Kasvajatest

Kas on viga, mis on viga, mis teha, kuidas vältida jms. Kõik terviseprobleemid, mis rotiga ette tulla võivad.

Moderaatorid: E4-, Amelia

Foorumi reeglid
Kui sinu lemmikul on tõsisem probleem tervisega, soovitame pöörduda koheselt loomaarsti poole, mitte jääda foorumis vastuseid ootama. Loomaarstile võib alati ka helistada ja nõu küsida.
[Nimekiri Eesti loomakliinikutest koos kontaktinfoga][Loomapoed ja kliinikud]

Re: Roti kasvaja.

PostitusPostitas avalanche » 14. veebruar 2005, 11:14

artemis6 kirjutas:väljendasin enne veidi valesti. Tal on tekkinud käpa alla...ehk rinnakorvi külge. Käe all tundub nagu vee kott ja suureneb kiiresti...samas on karv selle koha peal peal. nagu nahk veniks suuremaks... sellest järeldangi et kasvaja või piimanäärme põletik....

Minu eelmisel rotil oli ka piimanäärmekasvaja. Kasvas kah päris kiiresti,kuid operatsioon läks hästi nagu ma juba üleval kirjeldasin.
Mine kindlasti arsti juurde!
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

kasvaja

PostitusPostitas Endised kasutajad » 25. mai 2005, 18:00

Minu must-valgel rotil on vist kopudes kasvaja, kuid arst ütles et see võib olla ka kopsu põletik. Ma igal juhul loodan, et see on põletik mille saab ära ravida.
Kas teil on mulle mingit abi pakkuda?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kasvaja

PostitusPostitas helectra » 25. mai 2005, 22:17

kopsupõletiku puhul peaks su arst välja kirjutama antibiotsi (enrofloxacin, doxycillin) ja pisut hormooni (prednikas näiteks). prednisolooni annavad mõned arstid meelsamini kui teised, oleneb praksisest ja eelnevast kogemusest. kui su rotil on kopsus kasvaja (seda peaks kinnitama näiteks röntgenpilt või ultraheli - mida eriti palju ei tehta), siis ei aita enam midagi, sry :(
kus arsti juures sa muide käisid?
päris pädevad on västriku kliinik, tiina toometi kliinik ja tatari kliinik
helectra
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 172
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kasvaja

PostitusPostitas Endised kasutajad » 26. mai 2005, 15:02

Mulle antiki antibiootikumi.
Ja käisin Tiina toometi kliinikus. Tegime ka rõnkeni ja selle põhjal ka ta ütles, et võib olla kasvaja või kopsu põletik.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: kasvaja

PostitusPostitas Kerly91 » 13. juuni 2005, 10:54

Minu Retil on kah kasvaja :( Mingi 2-3 päeva ma arvan. Avastasin laupäeval. Täna käisime arsti juures, arvati et on piimanäärme kasvaja. Arvatavasti reedel läheme opile. Loodan et kõik läheb hästi.
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: kasvaja

PostitusPostitas Kerly91 » 17. juuni 2005, 11:08

Täna pidi rott opile minema aga op jäi ära kuna Reti pidi olema mingi ime narkomaan. Tehti uinutamis süstid ära aga magama ei jäänud :D Uus katse tuleb peale jaanipäeva. Ja präegu ta magab :D
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

kasvajaga hädas

PostitusPostitas Endised kasutajad » 01. juuli 2005, 21:51

Minu rotil ongi kasvaja, kuna see on tal kopsudes, siis ei saa ju seda operatsiooniga välja lõigata.
Nüd olen ma oma rotiga hädas ta ei roni ültse ja ei söö. Praegu ma pean talle andma seda mida söön ise, siis ta paar suutäit sööb.(puurist väljas ainult sööb)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 05. juuli 2005, 12:35

.. aga üldiselt on prognoos kehva, üle kuu aja sellises seisus rott vastu ei pruugi pidada.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Rotil on kolm kasvajat

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. juuli 2005, 17:15

Mis ma peaksin tegema kui mu rotil on kolm kasvajat. Üks on suur ja asub tagakäpa ees teine on ka suur ja asub saba all kahe käpa vahel ja kolmas on õige vä'ike ja asub esikäpa taga. mis ma peaksin tegema minu mõistus on otsas :(
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 12. juuli 2005, 17:38

Kõigepealt peaksid temaga arsti juures käima, sest mul on kahtlus, et see tagakäpa oma võib olla ka midagi muud. Seejärel annab arst hinnangu, kas neid on üldse võimalik operatsiooniga eemaldada.
Kui on, siis võite edasi rääkida roti tervislikust seisust (kuidas ta narkoosi kannataks) ja rahast (operatsioon on kallis asi).
Kui neid pole võimalik eemaldada, võite arutada, kui palju võib talle elada jäänud olla, kuidas saada aru, et need põhjustavad talle vaevusi ja millal kaaluda magamapanekut.
Minul on kahel rotil olnud kasvaja ja mõlemal selline, mida polnud võimalik eemaldada. Üks tappis roti vähem kui nädalaga, teisega elas rott pea kaks kuud - seda siis märkamise hetkest. Niiet see, mis ja kuidas, oleneb nii sinu rotist, tema üldisest tervislikust seisundist, kasvaja suurusest ja asukohast kui ilmselt veel mitmest asjast. Aga foorumi kaudu ei saa sulle soovitada muud, kui et käis arsti juures, kes sulle täpsemaid juhiseid annab.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotil on kolm kasvajat

PostitusPostitas Kerly91 » 12. juuli 2005, 21:04

Huvitav. Viimasel ajal on hakkanud kasvajaid tulema kuskil 1,5-2 aastastel rottidel. Minu 1,6 aastasel rotil, sõbra 1,5 aastasel rotil ja Laura rotil (kes on vict kuskil 2 aasta poole) kasvajad tulnud. Minu rotil on piimanäärme kasvaja. Sõbral on pea ja käpa vahepeal.
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 12. juuli 2005, 23:51

Piimanäärme kasvajad on kõige tavalisemad, üldiselt healoomulised ja kasvavad aegamööda. Nendega võib rott päris kaua elada. Aga rottidel on piimanäärme kude palju - kogu kõhualune esimestest jalgadest tagumisteni ja külgi mööda suht. kõrgele välja. Niiet väga tõenäoliselt, kui on selline naha all eristatav mumps, siis on see piimanäärme kasvaja. Inglise keeles mammary tumor.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Roki » 13. juuli 2005, 00:31

mu rotil oli ka (arvan et ) piimanäärme kasvaja. Kuskil 1aasta ja 9kuune oli rott kui see tekkis , kui ta mul ära suri siis oli ta u. 3 kuud elanud sellega.Kasvaja oli kasvanud juba poole roti suuruseks ja minule ongi mõistatus kas ta suri selle tõttu või vanadusse. magama panna ma ei saanud lasta asukoha tõttu-hiiumaa arste mina eriti ei usalda, osad kardavad enamus loomi (ja ise on lomaarstid) , teised ei tea isegi mis teevad jne.. hullumaja
Roki
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 59
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotil on kolm kasvajat

PostitusPostitas Kerly91 » 14. juuli 2005, 16:15

Kas keegi teab millest see piimanäärme kasvaja tuleb? Nüüd on ka minu teisel rotil kasvaja :( Kaua selle kasvajaga elab?
Viimati muutis Kerly91 12. november 2014, 22:48, kokku muudetud 1 kord.
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Roki » 14. juuli 2005, 16:21

kui vanad su rotid on ?Ma küll hästi ei usu et piimanäärmekasvaja nakkav oleks , aga lihtsalt vanematel emastel rottidel on kalduvus see endale "saada"
Roki
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 59
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kerly91 » 14. juuli 2005, 16:25

1,5 ja 1,6 aastased. Sõbra rott on ka 1,5 aastane.
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotil on kolm kasvajat

PostitusPostitas Siretike » 14. juuli 2005, 17:28

Millest tuleb vähk/kasvaja on üsna "vastamatu" küsimus, ma arvan. Kindlaid põhjuseid ei tea keegi, miks inimestel ja loomadel see tekib.
Aga et see nakkav oleks, tõesti ei usu. Pole veel kuulnud et ükski kasvaja nakkav oleks.
Siretike
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 183
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Rotil on kolm kasvajat

PostitusPostitas avalanche » 15. juuli 2005, 13:41

Kasvaja pole nakkav, sest see moodustub looma enda kudedest kui need hakkavad ebakorrapäraselt vohama. Kasvajat põhjustab eelkõige pärilikkus (kui vanematel on olnud, siis on suurem tõenäosus) ning inimestel (miks mitte ka loomadel?) ka stress.
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotil on kolm kasvajat

PostitusPostitas Kerly91 » 18. juuli 2005, 21:10

Avastasin et uuel rotil on ka kasvaja :(
Sõbra rott, kellel on kasvaja vahepeal piiksub puuris. Üpris kõvasti veel, me arvasime et äkki tal on valus või midagi kasvaja pärast?
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Roki » 19. juuli 2005, 13:53

äkki on stresss, ja sellest tekkinud kasvaja?
Roki
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 59
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 19. juuli 2005, 20:21

See piiksumine on tõenäoliselt lisandunud kopsuprobleem. Aga KUI ta piiksub kasvaja valust, siis peab see talle tõesti piinarikas olema - rotid endale seda naljalt ei luba. Soovitaks arsti juures käia ja nõu pidada, kas poleks ehk aeg viimne süst teha, või kas saab teda ravides leevendust pakkuda.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotil on kolm kasvajat

PostitusPostitas Kerly91 » 20. juuli 2005, 09:27

Võimalik. Aga millest rotile tekkib stress. Sõbra rotist saan aru. Kuna ta on minu rottidega koos olnud natuke aega ja siis jälle üksi. Temal võis tekkida üksindusest stress.
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotil on kolm kasvajat

PostitusPostitas avalanche » 20. juuli 2005, 09:33

Loomal tekib stress siis kui ta ei saa elada nii, nagu instinktid teda sunnivad. Puuritingimustes ei saagi looduslähedaselt elada, kuid siiski saab looma olemise päris mugavaks teha. Sellest, kas loom tehistingimustes paljuneb (nt loomaaias), pidi aru saama kuivõrd tema vajadused on rahuldatud (st kui paljuneb, siis pole stressi).
Rotile põhjustab üldiselt stressi kaaslaste puudumine, vale toit, halvad tingimused jne. Ka see kui inimene rotiga piisavalt ei tegele (eriti üksikult peetavate loomade puhul).
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 20. juuli 2005, 12:27

Piimanäärme kasvaja tekib siiski peamiselt suguhormooni tõttu. :) Koretel vähendab rinnanäärme vähki kõige rohkem see, kui enne teiste jooksuaega op tehakse; kassidel samuti. Ja geneetilisel eelsoodumusel on ka oma osa. St kui pesakonnas ühel on, siis suure tõenäosusega saavad teised ka. Samuti kui ühel vanematest on. Ja muidugi võib pesakonna peale olla üks või kaks, kellel ei tule kasvajat, või tuleb väga hilises vanuses.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotil on kolm kasvajat

PostitusPostitas Kerly91 » 20. juuli 2005, 14:22

Kas siis minu rottidel, kellel on kasvajad, on suurem tõenäosus, et poegadel tulevad ka kasvajad?
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 20. juuli 2005, 14:29

Jah. Eriti kui sa tead, et neil on lähisugulasi, kellel on ka kasvajad. Parem võimalus on poegadel, kui tead kindlalt, et samas pesakonnas teistel pole, või et isa poolt ei ole kellelgi.
Aga kasvajaga rotile võib paaritamine ja tiinus üldse väga raske olla.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Rotil on kolm kasvajat

PostitusPostitas Kerly91 » 20. juuli 2005, 15:10

Nii et need pojad kes mul rottidel olid, võivad samamoodi kasvajatega lõpetada. Isa poolt ei tea et oleks olnud. Isa on pisi käest. Liisu, sain ka ühelt kasutajalt siit lontust. Kuna tal on kasvaja siis ei hakka poegadega riskima(ei taha eriti sellist kasvajatega elu poegadele).
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Rotil jube kasvaja

PostitusPostitas Carmen » 24. august 2005, 18:33

Mu sugulasel on rott, kellel vanust juba 3 aastat ja paar kuud. Tal on esikäppade juures veritsev ja mädanev kasvaja.
Ta ei suuda praktiliselt üldse enam liikuda. Sööb väga palju ja ka joob väga palju.
ja see kasvaja on nii suur, et ta ei saa enam end pesta ega puhastada, see jääb ette.
Väljas ta ei jookse üldse enam. Aga otsib väga oma peremehe lähedust.
Haav haiseb kohutavalt ka, sest see mädaneb.
Mida peaks sellise rotiga tegema?
Kas oleks parem sellise roti piinad loomaarsti juures lõpetada?
Palun aidake, mu sugulane on tõsiselt mures!!
Kasutaja avatar
Carmen
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 202
Teemad: 10
Pildid: 1
Asukoht: Keila
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 24. august 2005, 18:41

Loomulikult külastada arsti. Kui on võimalus rotti päästa siis seletab arst seda omanikule. Tundub, et rott piinleb väga - sellega oleks pidanud juba ammu tegelema!
Marss arstile foorumis ei saa keegi sulle niimoodi nõu anda!
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Liisa » 24. august 2005, 18:41

Kindlasti on parem roti piinad lõpetada. Veritsev ja mädane haav on valus ning tõenäoliselt levib põletik varsti ka mujale. Miks ta ei teinud kasvajaga midagi siis, kui see veel väiksem oli? Võibolla isegi on võimalik kasvajat veel opereerida, kuid selle maksumus - 600 krooni või rohkem. Kui opereerida ei saa-taha-rahapole, siis parem on rott magama panna kui oodata, millal ta põletiku kätte sureb.
Kui su sugulane tegelikult mures on, võtab ta homme telefoni, lepib kokku arstiaja kliinikus ja käib rotiga vastuvõtul. Ja kuulab, mis arst talle räägib.
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

EelmineJärgmine

Tagasi: Tervis

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 3 külalist