada seda. Et temaga se asi ei õnnestunud. Aga võibolla sinu omaga õnnestub? :)
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: pappkast jänkule

PostitusPostitas Riin » 17. jaanuar 2005, 15:37

Pappkasti võid toidupoest saada, tavaliselt vedelevad meil Prismas alkoholiletis tühjad kastid ja müüjad on meeleldi nõus sealt ühe jänkule andma :) .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: pappkast jänkule

PostitusPostitas Jänkumamma » 17. jaanuar 2005, 16:14

Säästumarketites oli minu mäletamist mööda mingi nurgake, kust sai pappkaste võtta.
Väikestes poodides võib küsida ka otse müüjalt; ma usun, et nad väga ei tõrgu. Tuleks küsida justnimelt pappkasti ja mitte mingit läikivat kriidipaberist kasti.
Tallinnas on ka näiteks EhitusService selline koht, kust ise saab pappkaste võtta.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: pappkast jänkule

PostitusPostitas -Kristin- » 17. jaanuar 2005, 20:06

Tartus saab jah sealt Säästumarketist. Võibolla on sul endal kuskil mõni vana teleka, arvuti vms. kast? :)
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 18. jaanuar 2005, 19:18

Meie omad said mikrouuni kasti endale mänguuruks. Lõhuvad, hüppavad, laamendavad, mängivad peitust luugist sisse ja välja hüpates.
Soovitan soojalt! :D
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: pappkast jänkule

PostitusPostitas nännukas » 18. jaanuar 2005, 19:52

kas teie jänksid kasti sööma ei kipu?
meie omale ka hirmsasti meeldib, aga ei saa talle seda eriti lubada, kuna varsti pole kastist miskit järgi... sööb nagu segane. oleks siis et lihtsalt käristaks...
ja siis on pärast kõht kinni ja jama kui palju... niisiis ongi meil selline süsteem, et kast seisab kapi otsas ja aegajalt saab jänku sellega mässata aga kui jälle kõvasti sööma pistab, kolib kast kapi otsa tagasi...
nännukas
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 236
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: pappkast jänkule

PostitusPostitas Riin » 19. jaanuar 2005, 01:14

Meil sama viga, et kipub kasti söömisega liiale minema ja nüüd pole enam tükil ajal uut kasti toonudki :( . Vahel anname kiskuda paberkotte, aga need nii hästi ei maitse ja tänu sellele neid ei viitsita eriti kiskuda ka :wink: .
Kasutaja avatar
Riin
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1092
Teemad: 19
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 56
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: pappkast jänkule

PostitusPostitas Mio » 19. jaanuar 2005, 14:35

Meie omad kisuvad küll kõvasti ja suurendavad luuke enda soovide järgi :lol: aga palju sellest kõhtu jõuab, selles osas ma ei oska öelda.
Pole selle üle eriti muretsenud ka, sest mõlemal käib kõht hästi läbi. Papiribasid on kõik kohad täis, sellest järeldaks, et vähemalt suurem osa jäetakse söömata. 8) Mio on meil söögi osas nii pirts kah, temale kindlasti papp ei maitse. Maia aga selline raudse seedimisega, nii et teda see arvatavasti ei mõjutaks üldse. Eks neilgi ole vaja oma närilise nimele au teha...
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: pappkast jänkule

PostitusPostitas Jänkumamma » 19. jaanuar 2005, 14:50

Meie omad ka pigem kisuvad pappkaste kihthaaval ribadeks, kui närivad neid. Ainult kastide kaante nurgad on pisut ümaraks töödeldud... :wink:
Jossil on küll aeg-ajalt pabulad hirmus pisikeseks läinud, kuid ma panen selle pigem Pipi kasuka lakkumise arvele ning paar supilusikatäit ananassimahla parandab ka selle häda ilusti ära.
Võibolla olen ma optimistlik võhik (keemias olen suhteliselt nõrk), aga kui ma oma jänkudele prusside juppe ja puukoort närida annan, miks ei võiks samal otstarbel ka pappkaste kasutada? Kui pappkast trükivärvist ja kriidipaberist ei kubise, siis las jänkud möllavad seal rahumeeli...
Loomulikult tuleb oma lemmikute tervisel silma peal hoida, aga kui jänku on terve ja rahul, siis las lammutab oma pappkasti nii palju kui tahab - peaasi, et mu pehme mööbli rahule jätab! :lol:
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: pappkast jänkule

PostitusPostitas -Kristin- » 20. jaanuar 2005, 19:48

Aga minu oma sööb kah seda pappkasti ju. :eek:
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: pappkast jänkule

PostitusPostitas Jänkumamma » 21. jaanuar 2005, 10:57

-Kristin-, aga kuidas on lood sinu jänku pabulatega? On neid palju ja on nad ilusad suured (tunduvalt suuremad kui nööpnõelapea)?
Kuidas jänku enesetunne on? Kui ta ise on seltskondlik ja rõõmus ja kaalus ka alla ei võta, siis ei mõju sedasorti närimismaterjal talle halvasti.
Kaua ta juba pappkasti närimisega tegelenud on? Ja kui suure augu ta päevas kasti sisse närib - näksib ta ainult natukene või ainult närimisega tegelebki?
Asi selles, et iga asjaga liialdamine on paha. Kui mõni jänku ainult närikski pappkasti, siis tuleks pappkast pigem puuoksaga asendada.
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mio » 21. jaanuar 2005, 12:31

Aga äkki soovitad millest ma võiks neile "uru" (pesamajakese) meisterdada?

Mina ehitasin maja ehituspoest ostetud jääkidest, s.t. puust. Väga lihtne asi. Lihtsalt katus, kolm seina ja pulk sissepääsukülje ees, et maja ikka vormis hoida (muidu hakkab ju vaakuma). Pilti meie omade onnist näeb minu albumis, koos selle elanikega. :)
Ka oleme ehituspoe materiali seast ostnud vägagi populaarseks saanud istumisriiuli. See on ca 1 cm-paksune ja täispuidust, kodus tavalise söögiõliga õlitatud. Mõõtsime täpselt nii, et saab selle võredest läbi torgata ja niiviisi nendele toetuma panna. Sedasi on kerge vajaduse korral riiul ära võtta. Soovitan soojalt. Meie "lapsed" istuvad seal nii nunnult. 8)
Mio
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 351
Teemad: 14
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: pappkast jänkule

PostitusPostitas Jänkumamma » 21. jaanuar 2005, 12:46

Meil on kaks "urgu" jänkudele.
Esimene on pappkast (seda saab näha ka minu galeriis koos uru omanike ja nende pabulatega).
Teine on nn. jänkutaburet (tehtud poes müüdavatest laminaatplaatidest, kuid ei ole mõeldud närimiseks). Algselt oli kavas sinna ehitada ka pisike labürint, aga lõpuks kujunes lihtsalt välja risttahukas, millel igas küljes pilud. Jänkutaburet on ta sellepärast, et peale seda, kui Pipi oma hambad meie uude tugitooli sisse lõi, keelasime me profülaktika mõttes jänkudel üldse pehme mööbli peal liikumise ära. Seepeale otsustasin ma teha neile spetstooli, mille peal ja sees nad siis peesitada saaks. Hetkel on ka see edukalt tarbimises.
Mõlemad "urud" on näha pildil "Copperfieldi jänesed"
Jänkumamma
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 446
Teemad: 30
Asukoht: Raplamaa võserik
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist