Pähklid

Toidud, maiustused, joogid ja närimine.

Moderaator: Imbeeh

PostitusPostitas Tuut Ursel (Teema autor) » 18. märts 2004, 16:22

Mangomamma kirjutas:Oma chinchilladele olen ikka paar korda nädalas pähkleid andnud muu toidu sekka. Ei osanudki aimata, et see neile vaid harv maius võib olla :?
Alati aga testin (nuusutan) pähklid enne üle küll, et nad roiskunud poleks.


Minu tsintsud on täiesti hullud pähklite järgi- just maapähkel. Olen andmud neile igal hommikul veerand pählit(ise poole ära hammustades,et kontrollida kas on normis) ootavad reas purivõre küljes rippudes :D . Kui ma olen mõni hommik jätnud andmata ollakse nii sovunud ,et ei tulda sülle ja keeratakse selg kui puuri juurde lähen :(
Aga nagu ma aru saan siis peaks pähkliandmist vähendama.
Tuut Ursel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 27
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kirbi » 03. mai 2004, 18:05

minul on selline asi,et ostan neid tsinsude spets toitu ja sinna kõrvale alati ka kori pähkli ja muu sega..siis lisan seda tema söögile..kas see on vale?
ja siis veel see asi et kunagi andsin ikka liigapalju pähklit ja siis tekkisid ta jalale mädapunnid..loomaarst soovitas siis mul briljantrohelisega tupsutada..nii ma tegingi ja varsti parnanesid ta jalakesed ära :)
aga nüüd on üpris raske teda jälle tavatoidule ümberharjutada sp lisangi veel salamisi ta toidule pähklit ja muud maiust..:D
kirbi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pähklid villakhiirtele

PostitusPostitas Kairi » 03. mai 2004, 20:55

Ega see pähklite muude maiustustega liialdamine hea ei ole. Anna talle pähkli asemel parem kuivatatud porgandit või õuna. Palju kasulikum ja maitseb neile väga hästi.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kairi » 25. november 2004, 22:16

Pähkid on liiga rasvased ja võivad põhjustada peale rasvumise ka tervisehädasid. Pähkleid tuleks ikka harva ja vähe anda.
Kairi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 190
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

kui palju võib tsintsule pähklit anda

PostitusPostitas Endised kasutajad » 09. august 2005, 12:57

mul on selline küsimus,et kui palju võib tsintsule pähklit anda(mitu pähklit)
ja mitu korda nädalas (kas iga päev) :?:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kui palju võib tsintsule pähklit anda

PostitusPostitas morfiid » 09. august 2005, 13:03

Paar korda nädalas, paar tükki korraga. Oleneb muidugi ka kui palju ta joosta väljaspool puuri saab.
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 09. august 2005, 13:18

tegelikult võib 1maiustuse päevas ka anda. Kui ta muud maiustust ei saa. Pähkel ka omamoodi maiustus. Seda aga jah juhul, kui ta piisavalt joosta saab :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui palju võib tsintsule pähklit anda

PostitusPostitas Sille » 09. august 2005, 14:24

Mina annan õhtul,mõlemile ühe pähkli ja vahel sekka ka mõne rosina.Pähkli söömine teeb tsinnud paksuks. :D
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kui palju võib tsintsule pähklit anda

PostitusPostitas Merlel » 09. august 2005, 20:40

Mina ei anna eriti enda tsintsule pähkleid vaid ma annan talle rosinaid.Ma annan talle siis rosinaid kui on ja siis annan mitu rosinat, sest ta on koguaeg minu toas lahti ja ta ei lähe siis paksuks.
TALLE MAITSEVAD MAIUSTUSED VÄGA
Merlel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 11
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kui palju võib tsintsule pähklit anda

PostitusPostitas Sille » 10. august 2005, 10:55

Rosinad teevad kõhust lahti,kui veits rohkem anda,pähklid ei tee.Paksuks teevad mõlemad,kui üleliia sööta!Rosinatega on mul kogemus olemas,isane tsinnu oli kõhust kinni,andsin viis rosinat jutti ja junnid läksid suuremaks ja pehmemaks. :)
Sille
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 102
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kui palju võib tsintsule pähklit anda

PostitusPostitas Syrle » 10. august 2005, 11:46

Aga minul jälle teistsugune kogemus: ühel õhtul vudisid nad mööda tuba ringi ja Charly sai mu rosinatopsi kätte (olin selle lauale unustanud) ning sai ikka päris mitu nahka pista enne, kui märkasin... Hammustas veel, kui hakkasin topsi ära võtma, kuid kõhul polnud küll midagi viga.
Tavaliselt annan ma neile kummagil paar rosinat päevas, kuna nad jooksevad ikka enamasti iga päev paar tundi väljas. Pähkleid olen kah andnud, aga neid nad eriti ei söö. :)
Viimati muutis Endised kasutajad 10. august 2005, 12:09, kokku muudetud 1 kord.
Syrle
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 78
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kui palju võib tsintsule pähklit anda

PostitusPostitas morfiid » 10. august 2005, 12:03

Vat milline kokkusattumus. Minuomad ka päkleid eriti ei taha, healjuhul söövad pool, või terve pähkli, aga järgmised viskavad juba maha. :D
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 10. august 2005, 13:22

Mina eraldi üldiselt pähkelid ei annagi :) See on lihtsalt tihtipeale toidupaki sees juba :) Rosinad ka, aga neid annan ikka vahest juurde, kui juhtub olema :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kui palju võib tsintsule pähklit anda

PostitusPostitas evelinrootsi » 15. august 2005, 15:51

ära väga palju anna, sest muidu võib ta haigeks jääda. 2-3 korda nädalas
evelinrootsi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kui palju võib tsintsule pähklit anda

PostitusPostitas morfiid » 15. august 2005, 18:48

Tsintsu ei jää mitte haigeks, vaid läheb paksuks :wink: . Muu on kõik jube eelnevalt öeldud - tsintsud vajavad oma kehakaalu korrashoidmiseks hulgalist aega väljaspool puuri. Ja siis on nad nii terved, kui ka saledad. :wink:
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Pähklid

PostitusPostitas muhvikud » 29. november 2005, 00:05

Lugesin ühelt inglisekeelselt lehelt, et tsinsudele ei tohi anda enne 4-kuuseks saamist pähkleid, et seedesüsteem pole veel välja arenenud ja see põhjustab kõhulahtisust.
http://www.chin-chillas.com/chinchilla_care.htm
Loomapoes anti küll 2,5-kuustele pähkleid ja nende kõhud tundusid korras olevat.
Kuidas teie kogemused?
muhvikud
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Enne 4-kuuseks saamist ei tohi anda pähkleid?

PostitusPostitas morfiid » 29. november 2005, 07:20

No mina olen küll enda poegadele andnud. Lihtsaalt piiratud koguses. Palju ma neid pähkleid ikka ostan. :P
Kasutaja avatar
morfiid
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 357
Teemad: 29
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 35
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 29. november 2005, 13:57

Tsintsu toitude sees on ka pähkilid tihti peale, ma ei ole kunagi neid välja kookinud j aminu tsintsud on saanud seda al. kui nad minu juurde tulid, seega alates 2kuuseks saamisest.
Hetkel nüüd kodus pisike poja :) Aga ma usun, et ka tema hakkab neid sööma. Kui pähkleid üldse enda ei tohiks, siis ei saaks maisutuspulkagi anda enne 4kuud, sest seal ka pähklid.
Isienesest see võib ju õige jutt olla, et ei ole soovitav anda. Aga meie kõigi kogemused siin ju näitavad, et midagi hullu ei ole :)
Seega niikaua kui ei ole keegi midagi teoreetiliselt tõestanud, miks mitte pähkleid anda :)
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Enne 4-kuuseks saamist ei tohi anda pähkleid?

PostitusPostitas pirtsak » 29. november 2005, 19:20

juba varakult on nad maiad...nagu kõik lapsed. Kui Ronjal olid pojad, siis nad konkreetselt läksid ja võtsid pähkli Ronja käest ära - ja ega ema ei pahandanud. Jäi pigem ise ilma, aga pojukesed pidid maiustada saama :D
Pealegi ei juhtunud nende kõhtudega suurt midagi - meil said nad rosinat ka ( lisaks pähklile ) ja kõik oli OK
pirtsak
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 44
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Pähklid

PostitusPostitas jannu16 » 28. juuni 2009, 17:31

Minu tsinnu sööb soolapähkleid ja rosinaid nii palju kui tahab need seisavad tv kõrval kausis ja iga õhtu kui ta lahti saab jooksma ei jäta ta seda kaussi niisama :D
jannu16
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 37
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pähklid

PostitusPostitas Imbeeh » 29. juuni 2009, 19:36

Soolapähklid ei ole eriti hea mõte tsinsudele söömiseks, parem ikka tavalised pähklid, mis ei ole millegiga töödeldud. Ning pähklite ja rosinate arvu võiks ikka piirata, sest see võib loomal tekitada rasvumist ja tervisehädasid. Kui need hetkel välja ei paista võib seda juhtuda hiljem.
Kasutaja avatar
Imbeeh
Villakhiirte villa
Villakhiirte villa
 
Postitused: 318
Teemad: 5
Pildid: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pähklid

PostitusPostitas k2tu » 27. veebruar 2010, 15:12

No, ma ei teagi nüüd, kui loen siin neid pähkli teemasid, siis hakkan veidike põdema, mul tsintsud on üks 7 kuune ja teine 5kuune. Annan neil eigal hommikul ja õhtul spets pallikesi, kraanuleid, pähklit ja rosinat, olen proovinud nii, et neil võimalikult erinevaid asju oleks söögiks, ei ole lugenud küll nüüd palju pallikesi või rosinaid v pähkleid annan. Neile väga maitsevad rosinad ja pähklid ja ega ma siis koonerdanud ei ole ka. Ikka mingi 5-6 vahest isegi rohkem panen neile kaussi, üle nad ennast küll söönud ei ole, kui ikka ei taheta, siis on kausis järgi. Igal õhtul jooksevad toapeal mitumitu tundi. ma pole küll mingeid tervisehädasid tähele pannud, juba 5 kuud söövad mul nii. :huh: :umm:
Kasutaja avatar
k2tu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 64
Teemad: 6
Pildid: 9
Asukoht: simuna
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 32
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Pähklid

PostitusPostitas eeniemi » 20. detsember 2012, 14:11

I have had mine first chinchilla in -96. In Finland we do think, that feeding is a really important issue for the chinchillas. That´s why You shouldn´t eat for them peanuts, or raisins (at all), it´s kind of issue also, that they will not need any dried fruits, as fruits includes sugars, llike fructose. Also there is much more things, that are not suitable for the chins.

Chinchillas do live with good chinchillapellets, hay and sometimes with low salted dried dark bread. All thought some peoples do not care, what they should gave for their chinchillas. Good feeding is a base for healthy animal, that lives many years.

You know, peanuts does include that much fat, that is not good at all for the chinchillas! When they eat peanuts, in sometime their ears turn to yellow coloured, that´s a sign from liver problems. That is a seriuos decease. That´s kind of a bad sign, if chinchillas ears are yellow. You can only imagine then, that how they will suffer.

Raisins includes that much sugar, that it´s not a good thing for the chinchillas. Sugar is a way for them to get diabetes... And there´s not that much threatment for the chinchillas, when they get diabetes. I would think many times, what I do give for the chinchilla. Also sugar is a one of the issues, that will cause teeth problems. It´s not nice to see chinchilla, that has teeths, that have grown throught the jaw.

There´s a years experiences, that the farmers have done, that they have found suitable feeding for the chinchillas. If You do not care from it, that´s only the issue, that chinchilla will not live long times. They will die earlier, than normally they would. :sad:

Also salted pellets/foods does cause urinate stones. Like bad ratio bethween Ca/P (Calcium and Phosphorus).

Article from hepatic lipidosis (liver deceace);

http://www.chincare.com/HealthLifestyle ... #lipidosis
eeniemi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 3
Teemad: 1
Asukoht: FINLAND
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Toitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline