Heinasõime vajalikkusest

Milliseid vahendeid läheb notsu eest hoolitsemiseks vaja. Puurid, puuri sisustus, mänguasjad, jalutamisrihmad jne.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Heinasõime vajalikkusest

PostitusPostitas Nöbsike (Teema autor) » 29. september 2007, 14:12

Ma tahan küsida seda,
et kui on vaja heinasõime ja kui ma panen saepurupeale heina
siis sööb ta seda maas olevat heina niikuinii ju kunaõseda on lihtsalt
kergem kätte saad!
See teeb sama välja ju!; :sad:
Nii et sellest sõimest pole kasu ju!
Nöbsike
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 680
Teemad: 19
Pildid: 0
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kõik merisigade aluspanust

PostitusPostitas Kissu » 29. september 2007, 14:58

Sõimest on igal juhul kasu. Sa ütled, et lihtsam on kätte saada maast aga notsude jaoks on see heina sõimest sikutamine juba iseenesest huvitav mäng. Kõiki kõrsi nad selle käigus ju ära ei söö ja milleks muidu sikutada.
Mina vahel tõstan ka maast puhta heina sõime tagasi, kuna siis saavad notsud seda puhtalt süüa kui tahtmist on ja kui ei ole siis saavad nad ennast lõbustada selle uuesti maha sikutamisega.

Aga sõime puhul on neil võimalus saada puhast ja korralikku heina, mitte ei pea enda alt täis pissitud heina sööma. Sõim on igal juhul kasulik ja hügieenilisem.

Veel üks põhjus sõime kasutamiseks on see, et heina läheb tunduvalt vähem. Nad küll sikutavad selle heina väga suures osas põrandale aga ma võin kindlalt öelda, et selle sikutamise käigus süüakse rohkem heina ära, kui lihtsalt maha pandud heina puhul. Lihtsalt aluspalnule asetatud heina puhul notsu sööb sealt paar esimest heinakõrt ning siis kas vajub sinna otsa pikali või pissib/kakab selle täis ja rohkem ta seda ei puutu (ja kui ta sööb seda pissist heina siis see pole juba tema tervisele kasulik).



Järgmisel korral palun teha uus teema või otsida sobivam teema. Meie foorum ei küsita lihtsalt absoluutselt kõiki küsimusi suvalises teemas korraga, kuhu nad tegelikult üldse ei sobi! Heinasõimest rääkides ei ole küll tegu aluspanu puudutava küsimusega.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Heinasõime vajalikkusest

PostitusPostitas nirgike » 29. september 2007, 16:14

Paistab, et kõik oleneb meriseast. Mina näiteks pole kunagi heinasõime kasutanud, sest tundub, et sinna on ebamugav heina sisse toppida, puru läheb maha. Lisaks saab sinna korraga nii vähe heina panna.

Mina panen heina puuri saepuru peale, puuri keskele hunnikusse kokku. Notsud veavad seda küll natuke laiali, aga seda keskmist hunnikut minu omad täis ei pissi. Heina ära söömisega on nii, et kui uut heina ei anna, siis hädaga süüakse eelmine peaaegu puhtaks, aga kui annad uut heina peale kogu aeg, siis muidugi sorditakse vaid paremad palad välja ;) Ma muidugi nii karm perenaine ei ole, kui heina jätkub, siis lasen neil natuke sortida ka.
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Heinasõime vajalikkusest

PostitusPostitas ruigam » 05. oktoober 2007, 11:53

Just,Nirgikesega päri.
Pole kasutanud, aga hiljem vb hakkan kui uus puur..
Koerad on võrratud.
Kasutaja avatar
ruigam
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 152
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Heinasõime vajalikkusest

PostitusPostitas P6ssa » 07. oktoober 2007, 23:02

Minu merisea puuril see olemas ja Roksu ilusti sööb sealt heina
P6ssa
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Heinasõime vajalikkusest

PostitusPostitas tupsu-baloo » 20. oktoober 2007, 20:15

Sõime olamasolu garanteerib,et toidusedelis ülitähtsal kohal olev hein oleks alati puhtana käepärast.Sõim peaks olema viltuse,massivse kaanega suletav.Kui kaas pole piisavalt viltune,istuvad merisead sõime peale,teevad selle mustaksja võimalik,et määrdub ka selles peituv toit.Kui kaant ei ole siis on lisaks sellele,et toit võib määrduda uriini või väljaheidetega,ka haljassööda ülekuumenemise oht,mis võib põhjustada raskeid seedehäireid.Pealegi võivad loomad sõime siise ja väljaronimisel end vigastada.
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Heinasõime vajalikkusest

PostitusPostitas Kissu » 20. oktoober 2007, 21:45

Kui sõim on puuri välisküljele kinnituv ei ole vaja kaant, pole poes näinud müügilgi kaanega heinasõimesid (isegi puuri sisse panemiseks mõeldud sõimedel pole seda näinud :shock:).
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Heinasõime vajalikkusest

PostitusPostitas tupsu-baloo » 21. oktoober 2007, 11:06

Ega ma ise ka pole kaanega heina sõimesid näinud aga selle teksti leidsin ma interentist.
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Heinasõime vajalikkusest

PostitusPostitas Mercar » 21. oktoober 2007, 11:14

Kui sa ei lisa oma teksti, vaid sõnasõnalt seda mille leidnud kusagilt internetist (raamatust) pannakse juurde link (autor)! Ka siis kui sa seda tõlgid. Muidu on tegu vargusega!

Kui umbes kirjutad midagi mis on mitmetelt lehtedelt läbi käinud siis ei ole see oluline. Kuid siiski võiks viisakusest viidata, et sellest on täpsemalt juttu seal ja seal x keelsetel lehtedel.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Heinasõime vajalikkusest

PostitusPostitas Kissu » 21. oktoober 2007, 11:29

Selle asjaga on nõnda, et välismaal võib olla selliseid heinasõimesid müügil küll, kuid meil eestis ei ole. Sinu kirjutisest jäi mulje nagu see heinasõime kaas oleks nii kohustuslik, et ilma selleta ikka kuidagi üldse ei saa. Selline jutt ajab inimese paanikasse ju, eriti kui ta kusagilt poest sellist ei leia.

Siis tasuks kirjutada, et välismaised lehed soovitavad juurde näiteks. Siis inimesed teavad, et ei tasu kohe paaniliselt otsima hakkata. :happy:
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Heinasõime vajalikkusest

PostitusPostitas Ozz » 23. oktoober 2007, 07:23

Sellised kaanega heinasõimed võiksid tõesti müüki tulla, kuna mul puuris küll heiansõim aga nii tore on ju sinna sisse hüpata ja seal siis mugavalt ennast sisse seada ja süüa. Ja loomulikult tehakse sinna ka kõik omad ädad. Suures hädas vahetasin puurid. Jänesed panin põssade omasse lootuses, et jänesed nagu suuremad ja vaevalt, et sinna hüppama hakkavad, kuid ei midagi sarnast. Nüüd istub sõimes Helis ja laseb heinal hea maitsta.
:razz: :biglove:
Loomad on võrratud!
Kasutaja avatar
Ozz
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 162
Teemad: 9
Pildid: 20
Asukoht: Ida-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 49
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Heinasõime vajalikkusest

PostitusPostitas nuuu » 11. jaanuar 2008, 14:38

Mina tegin ka enda notsudele heinasõime, kuna olen siin igalpool lugenud, et see hoiab heina puhtana ja on väga kasulik. Panin heinasõime ööseks täis ja hommikul nutsid, et tahtsid heina. Kätte said sealt heinasõimest ainult natukene. Võibolla ei osanud ise sealt võtta heina. Ja võtsin selle heinasõime ära ja panin kõik heina neile puuri ja siis krõbistasid rahulikult heina. Ju vist meile polegi see heinasõim nii vajalik.
Jacky ♥
Mõnus maius
Alates 10 maist soome kolmeks kuuks , nii kaua eemal pisist :) Jacky & Keidi .
Kasutaja avatar
nuuu
Jacky ♥
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1594
Teemad: 24
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Heinasõime vajalikkusest

PostitusPostitas Mercar » 11. jaanuar 2008, 15:44

See et loomad sealt kätte ei saanud, näitab vaid, et on kehv heinasõim, mitte et seda vaja pole.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Heinasõime vajalikkusest

PostitusPostitas kaisake131 » 12. jaanuar 2008, 22:00

Heinasõime vajalikkus oleneb täiesti seast. Minu merisigadele meeldib nii ja naa. Heinasõimest on tore heina sikutada ja see saab päris ruttu otsa (kahjuks praegusele puurile sõime panna ei saa). Samuti meeldib neile, kui hein on saepuru peal. Siis nad saavad sinna sisse pugeda ja rahulikult magada.
Kasutaja avatar
kaisake131
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 156
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Heinasõime vajalikkusest

PostitusPostitas Ivar » 31. detsember 2008, 22:12

Heinasõim on igati kasulik asi ja enamusel puuridel on see tegelikult kaasas või on seda sinna võimalik juurde panna. Aga kui see võimalus puudub, siis on abiks ka jupp traati(õigemini juhet);).
Meie puuris on küll heinasõim täiesti olemas ja ka kasutuses aga sellele lisaks paneme tavaliselt puuri ka ühe vihu (sellise paraja peotäie) kõvema juhtmega(isolatsiooniga traat selline) kokku köidetud heina. Ja see näikse meite põrsastele palju rohkem meeldivat/maitsvat, kui sõimes olev hein. Sest seda saab mööda puuri ringi tassida ja üksteise käest ära tirida ning muidu sellega mürada.
Ivar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 136
Teemad: 2
Pildid: 19
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 60
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Heinasõime vajalikkusest

PostitusPostitas whipii » 10. jaanuar 2009, 15:51

Heinasõim on jah kasulik asi. Kui seda ei ole, siis on hein puuri põrandal kus notsud ise jooksevad. Ja nad ju teevad oma häda heina peale ning nad peavad veel sellist heina ju sööma ka. Parem kui hein oleks ikka heinasõimes, siis seisab he puhtana. :)
Kasutaja avatar
whipii
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 111
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Heinasõime vajalikkusest

PostitusPostitas Elllii » 26. märts 2011, 21:17

Mul oli see sõim juba puuriga kaasas ja siiamaani tirib notsu sealt heina välja :D, aga jah, sõimega püsib hein puhtam.
Nöpsik ♥ (22.09.10-21.08.13)
Kasutaja avatar
Elllii
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 284
Teemad: 12
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Heinasõime vajalikkusest

PostitusPostitas margotx » 29. mai 2011, 18:44

Mul on ka puuriga sõim kaasas olnud.M küll ei kujuta puuri ette kui seal sõime poleks.Noh aga ega tal vist eriti viga pole ka kui sõime pole.Lihtsalt ,et merisiga võib heinale oma äda teha:(
♥ enda merisiga ..Elu on raske!(eriti koolis)
Kasutaja avatar
margotx
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 338
Teemad: 10
Pildid: 23
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Heinasõime vajalikkusest

PostitusPostitas merisigutik » 13. oktoober 2015, 17:12

Mina küll arvan et sõim on väga vajalik.
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Heinasõime vajalikkusest

PostitusPostitas merisigutik » 24. veebruar 2017, 17:31

Hei,taaskord kirjutan siia kuna minu arvamused on muutnud :) mul on 3 sisemsit heina kuna ja 1 välimine,kogemused sellised-

Kui ma panen sisemisse künasse heina siis läheb see ka minu tuppa põrandale ja seda on tüütü iga päev koristada.
Välimine heinak üna on hea kui mu kassid ei käiks seda heina välja sikutamas ja ise seda söömas.
Nüüd panen ma puuri põrandale suure kuhja heina iga hommik ja järgmiseks päevaks on iga kui kõrs sealt ära söödud ja nad ei pissi heina täis ka mul :) Ise ma ei kasuta heinaküna kuna ma ei talu seda segatust kui kõik kohad on heina täis minu toas +mul on 3 kassi kes arvavad et jõle vahva on seda künas põrandale sikutada ja ise sees seal püherdada ja pärast on hein kõik karvade sees ja igastoaso n igalpool heina laiali aga nüüdsest kui ma hakkasi seda heina puuri põrandale panema pole mul põrandal heina :)
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus


Tagasi: Varustus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist