Liivahiir ei jookse rattas

Miks mu hiir nõnda käitub? Kuidas hiired tavaliselt..? Ja palju muud. Kuidas ta teiste loomadega läbi saab?

Moderaator: triini22

PostitusPostitas NärilineL (Teema autor) » 01. november 2004, 20:07

Waterball kirjutas:Minul on selline probleem, et minu pisike ei jookse jooksuratta peal :(
Vahepeal mulle öeldi et nad noorelt ei jookse ja siis hakkavad hiljem jooksma..On see tõsi :?:
Palun vastake :roll: [/b]
Tänud


Minu liivahiired ka ei jookse.See lihtsalt ei paku neile huvi ja pealegi võtab see puuris palju ruumi.
NärilineL
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 77
Teemad: 11
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Piiksu&Jossu » 01. detsember 2004, 21:54

liivahiirtele ei ole soovitatud ratast panna,kuna nad võivad seal endale haiget teha ja halval juhul ka jala murda,nad naudivad pigem liiva või saepuru kraapimist või millegi närimist mis neile lõbu pakub...
Piiksu&Jossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiir ei jookse rattas

PostitusPostitas Endised kasutajad » 03. detsember 2004, 10:45

minu liivahiired on ka vist liiga noored, olen püüdnud neile näidata, kuidas ratas töötab, aga siis jäävad nad mind punnis silmadega vahtima, et mis mul nüüd hakkas. Eks aeg näitab, mis asjast välja kukub. ah, seda ka, et kui ma loomakesed puurist välja diivanile jooksma tõstan, panen ka jooksuratta sinna alati igaks juhuks. Puuris ma seda ei hoia, võtab ruumi ainult.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 06. detsember 2004, 08:58

kõigile vastamise eest suured tänud;)
et ma arvan kah et mu hiirepoiss on veel liiga noor ja ju talle ei meeldi kah sest tal on jahh suur puur:):)
ta jookseb ja närib ja kraabib..eluterve poisike;):):P
---------------------------------------
hiirepoiss Tipsu
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiir ei jookse rattas

PostitusPostitas Endised kasutajad » 05. jaanuar 2005, 16:05

Võib-olla vananenud vastus ja su hiired nüüd juba jooksevad :wink: , kuid mis sellesse puutub, et noored ei jookse ja pärast hakkavad jooksma, siis meil on küll hoopis vastupidine kogemus: üks hiir, kelle ostsime poest, kus tal puuris jooksuratast ei olnud, ei ole kunagi jooksnud ja ilmselt ei hakka seda ka kunagi tegema - on teine juba päris mitu kuud vana. Teise ostsin poest, kus ta rõõmsalt rattas jooksis, ja see spordib küll, algusest peale :) . Nii et endal on küll tunne, et "vana hiir enam uusi trikke ei õpi" (ehkki me hiireke polnud nii hirmus vana midagi, kui endale ratta sai - kuid lapsest peale polnud ta sellega ikkagi harjunud!). Kuid see, kes ei jookse, on jälle agaram närija, nii et arvan, et kui hiired endale ainult piisavalt tegevust leiavad, pole ju vahet, kas nad jooksevad või mitte. Peaasi, et rõõmsad on! :D
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Mõmm » 05. jaanuar 2005, 18:34

Liivahiired üldiselt ei jookse rattas sellepärast, et neil pole seal saba kuhugi panna, sest muidu nad peaksid ju jooksma saba kaares ülesse, et see viga ei saaks. Kui on vahedega ratas võib neil saba vahele jääda ning võivad väga haiget saada, saba on ju neil üks õrnemaid kohti :)
Mõmm
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 72
Teemad: 17
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiir ei jookse rattas

PostitusPostitas -Kristin- » 05. jaanuar 2005, 19:16

Meil ka liivakad alguses ei joksnud üldse rattas. Nüüd ikka jooksevad, nad on u. pool aastat vanad. Üks jookseb küll vähem, kui teine. Meil on ilma võredeta plastikust ratas, kusjuures nad ei kipu seda üldse närima. Ja nad jooksevadki saba kaardus (ülespoole).
-Kristin-
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 294
Teemad: 20
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiir ei jookse rattas

PostitusPostitas Alar » 07. jaanuar 2005, 00:22

mul mõni jooksis, mõni mitte.... eks nad ise vaatavad kas tahavad joosta või mitte.....
Alar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiir ei jookse rattas

PostitusPostitas Cazzike » 07. jaanuar 2005, 11:04

Mul on jälle nii et emane hiireke jookseb ja isane mitte aga kõige rohkem meeldib see jooksuratas hoopis pisikestele hiirepojukestele, nii mõnigi on sinna isegi magama jäänud :P
Loomadel on erilised võimed, mida keegi ei oska seletada...
R.I.P Kissi, Poksi, Nupsik, Mõmmi, Pliksu(kallis)
Kasutaja avatar
Cazzike
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiir ei jookse rattas

PostitusPostitas Piiksu » 10. veebruar 2005, 16:36

Minu liivakad ka ei jookse. Ratas on neil olnud juba kaua aega ja nad saavad varsti aastaseks, aga lihtsalt ei joose ja kõik. Vahel nad pisut kiiguvad rattaga, kord nägin isegi teineteisele hoogu andmas. :)
Piiksu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiir ei jookse rattas

PostitusPostitas Miki&MinniClub » 10. veebruar 2005, 16:44

Minu sõbra liivahiired närisid kohe 1. päeval jooksuratta katki,kuna see oli plastmassist!:)
Miki&MinniClub
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 57
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 12. veebruar 2005, 11:57

Minu liivahiired ka ei jookse rattas aga neile pakub rohkem huvi üksteise ehmatamine :lol:
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas tuvike » 03. märts 2005, 18:37

minu ja heiki hiired vahest ronivad selle pääle ja jooksevad paar ringi ja tulevad kohe maha
tuvike
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 26
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas roosatiiger » 03. märts 2005, 18:51

nu jah nendele peab see ratas neeldima.Mu sõprabnna liivakatele küll meeldib
roosatiiger
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 34
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Pinto » 12. märts 2005, 14:24

Minu kolm hiirt õppisid üsna kiiresti rattas jooksmise ära ja nüüd kimamavad seal nagu segased sabad püsti :) Vähemalt saavad oma jooksmise vajadust rahuldada, kuigi lasen neil ka voodi peal joosta aga looduses nad jookseksid ikka tunduvalt rohkem ma arvan.
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 09. aprill 2005, 20:33

Ma hiljuti tegin vist avastuse. (Ma paraku eelmiseid postitusi "ei viitsinud" lugeda, ja loodan, et keegi seda juba maininud pole.) Minu kahel liivahiirel oli plastmassist kollane jooksuratas, seal jooksmist nad nautisid. Aga kuna nad ju siiski närilised, siis nad närisid selle ratta ära. Nüüd saime uue puuri koos uue metallist jooksurattaga. Seal nad ei jookse.. Äkki neile lihtsalt ei meeldi külm metall? Ema ei lubanud mul jooksuratast ära võtta, mis sest et see ainult raiskab puuri ruumi. Õnneks nad seal ei jookse. Vahedega jooksurattaga võib ju palju õnnetusi juhtuda (kuskil eespool oli üht-teist kirjutatud sellest).
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 10. aprill 2005, 15:10

Ka minul oli kollane plastmassist nad närisid selle ära jah.Metall võib tõesti olla ebameeldiv.Võiks olla midagi vahepealset müügil.Äkki keegi näriliste teadlane leiutab kunagi :P
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiir ei jookse rattas

PostitusPostitas Endised kasutajad » 13. august 2005, 12:14

Paljudele liivahiirtele ei meeldigi jooksurattas joosta, aga kõigepealt vaata, kas jooksuratas on ikka õige suurusega, liivakatel on vaja natuke suuremat jooksuratast kuna neil on pikk saba ja kui jooksuratas on liiga väike võivad nad enda saba kui ka seljaroo murda, nii et kui ratas on väike siis nad ei tahagi sinna minna. Aga neile ei pruugigi see üldse meeldida, nemad pigem tahavad tegeleda närimisega, näiteks pane neile WC paberi toru või osta loomapoest neile puidust näriliste toru, kust nad saavad läbi käia ja seda ka närida, aga samas tervet toru nad ära ei suuda närida nii siis on see toru neil kogu aeg olemas :) ..ja see ei maksa ka eriti palju! (20-40kr)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiir ei jookse rattas

PostitusPostitas Alar » 04. detsember 2005, 23:20

liivahiirte puhul ei saa öelda, et kõik jooksevad või hakkavad jooksma rattas. sõltub loomast ja kui isu ei ole siis ta seal ka ei jookse. omast kogemusest võin öelda, et enamus siiski jooksevad, kuid on ka üksikindiviide kelle jaoks on ratas täiesti tühi koht või kasutavad nad seda hammaste teritamiseks. nii, et ära muretse kui neil on ratta vastu huvi leiad nad aja möödudes ka seda kasutamas. :D
Alar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiir ei jookse rattas

PostitusPostitas LiivuKiisu » 20. detsember 2007, 19:35

Minul ka ei joosta.Kui Ats ja Aadu söömas käivad siis istutakse seal sees mitte ei joosta.Kui ma olen üritanud hakata jooksuratast liigutama siis jookevad nad mõlemad pessa peitu.
Allkiri eemaldatud - palun tutvu foorumi reeglitega!
Kasutaja avatar
LiivuKiisu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 43
Asukoht: Lääne-Virumaa
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiir ei jookse rattas

PostitusPostitas ooogerlyooo » 17. veebruar 2009, 17:19

Mul on kaks liivahiirt. Kui me nad puuri panime siis jooksid. Umbes 1 kuu pärast oli ratas läinud, nad närisid selle ära! Aga sellest pole midagi ! :-)
ooogerlyooo
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiir ei jookse rattas

PostitusPostitas näriline » 07. märts 2009, 22:02

mul olid 2 liivahiir vanuses ca 1.5 kuud...mõlemad jooksid, asi ei ole vist vanuses...kas pole huvi vms...eriti ei soovita neile jooksuratast
Kasutaja avatar
näriline
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 18
Teemad: 3
Asukoht: tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 34
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Liivahiir ei jookse rattas

PostitusPostitas Piiksik » 08. august 2009, 11:17

Minu liivahiired on peaaegu aastased ja lihtsalt kumbagile ei meeldi ratas , ainult närivad ja laamendava nendega .
Loomad On Võrratud !
Piiksik
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 9
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 26
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiir ei jookse rattas

PostitusPostitas Reelika17 » 03. november 2009, 22:37

Mul on nädal aega liivahiir olnud . Alguses uuris ratast kaugelt, aga iga päevaga läheb aina julgemaks :) Nüüd juba jookseb seal nagu pöörane. Selline tunne, et ratas tuleks kohe sealt küljest ära :D
Puhka rahus Jimmy "The Rev" Sullivan !
Kasutaja avatar
Reelika17
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 32
Teemad: 2
Pildid: 3
Asukoht: Tõrva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiir ei jookse rattas

PostitusPostitas Hannakivioja » 18. november 2009, 07:59

Minu hiired ei saa arugi mis see ratas on -.- nad ehitavad sinna taha ainult pesa.Natuke tüütu oli,et mina ostsin ja siis ei kasutata aga panin selle asemele pappmaja . On palju parem neile kui ratas :D
Allkiri eemaldatud - palun tutvu Pisi foorumi reeglitega!
Kasutaja avatar
Hannakivioja
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 67
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: Võru vald
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 27
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiir ei jookse rattas

PostitusPostitas tigitiina » 21. märts 2010, 10:27

Kui minul oli kaks hiirt siis üks jooksis ratta peal aga teine ei jooksnud... Ju siis talle ei meeldinud :)
Kasutaja avatar
tigitiina
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 1
Pildid: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Liivahiired jooksurattas

PostitusPostitas mullemeeldibpisi » 13. august 2011, 14:45

Minul oli ka liivahiirtel jooksuratas ja minul ka ei jooksnud , siis küsisin loomapoe müüalt ja tema ütles et liivahiired ei peagi jooksma jooksurattas , et nemad tahavad rohkem närida.
Tom ja Jerry
Kasutaja avatar
mullemeeldibpisi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 12
Pildid: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 23
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Liivahiir ei jookse rattas

PostitusPostitas Marie » 21. august 2013, 22:12

Jooksurattas jookseb mul 1 liivahiir, teine ainult närib (tal tundub igav olevat).
Kasutaja avatar
Marie
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 66
Teemad: 1
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 22
Sugu: Naine
Prindi postitus


Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline