Tuhkur ja parasiidid

Igasugused tervisega seotud teemad.

Moderaatorid: postituvi, Heleri, Sandra, väike kuradike

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Tuhkur ja parasiidid

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 21. august 2005, 09:53

kas tuhkrutele võib anda ussirohtu?
Viimati muutis Endised kasutajad 24. august 2005, 15:40, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ussiroht

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 21. august 2005, 17:47

Tuhkrutel ei ole usse kuna nende ainevahetus on nii kiire!
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ussiroht

PostitusPostitas Heleri » 22. august 2005, 09:48

Põhimõtteliselt võib ka tuhkrutel usse olla, kui nad käivad palju väljas või puutuvad kokku väga erinevate loomadega. Vetarstide sõnul tuleks tuhkrutele ussirohtu anda ainult siis, kui omanik arvab, et ta lemmikul võivad ussid olla. Tavalistes kodutingimustes elades tuhkrutel usse ei ole ja ussirohtu anda ei ole vaja.
Kui tuhkur toitub toortoidust (sööb näiteks hiiri ja rotte), siis on ussirohu regulaarne tarvitamine vajalik.
Ei tea kindlalt öelda, et tuhkrul on parasiitide puudumine seotud kiire ainevahetusega, pigem on see seotud sellega, et neil on kassidest ja koertest vähem võimalusi endale usse hankida.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ussiroht

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 23. august 2005, 22:07

Kahjuks on ka tuhkrutel parasiite,nii soole-,naha,kui ka kuulmekäikudes.Kuigi tuhkrul on tõesti kiire ainevahetus, ei tähenda see veel, et parasiidid ka väljaheitega kiiresti väljutatakse.Suurem oht nakatuda on , siis kui loomaga väljas käiakse,või kontakt teiste loomadege.
Olen ise tohtrina töötanud ja näinud olukordi,kus kassil on kirbuallergia ja perenaine väitis , et tegemist ainult tubase kassiga.
Me ise toome ka oma välisjalanõudega tuppa nii kirbumune , kui ka soolteparasiitde mune.
mina soovitan teil küll oma marakrattidele manustada sellist preparaati nagu STRONGHOLD puppy.Pakendis on 3 täpilahuse pipetti ja manustada tuleks korra kuus. Ravimi toimeaine mõjub kirpudele,ümarussidele,nugilistele ja muidugi sellisele nuhtlusele nagu kuulmelestadele.
kahjuks on ravim suhteliselt kallis,üle 200 krooni.Aga kui jagada see summa kolme kuu peale , siis polegi olukord päris hull.Tuhkrukasvatajad Soomest kasutavad ka seda preparaati.
Viimati muutis Endised kasutajad 24. august 2005, 21:59, kokku muudetud 2 korda.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ussiroht

PostitusPostitas Heleri » 24. august 2005, 09:37

Ei tea, paljud Rakverest ostetud tuhkrupoegade omanikud siin foorumis käivad, kuid sealt saadud lemmikutele peaks kindlasti ussikuuri tegema, sest seal elab nii palju erinevaid loomi koos ja elutingimused on väga räpased, mis on parasiitidele soodne kasvulava.
Erinevalt koertest ja kassidest tuhkrutel ei nõuta seda, et enne vaktsineerimist peab 10 päeva varem tegema ussikuuri, seda soovitatakse teha ainult siis, kui on kahtlus, et tuhkrul on parasiidid.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 24. august 2005, 17:12

Aga tegelikult, kui majapidamises on koer või pooltubane kass, siis peaks ussikuuri ilmselt kõigile korraga tegema? Ristnakkumine ja tagasinakkumine märksõnaks.
Koertele soovitatakse teha kuni 4 korda aastas profülaktilist. Ja mulle on neid Strongholde müüdud ka ühekaupa - ainult et seda saab ainult retseptiga ja tänapäeval ainult kui looma arstile ühtlasi ette näitad, niiet ravimi hinnale lisandub visiiditasu.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ussiroht

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 24. august 2005, 22:12

Tegelikult ma tunnen seda nö Rakvere tädi, kes müütab neid loomi, õnneks küll mitte isiklikult. Ta istus juba sügaval nõukogude ajal seal turu kõrval ja müütas erinevaid loomi.Oli selline "kunksmoori" moodi ja viltkübaraga,huuled hästi punaseks värvitud.
mulle tundus, et tal ka alkoholiga probleeme.
Ussirohu andmisest veel niipalju, et tõesti enne vaktsineerimist ei ole kohustuslik seda anda.....aga ,kui ravimitootja ütleb, et 10-14 päeva ennem peab andma , siis oleks targem ikkagi anda.Asi pole mingis ravimitootja jonnis, vaid loomal tekib puudulik immuunsus.Eks neil st tootja firmal rohkem kliinilise katsetusi, ja neil võimalus mõõta ka antikehade tiitrit, mis väga tähtis asi vaktsineerimise juures.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ussiroht

PostitusPostitas katjuushake » 13. november 2005, 13:39

Tegime...ei mäletagi täpselt enam millal...umbes kuu aega tagasi mõlemale pisikesele nn. ussi-kirbu-parasiidi-kogu kupatuse-kuuri. Ostsime selleks vahendit nimega Biokill. Tegelikult juba seda pudelit nähes ei tekkinud selle värgi suhtes erilist usaldust. No, aga igastahes sai mõlemad üle pritsitud..pesa samuti..näpp läks küll valusaks pidevast sprayle vajutamisest, kuid kõik, mis loomadega juhtus oli see, et nad said märjaks ja kurjaks :) ...võibolla natuke aega pärast seda ei kratsinud nad end nii palju kui varem (võibolla lihtsalt kujutasime seda ette), aga nüüd on väiksed jälle jube hädas...kogu aeg sügavad ennast..pidevalt jääb teekond poole sammu poolt pooleli ja meeletu hooga suundutakse hammastega tagumiku-jala-selja suunas, et kergendust leida...Kas teie tuhkrud kah niimoodi poole sammu pealt pikali viskavad, et end kratsida või vahete-vahel end pikemaks sügamiseks sisse seavad. No, mingil määral on ju sügamine normaalne..inimene ju ka sügab end vahel ja see ei tähenda,et kohe kirbud on :) ...aga mulle ikkagi tundub, et meie pisikesed teevad seda ülearu...Enam seda sama vahendit kasutada ei taha, pole nagu mõtet..aga kodus on olemas veel see Frontline'i sinine pipeti moodi asjandus. Selle kohta on aga öeldud, et liiga kange tuhkrutele. Keegi aga vist rääkis, et pani seda oma tuhkrule (?) Kas panna siis seda? Ja kui palju siis...jagada kuidagi see üks ampull kahe peale ära - Tembule rohkem, Pätule vähem..Tembu pärast ei kardagi nii väga, aga just Pätu..ta ikkagi nii väike. Ja mis tähendab, et on liiga kange? Mis see siis teha võib?
katjuushake
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ussiroht

PostitusPostitas Heleri » 13. november 2005, 18:50

Frontline'i pipeti värki ei soovitata panna, kuid Frontline'il on spray olemas, mida saab kasutada ka tuhkrute peal. Mina kasutan seda.
See kratsimine on vist tuhkrute puhul tavaline, sest Tikker teeb samamoodi nagu Katjuushake kirjeldas (poole sammu pealt viskab end pikali ja hakkab kratsima).
Ussirohu kohta olen kliinikutest uurinud ja keegi ei julge tuhkrule tavalisi kassile/koerale mõeldud preparaate anda. Üks, mida soovitatakse, on Piperazine, kuid seda on saada väga vähestes kliinikutes (on saadaval Tatari kliinikus). Ühes tuhkrute-alases raamatus mainitakse lisaks eelnimetatud rohule ka Canex kutsikatele mõeldud siirupit, kuid seda ei ole ma Eestist veel leidnud.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ussiroht

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 13. november 2005, 20:32

Piperazini vabariigis vist tõesti ei ole, isegi meedikud ei kasuta seda.Canexi kohta niipalju, et seda ikka liigub. Ravim on pasta näol tuubis. Ise olekn oma tuhkrule korra andnud Vitaminthe pastat so on 5 ml tuubis.Andmine veidi tülikas oli aga hakkama sain ja kõrvalnähte ei esinenud.
ka minu elukas kratsib.Olen uurinud aga mingeid satikaid pole täheldanud.Dermanormi õli ja Nutri-Plus-i olen iga päev korra andnud.
Eks peab sellega leppima,kui paratamatusega.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ussiroht

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 13. november 2005, 20:46

Katjuushake,Sul vist olukord ikka tõsine.Seda preparaati mida sa oma eksperimendis kasutasid ei oleks tohtinud teha.Kui sa hoolikalt loed, siis see preparaat sisaldab permethriini, mida ei soovitata meie kasvandike juures kasutada.
Kui sa väga tahad ussirohtu anda, siis osta Stronghold puppy.seda läheb üks pipett looma kohta.Mina olen seda juba kolmas kuu manustanud. Ehkki ka mul kratsib aeg-ajalt aga asi tundub ikka kontrolli all olevat.Mul katkestab ka järsku igasuguse tegevuse ja hakkab hammastega midagi olematut karvade sees taga ajama.
Pesakasti võiksid ka üle vaadada.Ära igaksjuhuks hakka frontline-t manustama ja pealegi seda poolitada raske.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 14. november 2005, 01:49

Minu tuhkur näris ja kratsis end samuti. Siis kasutasime üht tilgutatavat parasiitide vastast rohtu, mis oli mõeldud koertele ja kassidele. Praktiliselt päeva pealt jättis intensiivse kratsimise. Enam pole nakitsemist täheldanud ka.
Kuid kui need tilgad tuhkrutele liiga kanged on, kas siis võivad neil ka mingid hilisemad tõsisemad tagajärjed olla? Enam neid kindlasti ei kasuta, aga tehtut tagasi võtta ka ei saa.
Viimati muutis Endised kasutajad 08. detsember 2005, 15:05, kokku muudetud 1 kord.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ussiroht

PostitusPostitas katjuushake » 14. november 2005, 09:16

Vot, Moositasku, sina vist olidki see, kes seda Frontline'i pani...no, igastahes..seda Biokill'i soovitati Tatari loomakliinikust...kahjuks pole endal spets-teadmisi nende vahendite üksikkomponentide kohta ja seega peab ju loomakliiniku tegelasi usaldama... :? Aga tänud, Nox virilis...nüüd enam kindlasti seda ei kasuta ja lähme siiski selle Stronghold Puppy jahile, sest kuigi tuleb välja, et kõigi tuhkrud end sügavad, tundub mulle siiski, et meie omasid segab see vahel ennast ka. Igaks juhuks tahaks lihtsalt ühe kuuri veel ära teha, et näha, kas on muutust või mitte. Kui pole, siis las sügavad :)
katjuushake
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 52
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ussiroht

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 15. november 2005, 17:28

Rääkisime ka ühe tuttava soome tuhkrukasvatajaga ning sealt info samasugune - Biokill'i mitte mingil juhul kasutada ning Stronghold on soovitatav. Seal pidavat seda kasutatama.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: ussiroht

PostitusPostitas MarianneViktor » 24. oktoober 2007, 20:32

Meie Vikil on kirbud. Kindlasti kohe. Panime talle spets. tuhkrutele mõeldud tõrjevahendit XENO 450 MaxxPharmalt. Tolku ei mingit kahjuks :mad: . On keegi veel seda preparaati kasutanud?
Nüüd vist tuleb proovida strongholdi... veel on mul kodus mingit vastikult haisvat vedelikku mida tuleb veega lahjendada ja siis karvadesse pritsida. Sellega on parasiite tõrjutud nii küülikutel kui ka merisigadel, aga oma Vikatsi karvadesse ma millegipärast ei taha seda panna.

P.S Kirbud on tuhkru karvades hästi näha. Või kui kirpu ei märkagi siis kirbukakat kindlasti. karvades on selline must puru. Kui see puru panna märja valge paberi peale siis kirbukaka valgub laiali...määrib paberi ära. Suvaline puru seda ei tee. See jutt siis mõeldud neile kelle loomad ennast palju sügavad. Meie Viki niihullusti ennast ei sügagi. Kui ei oleks karvades niisama tuuseldanud siis ei oleks arvanudki, et kirp seljas.
MarianneViktor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: ussiroht

PostitusPostitas totuliia » 24. oktoober 2007, 20:48

me oleme kasutanud jah strongholdi, ju tänu sellele pole ka midagi peale tulnud:D
Kasutaja avatar
totuliia
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 321
Teemad: 5
Asukoht: Lasnamägi
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkur ja parasiidid

PostitusPostitas triinabelle » 25. oktoober 2007, 14:26

Xeno pakendi infolehel on kirjas, et see on mõeldud lestade, ümarusside ja täide raviks. Tuhkrutel võib seda kasutada küll, iseasi, kas just neid parasiite tõhul on. Kirp ja täi on selles mõttes täiesti erinevad, et kirp looma seljas ei ela ega mune. Kui mõni vaene kirp sattub tõrjevahendi mõju ajal looma hammustama, võib ta õnnetult surma saada küll. Kirp nimelt pab söömises päris pikki pause, enamiku ajast veedab ta siiski looma/inimese pesas, vaibas(l), tekis, madratsis vms. Täi, milline iganes lest ja ümaruss elavad peremeesorganismiga tihedamalt koos, selle sees või küljes pidevalt. Tänu sellele söövad nad ka tihedamini ja tõenäosus, et mõni nende poolt võetud amps neile saatuslikuks saab, on märksa suurem.
Kirpude tõrjeks tuhkrutel on soovitatavad meil kasutatavatest vahenditest Stronghold ja Advocate - mõlemad paraku retseptiravimid ja arsti juures käimata, st ainult apteegist neid seaduse järgi retseptita ei saa. Mõlemad on nn täpilahused turjanahale tilgutamiseks - tähtis on, et lahus sattuks nahale, mitte karvadele, ja seda kohas, mida loom ise lakkuma ei ulatuks.
Xeno 450 on aga käsimüügikaup, mida saab apteegist retseptita.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur ja parasiidid

PostitusPostitas helen125 » 04. märts 2008, 10:19

Nii pean vist oma tõhud loomaarstile näitamiseks viima, muudkui sügavad ennast, öösel suure kolinaga ehmatati meid üles, kui kiigust kolks puuripõhja ja sealt põrandale hüpati ja metsikult sügama hakati. Pean laskma uurida, ega lestad pole tulnud kusagilt külge, sest kirpe ma nagu ei näinud, nahk oli puhas.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur ja parasiidid

PostitusPostitas Heleri » 05. märts 2008, 10:36

Osta Stronghold Puppyt või Frontline Spray. Sügelus väheneb kohe. Minu tuhkrute puhul aitab sügeluse vastu ka pesemine. Kuna nad nagunii igal pool ringi müttavad, siis satub neil karvadesse iagsugu sodi ja tolmu, mis võib pika peale sügelust tekitada.
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur ja parasiidid

PostitusPostitas helen125 » 05. märts 2008, 10:56

Ma pesin neid alles üks nädal, ei aidanud.
Tegelikult ma peaksin kõrvu ka puhastama, aga nende suurte volaskitega üksi hakkama ei saa.
Eks ma pean ostma jah mingit vahendit, eelmine aasta samal ajal tegin ka, aga siis otsest vajadust polnudki, lihtsalt igaksjuhuks.
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur ja parasiidid

PostitusPostitas Cazzike » 05. märts 2008, 17:44

Ma olen jälle tähele pannud, et Pliksu juba teist aastat järjest ennem karvavahetust
sügeleb tavalisest rohkem. Kuna meil juba karvavahetus täies hoos siis ka kratsimine on
tihedaks läinud - karvaalune nahk aga muidu ilus.
Loomadel on erilised võimed, mida keegi ei oska seletada...
R.I.P Kissi, Poksi, Nupsik, Mõmmi, Pliksu(kallis)
Kasutaja avatar
Cazzike
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur ja parasiidid

PostitusPostitas helen125 » 28. detsember 2008, 19:19

Copin Triinu postitusest sügeliste teema alt siia väikse jupi.

Advocate on uuem ja toimib rohkematesse parasiitidesse.
Püsisoojasele selgroogsele nagu tuhkur on Advocate aga veel ohutum kui Stronghold. Hinnaklass on enam- vähem sama-
Tuhkrud on looduslik antidepressant:)
Kasutaja avatar
helen125
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 891
Teemad: 21
Asukoht: Tallinn/Viljandi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur ja parasiidid

PostitusPostitas Nuhvik25 » 13. aprill 2009, 12:50

Tere kõigile! Küsimus: kuidas mõjuvad puugid tuhkrule (suvi on saabumas ja õues ju ikka jalutatakse)??? Ei osanud seda küsimust mujale paigutada kui tervise alla - aitähh!
Nuhvik25
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Tuhkur ja parasiidid

PostitusPostitas Heleri » 13. aprill 2009, 13:07

Ma usun et puugid mõjuvad tuhkrule nii nagu teistelegi loomadele. Minu tuhkrud elavad suviti pm 24/7 õues oma territooriumil, jooksevad rohu sees, ronivad põõsastes jne ja vot pole mina veel 4 aasta jooksul ühelgi tuhkrul mitte ühtegi puuki näinud.
Arg ajal võiks kasutada mingeid parasiiditõrje vahendeid. Kindlasti oskab Triin siin täpsustada milline tuhkrule sobilik ka puukide vastu aitaks. Koertel kasutan Frontline'i aga see tuhkrutele ei sobi (sprey kujul muidu vist sobib ka).
Kasutaja avatar
Heleri
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 1582
Teemad: 72
Asukoht: Kulna küla, Keila vald
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur ja parasiidid

PostitusPostitas triinabelle » 13. aprill 2009, 17:06

Noh, eks siis Triin kommenteerib - see Frontline Spray variandis - mitte Spot on - turjale tigutamiseks! - sobib tuhkrutele kasutamiseks küll. Muud asjad, mida tuhkrule parasiitide vastu kasutada võib, meil siin olevatest asjadest puukidele ei mõju. Ise ma ka eriti siinkandis neil loomadel puuke näinud pole - Hollandis oli neid ka novembrikuus.
Kui sul pole olnud tuhkruid, siis sa ei tea, kui tühi on kodu ilma nendeta...
Kasutaja avatar
triinabelle
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 871
Teemad: 22
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 52
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur ja parasiidid

PostitusPostitas Misty1 » 18. aprill 2009, 19:41

Jaah strong hold puppy,aga naha paneb tuhkrutel ka sügelema liigne valgu hulk toidus...kana filee-liiga tihti muna....võimalik et sellest siin kuskil juttu juba on olnud-aga lisasin...alati pole nahakahjurid....ja arvan et kord kuus on tihe teha tõrjet -ikkagi kemikaal mis imbub organismi kui juba nugilisi ka läbi naha saab tappa.....meie teeme u kahe kuu järgi
Viimati muutis Marilin 19. aprill 2009, 10:53, kokku muudetud 1 kord.
Põhjus: Lause lõpus käib üks punkt.
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur ja parasiidid

PostitusPostitas väike kuradike » 19. aprill 2009, 20:28

Minuarust on ka kahe kuu tagant palju teha tõrjet. Mina teen vastavalt vajadusele, kui näen, et on hakatud kratsima end, või kui kõrvalestad ilmuvad. Eelmine aasta sai minuarust 2-3x tehtud tõrjet, täpselt kahjuks ei mäleta.
Tuhkrupätid Arnold ja Sylvester, a.k.a šuurikute seiklused.
Ja Mõmmi, kes meil igavesti meeles.
Kasutaja avatar
väike kuradike
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
Reklaamijuht & Tuhkrutelk
 
Postitused: 1774
Teemad: 11
Pildid: 7
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur ja parasiidid

PostitusPostitas Misty1 » 19. aprill 2009, 23:05

Ega ausalt olen tema 1,5 aasta kohta vist ainult 4 korda teinud tõrjet.Kui kahtlusi on et midagi.Praegu lakkus end hoogsalt saba alt.Lugesin justkui kuskilt et iga kuu.Jah liigne pole ka hea muidugi.
Kasutaja avatar
Misty1
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 752
Teemad: 6
Pildid: 20
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Tuhkur ja parasiidid

PostitusPostitas maris2 » 20. aprill 2009, 18:19

Meie kasutame advocatet ja suvel saab tõesti mingi 2 kuu tagant tehtud kuna siis kokkupuude teiste loomadega ka tihe. Kuid talvel sai vist 1 kord tehtud ei mäeltagi enam. Ma loen siin manustamise kohta ,et see vastavalt parasiitidele erinev.
Armsus kuubis
Kasutaja avatar
maris2
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 3112
Teemad: 10
Pildid: 20
Asukoht: Rakvere
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Tõsine
Prindi postitus

Re: Tuhkur ja parasiidid

PostitusPostitas bbrenda » 24. mai 2009, 10:53

Kui te seda frontline sprayd enda loomadele pihustate, siis kas ainult suve alguses? Oletame, et juunis ja siis terve suve peab vastu või iga kuu vms.?
Tuhkrud on sama magusad kui suhkrud!
Sweety Tweety!
Kasutaja avatar
bbrenda
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 89
Teemad: 5
Asukoht: Brüssel; Eesti
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist