Oksendamine ja imelikud hääled

Igasugused tervisega seotud teemad.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas helen125 (Teema autor) » 25. november 2007, 00:11

Hugo täna õhtul sõi ja siis nagu tundus, et läks kurku, tegi seda häält nagu nad teevad kui kurgus on midagi, tavaliselt läheb see üle, aga see kestab juba päris mitu tund, vahepeal on vaikus nagu magaks ja siis jälle nagu proovib köhatada vms, proovisin talle juua anda, natuke jõi aga siis ikkagi tegi seda imelikku häält, siis ta sõi ja siis ka tegi seda häält nagu oleks kurgus, ja siis läks ja oksendas, ja sõi oma okset. Pühkisin seda okset siis ära, seda vägapalju ei olnud. Siis läks potile junni tegema, ja seal tegi ka seda köhatamist. Samas ma vaatasin talle küll suhu ja kurku aga ei näinud küll midagi seal, ta vahepeal keeras keele viltu ka, et ma ei näeks hästi. Nüüd läks magama aga aegajalt ikka köhatab. Selline oksendamise hääl on see, väike öök ja öök. Ma ei tea siis mida teha, ja millal ja kas ma peaksin arsti juurde minema. Pole ennem sellise asjaga kogemust olnud. Samas ma olen märganud, et ta norskab ka, noh mitte nagu inimesed, aga ma kuulen ta hingamist, selline sügav hingetõmme.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas Mercar » 25. november 2007, 00:43

Äkki nagu lapse puhul- tasuks tagajalgadest kinni võtta ja kergelt peaalaspidi raputada?
Koertel peaks samuti toimima. Vast tuhkrul ka, kui miskit kurgus / hingamisteedes ees on.

Arstile võiks muidugi ka minna- või vähemalt kohe hommikul helistada (kui on siis sama seis).
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas Diana » 25. november 2007, 10:49

Päris pea all ei tasuks ta raputada (nagu koeragi). Enam kasu on siis, kui vajutada tal sõrmedega kõhule mitu korda (noh ma ei tea, kuidas seda õigesti eesti keeles seletada...), eriti tõhus on see just köhimise ajal. Kui asi toimib, siis peaks köhimise rütm muutuma, mis tähendaks, et see, mis tal kurgus on, muutis oma asendis ning seda saab kas alla neelata või sülitada. Minu tuhkru ja koeraga aitas see küll koheselt.

Aga igaks juhuks, kui köhimine jätkub, näita loomakest arstile, sest kes teab, äkki on tal see toidutükike hingetorru seisma jäänud. Arst oskab siis aidata.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas helen125 (Teema autor) » 25. november 2007, 18:59

Täna on neid hääli harvem esinenud, öösel ma ka ei kuulnud eriti midagi. Täna paar üksikut korda kuulsin. Kuulasin ta hingamist ka täna kui ta magas, ei tundunud, nagu seal midagi oleks, täiesti rahulikult hingas.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas triinabelle » 26. november 2007, 16:08

Päris mitu tõhku on viimasel ajal tõbised olnud - eriti kui peres keegi teine ka haige on olnud. Enda omadest üks kaasa arvatud. Ei pruugi seal kurgus miskit olla kui sööb ja joob. Ta võis mõne suurema toidupala alla neelata, mis siis neelu/söögitoru vms limaskesta ärritas ja see annab nüüd tunda. Teine võimalus on mõni viirus, mille Sa vabalt ise neile koju võid tuua. Tihti püüab loom ise kurku/suhu/hammaste vahele vms kohta jäänud tükikest käppadega koonu kraapides kätte saada. See on üsna kindel märk, et kuskil midagi kinni on.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas Heleri » 26. november 2007, 16:55

Mul Tikker juba nädal aega kraaksub ja krooksub, köhib noh. Teeb ka täpselt sellist häält nagu oleks vett kurku tõmmanud. Nüüd saime antibiotsid peale ja loodetavasti läheb paremaks. Muidu teeb ja on nagu Tikker ikka, sööb, joob, mängib jne. Sooleummistuse puhul kibub tuhkur nina kraapima ja öögib päris tihti. Sellisel puhul, kui ise aidata ei oska (jalgadest raputamine pole eriti efektiivne) tules veti juurde minna. Abiks on ka vaseliinõli, seda sisse sööta, teeb olemise kurgus libedamaks.
Usun et Hugo puhul tegemist ka köhaga või mõne viirusega. Inimeste nohu ja köha võib tuhkrule ka edasi kanduda, meil kogemus sellega olemas. Hiljuti üks tuttav tuhkur jäi päris raskesse nohusse, oli haiguse tõttu mitu päeva täiesti rivist väljas, nüüd kosub õnneks. Sai nohu samuti peresiseselt inimlaste käest.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas Mercar » 26. november 2007, 17:01

Jalgadest raputamine otseloomulikult ei aita sooleummistuse korral. See käib siiski vaid siis kui miskit on hingamisteedes. Kergema sooleummistuse puhul aitab kui (oliiv- vms) õli anda, aga seda ei soovitaks teha siiski ilma arstiga konsulteerimata.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas helen125 (Teema autor) » 26. november 2007, 20:41

Ma arvan, et oli ärritus, täna ma seda häält pole kuulnud. Ega see tekkis ka söömise käigus, nad aegajalt tõmvabad kurku, aga siis köhivad välja, ju see ärritas. Sest söömise ja joomisega tegeleb ta jälle aktiivselt :lol:
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas cuiza » 02. juuli 2008, 18:46

Ma olen Laima pärast mures :umm:
Ta juba nädal aega päevade viisi ainult magab puuris, vahel täitsa 24 tundi järjest üldse enam aktiivne ei ole, täna töölt koju jõudes oli ta oma puuri kõik täis oksendanud.
Äkki tal on mingi stress kuna me just kolisime uude koju????
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas Mercar » 02. juuli 2008, 19:04

Ega uus kodu pole värskelt remonditud?
Nii maalähedasel loomal (kes ka eriti väljas ei käi) võivad nt. (põranda) värvi aurud jms. mürgistust põhjustada.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas Sandra » 02. juuli 2008, 19:05

Varem oli palju aktiivsem? Sööb, joob normaalselt muidu, on kõhnemaks ka jäänud? Väljaheited tunduvad korras? Üldiselt oksendamine küll stressist ei tohiks olla ja kui ta nii kahtlane on siis soovitan arsti juurde pöörduda.
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas cuiza » 02. juuli 2008, 20:44

No kõhnaks jäämist mai saa aru sest ta näeb nii rääbakas karvavahetuse pärast välja,sööb ja joob nagu ikka.
Õnneks saab tal ka kohe söögipakk otsa saan talle teise toidu osta, äkki on toidust ka tingitud mai tea juu :umm:
Olenevalt ka õhtust,ta vahel ikka tuterdab korraks nii max 5min väljas ja siis ronib puuride peale jälle magama.

Korterei ole toas küll värskelt remonditud, aint köögis, aga sinna ma neid ple veel ega esikusse lasknud.
Tuhkruplika Sonya ja Hanna (Puhka rahus mu jääkaru. R.I.P Laima)
Kasutaja avatar
cuiza
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 333
Teemad: 6
Pildid: 8
Asukoht: Vantaa,Finland
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 33
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas Diana » 02. juuli 2008, 22:12

Mina soovitaksin samuti arsti juurde minna. Oksendamine ei juhtu kindlasti stressist.

Milline on tal muidu kehatemperatuur?

Ning kuivtoitu ei tohi nii järsku vahetada, et täna on üks ja homme hoopis teine. Kui minna teise kuivtoidu üle, siis järk-järgult: alguses segada vana toidu sisse paar uue toidu graanulit, järgmiselt toidukorral uue toidu kogust suurendada jne.
Kasutaja avatar
Diana
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 809
Teemad: 17
Pildid: 5
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas thea » 12. juuni 2009, 13:40

Mul on mure väikse Ronja pärast :sad: Ehmusin päris kõvasti, kui pisikese eile kapi alt oksendamast leidsin, arvasin, et võib-olla läks kurku midagi või nii. Õhtul tegi ikka vahepeal selliseid imelikke hääli, nagu kurgus oleks midagi..nagu ajaks öökima...Täna oksendas jälle! 2 korda järjest!! Okse on selline sinepikarva, midagi eriskummalist seal sees ei paistnud, lihtsalt poolseeditud krõbinad. Toidan teda Totally Ferret Baby Formulaga, mõnikord annan natuke nutrit ka. Vaatasin puuri üle, junne on ka omajagu ja täitsa korras tunduvad, et kõht ei tohiks umbes olla.
Toalilledest hoiame teda eemale, kummist mänguasju meil pole...
Praegu panin pätikese puuri, las tudub, niikaua käin veel igaks juhuks elamise kriitilise pilgu ja lapiga üle.
Oleme praegu maal , lähim loomaarst on Viljandis, Männimäe loomakliinik. Kas peaks ta sinna viima? :umm:

Lisan veel, et muidu on ta käitumine täitsa tavaline, möllab mängida, sööb, joob korralikult. Selline rõõmus ja kugisev tuhkruke on. :-)
Kasutaja avatar
thea
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas triinabelle » 12. juuni 2009, 14:00

Kui enesetunne on muidu korras, pole kiiret - vahest on tegemist ainult maoärritusega. Jälgi kindlasti, kas ikka kakab ja kas see, mis sealt tagantpoolt välja jõuab, on normaalne. Kui joob, on hea. Uuri igaks juhuks järgi, kas ka homme oleks võimalik Männimäele minna.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas thea » 12. juuni 2009, 15:07

Jälgin teda koguaeg, praegu tudub rahulikult, aga nüüd läbi une korra köhatas.
Uurin arsti juurde mineku asja ka, tahan ikka kindel olla, et temaga kõik korda saab. Loodetavasti on tõesti vaid kerge ärritus..
Suur aitäh, et vastasite :-)
Kasutaja avatar
thea
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas helen125 (Teema autor) » 13. juuni 2009, 06:58

Muidu Männimäeloomakliinik on tuhkruid katsuda saanud küll (minu omasid), mina julgen sinna küll viia, täitsa asjalikud on seal, aga no see kesklinnas see kliinik seal küsiti oi mis näriline see on ja sellega oli ka kõik, tulin tulema kohe.



Mul ka Sillu mõnikord oksendab, siis kannatan selle jubeda abitu vaatepildi ära ja proovin teda vett jooma meelitada kausist ja mingi aeg siis läheb üle, aga jah junne peab kindlasti jälgima.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas thea » 13. juuni 2009, 09:29

Tundub, et polegi vist asja praegu arsti juurde.
Joob ilusti, junnid on korras, pissib ka, toitu võtsin kausist vähemaks, et ta liiga täis ei saaks ennast pugida. (Võib olla oli asi just selles, et sõi kõhu liiga punni ja siis mürgeldamise käigus lihtsalt tuli välja.) :-)
Kasutaja avatar
thea
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 1
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas triinabelle » 13. juuni 2009, 19:46

Kui tuhkur või ükskõik milline teine loom - ka inimene täis kõhuga liialt rahmeldab, siis võib ta oksendama hakata See on organismi üks lihtsamatest kaitsereaktsioonidest. Tuhkrute puhul on tähtis ka see, et raskemaid loomi - nii üle kilo kaaluvaid peaks tõstma kindlasti kahe käega mitte nii nagu neid mugav võtta on - ühe käega ja esikäppade tagant. Teise käega peaks ikka tagakeha toetama. Ja äsja söönud looma tõstes peaks kindlasti ka kergemate puhul kasutama kahte kätt, mitte toetades maopiirkonda.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas väike kuradike » 14. juuni 2009, 17:37

Tuhkru oksendamine on nii õnnetu vaatepilt. Ta on siis ise nii õnnetu, ja omanik ei saa ka midagi teha. Meil on alati nii, et see kes oksendab, kolib kuskile sellisesse kohta, kust ma teda aidata ka kuidagi ei saa, ei pääse ligi lihtsalt. Ja siis kui üritan pai või midagi teha, siis joostakse veel kaugemale eemale.

Ma paar korda olen niimoodi muretsenud kõhuli kapi või voodi alla vaadates ja oodates, kuni oksendamine ära lõpeb, aga õnneks saab see üsna kiiresti läbi.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas triinabelle » 15. juuni 2009, 12:47

Jah, mul on siiani pilt silme ees, kui unustasin, et Harri just pistis oma südamekõhutäie kinni ja siis tuli minul kallivajadus peale. Tõstsin ta üles kõrgele - talle meeldib ennast siis välja sirutada ja mulle saab ka ülevalt alla vaadata. Tema aga vahtis mulle seekord õnnetu näoga otsa ja hakkas öökima. Minu haiglane fantaasia lisab sinna veel, et ta nagu oleks tahtnud seda oksendamist veel tagasi ka hoida :sad:
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas tuhkrudonarmsad » 02. aprill 2010, 08:46

