Liivahiired hammustavad

Miks mu hiir nõnda käitub? Kuidas hiired tavaliselt..? Ja palju muud. Kuidas ta teiste loomadega läbi saab?

Moderaator: triini22

Liivahiired hammustavad

PostitusPostitas Kerly91 (Teema autor) » 13. aprill 2004, 14:05

Miks liivhiired hammustavad? Mind hammustas eile sõbra liivahiir. Hoidsin lihtsalt käes. Minu 3 liivhiirt küll ei hammusta. Ta hammustab nii naljakalt aga see on väga väga valus. Kui hammustab siis enam lahti ei lase ja hammustab järjest kõvemini. Proovisin sõrme ära võtta, aga ei saanud, kas teid on liivahiired hammustanud?
Kerly91
Minu väiksed pätid! (L)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 479
Teemad: 34
Pildid: 4
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired hammustavad

PostitusPostitas Liisa » 14. aprill 2004, 20:29

Kas su sõbra liivahiir teda ennast ka hammustab? Võibolla ongi selline asotsiaalne loom, kes kätte võtmist ei armasta?
Või ehk lõhnasid su käed teiste hiirte järele?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired hammustavad

PostitusPostitas kristiinat » 15. aprill 2004, 00:15

Kuna liivahiir on selline sustrik, kes tunnistab ainult oma nõnda öeldud peremeest(naist), siis selge on see, et kui sa oma võõraste lõhnadega ja võõra olemisega teda endale kätte võtad, tunnetab see pisikene ilmakodanik kohe ohtu ja hammustab sind ainult enesekaitseks. Ja see väike naksatus tuleks andestada. Minu liivakad ei saa isegi mu oma mehega läbi, kuna ta ei tegele nendega ja nad tunnistavad ta võõraks. Samas ma ise käin iga päev tittesid nunnutamas ja pesas sortimas ja kõik on ok. :)
kristiinat
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 71
Teemad: 6
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiired hammustavad

PostitusPostitas Röövelpastor » 15. aprill 2004, 17:14

Kerly, see harjub liivahiirtel titest peale külge, kas kardavad või ei karda. Sinu omi on mu kaheksa-aastasest tütrest kaasomanik lihtsalt silmade pähetulekust saati juba paitanud ja pihku võtnud. Õnneks mõistlikul määral, liiga solgutada pole ka hea...
Aga suuremate harjutamisega tuleb lihtsalt kauem vaeva näha. Ja veel võib asi olla selles, et viimati oli Su sõbra liivahiirel inimestega üldse halbu kogemusi. Näiteks sellest poest, kust ta pärit on.
Meie esimestest liivahiirtest emane hammustas pärast poest toomist, isane mitte. Aga arvestades, et emane kohe järgmisel päeval pärast poest toomist sünnitas... Ma vist hammustaksin ka, kui mind päev enne laste sündimist transpordikastis ringi veetaks...
Röövelpastor
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 19
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiired hammustavad

PostitusPostitas Endised kasutajad » 27. aprill 2004, 20:52

Mul hammustab isane sel juhul, kui lähen pessa poegi vaatama. Selline kaitserefleks tal. Aga ta ei tee seda kõvasti ja valusalt pigem näksab kergelt ja niimoodi, et ebamugav tunne on.
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiired hammustavad

PostitusPostitas Alar » 11. mai 2004, 16:02

Mind liivahiired ei hammusta, aga kui nad enam ei taha süles olla siis õrnalt naksavad sõrmi.
Alar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiired hammustavad

PostitusPostitas Piiksu » 09. oktoober 2004, 17:46

Minu omad hammustavad ainult siis kui sõrm võrevahelt puuri pista, või kui nad käeshoidmisest tüdinud on. Võõraid ka näksavad, isegi mu emat, kui ma maal olin, ning tema nende eest holitsema pidi :o .
Piiksu
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 8
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiired hammustavad

PostitusPostitas Endised kasutajad » 11. oktoober 2004, 11:42

Minul ka enamasti ainult õrnalt näksavad. Aga alati põhjusega... Isased tavaliselt siis kui talle tundub, et kiusan pisikesi ja emane siis kui millegagi rahul pole, kas siis süüa liiga vähe või tundub talle, et tülitan teda. Ja ega toidulõhnadega käte küljes võib ka üsna kergelt näksatud saada. Igatahes hammustanud pole nad mind mitte kunagi. :)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiired hammustavad

PostitusPostitas Britt » 25. november 2004, 18:13

Kui ma liivahiire sain ei julgenud ma teda kätte võtta ja nüüd olen ainult talle andnud seda süüa ja juua ja mänginud paksude kinnastega, aga ma tean et see ju pole õige! Ma tahan teda vahest niisama ka kätte võtta, aga mitte kinnastega! Mida teha, et ta ei hammustaks, ma kardan ta hammustust! :(
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiired hammustavad

PostitusPostitas Gerbil » 26. november 2004, 21:22

Kas ta on siis sind kunagi hammustanud :eek: ? Ei-ei... Sa pead teda ikka paljaste kätega sülle võtma. Liivahiired ei ole tegelikult seda sorti agressiivsed loomad. Näksavad - nagu juba eespool öeldud - põhjusega. Pese enne liivaka kätte võtmist käed ära. Harjutamise mõttes võid ka käe puuri põhja pista, ja käe labal hoida eriti maitsvat maiustust. Küll sa hakkama saad, ainult veidi harjutamist ;) .
Viimati muutis Gerbil 14. august 2005, 21:11, kokku muudetud 1 kord.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired hammustavad

PostitusPostitas Piiksu&Jossu » 03. märts 2005, 13:47

Ma arvan, et oleneb täitsa liivahiirtest kes hammustab kes mitte ja kas oma või võõrast. Minu omad ei hammusta võõraid ega omasid juhul kui neil takistusi ees ei ole, või ei ole roti lõhna juures. Emane ei hammusta üldse, pigem lööb tagajalgadega kraapimist immiteerides ja isane on mind ka sedasi hammustanud, et lahti ei lase enam ja ma ei saanudki muidu teda lahti kui, et pidin väikse laksu andma sõrmega ja ehmatust tekitama tal...ja peale seda ei ole enam hammustanud... :lol:
Piiksu&Jossu
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 54
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiired hammustavad

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. märts 2005, 13:47

Kahtlane. Minu hiired näksivad mind vahetpidamata ja toidu puudust neil ei ole. Pigem liiga palju vist :) .
Igatahes, milles probleem? Nad suutsid selle harjumuse ka oma lastele üle anda, seega tited jõlguvad mul käe küljes kinni, vähemalt jõlkusid, kuna ma andsin oma pojad eile ära :( .
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiired hammustavad

PostitusPostitas Britt » 16. märts 2005, 16:58

Minu liivakad alguses kui käsi puuri panna, siis haarasid mu sõrmest kinni ja rippusid seal küljes.
Enam mitte, vanasti üldse võtsin neid kindaga, nüüd võtan niisama ja ei hammusta nad midagi.
Algu olid veel harjumata lihtsalt.
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiired hammustavad

PostitusPostitas Endised kasutajad » 16. märts 2005, 19:05

Mul nad on olnud ikka paar kuud juba, sügisest saadik, alguses ei näksinud midagi. See harjumus tuli hiljem. Millest see võib tuleneda? Kas olen siis tõesti neid nii halvasti kohelnud :? ?
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiired hammustavad

PostitusPostitas Liisa » 16. märts 2005, 20:20

Kui nad küüsi närivad, siis see on midagi, mida rotid ka teevad. Ei tea miks. Vist arvavad, et küüned liiga pikad.
Kui nad kergelt näkitsevad, siis nad võivad omast arust tahta su karva korrastada. Sedasi sõbralikult.
Kui aga lihtsalt näksvad, siis ma ei tea. Ehk on vaja nendega rohkem tegeleda, et nad kätt ei kardaks?
Liisa
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 2083
Teemad: 201
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 45
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Liivahiired hammustavad

PostitusPostitas Britt » 16. märts 2005, 20:53

Tegeleda tuleb jah rohkem, et nad su käega ära harjuks.
Mina panin käe puuri ja ootasin kuni nad vaikselt seal istusid ja sõid, kuna panin toidu käe peale. Nüüd ei hammusta nad enam kunagi, vahest naksavad ainult!
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Liivahiired hammustavad

PostitusPostitas Pinto » 16. märts 2005, 21:17

Alguses mu hiired natuke näksasid, nüüd nagu seda kommet enam ei ole, vahest harva kui panen käe niisama puuri, siis nad ikka peavad mekkima, ega see toit ei ole, aga õrnalt. Liivahiired vist ongi sellised mekkijad, vähemalt kui minu omad lahti lasta voodisse, siis nad naksavad kõike korraks, lihtsalt jooksu pealt võtab linast korraks kinni ja jookseb edasi. Ju nad uudishimulikud...
Kasutaja avatar
Pinto
Üldmoderaator
Üldmoderaator
 
Postitused: 4375
Teemad: 115
Pildid: 21
Asukoht: Tartu lähistel
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 38
Sugu: Naine
Prindi postitus

Hammustab

PostitusPostitas Gerbil » 07. aprill 2005, 10:39

.Ma enam ei mäletagi millal see oli, kuskil pool nädalat tagasi vist. Igatahes... võtsin Poisu välja, silitasin ja andsin musi nagu tavaliselt 8) . Siis Poisu võttis kahe hambaga minu parema käe nimetis-sõrmest kinni ja vajutas hambad sisse. Kui ta kuskil 2 seki pärast lahti lasi, krahmast ta kohe sealt kõrvalt kinni. Hammustus kestis kuskil 7 sekundit. Minu jaoks oli see ilmatuma pikk aeg. Kui ta lõpuks mind lahti löasi/sakutasin kah veidi), siis võttis ta tugevalt vasake käe nimetis-sõrmest kinni. Lõpuks lükkasin ta lihtsalt puuri. Hakkasin nutma (kuivõrd mmitte valust aga...ma ei tea miks...närvihaige olen vist :roll: ). Verd tuli ikka päris kõvasti. Alguses läksin kööki ja otsisin plaastreid. Pesin käed ära. Aga käed kohe jälle..khmm..verised..pesin ruttu uuesti ära ja plaasterdasin ära. Nutsin veel umbes 15 minti... ma ei tea miks :lol: , halb oli igatahes olla ja jalad värisesid. Oleksin muidu selle juhtumi ära unustanud, kuid eile kui panin neile süüa, siis Poisu hüppas minu käe külge kinni. Õnneks ei kestnud see amps sekunditki - ta lihtsalt ei jaksanud enam rippuda.
Ma teen oma liivakatel saba järgi vahet - Poisul on see veidi kõver. Igatahes puuris ei saa saba sirgelt hästi vaadata, ja ma ei julge enam täiesti sõbralikku Kutti ka enam kätte võtta - esiteks äkki on see Poisu, teiseks - Poisu on ju ka puuris....... Ma ei tea mida teha, ja ma tunnen, et mul oleks nagu tapja-hiir kodus.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustab

PostitusPostitas Alar » 07. aprill 2005, 11:19

minu omad hammustavad kah mind siis kui nende pessa sorima lähen. ma ei tee sellest enam väljagi olen juba täitsa ära harjunud. lükkan käega nad eemale ja sorin pesas edasi. algul ehmatas ikka küll... :D
Alar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 07. aprill 2005, 12:40

Alar, kuidas sa ei saa välja teha, kui su käed paistavad, nagu jookseksid verest tühjaks (no mitte nüüd nii aga....). Kui sa tõesti välja ei tee, siis su käed on vist küll väga paksude korpadega kaetud, või siis üleni plaastrites. Paraku ei saa ma Poisut käega eemale lükata; ta kas a) kui ta veel käe küljes kinni ei ole, siis ta teeb seda [ja ei lase enam lahti] või b) ei lase lahti.
Peale seda esimest hammustamist ma neid enne välja ei võtnud, (ega süüa ei lisanud, ainult õuna ülemise luugi kaudu) kui siis eile, kui lisasin neile toitu.
Igatahes Kutt mind ei hammusta. (Üleüldse käib jutt liivahiirtest, selle ma jätsin mainimata). Nad said 2 päeva enne Poisu hammustamisest (ma ei räägi naksamisest, ma räägin hammustamisest) uue puuri - kolme-korruselise. Äkki selles on asi?
Viimati muutis Gerbil 07. aprill 2005, 12:43, kokku muudetud 1 kord.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 07. aprill 2005, 12:42

Aga vb. kui sa prooviksid nii, et paned söögi käepeale ja hoiad kätt rahulikult puuris, siis nad võtaksid sööki su käepealt ja harjuksid äkki ära. Vb. ta näeb mingit ohtu selles, kui ta aga vaatab, et käsi et tee halba talle siis ta ei oleks ise ka nii kuri :)
Viimati muutis Endised kasutajad 07. aprill 2005, 12:46, kokku muudetud 1 kord.
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 07. aprill 2005, 12:45

Ma ei julge ju enam :( , ma ju ennegi hakkasin neile süüa panema, kauss käes. Kutt ronis kaussi krõbistama (kauss oli mu peo peal) aga Poisu ronis käe alla ja võttis "põlvekohast" (see koht kus sõrm paindub ja kortsus on, üsna õrn koht teine kah) kinni ja hammustas.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 07. aprill 2005, 12:48

Hmm..imelik lugu...ma arvan et peaksid siiski proovima nendega rahulikult ja sõbralikult kontakti võtta, minu endine liivahiir ka hammustas alguses.
Hiljem aga harjus käega ära, aga puurivõre vahelt ma ei soovita ainult näppe sisse toppida, sest see tekitab neis tunnet et nad saavad midagi ja siis näksavad.
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 07. aprill 2005, 13:24

Ma tavaliselt ei anna neile võrevahelt süüa, ja eelmise puuriga seda teha ei saanudki. Rahulikult ja sõbralikult kontakti? Kuidas siis veel! Muidugi peab olema rahulik ja sõbralik..aga rahulikuse osas ma kahtlen, kui on oht, et liivahiir sulle sõrme kinni kargab ja enam lahti ei lase :oops: . Kuidas sa oma liivahiire hammustamisest lahti said sipzy?
Ja nagu juba öeldud, jutt ei käi mitte näksamisest vaid julmast hammustamisest :( . Praegu in siis paremal nimetis-sõrmel kaks paari pruune triipusid, ja vasakul 1 paar. Julm minu arust :o .
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Hammustab

PostitusPostitas Alar » 07. aprill 2005, 14:17

ma õpetasin jänest nahkkindaga ja hiljem käega nüüd ei hammusta ta enam, proovi sama hiirte peal ja minu hiired ei hammusta pigem näksavad ja verd mul ei jookse, sest nii kõvasti suutis hammustada vaid Paksu... aga noh ta nüüdseks juba siitilmast lahkunud....
Alar
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 113
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Cazzike » 07. aprill 2005, 16:05

Minu emasel liivakal oli ka mingi hammustamise tuur peal aga nüüdseks seda pole.Kui ta mind paar korda korralikult oli hammustanud ei julgenud ma tükk aega oma kätt nende puuri kauaks jätta aga mingi aja pärast jälle julgesin neid paitada (mu hiirekesed on üldse nati arad ja jooksevad mu kätu eest ära) ning siis ta enam ei hammustanud mind.Just nati aja eest puhastasin nende puuri, kus on lisaks nendele veel kolm imearmast hiirebeebit ja puurist välja sain ta küll, mis siis, et väikese puiklemisega ja ilma hammustamata saamata :)
Loomadel on erilised võimed, mida keegi ei oska seletada...
R.I.P Kissi, Poksi, Nupsik, Mõmmi, Pliksu(kallis)
Kasutaja avatar
Cazzike
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 82
Teemad: 2
Pildid: 9
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 36
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 07. aprill 2005, 17:34

Minu liivahiir üks kes nüüd ka surnud juba lihtsalt võttis mu näpust kinni ja rippus seal.Konkreetsel rippus.
Ka mina olen ühekorra nutma hakanud.
See on selline imelik tunne, sa tunned nagu oleks sa petta saanud minu arust.
Ma panin nahk kinda kätte ja hakkasin käe pealt toitu andma.Nüüd on suured sõbrad ja hammustada pole ma saanud.
Kui sa varem hammustada pole saanud vaata, et kas su kätel ei olnud mingit muud lõhna?
Kui ei siis äkki tõesti puuri muutusest, lase harjuda ja kindlasti proovi uuesti.Kuidagi peab ju saama.
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Endised kasutajad » 08. aprill 2005, 18:29

Ma arvan, et lase neil umbes nädal kohaneda ja siis võid tasapisi kätt sisse lasta ;)
Endised kasutajad
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 9885
Teemad: 280
Teda kiideti: 1 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Gerbil » 10. aprill 2005, 09:33

Millega ma neil kohaneda lasen? Uue puuriga? See on meil juba ~2 nädalat olnud.
Loomatu! {Barbara, Amanda}
r.i.p. ~Rotu, Roosi, Roberta, Ruudi, Ronja, Rosiina, Kutt~
Kasutaja avatar
Gerbil
Uudishimulik hiireke
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 905
Teemad: 76
Pildid: 11
Asukoht: Vinni vald
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Naine
Prindi postitus

PostitusPostitas sipzy » 10. aprill 2005, 13:55

No minu hiir hammustas mind siis kui emasel hiirel olid pojad, siis isane hammustas, see oli ka suht normaalne, sest ta tahtis poegi kaitsta, aga kui ma talle koguaeg käepealt rahulikult süüa andsin ja ta mõistis, et ma i tee talle midagi siis ta jäi rahulikumaks.
http://tsintsilja.e21.ee
Kasutaja avatar
sipzy
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 499
Teemad: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 35
Sugu: Naine
Prindi postitus

Järgmine

Tagasi: Käitumine

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 0 külalist

cron