Põrandal jooksutamine

Kuidas hoolitseda notsu eest? Puhastamine, pesemine, küüntelõikus, jalutamine jne.

Moderaatorid: triini22, nirgike

Re: Merisea jooksmine...

PostitusPostitas sander » 04. jaanuar 2005, 22:17

Äkki ta kardab sul lihtsalt üksinda uues kohas ringi käia (jooksmisest rääkimata)? Pane talle maha midagi huvitavat mida ta saaks käia su sülest uudistamas / söömas.
sander
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 34
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 04. jaanuar 2005, 22:31

Eelmised omanikud ütlesid ka,et ta ei taha eriti joosta.Aga eks harjub siis.Üritan ikka väikseid protseduure teha.Panen ta maha ja meelitan millegi ahvatlevaga edasi.
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas -Merka- » 13. veebruar 2005, 17:46

Meie eelmine põrsake jooksis koguaeg põrandal ringi... Kui häda käes, teadis ta ise, kus puur ja hüppas hops kohe puuri :) kui oht möödas, ronis jälle välja :lol: et kui meil teda puuri oli vaja saada, siis krõbistasin natuke heinapakki (ta teadis, et kui krõbistatakse, tuleb söök) ja siis ronis laua alt või kust iganes ise välja ja nii oli kerge teda kätte saada... Juhtmed on meil igale poole peidetud niiet neid ta kätte ei saa :)
-Merka-
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 45
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Ruudi » 28. veebruar 2005, 10:47

ˇMul oli ka alguses sama lugu. Aga nüüd kui ta suurem on käib ta igal pool ringi. Enamasti laua ja toolide all. Voodis jookseb ta nii palju, et teda ei leia ülessegi. Kuid ringi jookseb ta ilusti ainult minu toas. eistes tubades istub ikka ühe koha peal. Ju on vist miu toas tema lõhn... Puur ju seal :)
Ruudi
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Merisea jooksmine...

PostitusPostitas pelle » 28. veebruar 2005, 20:03

minu väike siga ei taha üldse joosta. kui panen sead põrandale hakkab suur kohe ringi vudima ja uudistama/närima kõike, mis läheduses, aga väike natukene nuusutab ringi, ronib kas voodi jala juurde seda närima või lamab niisama kuskil.
pelle
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 28
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas karvapalll » 01. märts 2005, 19:28

Tõepoolest, see pole asi mille pärast muretseda. Minu eelmistest sigadest üks muudkui jooksis põrandal, teine aga ei liigutanudki end. Võisin tunni ajapärast tagasi tuppa tulla ja ta istus ikka sama koha peal. Perega naersime, et ju ta siis ei tahtnud oma ilust karvastikku määrida (oli teine lumivalge ja pikakarvaline). Igal seal on ju iseloom, mõni on kärsitu ja keevaline teine aga rahu ise.
karvapalll
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Helery » 11. märts 2005, 22:07

Nüüd olen juba nädal aeg aega päev oma notsut jooksutanud (muidu sai ikka nii nädalas paar korda) ja uskumatult ruttu on ta palju seltsivamaks muutunud. Alguses ta ainult voodi taga kükitaski, aga kui ma selle võimaluse piirasin, siis tuli ta kohe minu juurde ja jooskis üle toa ringi. Tore.
Helery
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 115
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas kelraat » 19. aprill 2005, 16:08

minu merisiga ei taha üldse ringi joosta kui maha panen siis läheb kuhugi alla peitu ja kui mind näeb siis üritab jalga mööda ülesse ronida ta on väga memmekas ja arg äkki on võimalik teda kuidagi välja õpetada alguses arvasin,et merisaed ongi sellised argpüksid, aga nüüd paistab minu oma on eriti arg palun aidake mida ma tegema pean :oops:
kelraat
Uudistan
Uudistan
 
Postitused: 25
Teemad: 2
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas notsudel peab laskma vabalt joosta?

PostitusPostitas tipsu » 19. aprill 2005, 16:15

võibolla ta pole sellega harjunud et ta üksi maas on.......kui igapäev natukeseks lased siis lõpuks muutub julgemaks :)
tipsu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 15
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Britt » 19. aprill 2005, 16:47

Ja teine notsik tuleb ka kasuks, muidugi kui võimalik, sest ega see ei ole nii, et tahan võtan.Ruum ja kõik.Ühesõnaga kui on neid kaks, siis on nad tihti peale julgemad kui üksi.
Britt
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 279
Teemad: 14
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas notsudel peab laskma vabalt joosta?

PostitusPostitas Helery » 01. mai 2005, 15:25

MAUSH! kirjutas: mina lasen oma siga välja vast ainult 5 korda aastas...
peaks vist tublimaks hakkama ja teda ikka tihemini lahti laskma... :oops:

Kindlasti peaksid sa teda tihemini välja laskma. 5 korda aastas jääb ikka hirmus väheseks. Minul on nii et kui nädalas ühe päeva ei saa välja siis oldakse juba solvunud! :lol:
Helery
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 115
Teemad: 3
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas notsudel peab laskma vabalt joosta?

PostitusPostitas paraboa » 16. mai 2005, 21:33

No ma lasen oma seltskonda vahetustega kordamööda jalutama ja ei saa küll öelda ,et mõni neist seal niisama istuks .Timkinil ja Elvisel on alati esimeseks asja Oskari ja tüdrukute puuri juurde - küll seal siis jutustatakse ja ruiatakse vastastiku. Elvis teeb tavaliselt ikka kogu korterile kontrollringi peale , vaatab ,kas kõik asjad vanas kohas.Kui nad kahekesi koos põrandale lasta , siis justkui mängiks peitust - jooksuga eest ära , aga ise piilub , kas teine ikka tuleb ka.Korra kohtus jalutav Elvis puurist plehku pistnud deegudega ja siis oli tõsiselt naljakas , kuidas ta tuli kööki ruiates kaebama , et mingid võõrad pisikesed olevused sibavad tema põrandal. Mitte kohkunult aga just nimelt sedasi nördinult õiendades ja täiesti veendunult , et see on tema korter , kus ta teisi sigu ainult vahel sallib . (ta meil kõige vanem olija - papi sai täna kuueseks )Kui Oskar perega välja lasta , siis kõigepealt teeb Ossu ise paar kiiret jooksuringi ja siis minnakse üksteise sabas tuterdades perekondlikule jalutuskäigule .Igatahes paistab , et põrandal jalutamine pakub neile kõigile vaheldust ja muudab sead erksamaks ja rõõmsamaks.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas notsudel peab laskma vabalt joosta?

PostitusPostitas Ruigaminni » 16. mai 2005, 23:32

Aga kuidas te sead põrandalt pärast kätte saate - minu omad jooksevad elu eest eest ära ja üritavad end igale poole peita. Kui puuri uks on lahti, siis nad käivad ise sisse-välja, aga nagu ma puuri lähedale lähen, siis pistavad plehku. Viimasel ajal teen nii, et panen puuri värske salatilehe ja ootan, kuni nad seda sööma lähevad ja üritan siis puuri kinni panna, enamasti õnnestub. Aga põrandalt mu põssad end küll vabatahtlikult kinni võtta ei lase. :(
Ruigaminni
Aktivist
Aktivist
 
Postitused: 319
Teemad: 25
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas karvapalll » 17. mai 2005, 13:14

Mul pole ükski veel vabatahtlikult puuri läinud, ikka põgenemisinstinkt on sees. Kessu veel on nii pettunud, et üritab näksata kah veel. Kätte saan ma nad tavaliselt siis kui nad ennast diivani alla suruvad, lootes iga jumalakord, et ma ei tea, et nad seal on! :lol:
karvapalll
Tihe külaline
Tihe külaline
 
Postitused: 108
Teemad: 5
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas notsudel peab laskma vabalt joosta?

PostitusPostitas paraboa » 17. mai 2005, 17:53

Mõned väsinud isased indiviidid jäävad lõpuks lihtsalt tüdrukute puuri kõrvale magama :lol: . Oskar volksab tavaliselt varsti ise puuri . Tüdrukute ja vahel harva ka Elvisega tekib jahiharjutus "jooksev merisiga " :P Lõpuks peidavad nad ennast ikka mõnda sellisesse nurka , kust neid kätte saab.
paraboa
Kodustatud
Kodustatud
 
Postitused: 276
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas Notsu!! » 19. mai 2005, 09:20

MInul on Notsul väike puur ja mina lasen teda igapäev lahti jooksma. Enamuselt küll õue kui on soe ilm. Sest seal ta saab rohkem joosta ja ka vahel rohtu näksida. Mis meeldib mu Notsule eriti:) SEda ta põhiliselt ka teeb. MA ei usu et merisead nüüd mängida tahaks. Sest nendega ei osata mängida. JA inmesed ei tea et millal talle see mäng meeldib ja äkki on see talle hirmuäratav!. Mul on olnud Notsu alle s5 päeva ja me oleme juba suured sõbrad!. Küll vist sellepärast et mina olen põhiline kes tema eest hoolitseb.
Notsu!!
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 17
Teemad: 4
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

PostitusPostitas lumepall » 09. september 2005, 18:11

Kas tal on seal koht kuhu varju minna
lumepall
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 4
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Kas notsudel peab laskma vabalt joosta?

PostitusPostitas ruigam » 02. november 2007, 02:43

Kui ma siin eespool loen,siis ma pean šoki saama.. kes laseb siga AASTAS VAID VIIS korda välja,kes üldse maiteamis...
mis sest,et need eluigivanad postitused on,see on, ... see on ... PIINAMINE :huh: pehmelt öeldes.
Normaalne oleks,kui siga saaks IGA PÄEV puurist välja... aga jah, inimesed on erinevad. Kahjuks.
Ja pealkirjale toetudes - jah , PEAB.


ma ei ole üldsegi kuri tglt. :ups:
Koerad on võrratud.
Kasutaja avatar
ruigam
Enne kirjutan, siis mõtlen
 
Postitused: 152
Teemad: 7
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas notsudel peab laskma vabalt joosta?

PostitusPostitas tupsu-baloo » 02. november 2007, 09:35

Ja sul on õigus,kohutav et nad lasevad oma loomi harva puurist välja või ei lasegi,minu merisiga saab iga õhtu tundaega vabalt põrandal joosta ja suvel saab ta õues jooksuaedikus olla paar tundi ja tal on seal toit ja varjualune olemas.
Nad ütlevad, et ma olen ükskõikne-neil on õigus, mul ongi ükskõik!
Kasutaja avatar
tupsu-baloo
(=^.^=)
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 789
Teemad: 26
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 31
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas notsudel peab laskma vabalt joosta?

PostitusPostitas Misty » 02. november 2007, 11:40

Minu sead saavad siis põrandale, kui nad on kole aktiivsed puuris, ajavad üksteist taga jne. :happy:
Kasutaja avatar
Misty
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 526
Teemad: 6
Pildid: 7
Asukoht: Narva
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 28
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas notsudel peab laskma vabalt joosta?

PostitusPostitas nirgike » 02. november 2007, 11:58

Tunnistan, mina olen üks selline paha inimene, kes laseb oma merisigu väga harva põrandale. Aga mul pole päris normaalsed merisead ka :D Nimelt, kui nad põrandale lasen, siis jooksevad nad kohe voodi alla oma lemmiknurka ja lasevad sinna hiigelsuured pissiloigud ning hunniku junne ka ja siis ise külitavad ja mõnulevad seal pruuniplögases virtsavees. Et aga mõnulemist veel paremaks teha, keeravad tagumikud üksteise peale ja lasevad üksteist pealt ka pissiseks. Kusjuures puuris ei tee nad seda kunagi! Vahepeal nad muidugi ei lähe kohe sinna lemmiknurka virtsavanne võtma, vaid enne teevad toas pissisõja. See on selline võistlus, et kes suudab suurema osa toapõrandast märgistada, on võitja. Boonuspunkte annab kaasvõistleja märgistamine. See võistlus käib nii, et mõlemad jooksevad mööda põrandat ja mööblialuseid ning veavad tagumikku mööda maad, millest jäääb järele pissirida. Teisest meriseast möödudes keeratakse tagumik küljele ja pritisitakse teda distantsilt. Kui põrand saab pissiridasid täis ja võitja on välja selgitatud, siis pöördutakse voodi alla virtsavanni tegema. Seal lebatakse niikaua kuni perenaine nad vannist välja tõstab ja ohates kogu toa põrandat pesema asub. Nii et põrandale saavadki mu merisead ainult siis, kui mul nagunii oli põranda pesu plaanis.

Kui mul oli ainult üks merisiga, siis tema sai küll rohkem väljas käia, mul oligi puuri uks kogu aeg lahti ja ta ise käis sisse-välja, kuna tahtis. Praegu on neil suur jänesepuur (et nad ikka joosta saaksid) ja sellel puuril on nii kõrge äär, et nad ei saa ise välja. Aga ega see vist tore oleks ka, tuleks töölt, astud lirts-lirts mööda tuba :D

P.S. Just mõtlesin, et võiks nad täna jälle välja lasta. Ma iga kord loodan, et täna pissisõda jääb ära, ja lootus sureb viimasena ;)
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas notsudel peab laskma vabalt joosta?

PostitusPostitas P6ssa » 06. detsember 2007, 17:37

Roksu käib küll iga päev puurist väljas jooksmaa, pahandust ei ole siiamaani teinud.
Praegugi mõtlen, et peaks vist veel lahti laskma, tunniks, kuigi oli juba pool tundi lahtiselt
P6ssa
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 65
Teemad: 1
Teda kiideti: 0 korda
Vanus: 29
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Kas notsudel peab laskma vabalt joosta?

PostitusPostitas nirgike » 07. detsember 2007, 14:02

Ma ole kah oma notsudega nii hakkama saanud nüüd, et voodi alla on laotatud ajalehed. Muidugi Vontsukene jätkuvalt tilgub pissist (mida Villi talle peale pritsib) ja paarist kohast põrandalt peab koristama märgistamise pissitilku, aga üldiselt on olukord suhteliselt rahuldav, viimased kaks korda on toa kaltsuvaip isegi kuivaks jäänud :sleep:
Kasutaja avatar
nirgike
Merisigala
Merisigala
 
Postitused: 1031
Teemad: 16
Asukoht: Võru/Tartu
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 39
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Põrandal jooksutamine

PostitusPostitas Tanel » 05. mai 2008, 19:53

mikui mqa oma notsu põrantale panen siis tema ültse ei luiihgutagi ngu eespool kirjutastud :sad:
ruudi prints ja rotu
Kasutaja avatar
Tanel
Kohanen
Kohanen
 
Postitused: 51
Teemad: 3
Pildid: 2
Asukoht: tõrva
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Mees
Prindi postitus

Re: Põrandal jooksutamine

PostitusPostitas Annli » 06. mai 2008, 17:49

Tavaliselt kui ma oma notsud põrandale panen, siis nad hakkavad kohe jooksma ja ruigama :D. Eriti veel Käti kes kohe uudistama kõike hakkab, aga Sara on ka veitsa arglikum. Tavaliselt lasen ma nad siis jooksma kui ma puuri puhastan, niiet mingi iga 3 päeva tagant. :razz:

Mälestustesse jäävad merisead Käti, Sara, Mammu, Maasikas ja Katrin .
Kasutaja avatar
Annli
Peaaegu põliselanik
Peaaegu põliselanik
 
Postitused: 179
Teemad: 4
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 30
Sugu: Naine
Prindi postitus

Re: Põrandal jooksutamine

PostitusPostitas revolution » 04. detsember 2013, 13:52

panen notsut iga päev põrandale..aga põrandal ei liigu ta põhimõtteliselt sentimeetritki :( istub lihtsalt paigal.
revolution
Uus kasutaja
Uus kasutaja
 
Postitused: 16
Teemad: 10
Teda kiideti: 0 korda
Sugu: Määramata
Prindi postitus

Re: Põrandal jooksutamine

PostitusPostitas merisigutik » 12. oktoober 2015, 19:03

Jah merisead peavad saama joosta kõige parem oleks kui sul oleks võimalus osta http://bosse.ee/media/catalog/product/c ... 081-31.jpg selline aedik siis pole ohtu et ta sul kuskile ära kaob :D ja selle saad ka õue ülesse panna aga siis pane ikka igaks juhuks mingi kate selle peale et rüüvloomad/linnud neid kätte ei saaks :D
Merisiga teeb ja jõuab,kui jõuab siis sõuab,see oli vist viga,kui viga näeb laita siis tuleb ja aitab,kui aitab siis sööb,kui sööb siis mõtleb,kui mõtleb siis,porgandiga,kui porgandiga, siis muidugi siis kui porgand kõhus.
Kasutaja avatar
merisigutik
Pere liige
Pere liige
 
Postitused: 417
Teemad: 74
Pildid: 32
Asukoht: Viljandi/Viljandimaa
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 21
Sugu: Naine
Tuju: Muhelev
Prindi postitus

Re: Põrandal jooksutamine

PostitusPostitas Mercar » 12. oktoober 2015, 23:33

Revolution, su meriseal võib ehk libe olla ja see võib panna teda end ebamugavalt tundma. Katseta tema asetamist vaibale või laota maha mõni peksem riie nagu õhuke tekk, paksem fliispleed vms. Libe materjal asja ei paranda ;) Samuti kui võtta tema jalutamiseks eraldi fliis / voodikate vms siis see hakkab tema järgi lõhnama ja seegi loob loomale kodusema tunde.
Sinu loom vist alles uude koju toodud? Muidugi on uus loom uues kohas alguses ka pelglik ja tuleb talle aega anda ja rahulikult teda uue kohaga harjutada.
Lohe (geko liigist Rhacodactylus ciliatus)
[Pleig, Varglik, Murdjakääbik, Urglik, Vilks, Väle Kütt, Tahmanina]
Kasutaja avatar
Mercar
Hingelt Tartlane
Üldkorrapidaja
Üldkorrapidaja
 
Postitused: 3807
Teemad: 65
Pildid: 40
Asukoht: Tallinn
Teda kiideti: 1 korda
Vanus: 40
Sugu: Naine
Prindi postitus

Eelmine

Tagasi: Hooldus

Kes on online

Kasutajad vaatamas seda foorumit: Registreeritud kasutajad pole ja 1 külaline