Alfons näris eile öösel oma kummist mänguasju, võtsin tal need eest ära ja nüüd peale seda ta sööb hästi vähe, joob ka vähe ja kakat on hästi-hästi natuke. Täna hommikul ta kaks korda oksendas ka :S Kas see võib olla mõni viirus või on asi nendes kummist mänguasjades? Ta muidu juba enne nende närimist sõi vähem ja ei joonud ka eriti. Muidu ta on täitsa rõõmus. Mängib ja käisime õues ka eile.
Alfons, Reeta ja Leidi on maailma kõige nunnumad!
Kasutaja avatar
tuhkrudonarmsad
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 342
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu-jaagupi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas Kellykaazz » 02. aprill 2010, 09:49

Kas mänguasjad on terved? võib-olla kummitükid nüüd soolikates kinni? Mine veti juurde kiiremas korras, et mitte riskida asjata...
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas tuhkrudonarmsad » 02. aprill 2010, 09:54

Koristasin kõik mänguasjad ära, kõik olid terved. Aga ta kakas välja täna suure tüki õhupalli ja ennem oli ta kakanud juba väiksema tüki. Äkki oli asi selles? Täna käisime õues, seal ta oli väga rõõmus. Kaevas jne... Ja nüüd andsime talle liha, seda ta sööb. :) Kui veel oksendab, läheme homme arsti juurde.
Alfons, Reeta ja Leidi on maailma kõige nunnumad!
Kasutaja avatar
tuhkrudonarmsad
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 342
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu-jaagupi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas Kellykaazz » 02. aprill 2010, 11:39

Võib olla oleks hea anda nutrit natuke rohkem- see teeb kõhu lahti, nii, et kui midagi veel soolikates on, siis tuleb lauluga välja...
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas maris2 » 02. aprill 2010, 19:45

Üldiselt võid proovida ka toiduõli anda. No mingi pool teelusikat. Et see teeb seest pehmemaks ja aitab kakat väljutada. Minu Bullil karvapallidega mure ja enne abi saamist soovitati õli anda. Paha see õli midagi ei tee, pepu võib vaid õliseks minna.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas tuhkrudonarmsad » 02. aprill 2010, 21:01

Andsin ka Alfonsile õli, panime toore südame peale :)
Alfons, Reeta ja Leidi on maailma kõige nunnumad!
Kasutaja avatar
tuhkrudonarmsad
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 342
Teemad: 4
Pildid: 3
Asukoht: Pärnu-jaagupi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas Misty1 » 12. aprill 2010, 07:35

Misty haige .Lugesin siin kuskilt et hammaste krigistamine-maohaavad. Kohkusin?? Justkui mätsutab kogu aeg ja klõpsuvad tagahambad...Eile kutsusin loomaarsti välja kliinikusse. Arvasime et see iiveldusest. Sai selle vastu süsti, aga täna juba uus päev-ikka mätsutab. Algas oksendamisega eile. Kakab korra päevas-näpuotsatäis kollast, limast. Eile pandi antibiots peale. Praegu sai kontrastainet ja lähme röntgeni. Glükoos ja tilk suukaudu eilsest peal. Isegi öösel tülitasin teda ja toppisin seda sisse.
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas Misty1 » 12. aprill 2010, 09:29

Niipalju sain nüüd lohutuseks et valud võivad ju ka sooltepõletikust. Ei pea haavand olema. Et kui oleks, oleks see loom juba läind olnud...Sai valuvaigisteid. Nüüd kodus. Andsin vägisi tilka, glükoosi,nutrit, söe tabl, smectat. Magab. Õnneks viletsam ei ole. Lõunast veel röntgen, kui kontrastaine laiemalt levind, ja ikka antibiootikum ka .
Teistele uutele tulijatele ikka soovituseks-kui oksendab, kõht lahti-roheline v limane, v üldse läbi ei käi, päeva jooksul, loom loiuks-kiiresti arstile just nende kiire ainevahetuse pärast. Ei tea ju kunagi mis sisse pugind omale ja lühiajalisemgi vedeliku kaotus eluohtlik.
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Oksendamine ja imelikud hääled

PostitusPostitas Kellykaazz » 12. aprill 2010, 10:12

Jõudu ja jaksu ! Kosuge kiiresti :-)
Kasutaja avatar
Kellykaazz
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 801
Teemad: 12
Pildid: 12
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline

cron