Soo määramine

Paaritamisest loovutamiseni

Moderaatorid: E4-, Amelia

Soo määramine

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 26. aprill 2005, 19:27

Uurisin veidi just pisikesi ja mul tekkis küsimus, et kas on võimalik aru saada rotipoegade soost ka enne kui isastel munad alla langevad. :?
Korraks tekkis neid uurides ja vaadates teooria, et emastel peaks juba tissikohad varakult hakkama näha olema ja isastel ju neid ei ole... Samas ma ei ole selles kindel ja küsiks targemate nõu.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isane või emane?

PostitusPostitas Riel » 26. aprill 2005, 19:45

http://www.ratz.co.uk/sexingrats.html
Sellel leheküljel on ohtralt pilte igas vanuses rotibeebide sabaalustest. Üldiselt peaks rotititasid üsna hästi liigitada saama vahemaa järgi päraku ja tupe/suguti vahel. Emasel on see vahe palju väiksem.
Heh, uurisin minagi oma Naasklit siit-ja sealtpoolt, kui ta pisike oli, ja jõudsin pärast pikka arutelu lõpuks järelduseni, et on ikka emane rott. Mõni rottidega rohkem kokkupuutunud inimene oleks selle toona sekundiga ära öelnud... :)
Viimati muutis Endised kasutajad 27. november 2005, 17:29, kokku muudetud 1 kord.
Riel
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 41
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 26. aprill 2005, 20:35

Pead ootama kuni munad alla langevad siis on kindlalt isane. Aga siis pead ka kibekiirelt lahutama emastest isased.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

PostitusPostitas Konoichi » 26. aprill 2005, 21:01

Riel, asjalik lehekülg, kuigi ühel pildil tundusid minu jaoks emase ja isease asemel olema 2 isast (ehk mitte kõige sobivam valgustus vms).
Eile lugesin ühelt lehelt kiirmeetodit rottide soo järgi eristamiseks: peale naba on emasel "3 auku" ja isasel "2 auku". Ja nii ju ongi.
Nii peaks saama eristada juba ka vastsündinuid (kuigi pisikesi rotipoegi näppida ei ole tegelikult üldse soovitav)
Kasutaja avatar
Konoichi
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 157
Teemad: 13
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Isane või emane?

PostitusPostitas aiku » 27. aprill 2005, 09:02

Mis nii viga õppida. Kõik puust ja punaseks tehtud. Selline peaks olema iga õpetus. Väga hea!
aiku
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 3
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas vaigla » 27. aprill 2005, 13:00

Ja kuidas läks siis? Esimene soomääramise katsetus? :)
Kasutaja avatar
vaigla
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 525
Teemad: 21
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Isane või emane?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 27. aprill 2005, 22:20

ni segane on kõik et ma parem vist ootan ära kuni munad alla langevad :P praegu tunduks kõik nagu isased :oops: :P
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isane või emane?

PostitusPostitas aiku » 28. aprill 2005, 07:51

vaata, et oma soomääramisega hiljaks ei jää. Kui jääd hiljaks võib olla 2.a. õnnetust.
aiku
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 3
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas aiku » 30. aprill 2005, 11:35

Käisin täna loomapoes ja seal oli üks pisikene (3 nädalat) pesakond. Olid kõik pisikesed ja ilma emata. Minu pärimistele vastati, et heast perest ja sugulussidemed puuduvad. Perenaine olla tahtnud, et kõik ikka heasse perre saavad. Kuna nende sugu polnud veel võimalik kindlaks määrata (munad kukkumata), siis arvestasin Baidi ja Arnoldi võimalusi ka ning jõudsin järeldusele ja panin endale kinni 2 isast rotut. Ei julgenud samuti enne koju tuua, kui ikka kindlasti on sugu kindel.
Vaatasin küll rotititade soo kindlakstegemise pilte, kuid ei saa võtta liigseid riske.
aiku
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 3
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isane või emane?

PostitusPostitas aiku » 07. mai 2005, 11:41

Tõin täna endale kaks imearmsat rotut koju. Mida ei suuda kindlaks teha on ikkagi see sugu.. Loomapoe inimesed arvavad, et tegu isastega.Võrdlesime neid omavahel ja need 2 erinesid ühest. Loodan väga, et pole tegu emastega, muidu pean poodi tagasi viima. Teadagi, see kõige raskem tegevus. Ei saa endale ka jätta, muidu kodus 2 vana isast ja nüüd lisanduvad 2 emast.
Saaks juba rutem selle soo teada!
aiku
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 3
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isane või emane?

PostitusPostitas Endised kasutajad (Teema autor) » 07. mai 2005, 19:28

mina määrasin ikkagi eelmine pühapäev ära ja tuleb välja et läks täppi. :D kui ikka algusest peale oled nendega tegelenud ja neid poputanud siis lõpuks hakkad lihtsalt aru saama kes on kes ja mis soost keegi on. ei oska küll seletada aga tegelikult on emased tõesti väga erinevad isastest juba kolmandal elunädalal.
lootan et sul läks täppi see ost :!:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isane või emane?

PostitusPostitas aiku » 14. mai 2005, 09:40

Nüüd siis peaaegu kindel, et minu rotud on emased. Ei saanud kohe pool ööd magada. On teised nii hinge pugenud. Mõlemad sellised toredad halli-valge laigulised. Üks nats tumedama halli värviga, kui teine. On teised juba sotsialiseerunud:närivad minu näppe, ei põgene, söövad näpuvahelt ja lähenedes tormavad sinna nurka, kust lähened. Arnoldil ka töised päevad- käib ümber puuri nagu kass pudru ümber. Haistab vist emaste lõhna ja tahab esimene olla. Kui naine ükspäev tõi mingi sureva kassipoja (arvatavalt nälginud), siis sai sellele eluvaim sisse puhutud. Kassipoja meiepool oleku ajal polnud Arnoldil aega kassi õieti vaadatagi, vajadus oli suurem rotipojude vastu. Korra nuusutas ainult kassipoega. Ise kartsin, et murrab maha, kuid Arnoldit ei huvitanud eriti kass. Enamuse ajast magab pisikeste uuri juures ja Kutt on suurest puurist proovib ka läbi võre tegevusse sekkuda.
Kahju, pean kunagi nendest armsatest loomadest loobuma, ei taha ainult loomapoodi tagasi viia. Endale ei saa ka jätta. Veel ühe suure puuri jaoks jääb elamises ruumi väheks (kõigest elamises 63m2 ). Võetud sai ka lootuses, et pakuvad Kutile seltsi ja on isased. Nüüd Kutt ikka üksi. Mida teha, plikad muutuvad iga päevaga armsamaks. Ei ole julgenud nimesidki panna. Pean ikkagi kunagi isastega asendama ja hea perekonna plikadele kindlustama.
???????????????????????????????????
aiku
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 3
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Isane või emane?

PostitusPostitas avalanche » 14. mai 2005, 10:24

Jääb võimalus Kutt ära kastreerida. Arnold, nagu ma aru sain, on juba üsna vana. Teine variant on tõesti uus puur ja kolmas- jätkata elu samamoodi nagu praegu.
Ma arvan, et kui nad on sulle juba südamesse pugenud, siis võiksid nad ikka endale jätta. Mina küll ei suudaks oma rottidest loobuda.
Otsusta ise!
Kasutaja avatar
avalanche
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 383
Teemad: 22
Pildid: 11
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 41
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 14. mai 2005, 10:48

Noh tegelikult on tüdrukud veel vähe aega sinu juures olnud, seega kui leiaksid neile hea kodu, kus sa neid vahest ka vaatamas saaksid käia siis poleks ju probleemi. Kurb muidugi ...
Kuna Arnold on sul vabapidamisel, siis läheks lõppkokkuvõttes, tüdrukutega ikkagi väga raskeks.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Isane või emane?

PostitusPostitas aiku » 14. mai 2005, 13:26

Kõige hullem on see, et pole kellelegi anda. Võrus pole eriti populaarne rotipidamine. Kui keegi võtabki, siis tahab, et annaksin koos puuriga. Ma kahjuks ei saa puurist loobuda. Loomapoodi saaksin viia tagasi, kuid seal niigi nende õde koos vennaga ühes puuris. Samas ei tahaks neid ka lahutada. Ühest pesakonnast olevatel rotudel on parem ja julgem koos elada. Ei jõua oodata kuna emased saavad 15 kuu vanuseks, et enam ei jääks tiineks (kui see muidugi vastab tõele). Parem oleks siis võinud juba Kutt ja Arnold ka emased olla.
Need preilid on nii nunnud, ei raatsi kohe halba perekonda anda neid. Nädal või nats rohkem saan neid hoida ja siis tuleb midagi ette võtta. Kui muud varianti pole, siis poodi tagasi. Pean Tartust endale ikkagi uued isased muretsema. Ei saa ju Kutti ka üksi puuris pidada. On teine nii kurb, otsides minult iga päev lohutust.
Kardan, et poes nad kõik varsti tiined. Osta või poodi puur ja hoida omas puuris niikaua, kui saavad kellegile ära antud. Mida küll teha...?
aiku
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 178
Teemad: 3
Asukoht: Võru
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 50
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Kissu » 14. mai 2005, 13:58

Noh esiteks võiks lontusse kuulutuse panna, et 2 emast rotikest heasse peresse anda.
Kui pärast nädalat aega ei ole sa neile ikka kodu leidnud, võid nad ka minu juurde tuua ning jätkame siit neile edasist koduotsingut. :)
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Soo määramine

PostitusPostitas cougar » 25. mai 2008, 17:44

Täitsa lõpp, ma ka juba kergelt paanikas - vaatan mina neid pilte ja pisipoisse - ja no EI SAA aru.. sihuke tunne, et on emased. Nagu ütlesin, täitsa lõpp :sad:
Tudi siiski on juba sõbralikum ja laseb end katsuda, Piip aga endine arakott. Müüja ütles, et 5 nädalat või vanem, aga mul on ikka tunne, et on nooremad, sest ei ole selliseid kergestinähtavaid torpeedosid. Piltidel on emasel vahe ikka väga pisike, samas ühel pildil ei ole ka nii väga. Müüja proovis nii sugu määrata, et surus kahe sõrmega noksi avausest välja, ma ei tea, kas see on aktsepteeritud meetod. Vanasti küülikutel küll sedasi sai sugu määrata, aga imetillukestel rotipoegadel? Eks nad rabelesid seal ka ja.. Ma peaks vist ikka nad eraldi puuri panema, samas Puhh, kuigi nuhkis eriti Piibi sabaalust, pole mingit aktiviteeti üritanud, võibolla tited liiga pisikesed ka alles. Tudi igatahes käis täna kirjutuslaual ja ma tal küll mingit rada järel ei täheldanud. Kui vanalt see üldse tuleb? Samas ta soristas mind enne üsnagi täis.
Puhhi ja Nodsuga oli kohe algul selge sott, Bimmuga niikuinii, aga Põntat ma ausalt öeldes enam ei mäleta, kas ma sain kohe aru või ei.. Niiet ma nüüd ei teagi, mis teha, mingit "Bullerby rotifarmi" ma endale küll ei soovi. Lohutage või manitsege nüüd mind... :umm:
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Soo määramine

PostitusPostitas Kissu » 25. mai 2008, 21:49

Kahtluse korral oleks vist kõige targem ikka eraldi tõsta Puhhist, neil käib see paaritumine hetkega. Lisaks tasuks kontrollida, kas ikka sabaalused noortel ka ühesugused välja näevad nii igaks juhuks. Nädala-paari pärast peaks kindlasti selge olema, kellega tegelikult tegu.
(\(\
(>'.')
(~(")(")
Kasutaja avatar
Kissu
Mental health will soon be yours..
Administraator
Administraator
 
Postitused: 10146
Teemad: 936
Pildid: 1303
Asukoht: Tartu/Jõhvi
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Tuju: Unine
Prindi postitus

Re: Soo määramine

PostitusPostitas Scratchy » 25. mai 2008, 22:19

Kindlalt saad kontrollida nibude järgi- emastel on, aga isastel mitte. Kui rott sealt, kus nibud asetsema peaksid, veidi märjaks teha, siis on ehk kergem neid märgata. Need võivad üsna pisikesed olla.
Hovawart Hunka
(rotid Ruu, Donnie, Darko, Blak ja Blu)
[Merisiga Põnnu, rotid Andy, Scratchy, Mia, Misty, Aura, Annabel, Tölps]
Kasutaja avatar
Scratchy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2098
Teemad: 42
Pildid: 2
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Soo määramine

PostitusPostitas Lind1100 » 27. mai 2008, 19:12

Kui nibudele karv on juba peale kasvanud, siis selle järgi teatud vanuses vahet ei tee. Vähemalt loomapoes rotte vaadates nägin ainult torpeedode järgi, kõhud samasugused :sleep:
Inimesed, märgake head, mitte halba! Kõik pole nii nagu paistab.
Ettevaatust, rott on väljas!
Kasutaja avatar
Lind1100
Rottloom.
Mängujuht
Mängujuht
 
Postitused: 2569
Teemad: 36
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Soo määramine

PostitusPostitas cougar » 27. mai 2008, 21:14

Lind1100 kirjutas:Kui nibudele karv on juba peale kasvanud, siis selle järgi teatud vanuses vahet ei tee. Vähemalt loomapoes rotte vaadates nägin ainult torpeedode järgi, kõhud samasugused :sleep:

umbes suure liivatera või väikese mooniseemne suurused nibud olid mõlemal, ilma karvata veel, karvade vahel selgelt nähtavad. sellelt lingilt viienädalaste poegade pildi järgi on nad emased, sest mingeid taolisi mütsakuid saba all ei olnud, nibud aga olid täiesti märgatavad.
Majahaldjate Heaolu Edendamise Selts ja Võlukunsti Ministeerium On Jobud Grupp teatavad: "Mehed, kes surmakuulutusi loevad, ei tea kunstist midagi!"
Kasutaja avatar
cougar
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 1599
Teemad: 25
Pildid: 0
Asukoht: Rapla
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 57
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Paaritamine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline