Kas kaks isast deegut võivad saada sõpradeks?

Mida ja miks deegu teeb, mida tähendavad erinevad häälitsused. Kes kellega koos elama sobib?

Moderaator: postituvi

Kas kaks isast deegut võivad saada sõpradeks?

PostitusPostitas Merle (Teema autor) » 10. juuli 2005, 13:08

Mul on üks isane deegu ja ma ei taha talle emast võtta sest siis televad pojad . Ma mõtlesin et küsiks siis kas kaks isast deegut võiksid saada sõpradeks?
Merle
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 1
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 10. juuli 2005, 19:36

Muidugi :) .
Deegud on väga sotsiaalsed loomad (omavahel suhtlevad palju rohkem, kui inimestega) ja 2 isase või 2 emase kooselu on täiesti võimalik.

Isaste puhul on korralik tutvustamine ja suur puur on väga vajalikud. Aga pole veelkuulnud, et kaks isast jäidki lahku elama - kui õigesti ja järjepidevalt talitada, siis peaks hakkama saama.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kaks isast deegut võivad saada sõpradeks?

PostitusPostitas Mariliis » 11. juuli 2005, 13:12

Mina nii julgelt ei väidaks, et isased omavahel suurepäraselt hakkama saavad. Eks see sõltub konkreetsetest loomadest. Aga proovida tasub.
Mariliis
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 129
Teemad: 16
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kaks isast deegut võivad saada sõpradeks?

PostitusPostitas evelinrootsi » 09. august 2005, 15:10

minul on küll kaks isast deegut ja nad saavad suurepäraselt läbi.
evelinrootsi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 22
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas kaks isast deegut võivad saada sõpradeks?

PostitusPostitas Katz » 12. oktoober 2012, 23:03

Ma sobitasin erivanuses isased deegud kokku,vahepeal nad kaklevad aga üldiselt nad saavad hästi läbi.Magavad nad alati koos.Esimestel päevadel panin kümblusliiva sisse natuke kaneeli,et sarnane lõhn oleks neil ja sõbrunemine kiiremini läheks.
Kasutaja avatar
Katz
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 13
Pildid: 3
Asukoht: Kunda
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 47
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kaks isast deegut võivad saada sõpradeks?

PostitusPostitas IloveAnimals » 16. oktoober 2012, 14:04

Minu sõbral oli kaks isast deegut. Ühe said oma mingi tuttava käest, teise ostsid poest. Said väga hästi läbi, kuigi see puur ei olnud niiväga suur (3 korrust). Eelmine aastatal kahjuks lahkus üks deegu siit ilmas, kuid tene on alles. Teine on praegu 7. aastane või vanemgi.
= (
Kasutaja avatar
IloveAnimals
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 242
Teemad: 4
Asukoht: Pärnu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 24
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kaks isast deegut võivad saada sõpradeks?

PostitusPostitas Greily » 26. november 2012, 14:27

Meil sündisid deegupojad ja järele on jäänud nüüd kaks isast poega ja nemad eraldi ....pisemas puuris..ootavad uut omanikku.. aga nemad saavad väga hästi omavahel läbi..pole kuulnud kordagi ,et nad kakleks..magavad koos ja jooksevad rattal ka koos..võin julgelt väita ,et saavad väga hästi omavahel läbi.
Greily
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 20
Teemad: 6
Pildid: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas kaks isast deegut võivad saada sõpradeks?

PostitusPostitas Tiiu » 04. mai 2013, 18:04

Meil sama mure.Emane deeks suri mõni päev tagasi ära ja nüüd seisamegi küsimuse ees et kas võtta kõrvale teine isane deegu või ikka emane.Kaks eri asja on kas kaks isast deegut on koos sünnist saadik nagu vennad või võtta hiljem nagu isasele seltsiks teine isane deegu et kas and hakkavad läbi saama või mitte ma kahtlen.Meil deegud olnud 2-3 aastat seega vanad nad ju ei ole.Nüüd isane üksinda ja ta tahaks ka seltsilist kõrvale ja nüüd seisamegi küsimuse ees et kas võtta talle teine isane kõrvale või võtta ikka vastastsoost ehk siis emane.Ei teagi kohe mida teha.
Tiiu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 6
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas kaks isast deegut võivad saada sõpradeks?

PostitusPostitas postituvi » 04. mai 2013, 21:46

Tere!
Mina võtaks talle kõrvale samast soost- ehk siis teise isase. Aga- ma võtaks isase titeka( 2-3 kuuse). Tited võetakse üldjuhul kergemini omaks( vahet pole, mis soost). Et eks väike võimuvõitlus tuleb ikka üle elada- puuriboss tuleb ju paika panna :D
Võttes emase tite, on kurb see, et nii kui emane saab suguvõimeliseks, nii isane ta ka kohe tiinestab.... ja algab lõputu kurnav titeralli( kuni 4x aastas). See paraku omakorda lühendab emase deegu eluiga...
Kui puur võimaldab, siis võtaks titekaid lausa 2- nii ei ole karta mõne aasta möödudes, et taas keegi üksi jääb...
Okidokis on deegutittede ära andmise kuulutusi üksjagu. Mida rutem tuleb uus põnn koju, seda vähem on vanemal deegul aega harjuda üksi puuris laiamisega.
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Kas kaks isast deegut võivad saada sõpradeks?

PostitusPostitas deegulover1324 » 18. august 2014, 22:59

Tere!
Mul selline mure et umbes aasta tagasi suri meil üks deegu ära nüüd on ainult üks isane alles ja sellest ajast peale kui teine deegu ära suri hakkas ta palju vähem liikuma ja jäi kurvaks nagu nüüd ostsime uue deegu ja panime väiksema puuriga teise deegu suurde puuri alguses nuuskisid siis jutustasid aga me ei ole kindel kas neid kokku lasta, äkki hakkavad kaklema
deegulover1324
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas võtta isased või emased deegud?

PostitusPostitas postituvi » 19. august 2014, 22:27

Ei saa Su küsimusest päris aru.. saan aru nii palju, et uue deegu te juba ostsite ja hetkel on ta teise puuriga suurema puuri sees?
Nii on ka võimalik loomi üksteisega harjutada. Sa ei maini aint kui vanad nad on. Las nad mõned päevad olla nii, ja siis võiks nad koos lasta kuhugi neutraalsesse kohta( kohta kus kumbki pole enne joosta saanud) lahti- ja seda ikka Sinu järelevalve all :)

SIIT teemast saad lugeda, kuidas tutvustada ja lepitada deegusid, kes omavahel ei taha sõbruneda.
ja veel üks teema : kas kaks isast deegut võivad saada sõpradeks
Kasutaja avatar
postituvi
Deeli My ja Alli Mey-minu kallid tuhkruplikad
Deegula & Tuhkrutelk
Deegula & Tuhkrutelk
 
Postitused: 3150
Teemad: 15
Pildid: 21
Asukoht: Kehra, 4 korrus ;)
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Tuju: Mõtlik
Prindi postitus

Re: Kas võtta isased või emased deegud?

PostitusPostitas deegulover1324 » 20. august 2014, 22:16

Aitähh
Aitähh
deegulover1324
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 2 külalist