Kui vanalt enam ei tohiks paaritada.

Paaritamisest loovutamiseni

Moderaatorid: E4-, Amelia

Kui vanalt enam ei tohiks paaritada.

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 16. jaanuar 2004, 10:03

Kristiinat kirjutas:Tere kõigile ! Mul on 1,5 aastane rotimamma ,kas sellises vanuses prouat tohib paaritada?


Ei soovita. Vanusepiirina soovitatakse 12 kuud. Puusaluud kokku ei kasva vms, rott jõuab lihtsalt keskikka.
Sellises vanuses (18 kuud) on väga tõenäoline, et emane ei võta paaritamiskatseteks vedu või on juba viljatu.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Isane ja emane koos?

PostitusPostitas Laura188 » 13. aprill 2005, 01:10

Kas siis võib Tupsut ja Mupsut koos hoida kui Tupsu ei saa enam paarituda?Tupsu kindlat vanust ma ei tea aga ma sain ta 6 märts aasta 2004.Tupsu ja Mupsu on muidu varem korra paaritunud nad peaksid üksteist teadma.Kas emast rott võib üleültse panna isasega kokku kui emane on vana? :roll:
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isane ja emane koos?

PostitusPostitas aiku » 13. aprill 2005, 06:02

Kust sa tead, et ta on sigimisvõimetu. Vanast peast rasedaks jäämine võib ehk organismi liigselt koormata.
Ära mängi tulega! Pöördu ikka enne asjatundjate poolt. Mingis vanuses nad küll ei jää enam tiineks aga see peaks ju individuaalne olema.
aiku
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 3
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isane ja emane koos?

PostitusPostitas avalanche » 13. aprill 2005, 16:50

Rott jääb suguvõimetuks kõige varem 1,5-aastaselt. Sinu oma aga sai tõenäoliselt alles veebruaris aastaseks. Ma arvan, et järgmise aasta märtsis võid sa nad küll kokku panna, kuid praegu on veel vara. Sinu rott on nagu 35- aastane naine ja selline võib lapsi saada veel küll.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Isane ja emane koos?

PostitusPostitas Laura188 » 14. aprill 2005, 00:18

Siis küll kuna minu ema on näiteks 40 ja märtsis sünnitas (keisrilõige tegelt).
Laura188
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 234
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isane ja emane koos?

PostitusPostitas avalanche » 14. aprill 2005, 11:52

See 35-aastane on umbes pandud, kuid arvutasin nii: 3-aastane rott on juba vana ning paljud selleni ei ela. 3-aastane rott oleks siis nagu 85-90-aastane inimene. Kui jagad selle kolmega, tuleks aastase roti vanuseks u 30 või nii.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

kui vanalt enam ei tohiks paaritada

PostitusPostitas Endised kasutajad » 07. august 2005, 20:28

mul rotipreili sai alles 1 aastaseks aga pole veel kunagi tiine olnud.
kas teda saab veel paaritasa või on juba liiga vana ? :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 07. august 2005, 22:08

Vanus vanuseks aga kas tulevastele rotipoegadele kodud juba otsitud? Arvesta sellega, et võib tulla kuni 20 poega, kellega sul pärast pole midagi peale hakkata.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: kui vanalt enam ei tohiks paaritada

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. august 2005, 11:07

ma tean jah et rotidel sünnib palju poegi. Väga paljud tuttavad tahvad mull rotti ja mõned tahaks endale ka jätta nii, et ma arvan lastel ei tohiks koduleidmisega probleeme olla :D
aga probleem on selles, et ma olen kuulnud kuskil 1aasta on vanuse piir millest vanemad rotid ei tohi poegida või midagi sellist :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 09. august 2005, 14:21

Sa ajad segi merisigadega, kellel on aasta vanuselt ja vanemalt esmakordselt sünnitades oht, et puusaluud on nii kokku kasvanud, et ei suuda loomulikult sünnitada. Seda müüti räägitakse kohati rottide kohta, olen seda ka ise kuulnud, aga see on kasvatajate poolt veenvalt ümber lükatud.
Aasta vanuselt võib paaritada küll. Keskmiselt jäävad emased steriilseks 18-kuuselt. Ja vat pooleteise aastast mina küll enam ei paaritaks, kuigi mu Nints väristab kõrvu nagu midagi.
Kas paaritada - vat see on iseküsimus. Alates sellest, kas su emasel on hea iseloom ja tervis, kuidas leida vähemalt aasta vanust (just vähemalt aasta vanust) hea iseloomu (sest siis on puberteet läbi ja iseloom kujunenud) ja tervisega isast, kui palju ruumi-hoolt-tegelemist vajavad pisikesed ja kui raske on uusi kodusid leida, kus neist paari kuuga ei tüdinetaks. Ja mängima hakkab ka rotipoegade värv - ideaalse iseloomuga "igavat" värvi poegadele on väga raske soovijaid leida.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Kas 1,9 aastast rotti on hilja paaritada?

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. september 2005, 17:49

Lugesin vanu teemasid, et roti paaritamiseks ei tohiks emane rott olla rohkem kui 12 kuud vana. :(
Aga mul on emane rott 1,9 aastane ja tõesti väga hea iseloomuga ja terve jne. Tahaks tõesti, et temalt mõni poeg jääks. Ja nüüd just oleks võimalus teda paaritada...ennem kahjuks ei olnud sellele mõelnudki.
Kas tõesti proovida ei võiks??? Rott ju terve ja kui on viljatu juba või ei näita isase vastu huvi, siis on asi selge... Aga ma usun, et peaks õnnestuma! Millised riskid sellega seonduvad? :?
on ehk kellegil kogemusi, kes on vanemat kui 12 kuuset rotti paaritanud?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 11. september 2005, 17:52

Mida sa ootad, et siin vastatakse?
Mina vastan, et kui sa oma rotikesele parimat soovid siis ära paarita. Kui endale parimat aga rotist ei hooli siis paarita.
Rohkem ei kommenteeri!
Offtopic: Teema pealkiri informatiivsemaks!
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 12. september 2005, 16:07

Raske öelda, millised riskid sellega just kaasnevad, tiinusega on alati riske. Tean, et on ka nii vanad rotid pesakonna saanud, probleemideta. Pigem on küsimus eetiline - kui vanale daamile lapsi teha?
Kui lähed paaritamise teed, jaga oma kogemusi pärast.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Sandra » 12. september 2005, 16:09

Kas nii vana rott mitte viljatu ei ole juba?
Tuhkrukasvatus Quicksilver http://quicksilverferretry.weebly.com
Kasutaja avatar
Sandra
Quicksilver
Tuhkrutelk
Tuhkrutelk
 
Postitused: 630
Teemad: 17
Asukoht: Tallinn/Pärnu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas 1,9 aastast rotti on hilja paaritada?

PostitusPostitas Siretike » 12. september 2005, 16:24

Endal tekkis ka küsimus, et kas mitte sellises vanuses rott juba viljatu pole? Kas sa kõrvade väristamist jne. oled täheldanud tal ikka?
Ka inimesed ei hakka mõtlema lapse saamisele alles 45-aastaselt. See on ikkagi sinu enda otsustada, mina seda igatahes ei teeks. Liiga riskantne. Teine asi, kui oleks tegu õnnetusega, aga teadlikult paaritada vanavõitu rotti...
Soovitan sul parem võtta väikse rotipoja, kel oleksid sama hea iseloomu ja tervisega vanemad, kui sinu rott :)
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa (Teema autor) » 12. september 2005, 16:30

Viljatu võib, aga ei pruugi olla. Minu Nints saab novembris kaheseks, väristab kõrvu nagu noor daam. Kas ta tiineks ka jääks, ma parem ei prooviks. Tal pole head tervist järglastele anda, ei kuulu paaritamisele.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Roki » 14. september 2005, 13:49

no julgen ka oma arvamust avaldada.... (palun ärge turja karake kui samuti ei arva )
looduse poolt on loomadele entud mitmesuguseid kaitsevorme"vidinaid" jne... ja setõttu kipub olema nii , et loom näiteks siis enam tiineks ei jää kui ta tervis seda ei kannata. Erandiks on tiinuse ajal tekkivad tervisehädad...
Roki
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 59
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas rotiplika12 » 19. oktoober 2005, 13:48

Aga minu rotu on isane ja 7 kuune, kas talle võiks juurde hankida emase rotukese et tal igav ei oleks??? :)
rotiplika12
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Riel » 19. oktoober 2005, 13:54

rotiplika12 kirjutas:Aga minu rotu on isane ja 7 kuune, kas talle võiks juurde hankida emase rotukese et tal igav ei oleks??? :)

Isane rott on sigimisvõimeline terve oma eluea jooksul, niiet emast temale kindlasti seltsiliseks tuua ei tohiks. Kui tahad, et su rotul igav ei oleks, hangi talle parem üks isane rotitita sõbraks.
Riel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist