Kasvajatest

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Re: Rotil jube kasvaja

PostitusPostitas Carmen » 24. august 2005, 22:01

Ta ema käis rotiga arsti juures, sest see sugulane on alles ise 11 aastane.
Nad elavad Võrus, ja mina Tallinnas, seega ei saa ma midagi teha ka.
Sugulane on mul praegu külas, ja koju pääseb ta alles 25. paikku.
Kahju rotist mul!
Aga arst lihtsalt määras ära, et see on kasvaja ja kõik. Nii mulle räägiti..
Kasutaja avatar
Carmen
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 202
Teemad: 10
Pildid: 1
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotil jube kasvaja

PostitusPostitas nuu » 26. august 2005, 20:45

Kunagi kui olin oma esimese roti kasvajatega magama pannud ja hakkasin esmakordselt inglise keeles netist rotiinfi otsima, leidsin kah terve pika jutu sellest, mis kõik võib rottidel kasvjate teket soodustada ja mõtlesin mõnda aega, et õige kasvatamise juures on võimalik kasvajate tekkimist ennetada... Tegelikult on kasvajad ikkagi suuresti pärilikud ja ma eriti ei usu enam, et mingite eriliste pidamistingimustega annaks neid päris ära hoida. Väga võimalik aga, et nende tekkimist annab edasi lükata... (Jah tõsi, emaste rottide puhul näiteks on võimalik emaka või munasarjakasvajaid ja mingil määral piimanäärme kasvajaid ära hoida sellega, et rott varakult steriliseerida, aga see operatsioon on ise oluliselt keerulisem ja ohtlikum kui näiteks piimanäärme kasvaja eemaldamine...)
Aga kas see magusast täielikult loobumine tähendab ka seda, et rotile ei tohi enam magusaid puuvilju, jogurtit jms anda? Või ainult ei anna kommi, küpsist, šokolaadi? Ma neid viimaseid ei ole oma rottidele juba mitu aastat andnud, aga esimesi ei suudaks kuidagi andmata jätta... :roll:
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotil jube kasvaja

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. august 2005, 21:55

Ma panen roti magama. :cry:
Aga arvan, et magusa andmisel võib ikka puuvilju ja jogurtit ja neid anda. Minu arvates soodustab see head tervist. Kindlasti tuleb rotiga palju tegeleda. Näiteks mina võtsin muidu oma roti tihti poodi kaasa. Kodus lasin tal joosta ja ta õppis oma nime päris ära.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotil jube kasvaja

PostitusPostitas nuu » 27. august 2005, 12:35

olukorras, kus arst enam midagi teha ei saa ja rott enam elus olemisest rõõmu ei tunne, on see vist tõesti parim lahendus.
Ole vapper, Väikeste Rõõmsate Rottide Paradiisis tal haigusi ei ole...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Trollil kasvaja

PostitusPostitas paraboa » 30. august 2005, 22:43

Nüüd on siis minu sõber Troll ka nende rotude hulgas , kellele midagi ülearust külge kasvanud .Seda , et tema vasakul õlal oli punetav laik märkasin ma 2 nädalat tagasi , aga siis paistis see nagu iga teine kratsitud- näksatud laiguke - poistel vahel ikka omavahel madinat .Kui aga neljapäeval maalt tulin ei olnud laik mitte paranenud , vaid laigu alla oli tekkinud pöidlaotsa suurune muna .Esimese hooga lootsin , et see on haavast tekkinud abstsess - leotasin kärna ettevaatlikult lahti ja üritasin sealt alt mäda leida. Kui midagi ei tulnud , mõtlesin veel paar päeva oodata , et ehk "küpseb" veel .Selle asemel paisus muna nädalavahetusel veelgi ja hakkas veritsema . Kuna veri mädane ei olnud , siis oli selge , et nüüd on küll pahasti ja tuleb kõik see 650 g rotti kaenlas arsti juurde minna . Troll ise , kes seni oli aktiivne ja rõõmus hakkas esmaspäeva lõunast loiuks muutuma ja nurka pugema , ilmselt see "asi" siiski vaevas teda .Ainult isuke püsis endiselt hea .
Täna hommikul viisin siis sõbrakese Tatarisse ja närisin siis mõned tunnid närviliselt küüsi .Lõuna paiku sain tagasi pisut uimase , aga siiski päris ärkvel ja asjaliku roti , kes peletas parajasti igavust sellega , et näris augu sooja veega täidetud kummikindasse , mis talle soojenduseks korvi oli pistetud ja tekitas oma pessa väikese uputuse :) .Öeldi , et kasvaja oli selgelt piirdunud ja saadi kõik kätte . Hoolimata pikast õmblusest õlal on tüüp päris liikuv ja hakkas kohe askeldama . Lahe oli kodus vaadata , kuidas kõik 5 sõpra puuri naasnud Trolli ülelakkuma ja nuuskima tormasid .Küll oli seal hoolitsejaid ja kasuka puhastajaid :P . Mõne aja pärast põõnas päevakangelane vend Sibliku turjal magada nagu kott . Haava peab veel jälgima ja määrima , aga paistab , et selleks korraks läks kõik õnnelikult .Kurvaks ja murelikuks teeb ainult see , et selline jama hakkab pihta alles äsja aastaseks saanud rotikuga ...
Viimati muutis Endised kasutajad 30. august 2005, 22:48, kokku muudetud 1 kord.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tirinipi » 30. august 2005, 23:40

Rõõm kuulda, et Trolliga on kõik jälle hästi! :)
Tuhkruplika Bonita (uues kodus). Zelda R.I.P.
Väike kutsu Zayka
kontakt tirinipitiri@gmail.com
Kasutaja avatar
tirinipi
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 582
Teemad: 16
Pildid: 8
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 44
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 31. august 2005, 08:34

Rõõm kuulda ka selliseid juhuseid, kus kõik hästi läheb. :) Pai Trollile Kissu ja hunniku rotitüdrukute poolt. ;-)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas -catz- » 31. august 2005, 10:40

Väga tore, et kõik hästi lõpes :) . Jõudu siis Trollikesele!
-catz-
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 118
Teemad: 9
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 31. august 2005, 19:41

Noh, peale aastseks saamist hakkavadki kasvajad ja muud jamad välja lööma. :( Seepärast ka enne aretuses kasutamist hea isasel lasta aastaseks saada vähemasti.
Kui õnneks läheb, ei ole sul teda uuesti lõigata vaja. Aga see, et kasvaja nii kiiresti paisus, viitab pahaloomulisusele. Niiet kes teab.. Hoian pöialt, igatahes.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Trollil kasvaja

PostitusPostitas paraboa » 31. august 2005, 23:57

Tean , et pahaloomuline .Isegi kui mul endal oleks illusioone olnud , siis kliinikust ka öeldi . Lihtsalt tunnen rõõmu , et mu priske tibuloom praegu kõbus on ja loodan kõige paremat , aga ise püsin uute märkide suhtes valvel .
Praegu on küll mõnus vaadata , kuidas sõbrake taastub.Mineraalkivi , mida kuude kaupa ei puututud läheb niiet puru lendab ja tüüp on hakanud hapupiimaga kama sööma (hapupiima toodab mul see piimaseen , mis pidi n+1 haigust ravima) Ja hea sõbra soe karvane külg on ka suurepärane soenduskott :)
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Rotil on kasvaja

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. september 2005, 16:03

Just äsja avastasin, et ühel mu rotil on külje peal, jala juures mingi mügarik. Kuidas ma seda varem pole märganud, ei oska öelda...või on see nii järsku kasvanud lihtsalt?!
Ehmatasin ikka päris korralikult ära. Nina ümbert on tal ka tihtipeale punane olnud. Ja viimasel ajal on kuidagi jube närviline, jookseb toas edasi-tagasi...
Tean, et peab kindlasti arsti juurde temaga minema...
Aga jube mõelda, et rotu haige on. Kui ta peaks ära surema, mis siis teisest rotist saab? Sureb kurbusesse... Nad terve elu koos elanud ju.
Kaua rotid kasvajaga elada võivad muidu?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotil on kasvaja

PostitusPostitas avalanche » 10. september 2005, 12:13

Ma arvan, et seda on sul targem arsti käest küsida. Niimoodi läbi neti on väga raske diagnoosida, sest kasvajad on ka erinevad.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 10. september 2005, 15:13

Üldiselt kohe arstile! Võimalik, et see pole kasvaja või siis seda annab lõigata ära.
Tegelikult ma ei saa aru miks tullakse selliste asjadega foorumisse nõu küsima. Kui on selliseid kahtlusi peaks arst olema ikka esimene kellega ühendust võtta. Foorumisse ei pruugi sattuda asjatundlikku inimest mitu päeva - sinu rott aga kannatab kogu selle aja.
See ei ole kusjuures ainult rottide puhul aktuaalseks teemaks vaid ka teistes foorumites. :(
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Erikal kasvajad.

PostitusPostitas loomakata » 11. september 2005, 09:56

Minu erikal on ka nüüd kasvaja. Algul, kui avastasin oli ainult üks kasvaja(olin kolm nädalat maal ära ja kui koju tulin, siis oli see juba päris suur). Siis ema helistas kohe arstile ja küsis operatsiooni kohta. Arst ütles, et erika on juba liiga vana(2,5) ja ei pruugi narkoosist ärgata. ütles et arsti juurde võiks tulla siis, kui karv hõrenema hakkab ja enam rott süüa/juua ei taha. Tegemist oli västriku loomakliinikuga. Nüüd avastasin, et erikal on ka teine kasvaja. Enam ei tea mida teha. Mingis roti kasvajaga teemas oli et keegi oli 2,5a. rotule opi teinud ja rott oli toibunud ja aastakese veel elanud. Äkki peaks mõnda teise loomakliinikusse helistama? Västrikus olen muidu kõigi oma loomadega käinud. Erika jääb oma kasvajatega puuris paljudesse kohta kinni ja ei saa välja. Aga üks kasvaja on juba päris suur, teine pisikene mügarik. Ja erika saba on seoses selle kasvajaga nihkunud päris kõvasti paremale poole :cry: Kasvaja asub tagumiku ja tagajala juures. Teine teiselpool. Mida soovitate? Annab veel midagi teha?
loomakata
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: rotil on kasvaja

PostitusPostitas paraboa » 11. september 2005, 22:36

Küsi Tatarist , Toometi juurest või Billy `st . ehk keegi teeb . Ei ole ju mõtet vaadata , kuidas loomake aeglaselt piineldes sureb . Isegi , kui ta narkoosist ei ärka , siis jäi ta lihtsalt tuttu ja ei ärganud enam , see on ikkagi parem ,kui aeglaselt vähki surra . :( See , et loom ei oska meile rääkida , kui paha ja valus tal on ei tähenda , et ta ei kannataks .
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 12. september 2005, 16:24

Arstidel on sageli esimene vastus, et nii vana, tea kas narkoosi kannatab. Tegelikult võib ka noor rott narkoosist mitte enam ärgata. Kui rott muidu terve ja kõbus, ei kannata samal ajal nt kopsupõletiku või muude hingamisraskuste all, ei ole mingit põhjust mitte opereerida. Rotti nägemata on hinnangu andmine ennatlik.
Muidugi võib operatsiooni käigus ka selguda, et kasvaja on niivõrd organismis läbi põimunud, et polegi otseselt midagi lõigata.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: rotil on kasvaja

PostitusPostitas nuu » 15. september 2005, 21:17

Turn oli 3 aastat täis, kui temal kasvajaid opereerisime. Ta ei olnud küll enam ka muidu just esimeses nooruses, aga oli nii arsti kui minu hinnangul igati rõõmsameelne mammi, mis sest, et karv hõre ja jalad nõrgad. Operatsioonist toibus ilusti, ka haav paranes ilma eriliste komplikatsioonideta. Ta suri küll paari kuu pärast, aga seda ma operatsiooniga kuidagi ei seostaks.
Kindlasti räägi ka teise arstiga ja käi vastuvõtul rotti näitamas, rotti nägemata ja katsumata öelda, et pole mõtet lõigata on küll ennatlik... Aga oht, et rott narkoosist ei ärka on sellegi poolest loomulikult olemas. Alati on... :(
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas loomakata » 19. september 2005, 13:36

Nüüd oleme igapäeav arstidele helistanud. Helistasime kõik need hea kohad läbi. Kõikidest öeldakse, et Erika juba liiga vana ja liiga ohtlik. Et nad võivad operatsiooni teha, aga väga väike tõenõosus, et ta ärkab. Eile läks Erika seisund veel hullemaks-ta pissis end täis ja ninast hakkas verd tulema. Kasvaja on ka juba natuke kasvanud. Kui eile tahtsime arstile sõita(tiina toometisse) siis seal oli liiga pikk järjekord, maxi ja tatari olid kinni:( Ja see ka et erika tahab veel süüa, aga ta istub ainult oma pesas. Lisaks on erika väga kõhn ja karva väga hõredalt tal. Et jah, mul on nüüd siis otsustada et ka ma teen operatsiooni või ei. Või peaksin ma erika magama panema:(?
loomakata
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: rotil on kasvaja

PostitusPostitas nuu » 20. september 2005, 21:02

nojah, kui tema seisund on juba selline nagu kirjeldasid - kössitab nurgas ja nutab porfüriinipisaraid -, siis on seda otsust kindlasti raskem teha. Me ei tea, kas tema viletsa enesetunde põhjustajaks on ainult see kasvaja või on tal lisaks veel midagi mureks. Me ei tea, kas kasvaja ise on pigem hea- või pahaloomuline. Ma arvan, et kui juba nii paljudest kohtadest on öeldud, et parem mitte lõigata, võib-olla siis tõesti ei ole mõtet oma jonni ajada. Sel juhul võib juhtuda, et peadki varsti hoopis raskema otsuse vastu võtma - kas on kätte jõudnud aeg oma sõbrake unele saata... Seda otsust ei tee kahjuks mitte keegi sinu eest ära...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas loomakata » 21. september 2005, 15:18

jah, see aeg ongi kätte jõudnud. Pean oma erika magama panema. Lisaks kasvajale on tal ka tupes põletik. Juba üleeilsest saadik jookseb tal sealt verd(kõhualune kõik on täis). täna hakkasin uurima, mis see olla saab ja saingi oma küsimusele vastuse. Pole vist mõtet looma piinata. Tal on ju nii halb niimodi elada. Või peaks seda rohtudega ravima ja tal tal lasta surra loomulikku surma? Et kas on mõtekas rohtudega ravida ja kas see aitab, või on parem teine varjant?
loomakata
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: rotil on kasvaja

PostitusPostitas nuu » 24. september 2005, 19:38

meie ei oska ju öelda, mis parem on. me isegi ei tea, mis seisus su rott on. Kui see tupepõletik tal alles lühikest aega on olnud, saaks ta sellest üsna kindlasti terveks ravida. See, et ta on apaatne ja tugevas stressis viitab aga sellele, et tervisega on midagi väga tõsiselt korrast ära. Võib-olla on tal seesama tupepõletik tegelikult juba kaua aega olnud. Võib-olla põhjustab stressi ikkagi kasvaja ja põletik oleks ravitav. Ma ei oska seda kuidagi oletada. Kui see stressis olek oleks tal vaid lühikest aega kestnud, ma ilmselt enne magama panemist ikkagi prooviks põletikku ravida ja kui sellest õnnestuks lahti saada ning rott sellest haigusest vabanenuna taas ümbritseva maailma vastu huvi tundma hakkaks, siis mõtleksin uuesti kasvaja eemadamise võimalustele. Haiget rotti kasvajaoperatsioonile mingil juhul ei viiks. Aga kui rott ravist hoolimata haigena käituks, ühel hetkel ikkagi mõtlesin sellele kõige viimasele võimalusele...
Kasutaja avatar
nuu
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 501
Teemad: 46
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 44
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Caty » 25. september 2005, 10:20

Kui on kasvaja mida ei julgeta koheselt opereerida ja kui see on vähk. Siis on lood nagu inimestel. Ükskord on liiga hilja ja rott on seda üleni täis. Siis tema olukord ka halveneb ja opil pole mõtet...
Caty
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 393
Teemad: 32
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: rotil on kasvaja

PostitusPostitas paraboa » 21. oktoober 2005, 21:10

Kahjuks pean ütlema , et viimastel päevadel on Trolliga lood jälle kehvad .Opereeritud kohta on uuesti muna tekkinud , seekord laiemal pinnal kui enne . Sõbrakesel käivad aegajalt ägedad hingeldushood ja seekord on ka isu kadunud .Sööme joome süstlaga :( Kõige rohkem teeb murelikuks see , et Trollirott , kes kunagi pole kuhugi rändama kippunud vaid on alati nagu tupsununnu puuri juures püsinud , on kahel ööl järjest puuriukse lahti kangutanud ja välja roninud .Hommikul istub pesukorvis ja vaatab mulle sealt murelikult otsa .Kui ta puuris püsib siis peab meie pisike südamlik haigepõetaja Nurr tema juures vahti . On kohe selline tegelane ,kes teiste kasukaid korrastada armastab ja alati , kui keegi haiglasevõitu on , siis sõpra soojendama ja lohutama läheb .
Kui üks halvaloomuline kasvaja peale opi tagasi tuleb , pole sealt midagi head oodata . Katsume sõbrakest põetades ta olemist kergemaks teha kuni võimalik...
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Scratchy » 04. november 2005, 19:21

Meie rotil, scratchyl oli eile midagi lahti, seega helistasime 1182-te, sealt anti tiina toometi number.. need ei teadnud eriti rottidest midagi, andsid teise numbri.. seal anti jällegi teine number jne jne.. kuni lõpuks oli terve posu numbreid, paljud kordusid.. siis helistasime 1188-sse.. sealt küsiti, et kus elate mis rotil viga.. siis anti jälle tiina toometi loomakliiniku number, et seal on üks näriliste arst.. helistasime sinna.. teda polnud kohal.. sealt anti jälle terve lehe täis numbreid, kõik samad, mis ennegi anti.. seega ei saanudki midagi teha, kuna enamus loomaarste oli juba kinni.. rott ainult piinles, proovis oksendada.. siis ajas mingit tatti suust välja.. lõpuks tuli tal seda mitu mitu korda.. hiljem hakkas parem.. rotukesel kestis see ikka paar tundi.. see on ikka täitsa imelik tegelikult, et ükski loomakliinik ei tea rottidest midagi, ega oska midagi soovitada.. ise käime tatari loomakliinikus, arstid on sõbralikud ja rõõmsad:D
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Scratchy » 04. november 2005, 19:23

Rott alguses ei saanud süüa ega juuagi.. täitsa jube oli ikka.. arvasime, et äkki antibiootikumidest, mida peame andma.. aga need vist ei ravi teda.. tal oleks nina nagu verine.. aevastab ja turtsub.. arst arvas, et ülemiste hingamisteede põletik.. aga äkki se stressist, sest vend kuulab alati muusikat väga kõvasti jne..:D
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 04. november 2005, 19:32

Stress tuleb haigusest ma arvan mitte kõvast muusikast ja ninast ei tule tal mitte verd vaid porfüriini.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: rotil on kasvaja

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. detsember 2005, 00:22

Avastasin mõni aeg tagasi rotukal kasvaja. Käisin arstil, kes ütles, et tõenäoliselt on jah kasvaja. Kuid ütles, et nende kliinikus nii pisikesi loomi ei opereerita ja üldse polevat see mõttekas. Käskis jälgida, kas suureneb see muna või ei. Suurenemise puhul soovitas Tallinnasse pöörduda. Nüüd ongi käes olukord, et kasvaja suureneb. Rott ise aga tragi ja väga hea isuga. Liikumisel aga see muna "lohiseb järgi". Nüüd olengi olukorras, mida endale iial ette ei kujutanud: operatsiooni tegemiseks vaja ligi 1000 krooni(kui olen õigesti aru saanud), kuid minul seda raha pole. Vaatan rotukat ja nutan...kas tõesti pean ta magama panema... rotukas saaks alles kahe aastaseks varsti.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 11. detsember 2005, 02:38

Ma kaldun arvama, et isegi kui see kasvaja seal nn. järgi lohiseb, siis tegelikult ei ole mõttet rotti magama panna kui ta on tubli tragi ja aktiivne. Magamapanemisele tasub hakkata mõtlema siis kui on näha, et rott ikkagi ise õnnetu ja häiritud on.
Muide tean kui jube see nn. järgi lohisev kasvaja on aga samas kuni see rotti ennast ei sega (kusjuures reeglina isegi ei sega) siis mina teda magama ei paneks.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: rotil on kasvaja

PostitusPostitas paraboa » 11. detsember 2005, 20:14

operatsiooni tegemiseks vaja ligi 1000 krooni(kui olen õigesti aru saanud)

No nii palju nüüd ka ei lähe . Küsi erinevatest kohtadest enne järele . Mina oma kahel rotil lasin Tataris teha ja kui ma nüüd õieti mäletan , siis saime nii 400 - ga hakkama . Ja kui su rotu on veel kõbus ja lõbus siis ära magamapaneku mõtetega küll ennast piina .
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: rotil on kasvaja

PostitusPostitas Siretike » 11. detsember 2005, 21:52

Aga kui suure tõenäosusega peale kasvaja opereerimist see uuesti tagasi tulla võib?
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist