Piret1212 rotipojad

Palju-palju pisikesi kõrvakesi, käpakesi ja sabakesi.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Piret1212 rotipojad

PostitusPostitas piret1212 (Teema autor) » 08. oktoober 2005, 07:42

Täna hommikul magasin ma oma ema toas ,sest emat ise ei olnud. Ja kui ma hommikul ülesse ärkasin kuulsin piuksumist. Läksin siis kohe puuri juurde ja vaatasin ,et midagi siblab ringi nii ,et RÜBLIKUL ON POJAD!!!! Seisuga 8.oktoober.2005!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Rotud Tim ja Ben 04.2011
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mu rott on vist tiine

PostitusPostitas Saara » 08. oktoober 2005, 10:05

piret1212 kirjutas:Kui on siis mida teha pojad tulevad ju vist sugulas paaritusega! :x

Kas väikesed rotikesed on terved/normaalsed ikka :? ?
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mu rott on vist tiine

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. oktoober 2005, 10:07

Aga tegelikult on see tore, et pojad on :) Aga anna teada mis värvi nad on ja kui palju jne.. :wink:
Kuigi see on halb, kui nad suguluspaaritusega on...
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Mu rott on vist tiine

PostitusPostitas piret1212 (Teema autor) » 08. oktoober 2005, 13:31

miaus kirjutas:
piret1212 kirjutas:Kui on siis mida teha pojad tulevad ju vist sugulas paaritusega! :x

Kas väikesed rotikesed on terved/normaalsed ikka :? ?
Muidugi pole alguses päris hästi aru saada aga kui ma viimati vaatasin oli neid 5 ja kõik olid VÄGAGI normaalsed. Nii ,et arvan ,et need ikka ple sugulus paaritusega ,sest ta oli seal puuris vist kõige vanem!
Rotud Tim ja Ben 04.2011
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 08. oktoober 2005, 14:30

No ega see, et nad välimuselt normaalsed on ei ütle ju midagi selle kohta, et kas nad suguluspaaritusest või mitte.
Loogiline ju!
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas piret1212 (Teema autor) » 08. oktoober 2005, 17:06

Kissu kirjutas:No ega see, et nad välimuselt normaalsed on ei ütle ju midagi selle kohta, et kas nad suguluspaaritusest või mitte.
Loogiline ju!

mina vaidlen vastu! :!: !!! Ikka ütleb! Kui nad on välimuselt häiretega on ju kohe aru saada ,et sugulus paaritusega. See ei ole loogiline! :o :o :o
Rotud Tim ja Ben 04.2011
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Saara » 08. oktoober 2005, 17:10

Need "häired" ja puuded ei pruugi praegu veel silma paista...
Ja loomad võivad vigased ka siis olla, kui nad ei ole sugulaspaaritusega- lihtsalt on tiinet looma väntsutatud või muud kurja tehtud :(
Ja muidugi on võimalus, et sugulaspaaritusega pojad tulevad mingi ime läbi normaalsed... :roll:
Kasutaja avatar
Saara
Hamstriurg
Hamstriurg
 
Postitused: 850
Teemad: 16
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas piret1212 (Teema autor) » 08. oktoober 2005, 19:11

miaus kirjutas:Need "häired" ja puuded ei pruugi praegu veel silma paista...
Ja loomad võivad vigased ka siis olla, kui nad ei ole sugulaspaaritusega- lihtsalt on tiinet looma väntsutatud või muud kurja tehtud :(
Ja muidugi on võimalus, et sugulaspaaritusega pojad tulevad mingi ime läbi normaalsed... :roll:

Võin kinnitada ,et see normaalsuse protsent on üsna suur! Nii ,et ma arvan,et nad tulevad normaalsed!
Rotud Tim ja Ben 04.2011
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 08. oktoober 2005, 19:24

Piret kui sa neid jagama hakkad tuleb kindlasti mainida, et suguluspaaritusest!
Teiseks see praegune "normaalsus" ei tähenda, et rotikese mõistusega ikkagi korras kõik on. Samuti võivad tervise häired alles mitme kuu pärast välja lüüa. Seega ei tasu väga rõõmsalt keksida, et kõik korras, kõik korras. Kuigi sa võid ennast selles veenda siis ei tee see seda mitte tõeks.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas piret1212 (Teema autor) » 09. oktoober 2005, 12:14

Kissu kirjutas:Piret kui sa neid jagama hakkad tuleb kindlasti mainida, et suguluspaaritusest!
Teiseks see praegune "normaalsus" ei tähenda, et rotikese mõistusega ikkagi korras kõik on. Samuti võivad tervise häired alles mitme kuu pärast välja lüüa. Seega ei tasu väga rõõmsalt keksida, et kõik korras, kõik korras. Kuigi sa võid ennast selles veenda siis ei tee see seda mitte tõeks.

Seda ma tean aga ikkagi nad ei ole sugulus paaritusega ,sest ma käisin zoopoes küsimas kui vanad nad seal on ja öeldi ,et erinevas vanuses. Mina sain endale varajasemast pesakonnast rotti!
Rotud Tim ja Ben 04.2011
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mu rott on vist tiine

PostitusPostitas sphinx » 09. oktoober 2005, 15:23

Nonoh. Kui palju loomapoe müüjad mäletavad on iseasi. Aga tore, et su rotil pojad ära sündisid. Eks siis kui pudinatel silmad ja karvad juba on, siis näeb täpsemalt nende normaalsust. :)
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mu rott on vist tiine

PostitusPostitas piret1212 (Teema autor) » 10. oktoober 2005, 19:07

nuu kirjutas:Vahekommentaariks. Suguluspaaritusest sündinud väikesed loomad näevad suuremas enamuses välja vägagi normaalsed. Julgen (kahjuks)oletada, et loomapoodides müüdavatest rotipoegades on väga-väga paljud suguluspaaritusest. Ja enamus neist on igati normaalsed rotid. Ainult et tõenäosus hiljem kõikvõimalikke pärilikke haigusi põdeda on topeltsuur võrreldes nende rottidega, kelle vanemad omavahel sugulased ei olnud. Just lõputud suguluspaaritused on minu loomaarsti arvates põhjuseks, miks rottide keskmine eluiga nii lühike on.
Aga võimalik ju, et Pireti rott tõepoolest ei jäänud tiineks omaenese vennast. Eks ole ennegi nähtud, et loomapoes on ühes puuris eri peaskondade rotid. Kahju ainult, et vaene väike nii noorelt endale selle koorma kaela sai.

Tõesti kahju aga eks seda normaalsust näeb hiljem. Igastahes tahtsin küsida ,et kas nad tõesti kasvavad nii kiiresti ,sest kui nad sündisid olid nad nii pisipisid aga nüüd juba nii suured. Lausa suu jääb lahti. Kas nad peavadki nii jõudsalt kasvama? :o :o
Rotud Tim ja Ben 04.2011
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mu rott on vist tiine

PostitusPostitas sphinx » 11. oktoober 2005, 14:17

Kui suured siis pojad on juba? Võrdle millegagi.
Sidney, Alfie ja Sphinx
Kodukas on SIIN :)
Kasutaja avatar
sphinx
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 151
Teemad: 6
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mu rott on vist tiine

PostitusPostitas piret1212 (Teema autor) » 12. oktoober 2005, 10:41

sphinx kirjutas:Kui suured siis pojad on juba? Võrdle millegagi.

Poegi on 5 ja nad on noh umbes nii pikad __________________________ vot!
Rotud Tim ja Ben 04.2011
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. oktoober 2005, 17:05

vastsündinud rotipojad on roosad, kolme päevased näitavad värvi, nädalased on sdametised, 14 päevastel on silmad ja kolme nädalased söövad ise. Areng on tohutu kiire. Aga ega see 21 päeva tiinustki mingi pikk aeg ole.
Mis aga ikkagi puutub suguluspaaritusse siis selle pärast rotte ongi pesakonnas nii palju ja neid tuleb nii kiirelt juurde, et haigused (pärilikud) on üks hävimise põhjuseid. Kui siin foorumis küside, kelle rotid elasid 4 aastaseks, tuleb vastuseid mega vähe. Kui aga küsida kelle rotil on kasvaja, siis on vastuseid rohkem...
PS! Mis värvi pojad sul on????
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas piret1212 (Teema autor) » 27. oktoober 2005, 21:38

caty kirjutas:vastsündinud rotipojad on roosad, kolme päevased näitavad värvi, nädalased on sdametised, 14 päevastel on silmad ja kolme nädalased söövad ise. Areng on tohutu kiire. Aga ega see 21 päeva tiinustki mingi pikk aeg ole.
Mis aga ikkagi puutub suguluspaaritusse siis selle pärast rotte ongi pesakonnas nii palju ja neid tuleb nii kiirelt juurde, et haigused (pärilikud) on üks hävimise põhjuseid. Kui siin foorumis küside, kelle rotid elasid 4 aastaseks, tuleb vastuseid mega vähe. Kui aga küsida kelle rotil on kasvaja, siis on vastuseid rohkem...
PS! Mis värvi pojad sul on????

Vabandan ,et pole teile teada andnud aga pole aega olnud. Pojad on täpselt oma ema moodi musta-valge laigulised silmad on juba ammu lahti ja kuigi nad alles saavad 3 nädalaseks söövad nad juba kuiv toitu ja limpsavad jogurtit. Aga väike jama on selles ,et kuna pojad müravad vahest nii kõvasti on ühel emasel varvas katki aga see ainult natuke. Ta ikka reibas ja sibab sama moodi nagu teised muide pesakonnas on 5 rotti ja 4 on nendest isased üks emane. Emase jätan ma alles! :) :D
Rotud Tim ja Ben 04.2011
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Mu rott on vist tiine

PostitusPostitas piret1212 (Teema autor) » 13. november 2005, 19:59

Nii nüüd on pojad juba suured ja ära müüsin siis 2 isast poega. Nüüd on mul kodus neli roti. Jätsin endale ka kaks isast rotti (kelle ma panen väga varsti teise puuri) ,sest nende sabadega juhtus õnnetus nimelt jäid ned ratta vahele ja läksid katki. Ja kuna keegi ei taha endale nii öelda siis vigast looma ,pidin ma nad endale jätma aga pole midagi küll ma selle roti karjaga hakkama saan. Lihtsalt pean saama. Minu rotikestest saate lugeda leheküljel nimega http://www.hot.ee/piret1212 seal veel praegu ei ole neist kirjutatud aga õige pea on nii ,et vaadake sinna varsti.
Rotud Tim ja Ben 04.2011
Kasutaja avatar
piret1212
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 285
Teemad: 30
Pildid: 2
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Pesakonnad

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 4 külalist